Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Пластична хирургия (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   ЗА или ПРОТИВ камера в операционната (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6313)

645CI 17th April 2008 19:38

ЗА или ПРОТИВ камера в операционната
 
Апр 10, 2008 3:20 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Започнах да дишам по-нормално... а милият доктор реши да бръкне и на голо. Вкара си пръста и гледайки ме в лицето с мазен глас ме питаше: "Хубаво ли ти е ,а? Хубаво ти е знаааам! Толкова веше влизо до крака ми... така неистово исках да го изритам... а не можех да помръдна дори кутрето си... веше ужасно... потекоха ми сълзи... Анестезиоложката през смях му каза да престане да се забавлява че трябвало да ме изнасят вече.
_________________
Това е разказа на наша съфорумничка,която споделя спомени от операцията,която би я направила щастлива ако не бяха тези спомени...или халюцинации...?Евентуално поставяне на камери,които биха изяснявали евентуални спорни ситуации,биха ли били полезни за нас пациентите?Можеби биха били полезни и за самите лекари,ако сте ЗА камери дайте идея как да ги задължим нашите лекари да ги поставят в операционните си,както е във всички европейски клиники?

sibi 17th April 2008 20:08

Аз определено съм ЗА камерите. Никога няма да разбера какво точно се е случило с мен по време на моята ринопластика, за да продължи шест часа, след като нормално една такава операция е 1,5 - 2 часа. А много бих искала да разбера.
Но да ги задължим? Не знам как може да стане. :roll:

i_ani 17th April 2008 20:13

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
Аз определено съм ЗА камерите. Никога няма да разбера какво точно се е случило с мен по време на моята ринопластика, за да продължи шест часа, след като нормално една такава операция е 1,5 - 2 часа. А много бих искала да разбера.
Но да ги задължим? Не знам как може да стане. :roll:

:2009: 6 часа :2009: :2009:

УЖАС :2044:

blanco y negro 17th April 2008 20:14

Би било много добре, но едва ли е възможно.

MareChiiaaro 17th April 2008 20:15

ЗА! Категорично. И то по начин, по които се показва всичко станало и от поставянето на упойката, до пълното излизане от нея, без никакви прекъсвания.

Един ден и това ще стане, наред с правната защита на пациента.

blanco y negro 17th April 2008 20:17

ПРи мен операцията продължи 5 часа, но съм с две интервенции. :D Какви са тези 6 часа за едно намаляване на гърди или за ринопластика само, не мога да разбера, кафе ли пият, на карти ли играят.. :2016:

sibi 17th April 2008 20:18

Цитирай:

Първоначално написано от natalia1
ПРи мен операцията продължи 5 часа, но съм с две интервенции. :D Какви са тези 6 часа за едно намаляване на гърди или за ринопластика само, не мога да разбера, кафе ли пият, на карти ли играят.. :2016:

Ами и аз това искам да знам, понеже пълната упойка си е за сметка на моя организъм :?

adinka 17th April 2008 20:23

И аз съм твърдо ЗА.

i_ani 17th April 2008 20:25

Моята ринопластика продължи 1ч и 40мин и затова останах толкова
изненадана от поста на Сиби :?

645CI 17th April 2008 20:45

не може ли да направиме едно предложение на членовете на асоцияцията по пластична хирургия,тук имаме доста интересни случаи,които бихме могли да изложим пред тях,дори само с никимена,смятам че биха се замислили,ако това би осигурило спокойствието на бъдещите им клиенти,всеки един от тях може да си позволи по една камера,а ако е и с чиста съвест какво би им пречело,така биха били по всеотдайни и прецизни в работата си и биха могли да преглеждат операциите си при евентуална рекламация от страна на пациент,да откриват собствени грешки,които са неизменна част сапътстваща всяка една професия и намаляване на риска за повтаряне на една и съща грешка повторно.Така асоциацията би могла да контролира по добре самите пластици и ако някои не е достатъчно добър да го пращат на квалификации или обмяна на опит и техника на работа....ех мечти,звучи добре,но дали на практика е осъществимо?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:31.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.