Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Говорилня 26 (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10518)

valeto 22nd March 2010 21:56

Говорилня 26
 
Говорилня 25

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
А модератора си трае :evil: :2001:

:?: :?: :?:

HATE 22nd March 2010 21:58

Модератора не си трае, просто се чуди дали има смисъл да взема някакво отношение или да изрази някакво мнение, :roll:

valeto 22nd March 2010 22:00

Естествено, че има. Всеки би трябвало да има право на мнение .. ама тва е по принцип, щот вече не знам. :roll:

patrizia 22nd March 2010 22:00

:2021:

Armand 22nd March 2010 22:02

свобода за марулка, свобода за марулка =)))

HATE 22nd March 2010 22:06

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
Естествено, че има. Всеки би трябвало да има право на мнение .. ама тва е по принцип, щот вече не знам. :roll:

Добре, да предположим, че имам някаква някаква точка по въпроса. Каква сила и какво би променила тя в настоящия момент ?

valeto 22nd March 2010 22:10

Защото трябва да можем да си изказваме мненията, независимо каква сила имат, за какво се отнасят, за кого дори се отнасят, etc. Иначе си оставаш поредната овца в стадото, без глас, мнение и позиция. :roll:

Reason 22nd March 2010 22:13

Цитирай:

Първоначално написано от patrizia
:2021:

Що ревеш? :roll:

леля мичИ 22nd March 2010 22:15

Вале, ти поне си дърто форумно куче като мен, какво те учудва :roll: Льофи си е такъв, аз вече му свикнах отдавна, ти не си ли? :wink:
Иначе и на мен ще ми липсва Марулата, ако е банната :1246:

мауз 22nd March 2010 22:18

Арманд, обещаваш ли?
Да си ги върнем, а те ще искат ли :girl_cry:

valeto 22nd March 2010 22:21

Ми що, Фъце, щото понякога се връзвам като се стигне до там, че ако треа да си отвориш устата и айде - с метлата. Тъпо е некво такова. Нищо нямам против Льофи като админ, ама все си мисля, че колкото повече затяга въжето и контрола, все по-безинтересен ще става форума. :2022:

Искаме си Стрейндж и Марул!!! :feminist: :looking_at_mirror:

Armand 22nd March 2010 22:22

Цитирай:

Първоначално написано от мауз
Арманд, обещаваш ли?
Да си ги върнем, а те ще искат ли :girl_cry:

ше си ги вРънем, не се притеснявай =)))

аз всъщност така и не разбрах кво е станало, но се съмняям да е чаак па толкова престъпно =))

Reason 22nd March 2010 22:24

Reason и той е баннат! :2009:

HATE 22nd March 2010 22:38

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
Защото трябва да можем да си изказваме мненията, независимо каква сила имат, за какво се отнасят, за кого дори се отнасят, etc. Иначе си оставаш поредната овца в стадото, без глас, мнение и позиция. :roll:

Вие да изказвате мненията ви никой не ви е спрял. Въпросът е, че трябва да се съобразявате с някои неща. Ето например има форуми, в които като оспориш работата на модератор/администратор излиташ с бан без изобщо да подозираш. И да, много хора недоволстват срещу този тип модерация/администрация, но щом собствениците са преценили, че този метод е най-успешен за тях и работи при всякакви изникващи проблеми, то едва ли би бил използван много време.

И не на последно място - всеки форум си има някакъв чар, с който привлича своите потребители, задържа ги и образува някакво "интернет общество". Общество обединено от различни каузи и виждания. Въпросът е същото това новообразувано общество да знае, че въпреки всичко то/обществото/ има някакви ограничения.

Тъй както тук има супер свободия и всеки може да си говори почти свободно, има места където изискват да говориш по малко по-различен начин, защото показваш неуважение към останалите потребители.

И в крайна сметка - за да се превърне форумът в това, в което го намираме днес - полупуст/празен/безинтересен сме виновни ние - потребителите. И повече от естествено е да е у нас силата да променим това.

Въпрос на желание е - искаш или не искаш.

А по въпросът за ban-овете на СтренджНик2 и Марулка, честно казано не зная какво се е случило за да провокира такава реакция от страна на Лиофи. Каквото и да се е случило обаче, форумът единствено губи две интересни и уникални личности, от които човек можеше да научи нови и интересни неща.

Всъщност съм почти 100% сигурен, че ако всеки покаже и сподели нещо ново и интересно - всеки ще научи нещо ново и ще обогати културата си покрай идеята да разпусне и да се позабавлява малко във форума. Но идеята е човек да получи малко интелектуално забавление, а не "хляб и зрелища". Защото това го умеем най-добре - да правим сеири.

sportakus75 22nd March 2010 22:41

ако така продължава форума,с това командване и Спарто да е баннат,да се съберем в друг форум :wink: а а модератора мога да кажа че му прави чест че поне се включи за разлика liophy

apoklistika 22nd March 2010 22:46

Доколкото разбрах, Джони Лимони също е банната.
По принцип за голяма част си прав. Обаче за ей тва
Цитирай:

И в крайна сметка - за да се превърне форумът в това, в което го намираме днес - полупуст/празен/безинтересен сме виновни ние - потребителите.
не съвсем. И сам много добре знаеш, че голяма част от тия интересни и изчезнали хора продължават вече няколко години да поддържат връзка и да комуникират безпроблемно. По пътя на логиката аз бих казала, че в такъв случай проблема не е в потребителите, а във форума (разбирай начина на управление). Ама както и да е. Хубу, че е фейсбука, че да си прая там нещо като бекъп на хората, с които си струва да се общува.

valeto 22nd March 2010 22:50

@ зам.шефа :arrow: Всичко, което казваш е колкото вярно, толкова и грешно и клиширано. В тоя форум няма никва свободия, веднага мога да ти покажа форум с администрация, която позволява да се пише дооста над търпимото. И това не е най-добрия вариант, разбира се. Винаги е за предпочитане да се намираме в "златната среда", ама тук става все по черна средата.

И къде е в момента чара на форум тялото.беге :roll: Щото аз не го виждам, ама защото и ти не го виждаш, иначе щеше да пишеш тук редовно, както преди време. Няма чар, няма привличане, няма общество. И продължава да става все по-слабо, само в Секс останаха потребители, които пишат така, както преди в Общи. И макар и наистина да са общи приказките, които пишем, доста от тези приказки са привлекли хора тук. Хора, които си заслужава да са тук.

Reason 22nd March 2010 22:51

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Хубу, че е фейсбука, че да си прая там нещо като бекъп на хората, с които си струва да се общува.

Ей тва е основната причина днес форума да е токова пуст.Хората си се разцепиха на групички и в крайна сметка фейсбук победи.

HATE 22nd March 2010 22:54

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Обаче за ей тва
Цитирай:

И в крайна сметка - за да се превърне форумът в това, в което го намираме днес - полупуст/празен/безинтересен сме виновни ние - потребителите.
не съвсем. И сам много добре знаеш, че голяма част от тия интересни и изчезнали хора продължават вече няколко години да поддържат връзка и да комуникират безпроблемно. По пътя на логиката аз бих казала, че в такъв случай проблема не е в потребителите, а във форума (разбирай начина на управление).

Ето тук грешиш. И двамата знаем, че нещата там са оставени в наши ръце. Именно заради това, че сме успяли да се обединим около идеята да създадем приятелски настроена среда за комуникация между нас. Ние сме го искали и ние сме го създали. Не е начина на управление виновен.

valeto 22nd March 2010 23:03

Цитирай:

Първоначално написано от HATE
И двамата знаем, че нещата там са оставени в наши ръце. Именно заради това, че сме успяли да се обединим около идеята да създадем приятелски настроена среда за комуникация между нас. Ние сме го искали и ние сме го създали. Не е начина на управление виновен.

Едно е да се контролират шепа хора, които са избрани по някъв начин, друго е да влиза сульо и пульо във форумчето и да става калабалък. Затва нямаш база за сравнение.

Иначе, дифолтише - властта винаги е виновна. За справка - българското правителство винаги е на топа на устата, като има екшън с народа. Свиквай :cool: :lol:

Armand 22nd March 2010 23:05

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
Цитирай:

Първоначално написано от HATE
И двамата знаем, че нещата там са оставени в наши ръце. Именно заради това, че сме успяли да се обединим около идеята да създадем приятелски настроена среда за комуникация между нас. Ние сме го искали и ние сме го създали. Не е начина на управление виновен.

Едно е да се контролират шепа хора, които са избрани по някъв начин, друго е да влиза сульо и пульо във форумчето и да става калабалък. Затва нямаш база за сравнение.

Иначе, дифолтише - властта винаги е виновна. За справка - българското правителство винаги е на топа на устата, като има екшън с народа. Свиквай :cool: :lol:

не знам дали има такава аналогия, все пак правителството е издигнато и избрано с процедура от народа, а управлението на форума е в заварено положение.. така че при тоя случаи трябва да се търси взаимно съгласие

HATE 22nd March 2010 23:09

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
@ зам.шефа :arrow: Всичко, което казваш е колкото вярно, толкова и грешно и клиширано. В тоя форум няма никва свободия, веднага мога да ти покажа форум с администрация, която позволява да се пише дооста над търпимото. И това не е най-добрия вариант, разбира се. Винаги е за предпочитане да се намираме в "златната среда", ама тук става все по черна средата.

И къде е в момента чара на форум тялото.беге :roll: Щото аз не го виждам, ама защото и ти не го виждаш, иначе щеше да пишеш тук редовно, както преди време. Няма чар, няма привличане, няма общество. И продължава да става все по-слабо, само в Секс останаха потребители, които пишат така, както преди в Общи. И макар и наистина да са общи приказките, които пишем, доста от тези приказки са привлекли хора тук. Хора, които си заслужава да са тук.

Има форуми и форуми. Знаеш, че и аз мога да ти покажа форум, в който като кажеш нещо "на въпреки" заминаваш без да ти се обясняват и да те предупреждават.

Колкото до чарът на форума, той винаги ще го има - не малко от нас са завързали приятелства благодарение на него, приятелства, които продължават и до ден днешен. Най-малкото в това му е чарът.

Но докато в "Секс" има "Секс говорилня", която замествя говорилнята в "Общи приказки" - повече от нормално е да пишат там, защото двете говорилни по нищо не се различават. Е, само по подфорумите.

Е, като се позамислим, нормално е пишещите да се преместят там тъй като има по-голям ъъъ, "прилив" на пишещи. Ако наистина беше спазвано предупреждението да не се пишат в раздела лигавщини, може би нещата щяха да изглеждат по друг начин. Но това са само недоказани теории.

bibi_82 22nd March 2010 23:10

Не съм влизала в тоз форум сума време :2009: - влизам и се изцъклих. Не спирам да се чудя как има още стойностни потребители които пишат тук - с цялото ми уважение към тях но според мен отдавна си водят монолози защото няма кой да ги разбере. Този форум се превърна в кокошкарник и в прекия и в преносния смисъл на думата. Даже като във всеки кокошкарник си има и 2-3 петлета дето освен да се ежат....спирам :D Това е моето мнение - кой както иска така да го разбира.. Хубава вечер на всички :D

Срейндж отърва се хич не се кахъри

valeto 22nd March 2010 23:11

Цитирай:

Първоначално написано от Armand
не знам дали има такава аналогия, все пак правителството е издигнато и избрано с процедура от народа, а управлението на форума е в заварено положение.. така че при тоя случаи трябва да се търси взаимно съгласие

Ама преди време имаше възможност за смяна. Тогава решихме Льофи да остане админ, а НАТЕ да е модератор. Иначе всеки друг можеше да бъде на тяхно място. Така че ние сме си ги избрали. А който се е регнал след това и е заварил такова положението, ем, младото поколение ше търпи, тва е. :lol:

Armand 22nd March 2010 23:17

:D

HATE 22nd March 2010 23:17

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
Едно е да се контролират шепа хора, които са избрани по някъв начин, друго е да влиза сульо и пульо във форумчето и да става калабалък. Затва нямаш база за сравнение.

Иначе, дифолтише - властта винаги е виновна. За справка - българското правителство винаги е на топа на устата, като има екшън с народа. Свиквай :cool: :lol:

Противно на всеобщото разбиране - там хората не се контролират. Там ги контролира единствено тяхната съвест и желание да се изгради едно по-добро място за комуникация.

И да, права си, че докато на едното място има познати/приятели, то тук има всякакви хора и двете места не са взаимно съпоставими главно заради това. Но ако тук потребителите осъзнаят, че с тяхна помощ може да се превърне в едно по-добро място и поработят това да се случи - то наистина ще се случи.

Rochellkaa 23rd March 2010 07:48

Еми,дай още малко хора да баннеш,админе и сладиланката ще си говори сама. :lol: Не че й пречи,ама просто Жоро няма да го има. :lol:

sportakus75 23rd March 2010 08:18

Цитирай:

Първоначално написано от valeto
Цитирай:

Първоначално написано от Armand
не знам дали има такава аналогия, все пак правителството е издигнато и избрано с процедура от народа, а управлението на форума е в заварено положение.. така че при тоя случаи трябва да се търси взаимно съгласие

Ама преди време имаше възможност за смяна. Тогава решихме Льофи да остане админ, а НАТЕ да е модератор. Иначе всеки друг можеше да бъде на тяхно място. Така че ние сме си ги избрали. А който се е регнал след това и е заварил такова положението, ем, младото поколение ше търпи, тва е. :lol:

няма ли начин да ги сменим :roll:

Rochellkaa 23rd March 2010 09:24

Насрочват се нови избори май. :lol:

Solver 23rd March 2010 09:27

Луди хора. Що не смените и главния мениджър на McDonald's примерно, с избори :lol: После на Mercedes и на края да приключим с GE :X

pifco 23rd March 2010 09:36

Преди време,админа Лофи ми изтри тема ,която по никакъв начин не засягаше правила ,дори и морални.Сега са баннати хора ,които са едва ли не сраснали с форума.Мисля ,че си е превишил правата в пъти .И поради неспособност да се бори с мнението на съфорумците реши да заключи тема която бе единствената за мнението на хората спрямо администратори.Не ви ли се вижда доста авторитарно.Скоро ще си пише само с единици.Предлагам да се сезират собствениците на сайта,а ако и това не помогне много от нас си имаме скайпове и фейс така ,че ....
Крайно време е някой хора да разберат ,че свободното изразяване на мнение не е престъпление.
Сещам се за много хора тук ,които с радост биха се събрали и биха направили друг форум .ако се наложи,изтегляйки десетки потребители ,а това е много вероятно ,защото повечето тук са интелигентни ,умни емоционални ,с богато чуство за хумор.
Предполагам ,че пак поради слабост ще ми се затрие мнението и вероятно правото ми да пиша.Не може само защото на някой нещо не му отърва да се банне.Тук няма обида към админа ,а изразяване на мнение.Къде му е достойнството .Май ако се направи форумна стачка,изразяваща се в писане само в една тема и само по този въпрос ,на админа ще му светне крушка,че така не може.Та нали именно потребителите правят форума,ако ги няма няма и форум.
Извинявам се за грешките и мерси за отделеното време да прочетете

emiko 23rd March 2010 10:09

Аз също смятам, че потребителите правят форума, а не обратното!!!
Харесвам Льофи, но в този случай не мога да се съглася с неговото становище, най-малкото с действията, които предприе.
Споделих мнението си и със собствениците на сайта.
Не мисля, че при създалото се положение бих искала да съм част от този форум :?

Armand 23rd March 2010 10:11

не бе то цялата работа май се оказа изсмукана от пръстите, аз не видях реално някакъв конфликт на интереси, тия банове май е така превантивно излезнаха, за назидание пред другите ...

според мен отстраняване от форума е мното тежка предупредителна мярка, предназначена за потребители, които с присъствието си застрашават останалите потребители.. такъв потребител ли е марулка... а другите?

pifco 23rd March 2010 10:14

Имало е много други случй в които действително са се налагали банове за далеч по грубо отношение от страна на потребители ,но тогава си затваряха очите админите .Оказва се ,че те са привилигировани а други са неудобни,ами айде стига де

Lilith 23rd March 2010 10:20

Аз няма да пиша повече, защото съм недоволна и ядосана от админското решение. Дори разочарована, защото смятах Льофи за справедлив, но май гледа на форума като на място, където може да показва надмощие, което не удобрявам. Писах до info@tialoto.bg и изказах мнението си по въпроса. Сега и аз си чакам бан-а. :roll:

Armand 23rd March 2010 10:22

мии според мен това с неписането не е реакцията, която трябва да имаме

raptor 23rd March 2010 10:24

:cool: Аз пък да ви кажа,не харесвам офиспланктона да се вихри и всеки ден го стягам.

valeto 23rd March 2010 10:41

Цитирай:

Първоначално написано от HATE
Противно на всеобщото разбиране - там хората не се контролират. Там ги контролира единствено тяхната съвест и желание да се изгради едно по-добро място за комуникация.

Защото там хората са се събрали след като вече са си станали близки, след като вече се е видяло, че не могат да стоят тук и са си намерили своето място. :wink: Но не е начина с метлата и с бановете, поне за мен.


Цитирай:

Първоначално написано от HATE
Но ако тук потребителите осъзнаят, че с тяхна помощ може да се превърне в едно по-добро място и поработят това да се случи - то наистина ще се случи.

Ами темата за съобщения за админа не беше ли за сигнали, предложения, съвети от потребителите към администраторите. Или е само за сигнали за нередности, а ако имаме нещо друго да кажем не може, така ли?
Ако приемем, че потребителите правят форума, то значи тук форума се руши бавно и постепенно, защото потребителите си отиват, кой с бан, кой сам. Да, можеш да кажеш, че имам лични пристрастия към някои стари потребители, които са писали тук, но ако сам се върнеш малко назад във форумното време, ще видиш, че тогава тук беше едно доста хубаво и приятно място.

И не си мисли, че роптая против властта изобщо, нито пък е лично. Това, което правя е да защитавам правото на всеки потребител да има право да изкаже мнението си за даден проблем, въпрос или каквото и да било друго, без да бъде наказван за това. Защото не мисля, че Стрейнджник е застрашила или обидила с нещо, не мисля, че Марулка, Лимони Джони и Суит Шарк също са направили нещо против форума, против хората тук. И четирите са интересни и различни, допринасяха с разнообразието в тоя форум. Месили се в работата на админа .. пак се връщам - ако потребителите правят форума ще се месят, а ако не може да се месят, значи управлението е повече от авторитарно. Накъде отиваме тогава? Риторичен въпрос. :wink:

мауз 23rd March 2010 10:44

Пифчо, много добре си го казал. Подкрепям и двете си ръце. :2043:
Все пак се водим свободна страна и форумът е свободна зона: за отмора, разтоварване, да научиш нещо, да попиташ нещо, да поискаш съвет, да се посмееш с някого - какво лошо в това?
Много други хора са се държали по направо кретенски начин, но не са получили бан :arrow:
Аз лично научавам много неща от Стрейндж, въпреки че сме на различно мнение по почти всички въпроси. Това не ми пречи да извличам полезното, да ме кара да се замислям за неща, за които не съм се сетила.
Давам гласа си в нейна подкрепа, както и на Марулка, Лимони-Джони - като не виждам в това нищо, с което нарушавам някое правило.
Това си е мое мнение.

pifco 23rd March 2010 10:50

предлагам ,ако до утре потребителките изгонени без причина не се върнат да замълчим в този форум до момента в който или се върнат и/или се смени админа.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:37.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.