Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Козметична дерматология - д-р Денкова или д-р Тачева ? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8393)

nikitta_pl 17th March 2009 15:49

Козметична дерматология - д-р Денкова или д-р Тачева ?
 
нека всички, които са доволни от процедури при д-р Денкова и д-р Тачева да пишат по темата. Колебая се коя от двете да посетя :roll:

ina79d 17th March 2009 16:48

Бях на консултация при Д-р Денкова за процедура , останах доволна, след това ще пиша за самата процедура дали съм доволна , но съм нахъсана ,че е добра, така го усещам.

nikitta_pl 17th March 2009 18:41

Ina, да те попитам в хотела ли й е кабинета. обяснява ли изчерпателно, защото аз обичам да съм добре осведомена, колко струва профилактичния преглед. аз още не съм ходила, защото нямам никакво свободно време, но скоро и това ще стане :cool:
все си мисля, че процедурите при д-р Тачева са по-достъпни (като цена), но аз искам да съм при по-добрия специалист.на теб д-р Денкова някой препоръча ли ти я или просто така отиде.мерси :lol:

ina79d 18th March 2009 12:31

В клиниката й е кабинета.Клиниката се намира на последния етаж на хотела.
Да доста хубаво и разбираемо обяснава. При консултаций аз ходя с изготвени въпроси, за да не забравя нещо, вадя си листа почвам да питам по него, записвам всичко кавото ми казват.
Дори по тел. мн. изчерпателно обясняваше на жена от провинцията. Аз докато си "изчистя" списъка къде да ходя за процедури на лице , чух случайно когато една жена отишла при Паскова и останала учудена,че предлага скъпи процедури за отслабване, а самата тя била пълна , по лицето имала петна и се отказала от нея с мотива,че не може ти да предлагаш дадени процедури, и да не се възползваш от тях . И тогава отидох при Денкова въпреки ,че там е може би по скъпо- 40 лв. е консултацията. Самата д-рка ми мн.хареса и на външен вид и е мн.по млада на живо отколкото по тв.и снимки . Аз прецених за себе си , че за моите процедури трябва да се насоча към дерматолог , мисля , че пластичните хирурзи правят тези процедури между другото , а на дерматолозите това им е основната дейност и усъвършенстването им там е повече от на пл.хирурзи , което е и разбираемо и нормално.

ina79d 18th March 2009 13:14

Моля , за извинение в бързината съм сбъркала имената вместо М.Тачева съм писала Паскова- за тази която има к-т на Руски паметник разказваше.Сега проверих,че Мая Тачева има к-т на Руски паметник.Извинявам се на д-р Паскова.

SweetShark 18th March 2009 16:09

Аз съм си правила при д-р Денкова в Есте Клиник:

1. Алума - на лицето.
2. Веласмуут - срещу целулита по дупето и краката.
3. Ботокс

Предстои ми за сефте при нея хиалуронова киселина около устните на 26-ти този месец.

От това, което съм правила, съм много доволна от резултата (видим е). От цените също. Доста са гъвкави откъм ценова структура, когато си им постоянен клиент (под постоянен имам предвид да си правиш различни неща, не едно и също нещо много пъти :-))

Divinemouse 18th March 2009 23:14

Аз също съм много доволна от Денкова и другата седмица пак ще я посетя .Невероятен специалист :2020:

nikitta_pl 19th March 2009 12:23

ами в такъв случай и аз скоро ще я посетя :D
а какво представлява "алума" на лицето ?
аз имам нужда от нещо превантивно и по-леко, някакви процедури за освежаване на фините линии.
можете ли да ми препоръчате някаква лека процедура за освежаване на лицето, но без игли.
Ина, веднага усетих, че пишеш за Тачева :P това е добре, че съобразява цените с посещенията-мисля, че така е редно :D

nikitta_pl 19th March 2009 12:26

Цитирай:

Първоначално написано от SweetShark
Аз съм си правила при д-р Денкова в Есте Клиник:

1. Алума - на лицето.
2. Веласмуут - срещу целулита по дупето и краката.
3. Ботокс

Предстои ми за сефте при нея хиалуронова киселина около устните на 26-ти този месец.

От това, което съм правила, съм много доволна от резултата (видим е). От цените също. Доста са гъвкави откъм ценова структура, когато си им постоянен клиент (под постоянен имам предвид да си правиш различни неща, не едно и също нещо много пъти :-))

Гледах интервю с д-р Паскова, която говореше точно за инжектиране на ХК в областта на устните(назолабиалните гънки) и каза, че колкото повече се слага, толкова повече се задържа и идва време, в което процедурите намаляват, даже спират при някои. в тази област ХК се задържа за по-дълъг период от време за разлика от инжектирана ХК в устните.

nikitta_pl 19th March 2009 12:27

Thomi :D ти какви процедури си правила при нея ?

SweetShark 19th March 2009 12:30

Ами аз в назолабиалните бръчки ще слагам за трети път, просто първите два пъти бяха при друга докторка.

Потвърждавам казаното - при мен между първото и второто инжектиране мина година, а сега, между второто и третото - година и половина. Даже сега, третия път, слагам преди да са тръгнали на стават видими бръчките, по-скоро профилактично, защото тъканта е взела да поомеква.

Накратко - сега, на 42, изглеждам значително по-добре (и по-млада), отколкото изглеждах на 30.

emiko 19th March 2009 15:18

SweetShark, а защо смени докторката, значи ли, че от първата не си доволна или просто реши да пробваш нещо друго?

SweetShark 19th March 2009 15:28

Не, доволна си бях и от първата, ама при нея ми беше много сложно насрочването на процедурите - примерно, за всяко нещо трябва да го планирам с месеци напред, тя често не е в България, аз също, освен това често не си вдига телефона, или пък като съм там, чакам пред кабинета...и така... сложна работа..а при Денкова насрочването става много по-лесно, никога не се налага да изчаквам...а и ми е близо до вкъщи клиниката й. Освен това самата клиника е много чиста, а на мен тези неща си ми правят впечатление...

А с времето установих, че работи със същите филъри като марка, само че на малко по-приемлива цена.

emiko 19th March 2009 15:51

Аз определено се интересувам от попълване на бръчки, над 40г. съм и мисля, че вече ми е време. Чета всичко по темата във форума и засега само събирам информация. Ако можеш да споделиш повече по въпроса, колко време предварително записваш час, колко излиза попълване на назолабиалните гънки примерно и може ли ако остане от ампулата да се сложи на друго място, след процедурата има ли нужда от възстановителен период и всичко за което се сетиш, ако ти се пише, разбира се.

SweetShark 20th March 2009 16:47

1. Може и веднага да ти дадат час (аз просто си имах нещо предвид за другата седмица).

2. Колко излиза - още не знам, при другата докторка беше 400 лв.

3. За това, какво се случва с ампулата и т.н. нямам представа, не съм питала.

4. Ако приемем за възстановителен период изчезването на червенината от боцванията - 1 ден. Аз по принцип си ходя после на работа, не се крия вкъщи.

emiko 20th March 2009 17:06

SweetShark, много ти благодаря!

ina79d 8th April 2009 13:36

[quote="SweetShark"]Не, доволна си бях и от първата, ама при нея ми беше много сложно насрочването на процедурите - примерно, за всяко нещо трябва да го планирам с месеци напред, тя често не е в България, аз също, освен това често не си вдига телефона, или пък като съм там, чакам пред кабинета...и така... сложна работа..а при Денкова насрочването става много по-лесно, никога не се налага да изчаквам...а и ми е близо до вкъщи клиниката й. Освен това самата клиника е много чиста, а на мен тези неща си ми правят впечатление...

А с времето установих, че работи със същите филъри като марка, само че на малко по-приемлива цена

Моля те, кажи каква марка са й филърите, аз си правих при нея , но от притеснение забравих да попитам за това.

emiko 8th April 2009 14:15

ina79d, ти при Денкова ли ходи, какво точно прави и доволна ли си от резултата?

ina79d 8th April 2009 15:17

Да, при нея.Аз отидох да видя тя какво ще ми каже за мезотерапията дали ще заличат дребните бр.на брадата и лекото увисване от двете й страни (за да преценя дали да я продължавам-правих 1проц.)
Тя ми обясни и предложи "склуптра" от обясненията й разбрах ,че аз точно това искам (прочети в сайта й за "склуптрата"). Сложи ми и на назолаб.гънки к-на ( но не знам каква и за това питам каква марка ползва ), контур на устата за изглаждане на бр.над устата и с нея ми третира един белег и ботокс. За резултата от склуптрата за сега не мога да кажа , защото 6 седмици след първата процедура ( през което време организма започва сам да произвежда колаген ) се прави долната част за да се прецени колко се е опънало лицето нагоре и от там и колко количеството ще е нужно за долната част, трайност 2 год.От другите манипулаций сами знаете, че ефекта е отличен ( само да можеше и да е по дълготраен)
Доволна съм и чакам с нетърпение да минат 6-те седмици , за долната част, по големия ми проблем е там , тогава ще повтори пак контура на уста и белега. И чакам с удоволствие да съм с видим прекрасен ефект, много е важно и да усетите ,че това е Вашия лекар. :2020:

demili 1 8th April 2009 15:41

Ina79, д-р Денкова работи с Пураген, Стилейдж, Хилауроника , Джувидерм и др. Когато отидеш при нея другия път я попитай какво ти е сложила и тя ще ти каже. За тези неща си води регистър.

emiko 8th April 2009 15:46

А една такава процедура за склуптуриране на лицето колко струва и да разбирам ли, че са необходими две такива?

diastemma 8th April 2009 16:41

Sculptra - филър на основата на полимер-млечна киселина :
http://www.sculptra.com/scl/cx/en/index.jsp

Друг подобен e New fill.

Mena 8th April 2009 16:48

Ди, Sculptra и New-Fill е едно и също, производство е на Aventis.

ina79d 9th April 2009 08:34

Цитирай:

Първоначално написано от demili 1
Ina79, д-р Денкова работи с Пураген, Стилейдж, Хилауроника , Джувидерм и др. Когато отидеш при нея другия път я попитай какво ти е сложила и тя ще ти каже. За тези неща си води регистър.

Благодаря,
ще я питам, да аз всичко си записвам, какво и на коя дата съм правила и цена.
:good_luck:

ina79d 9th April 2009 08:55

Цитирай:

Първоначално написано от emiko
А една такава процедура за склуптуриране на лицето колко струва и да разбирам ли, че са необходими две такива?

Понеже правих не само склуптра , а и други неща ,тя ми направи отстъпка за пакета процедури, може би цената се определя индивидуално, зависи може би от състоянието на кожата, бръчките и от там количеството сложен материал. Плаща се 50 % при първия етап и 50 % на втория етап- доста гъвкаво и удобно за нас-клиентите. Склуптрата е една процедура разделена на няколко етапа , при мен на два етапа (чела съм, че може и да е на 3 )
Първо се работи горна част на лицето , след около 6 седмици долна част. Когато се прави долната част тогава се преценява още колко кол. матер. ще се сложи ,зависи колко лицето се е опънало на горе.

Благодаря на всички, много сте мили , усложливи и добронамерени. :2020:

emiko 9th April 2009 09:00

ina79, много ще се радвам да получиш перфектен резултат и дадеш кураж и на други , които са нерешителни и страхливи /визирам себе си/

ina79d 9th April 2009 09:42

Благодаря,
Нагласата ми е ,че ще стане много добре .
Важно е и усещането, че това е за Вас .
Примернно , когато преди време ходих на мезо , абе ...усещах , че не ми е по вкуса , че нещо не е моята процедура , даже мислех да се откажа , но съм такъв човек , че когато имам уговорка и съм ангажирала час отидох и..... .
След това някъде в съзнанието ми се беше загнездило ,че някой прави склупториране на лицето , разрових се и открих Д-Р ДЕНКОВА ....и усетих моя си ДОКТОР.

УСПЕХИ Д-Р ДЕНКОВА :2020:

magmagi 10th April 2009 22:26

д-р Денкова изглежда слага добре скулптра, чух че е минала на специално обучение, моя приятелка е била пациент на обучението и вече има ефект

katrin_d 13th April 2009 14:08

някой може ли да ми каже каква е цената на филъра Скулптра и колко милилитра има в 1 ампула ?

magmagi 14th April 2009 13:53

тука има повече инфо и цена

http://beauty.fashion.bg/article/194...va-ve4e-i-v-bg

magmagi 23rd April 2009 20:47

Вчера бях на консултация при д-р Денкова-ще започвам няколко процедури,
много доволна останах,
клиниката е супер, а тя е страхотен специалист

ina79d 15th May 2009 11:48

Да споделя, преди една седмица ми направи и долната "скулптра".
Чувствам се добре имайки предвид ,че увисването от двете страни на брадичката още сега се изглади , и тя каза ,че напред във времето ще става още по добре и за назолабиалните и дребните бръчки.

emiko 15th May 2009 13:06

Ина, а с времето горната "скулптра" даде ли добър резултат, виждаш ли промяна и заслужава ли си, според теб?

ina79d 16th May 2009 09:16

[quote="emiko"]Ина, а с времето горната "скулптра" даде ли добър резултат, виждаш ли промяна и заслужава ли си, според теб?[/quote

Моят проблем е долната част на лицето ,защото на горната част имам операция на долен клепач и там кожата която бе на хармоника около очите е изрязана .
На първата консулт. при Денкова тя ми показа и едно хлътване на мастна тъкан- от възрастта- под очите близо до двете страни на носа , което аз въобще не бях забелязала, но специалистта като те погледне веднага ти вижда "кусурите".

Сега там ми е попълнено, общо имам попълване на хлътналостите на лицето
(на стари снимки като се видя и преди блефаропластиката -ау... около очите хармоника , при усмивка стигащи бръчки до средата на лицето , едни хлътвания, от там висене на цялото лице), след блефаропластиката под очите сега имам само една бр. (малко май там ми е "пришито") видима сутрин и до вечерта се "самоопъва", но до следобяд ми стой, но това няма връзка с скулптрата, а с шева на хирурга.

От скулптрата за увисването на брадичката направо съм възхитена , как се заобли и опъна ( това ми беше мн. смущаващ недостатък) сега чакам на брадата дребните и назолабиалните бръчки да се опъват все повече, на брадата като ми слагаше каза , че се поставя по кръстосан метод.

emiko 16th May 2009 09:44

А долния клепач при Динев ли го прави или аз нещо бъркам?

gwendoline 16th May 2009 09:47

Ина79, понеже те имам за полу-експерт вече в лицевата област, какво би препоръчала за запълвани на вертикални бръчици в долната част на бузите, където кожата се е поотпуснала с времето...?

Patety 16th May 2009 09:52

Майка ми си прави при нея с онзи апарат Алума на лицето някакви процедури.Лекарката е голяма сладурана много свестен човек и аз ходих на някакви консултации при нея. Но относно резултатата от процедурата какво да ви кажа- той е нулев.

SweetShark 17th May 2009 16:57

Patety, аз си правих Алума март миналата година. Видимия резултат го усетих (в огледалото) от месец май нататък - и още ми държи... Кожата стана по-жива, по-стегната, по-свежа: все едно светна. Ако сте очаквали алумата да махне бръчките, това едва ли ще се случи, за тях си има пълнители.

Patety 18th May 2009 11:15

Ами на майка ми и бяха препоръчали терапията с Алума, защото кожата и е ужасно суха. Мина я- и няма резултат.

SweetShark 18th May 2009 12:45

Кой й е обещал по-добро хидратиране от Алума? Алумата стимулира собственото ти производство на колаген, а не подпомага хидратацията на кожата. Аз съм с много суха чувствителна кожа, без крем ставам на червени петна от сухота, и си ползвам редовно Shiseido Benefiance - тоник, серум и хидратиращ дневен крем и си нямам никакви проблеми.

За вътрешно хидратиране хиалуроновата киселина ще й свърши много повече работа, а се постига с Restylane Vital.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:24.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.