Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Диетите на д-р Байкова (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3186)

evelinche 23rd March 2007 13:05

миленка ти какво ядеше в белтъчните дни. И колко отслабна с тази диета. :2016:

Flexy 23rd March 2007 15:13

За мен тази диета е пълна измислица :roll:

evelinche 23rd March 2007 15:29

flexy предложи нещо по добро

Flexy 23rd March 2007 16:07

Ами аз готови диети не ползвам и следователно не мога да ти предложа диета, защото според мен всеки е различен и трябва сам да си нагласи диетата според него :wink: Само мога да ти дам информация за основните начини за сваляне на килограми и някои разяснения за начина на хранене.
Защо трябва да ползваме такива диети като можем и сами да си съставим диета :wink:

evelinche 23rd March 2007 16:51

дай някой съвет бе човек. От три години се опитвам да сваля 10 килограма от раждането и все немога :(

Nezinka 23rd March 2007 17:21

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
За мен тази диета е пълна измислица :roll:

Ама разбира се,че така мислиш! Досега не съм видяла веднъж да се аргументираш с факти след някое такова изказване. Тук има хора, които търсят помощ и компетентен съвет,а не само едно празно мнение. Та занапред бъди добър като кажеш, че нещо е измислица, да дадеш и едно синтезирано обяснение, защо според теб това е така и с какво ти би го променил.

neli4ka 23rd March 2007 17:27

Аз пак почнах първата диета.Днес ми е втори ден.Интересно,че аз не се подувам от кис.мляко,както е при другите.Успех на всички диетуващи и недиетуващи.

Flexy 23rd March 2007 18:00

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
Ама разбира се,че така мислиш! Досега не съм видяла веднъж да се аргументираш с факти след някое такова изказване. Тук има хора, които търсят помощ и компетентен съвет,а не само едно празно мнение. Та занапред бъди добър като кажеш, че нещо е измислица, да дадеш и едно синтезирано обяснение, защо според теб това е така и с какво ти би го променил.

Ама разбира се, че нямам намерение да пиша постове дълги 1км, който иска да му обясна подробно ICQ ми го има в профила.
Всички диети от този род са зле съставени кетонни диети.
Ето ти 1 кратко обяснение, но не се надявам да ме разбереш, защото си нямаш и напредстава, какво става по време на кетозиса :wink:

Nezinka 23rd March 2007 18:08

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Ама разбира се, че нямам намерение да пиша постове дълги 1км,
Ето ти 1 кратко обяснение, но не се надявам да ме разбереш, защото си нямаш и напредстава, какво става по време на кетозиса :wink:

След като нямаш време да се занимаваш или да пишеш обяснения ТУК, тогава няма смисъл въобще да се обаждаш и да мътиш водата само. Още повече тази диета комбинира протеини и въглехидраттни храни, има изобилие от плодове и тн...така че до кетозис трудно ше се стигне, дорогой! Пак се изказваш неподготвен/непрочел.

Flexy 23rd March 2007 18:26

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
След като нямаш време да се занимаваш или да пишеш обяснения ТУК, тогава няма смисъл въобще да се обаждаш и да мътиш водата само. Още повече тази диета комбинира протеини и въглехидраттни храни, има изобилие от плодове и тн...така че до кетозис трудно ше се стигне, дорогой! Пак се изказваш неподготвен/непрочел.

Само да ти обясна, че до кетозис се стига с приемането на въглехидрати :wink: Моля ти се спри да се заяждаш, за неща, които въобще не са ти ясни :idea:

Nezinka 23rd March 2007 18:37

Аз затова съм тука, за да разбирам и да събирам компетентни мнения и знания относно тези теми, а твоите мнения,които само констатират нещо без да има обоснование, дразнят с безсмислието си.. аз преди да се обадя чета! Дефиниция на кетозис, надявам се си добре с английския:

There are two fuels your body burns for energy. Glucose, the primary fuel, comes from eating carbohydrates. When your body runs out of glucose, it turns to its secondary fuel source: your own body fat. When you reduce your intake of carbohydrates (less than 100g a day), your body must convert fat into energy, and this metabolic state is called "ketosis."

Flexy 23rd March 2007 18:47

Цитирай:

Първоначално написано от Nezinka
There are two fuels your body burns for energy. Glucose, the primary fuel, comes from eating carbohydrates. When your body runs out of glucose, it turns to its secondary fuel source: your own body fat. When you reduce your intake of carbohydrates (less than 100g a day), your body must convert fat into energy, and this metabolic state is called "ketosis."

Да вярно е :wink:
Само не ми стана ясно, какво искаш да докажеш с това :roll:
А знаеш ли какво става когато изпаднеш в кетозис или да ти обясна ?

Nezinka 23rd March 2007 19:00

Хах, всичко тръгна от моят съвет да пускаш обоснвани мнения.
Диетата на др. Байкова не е кетонна- Ядеш плодове, кисело мляко и имаш въглехидратен ден. исках да ми обясниш как ше се стигне до кетозис?
Иначе ми е ясно какви са негативните последици от кетозиса.

Flexy 23rd March 2007 19:12

1ви ден

08:00 часа кисело мляко + плод или зеленчук
10:00 часа кисело мляко + плод или зеленчук
12:00 часа кисело мляко + плод или зеленчук
16:00 часа кисело мляко + плод или зеленчук
19:30 часа кисело мляко + плод или зеленчук
няма смисъл да изброявам и другите дни от 14 дневния период №1 нали :D
Мислиш, че с това няма да влезеш в кетозис :D

Nezinka 23rd March 2007 19:18

за един ден в никакъв случай, тялото ти трябва да се изчисти от запаси на глюкоза-трябват му поне 3-4 ПОРЕДНИ дена само на протеин.А тази диета редува протеинов, въглехидратен и плодов-зеленечукови дни. Плюс :това са ти 5 плода на ден средно по 15гр въглехидрати, от зеленчука още го сложи по 7, и минаваш 100те гр дневна дажба, за да си сейф, без да броим млякото.
Хайде това е от мен, стига сме разводнявали темата на хората.

Flexy 23rd March 2007 19:42

Ти ме изумяваш :D
Там пише плод или зеленчук :lol: ти какво ми ги събираш и двете :D
какви 15гр. въглехидрат на плод :D ти да не ядеш банани :D
Най много да се достигне до 120-150гр. въглехидрат, при които спокойно ще си влезнеш в един лек кетозис :D Даже може и да ти разясна и всичките 14 дена защо така са подредени :D
И не разводняваме темата, а търсим истината за диетата :idea:

Nezinka 23rd March 2007 19:57

взимам предвид един много популярен плод за диети-ябълката. Една ябълка има между 15-20 грама въглехидрати. Млякото по-скоро бихме го яли със сладък плод, а не с кисел... значи все пак намираш смисъл в диетата, щом даже може да ми разсясняваш смисъла, аз ще се радвам да я разясниш на хората, които я спазват, вместо да им заявяват, че е безсмислена.
Просто е глупаво,че трябва да се вадят обяснения със заяждане и след 10 поста.

Flexy 23rd March 2007 20:49

При тази диета няма да стопите толкова много мазнина, колкото вода и мускулна тъкан. Вярно ще стопите кила бързо, но от какво ще бъдат те е от друг въпрос :roll: Като спрете диетата ще си върнете старите кила :roll:
А това ще бъде така, защото въглехидратите са малко, а когато приемаме твърде малко въглехидрати организма започва да изхвърля вода, която в по-голямата си част се изтегля от мускулната клетка. Почти минималното присъствие на белтъчини в менюто пък ще доведе до голяма загуба на мускулна тъкан и органна тъкан.
Е в крайна сметка се оказва, че сваляте мазно и почти толкова вода и мускулна тъкан :idea: дали си струва ?

neli4ka 23rd March 2007 21:04

Цитирай:

Първоначално написано от Flexy
Като спрете диетата ще си върнете старите кила :roll:

Спрях диетата преди 2 месеца и не съм си върнала свалените килограми,които бяха 4кг.След,като я спрях даже свалих още 2 кг.Диетата за това се казва ОТКЛЮЧВАЩА ДИЕТА.И спри вече да спориш за глупости.Пиши на тея,които ядът солети по цял ден или карат на по една ябълка.Айде със здраве. :2003:
П.П.Даже и сега съм на диетата втори ден и се чуствам мнооого добре. :2033:

Flexy 23rd March 2007 21:17

Добре вярвайте си :wink: Аз няма се мъча да ви обяснявам повече

apoklistika 23rd March 2007 21:24

Аман от компетентни :roll:
Неличке, браво :1203:

Никси 25th March 2007 22:55

А бе, момичета, при първата диета, колко кг свалихте средно за 14 дни? :?

Nadeto 26th March 2007 08:57

Цитирай:

Първоначално написано от Никси
А бе, момичета, при първата диета, колко кг свалихте средно за 14 дни? :?

Ами аз за 14дни 4 кг. :)

neli4ka 26th March 2007 16:46

И аз 4 кг.

ramstein 26th March 2007 17:42

ИЗВИНЕТЕ,NELI4KA,НО КАК ИМАТЕ BG МЛЯКО В БЕЛГИЯ?

neli4ka 26th March 2007 17:48

Цитирай:

Първоначално написано от ramstein
ИЗВИНЕТЕ,NELI4KA,НО КАК ИМАТЕ BG МЛЯКО В БЕЛГИЯ?

Няма БГ мляко тука.Ям турско.

ribka 26th March 2007 17:49

Здравейте,момичета :) От известно време чета тази тема и реших от утре и аз да се включа.Днес тъкмо бях на лунна диета и мисля,че утре ще ми е лесно :wink: Имам няколко въпроса обаче - необходимо ли е зеленчука през 1-я ден (и последващите подобни) да буде суров или може да бъде и задушен (например задушеното зеле или задуш.броколи)?

neli4ka 26th March 2007 17:52

Аз мисля,че не е проблем. :roll:

ribka 26th March 2007 17:54

Уфф,как се надявах да го чуя :lol: Все пак топличкото повечко засища :roll:
Със сигурност ще имам още разни идиотски въпроси...и все на тема "може ли това или онова да се папка" :lol:

neli4ka 26th March 2007 18:00

Питай няма проблем.Днес ми е 5-ти ден и съм на млЕко. :lol:

ribka 26th March 2007 18:05

Тиквички с ориз (кафяв) и други подобни нали става за въглехидратен ден?
А ,да,и още...пише че за белтъчния ден (а и за въглехидратния) се яде и зеленчук,а вие пишете за салати тук-там :roll: Това отстъпление ли е или под "зеленчук" се разбира "зеленчуцИ",овкусени разбира се? :)

neli4ka 26th March 2007 18:11

Да става ориза.Аз си папкам салатки,но зеленчука трябва да бъде един и същ през целия ден.

ribka 26th March 2007 18:14

Благодаря :D Ще питам пак при нужда :wink:

П.П. Сетих се...а може ли да се овкусява тараторчето?Т.е. дали солта и други подправки са забранени?

Nadeto 27th March 2007 12:45

Още 1 кило надолу! :1207:

Nadeto 27th March 2007 12:51

А какво ще кажете става ли варена пуешка шунка за дните, в които е пилешко/телешко+зеленчук? :?: :roll:

evelinche 27th March 2007 13:41

браво на теб, аз се отказах още третия ден :roll: , стана ми лошо и ме хвана мигрената :cry:

Nadeto 27th March 2007 14:49

Цитирай:

Първоначално написано от evelinche
браво на теб, аз се отказах още третия ден :roll: , стана ми лошо и ме хвана мигрената :cry:

Благодаря! :2015:
Но съм имала и по-добри резултати!
Сега ме мързи да тренирам :oops: карам само на хранителен режим

neli4ka 27th March 2007 15:24

Цитирай:

Първоначално написано от Nadeto
А какво ще кажете става ли варена пуешка шунка за дните, в които е пилешко/телешко+зеленчук? :?: :roll:

Да става,но мисля,че ще е по-добре,ако я замениш с пил.месо или пък риба.Ти кой ден си в момента?

Nadeto 27th March 2007 17:14

Цитирай:

Първоначално написано от neli4ka
Цитирай:

Първоначално написано от Nadeto
А какво ще кажете става ли варена пуешка шунка за дните, в които е пилешко/телешко+зеленчук? :?: :roll:

Да става,но мисля,че ще е по-добре,ако я замениш с пил.месо или пък риба.Ти кой ден си в момента?

4ти ден от втората :D

ribka 28th March 2007 22:13

Днес съм трети ден на 1-та диета.По принцип засега не ми е трудно.Днес си направих задушено зеле с варено пиле,но още ми е тежко след вечерята.А не съм и яла много :2016: Освен това вече минаха 3 часа все пак.
За утре ще си направя варен карфиол с кисело мляко.Мисля,че не е забранено от правилата,нали?Зеленчук си е :1246:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:33.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.