Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Ниско кръвно... (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3955)

verita 18th April 2007 16:06

Питай в аптеката за гроздова захар, гликоза, но и Traubenzucker да кажеш ще те разберат.

Saruman 18th April 2007 16:09

Избягвай всякакъв алкохол освен червеното вино

JULSI 18th April 2007 19:23

е поне биричка? :) а какво представляват "кардио тренировките"?

Nezinka 19th April 2007 03:28

ох, на мен винаги ми се случваше в градския транспорт да припадам. Иначе обикновено сядам/лягам като ми причернее и ми минава...ама в градския докато помоля някой да стане...веднъж даже една мръхла ме изгледа злобно и ми каза да си гледам работата..ама аз после и се свлякох в краката барабар със сладоледа, който ядях :twisted: Отдавна не ми се е случвало, само ако имам неблагоразумието да вляза в претъпкано метро...почва да ми се вие свят и да не ми достига въздух, казвали са ми, че пребледнявам като смъртник, започват да ми бучат ушите и загубвам съзнание.Много неприятно наистина- и на мен пулса ми е бая висок...между 80-100.

bimbi 19th April 2007 06:22

Цитирай:

Първоначално написано от verita
Освен това кафето обезводнява, което води до повторно падане на кръвното :?

аз пък знам, че от кафето се задържа вода :?

и аз съм с много ниско кръвно, дори и като бях бременна /уж при тях е по-високо кръвното от обикновено/, пак и двете ми граници бяха под 100. случвало ми се е да припадам на няколко пъти, ама вече знам какво да правя - сядам и не мърдам поне 2-3 минути, и взимам нещо сладко - дали ще е кафе със захар, бонбон, шоколад...дори веднъж ме спаси и сладолед, слад като ми прилоша така на улицата.
питала съм лекари за някакви хапчета, ама казаха че не се "лекувало" ниското кръвно :lol: еми мацки тъй ше си идем явно :lol: пак по-добре ниско, отколкото високо 8)

Celine 19th April 2007 07:40

На мен ми изписаха едни хапчета след като март месец припаднах 2 пъти. Не ми се беше случвало поне от 3 години.
Ниското си е за предпочитане пред високото.

JULSI 19th April 2007 09:18

при мен е кофти,защото тези пристъпи стават в повечето случаи докато спя.просто както си сънувам и почва да ми се вие свят,все едно че са пъхнали миксер в мозъка ми :cry: ужасно е :( спира за няколко секунди и после пак наново,цялата ме обливат горещи вълни,а пулсът ми се ускорява адски много.След това треперя с часове :(

luna 19th April 2007 09:24

Както се казва хората с ниско кръвно живеят зле, но дълго, така че има с какво да се успокояваме :D .
По всяка вероятност всичко е свързано с едно заболяване - вегитативна дистония, което е присъщо на млади и здрави жени. От което следва, че не е заболяване в истинския смисъл и затова никой не го лекува.
Аз мога да кажа как се справих с този неприятен проблем.
-сутрин си слагам чехлички с бодли и си правя масаж на краката и ръцете (посоката е отдолу нагоре).Използвам някаква яка четка, кожата се зачервява, кръвта започва да се движи - супер.
-почти всяка сутрин се раздвижвам на кростренажора за 10-15 мин
-не оставам гладна, ям въглехидрати, но не и сладко
-в случаи на криза изяждам 2-3 бучки захар с една чаша вода или кока кола. Всъщност откакто започнах да правя горните неща не съм имала дори и предколапсно състояние
-виното и бирата са много полезни (и вредни за фигурата, особено мезетата), но друг алкохол - категорично не
Пробвайте и ще видите, че действа. Може пък да живеем дълго и добре :D

apoklistika 19th April 2007 10:59

Това в кръга на майтапа, ама се сетих един лекар какво ми каза за ниското кръвно: "Викат му още царската болест, лекува се с много червено вино и свински пържоли" :girl_haha:

JULSI 19th April 2007 11:27

при мен тези кризи се появяват само,когато съм била подложена на силен стрес.А аз съм притеснителна и дори едно интервю за работа за мен е стресиращо :(

и това е другият ми проблем :( как да се справям с притеснението си...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:56.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.