Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Пластична хирургия (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Блефаропластика (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=12273)

mdacota 4th October 2011 12:32

Блефаропластика
 
Моля, ако някоя мацка наскоро е преминала през тази интервенция да драсне няколко реда. Предстои ми блефаропластика след два дни и май днес ме хвана шубето...

Glesanka 7th October 2011 13:34

Отговарям със закъснение изглежда. Преди 4 месеца си правих долна блефаропластика без външен разрез при д-р Владимир Василев. Много съм доволна - освен че ми махна торбичките, ми заличи до голяма степен и тъмните кръгове, което беше много приятна изненада за мене. Болка няма, възстановяването обаче не е много приятно, поне в първите 3-4 дена, когато си има оттоци, очите секретират и доста сърбят, на моменти почти влудяващо. Синини по лицето нямах, имах малък хематом в едното око, а оттоците под очите се оправиха напълно за около 7-10 дена. Пак бих го направила, съжалявам че се размотавах 3-4 години, когато при една консултация заради друг мой проблем един друг пластичен хирург ми предложи да ми махне торбичките, а аз почти се обидих. Снимки преди/след засега нямам, правиха ми в клиниката, но аз така и не си поисках файла от доктора. Поздрави и успех, ако не си се отказала от операцията!!!

Qgodka 10th October 2011 22:25

mdakota, а кой ще ти я прави?
Не се страхувай, шубето е нормална реакция според мен, но в деня на операцията няма да си така ;)

П.С. и аз отговорих със закъснение..

Нелка 10th October 2011 22:34

Цитирай:

Първоначално написано от mdacota (Публикация 756514)
Моля, ако някоя мацка наскоро е преминала през тази интервенция да драсне няколко реда. Предстои ми блефаропластика след два дни и май днес ме хвана шубето...

Пиши как се е получило! И кой ти я прави!
Чувала съм, че Заякова е добра в блефаропластиката. Аз съм заинтересована, за горен клепач, но по-нататък. Така че ще следя темата.

Qgodka 11th October 2011 23:23

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 757315)
Пиши как се е получило! И кой ти я прави!
Чувала съм, че Заякова е добра в блефаропластиката. Аз съм заинтересована, за горен клепач, но по-нататък. Така че ще следя темата.

Нелс аз съм чувала и то от човек в тези среди, че Кръстанова била най-добра в блеферото.Живее и работи в Париж, но идва и в Бг от време на време.

Нелка 12th October 2011 00:16

За нея и аз съм чувала, също така съм чувала, че е много трудно човек да се добере до нея.. Но пък си струвало.. :)

mdacota 12th October 2011 13:44

Здравейте момичета, минах си по реда за блефаропластиката. Бях си я наумила доста отдавна, но чак сега се престраших. Мина цяла седмица вече, вчера ми махнаха конците, но имам още отоци, които се надявам да се разсеят до 3-4 дни.
Аз се доверих на д-р Тонев в Пловдив. Не съжалявам, засега поне това, което виждам е повече от хубаво. Аз имах много мастни депа и излишна кожа, сега погледът ми е съвсем друг. Също така силно се надявам да ми се заличат белезите, както обеща д-р Тонев. Момичета, ако имате въпроси, моля, ще отговоря на всеки един без проблем.

Нелка 12th October 2011 14:04

Браво! Честито и бързо възстановяване! :)

Имам много въпроси за продцедурата, но на прима виста: Боли ли или по-скоро какво е усещането? Долен и грен клепач ли прави? Колко години е ефекта?

mdacota 12th October 2011 14:25

Цитирай:

Първоначално написано от Nells (Публикация 757535)
Браво! Честито и бързо възстановяване! :)

Имам много въпроси за продцедурата, но на прима виста: Боли ли или по-скоро какво е усещането? Долен и грен клепач ли прави? Колко години е ефекта?

Благодаря ти много!
Аз правих и долни, и горни клепачи. Не бях с пълна упойка, операцията продължи повече от 3 часа и наистина болеше, но можех за говоря и реагирам, така че когато имаше нужда ме "дрогираха" колкото трябва. По-страшното е след операцията-опъната кожа, конци, докато не ти махнат конците не можеш да си миеш косата, не можеш да се покажеш пред хората заради отоците или не сваляш слънчевите очила. Иначе часове след операцията си бях вкъщи, а на следващия ден започнах да си излизам, дори пътувах. Клепачите ми още са изтръпнали и ме опъват шевовете, но и това си е в рамките на нормалното.
Колкото до ефекта, нямам идея. Аз питах доктора дали ще трупам пак мастни депа и отговорът беше, че няма да имам никакви проблеми в това отношение,т.е. че те са премахнати веднъж завинаги. Колкото до кожата на клепачите - зависело от организма. Да се надявам, че поне десетина години ще изкарам без проблеми.

Glesanka 14th October 2011 16:49

Честито и от мен!!! Дано да сте постигнали с доктора искания резултат. И все пак, се чудя, как е възможно подобна операция да се проведе без пълна упойка!!! Аз никога не бих посмяла, ти си направо герой. Поздравления и за смелостта ти!!!

Нелка 14th October 2011 21:18

Аз също не бих се решила на 3 часова операция с локална анестезия.. :2009: Миналата година ми премахваха кистички от корените на зъбите с локална и половин час ми се стори като вечност.. Не заради болката, а защото дори да не боли усещаш всичко - и разрезите и бургията(в моя случай) и кървенето.. А блефаропластиката е доста прецизна операция, според мен трябва да се прави под пълна мускулна релаксация..

mdacota, след всичко, което си преживяла, ти пожелавам прекрасен резултат!! :))

mdacota 15th October 2011 09:05

Глезанка, Нелс, благодаря ви за хубавите пожелания. Оправям се с всеки изминал ден. За анестезията обаче не съм написала, че беше и с венозно седиране, освен локалната анестезия. На операцията имаше анестезиолог и т.н. Така че, чувах всичко, което се говореше около мен, реагирах и аз на моменти с говорене, но общо взето си бях упоена. Един или два пъти усетих болка и казах, че ме е заболяло при което ми пускаха упойка. Както е писала и Глезанка, възстановяването е къде-къде по-неприятно, особено първите 3-4 дни. Но всичко минава в крайна сметка. Не съжалявам за операцията, поне засега.

gwendoline 15th October 2011 11:14

Цитирай:

Първоначално написано от mdacota (Публикация 758016)
Един или два пъти усетих болка и казах, че ме е заболяло при което ми пускаха упойка..

Това съм го изживявала веднъж при корекция на дясна гърда, и беше адски неприятно. Меко казано. Горните клепачи обаче съм правила с местна упойка и нищо, ама нищо дискомфортно не усетих.....така че, индивидуално е. Радвам се за теб, Мдакота! :-P

mdacota 16th October 2011 12:20

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline (Публикация 758030)
Това съм го изживявала веднъж при корекция на дясна гърда, и беше адски неприятно. Меко казано. Горните клепачи обаче съм правила с местна упойка и нищо, ама нищо дискомфортно не усетих.....така че, индивидуално е. Радвам се за теб, Мдакота! :-P

Благодаря ти, Гуен. Ако не е проблем би ли споделила с какво се маза за заличаване на белезите и кога започна. Защото аз още имам малко струпчета по шевовете и то не навсякъде, а започнах да се мажа от снощи. Купих си зерадерм...Днес обаче прочетох листовката, в която пише да не се ползва преди заздравяване на раните. Значи трябва да изчакам още малко. По-голям ми е проблема дали съм си купила правилното мазало...Благодаря предварително.

gwendoline 16th October 2011 13:13

Цитирай:

Първоначално написано от mdacota (Публикация 758164)
....... Ако не е проблем би ли споделила с какво се маза за заличаване на белезите и кога започна. .

Значи отговорът ми може да те учуди, но аз лично мазах белезите с Дефламол - едно от най-ценните средства след изгаряне, тъй като подхранва и помага на кожата да регенерира по-бързо (съдържа рибено масло и витамин А). Нансях го на тънък слой с клечка за уши. Зерадерм не бих ползвала за очите, тъй като там зоната е много деликатна и съм вижала подути и зачервени очи след употребата му. Но ако все пак решиш да е Зерадерм - по-добре ползвай Зерадерм ултра, който е за открити белези със слънцезащитен фактор. И минимум седмица след операцията.

mdacota 17th October 2011 13:16

Цитирай:

Първоначално написано от gwendoline (Публикация 758168)
Значи отговорът ми може да те учуди, но аз лично мазах белезите с Дефламол - едно от най-ценните средства след изгаряне, тъй като подхранва и помага на кожата да регенерира по-бързо (съдържа рибено масло и витамин А). Нансях го на тънък слой с клечка за уши. Зерадерм не бих ползвала за очите, тъй като там зоната е много деликатна и съм вижала подути и зачервени очи след употребата му. Но ако все пак решиш да е Зерадерм - по-добре ползвай Зерадерм ултра, който е за открити белези със слънцезащитен фактор. И минимум седмица след операцията.

Ще постъпя като теб и още днес ще си купя дефламол. За съжаление, купих вече зерадерма и той не е ултра, но спрях да го използвам от тази сутрин. И аз го нанасях с клечица за уши, но понеже мажа и горни, и долни клепачи, миглите ми малко или много се зацапваха с мазилото. Още веднъж ти благодаря за отговора! Целувки!!!

mdacota 20th October 2011 14:29

Гуен, бих искала и да те попитам дали и в каква степен ти се заличиха белезите от блефаропластиката? Много ме е страх, че ще личи операцията и по - специално на долните клепачи...

gwendoline 20th October 2011 15:54

Цитирай:

Първоначално написано от mdacota (Публикация 758700)
Гуен, бих искала и да те попитам дали и в каква степен ти се заличиха белезите от блефаропластиката? .

Ами да ти кажа...моите белези са тънички и по протежение на сгъвката на горния клепач.... за долните клепачи - не зная, не съм правила нищо там, но нямам впечатления за груби белези...Тук всичко е индивидуално - знаеш сигурно, по-тъмните кожи правят по-плътни белези в повечето случаи...В продължение на година белегът се позаличава или остава горе-долу такъв, какъвто е... Ни дефламоли, ни кремове, ни лазери, нищо не може да ти гарантира, че ще направи белезите ти по-незабележими.Въпросът е, че ако са прецизно направени, правилно третирани и на съответните "по-незабележими" места - те няма да са ти проблем. Ти всъщност имаш ли някакви основания да се притесняваш на този етап...? Толкова е рано още...те са все още смущаващо груби; тепърва ще зреят, ще се променят...

petiarad 25th October 2011 09:38

Здравейте милички!! Ето,че и аз се появих на хоризонта.Направих прословутото рино преди 3 месеца и мога да кажа,че съм много доволна.Я кажете сега колко месеца трябва да минат след рино за да направя блефаропластика на горни клепачи? Много ми се иска да ги оправя тези клепачи....и......пак почнах да се кумя и ослушвам ...кога, как ... и къде????

mdacota 25th October 2011 14:31

Гуен, отново голямо благодаря за успокоението, което внесе в мен, относно белезите. Аз май съм станала доста нетърпелива, имайки предвид, че съм оперирана само преди 19 дни...А иначе на пръв прочит нямам основания да се притеснявам, белезите ми са много фини, конците бяха по-тънки от човешки косъм...Имам обаче няколко удебелявания в края и началото на шевовете, които в момента изглеждат като малки пъпчици, именно те ме притесняват повече. Но си права, че ми трябва време. Да споделя, че и от дефламола ми де подуват очите, сигурно мажа повече от необходимото количество. Освен това, имам подпухвания под долните клепачи...Но може би е нормално засега. На консултация при Тонев ще ходя другата седмица, ще видим той какво ще каже за опасенията ми. А пропо, ти колко време маза белезите!? Благодаря предварително за отговора ти.

mdacota 25th October 2011 14:37

Цитирай:

Първоначално написано от petiarad (Публикация 759773)
Здравейте милички!! Ето,че и аз се появих на хоризонта.Направих прословутото рино преди 3 месеца и мога да кажа,че съм много доволна.Я кажете сега колко месеца трябва да минат след рино за да направя блефаропластика на горни клепачи? Много ми се иска да ги оправя тези клепачи....и......пак почнах да се кумя и ослушвам ...кога, как ... и къде????

Петя, честито от мен, много да се радваш за новата си визия и безпроблемно възстановяване. При кого си прави риното и кажи дали е страшно. Аз нямам нужда, но дъщеря ми нещо си е наумила, но още я е страх, а и доктор не си е избрала.
Колкото до блефаропластиката, според мен още ти е рано, но след още 3 месеца ще можеш да се подложиш и на нея. Възстановяването е по-гадничко от самата интервенция, но минава. Аз мисля, че горните клепачи ще оправят по-бързо от долните, поне при мен е така. Не знам кого да ти препоръчам, но аз съм доволна от Тонев засега...

gwendoline 26th October 2011 10:45

Цитирай:

Първоначално написано от mdacota (Публикация 759799)
. Да споделя, че и от дефламола ми де подуват очите, сигурно мажа повече от необходимото количество. Освен това, имам подпухвания под долните клепачи...Но може би е нормално засега. На консултация при Тонев ще ходя другата седмица, ще видим той какво ще каже за опасенията ми. А пропо, ти колко време маза белезите!? Благодаря предварително за отговора ти.

Щом имаш подуване от дефламола - спирай го веднага! Твърде възможно е да правиш някаква алергична реакция...Колкото и пречистен да е, все пак не бива да забравямае, че е химично синтезиран и може да възпали очите. А те са толкова деликатна зона, че... принципно тези белези не се препоръчва да се мажат с мазила. Аз затова ползвах дефламол, като по soft- вариант. Но при теб...най-добре питай Тонев.
Petiarad, радвам се, че пишеш пак..:pinkglasses::2024:.Наред ли е всичко...?
Горни клепачи можеш да правиш месец след риното, без проблем....

petiarad 26th October 2011 10:53

Здравейте милички!!Риното го правих на 19.07 при Джамбазов, тъй като това не беше само пластика,а ми изправяха носната преграда. Всичко мина много добре и съм много доволна от резултата, защото вече 3 месеца не съм си слагала капки ..и дишам като нормален човек....Благодаря ви за отговорите.Ще изчакам ..и до година живот и здраве , ще направя и блефарото..Целувки!!!!

petiarad 28th October 2011 12:06

Гвен, чувствам се добре,ако питаш за бюста...нямам оплаквания.Кажи моля те ти нали беше при Н.Георгиев с блефаро.Как се чувстваш и колко ще струва за втора интервенция при него.?/Доколкото помня той правеше отстъпка ,ако си направиш при него втора операция/

gwendoline 28th October 2011 16:23

Цитирай:

Първоначално написано от petiarad (Публикация 760370)
Гвен, чувствам се добре,ако питаш за бюста...нямам оплаквания.Кажи моля те ти нали беше при Н.Георгиев с блефаро.Как се чувстваш и колко ще струва за втора интервенция при него.?/Доколкото помня той правеше отстъпка ,ако си направиш при него втора операция/

Аз съм ОК...горе в темичката съм писала:2015:. Нямам идея колко ще ти струва; тези неща ще си ги уточните вие, ако решиш пак при него да се оперираш...:good_luck:

mdacota 30th October 2011 14:16

Гуен, спрях дефламола преди два дни. Отоците ми поспаднаха. Започнах да се мажа много внимателно с зерадерма...Дано нямам проблеми и с това мазило. Ще го мажа докато не направя някаква беля и с него.

pitagor 30th June 2012 21:37

Здравейте момичета,
Предстои ми долна блефаропластика. Торбички под очите ми се появиха на 24 годишна възраст. Но в последно време станаха много видими. Надуват се с повод и без повод. Направо ме влудяват! Бях на консултация за блефаропластика, лекарят каза, че операцията щяла да продължи около два часа. Ще бъде с местна анестезия и някакъв седатив венозно. Обаче като изчетох някаква бланка за информирано съгласие, която се мотаеше из нета, направо се втрещих. Бяха написани какви ли не ужасии! Адски ми е притеснено. Моля тези, които са преминали през такава операция да ми отговорят, много ли е гадно усещането при поставянето на тоя седатив? После тия два часа... Два часа да ти бъркат по очите... как се издържа??? И още куп други въпроси, даже не мога да ги подредя като хората!!!:girl_hysteric:

silvia.milkova.9 28th December 2013 03:36

Много искам да си направя блефаропластика
 
не мога да се реша, но толкова ми увисна и се поду лицето, че ме питат болна ли съм.Къде се намира д-р Тонев, някой може лида ми каже, моля кажете ми?

silvia.milkova.9 28th December 2013 03:40

Петя, моля те да ми кажеш дали болиринопластиката? Много дълго съм мислила и за носът ми.По-лошото е, че няколко пъти приятели са ми предлагали да си направя.
Боли ли?

Xera 5th May 2014 09:28

блефаропластика
 
Здравейте,интересувам се за блефаропластика .Моя проблем е сенки под очите разбрах ,че с тази операция ще си реше проблема ,но бих искала малко повече информация от дами преминали през такъв вид интервенция .Моля ви пишете ми и ми обяснете защото и доста ме е страх >Ще се радвам да ми препоръчате и пластичен хирург.
Благодаря предварително :)

roza666 4th June 2014 14:24

Блефаропластика
 
Привет,
аз лично съм с блефаропластика на горен и долен клепач.
Всичко започна с познати от Турция, които ми препоръчаха много добър окулоспластичен хирург и с много добра цена.
И така заминах за Турция и преди 20 дни си направих операцията при д-р Мустафа Мете, които се занимава изцяло с операции на очи. Много бях впечатлена от отношението му, болницата и грижите на целия екип.
Сега се чувствам добре изчезнаха ми синините и отока, забележки никакви.
Надявам се да бъда полезна като оставя линк за информация http://www.avrupagozbg.com/пластика-на-клепачи/

Kate_L 9th March 2016 11:23

И аз бях при др. Мустафа Мете само за корекция на горен клепач. Вече работи в Истанбул не в тази болница ....Изключително доволна, голям специалист е и много вниматетелно работи.....

Bulov 14th March 2017 14:39

НЕоперативна Блефаропластика
 
Здравейте, от две-три години искам да премахна излишната кожа на клепачите. Страхът от операция ме въздържаше от тази стъпка, но изчитайки доста материали в нета попаднах на нов метод за нехирургична блефаропластика. Изчетох и темата тук и не намерих коментар за този метод. Ето тук попаднах на тази информация www.plexr.bg Някой подлагал ли се е на такава процедура?

Nikolay Petrov 7th April 2017 11:06

проф от Турция за безплатни консултации
 
Здравейте,

На 22 и 23 април 2017 в София ще се проведат безплатни консултации, от специалистът Проф. Явуш Баштерзи по пластична хирургия и специалист по челюстно-лицева хирургия от група болници Медикал Парк съвместно с Турмед. Идването на специалист по пластична хирургия от болници Медикал Парк е първо по рода си в България. Възползвайте се от възможността, местата са ограничени. Може да попълните вашите данни тук https://www.turmed.bg/medicalparkprofbasterzi

JenJen 30th November 2019 21:40

Здравейте
Ще споделя за истината за форум бг мама и то когато се отнася за избор на лекари/клиники и нашето здраве. Търсим информация и мнения и си мислим, че наистина в този форум се споделят истински мнения, но истината е че форума е платен и определени хора, които си плащат им се прави скрита реклама с различни мулти профили, ако имат пречка или заплаха веднага започват да клеветят и опетняват името на даден доктор или клиника, така че да изберете името тези които си плащат. Професионални мошенници са, изполват стари профили с множество постове и така заблуждават, че са доказани потребители, че се реални и мненията им също, но това е една организация, която манипулира. Изтриват ти постовете когато казваш истината. Доктори без опит, си правят реклама и се представят че имат много доволни пациенти, но истината е съвсем друга, а наистина добри доктори като др. Мете се оплюват съвсем умишлено. Затова не вярвайте на всички мнения в бг мама, подвеждащи са. Винаги се доверявайте на лична среща с даден лекар и неговата работа и от там си правете избор.

Celtic dream 7th February 2020 19:29

Дами наближава моята блефаро... по рождение имам отпуснати мускули на долните клепачи, и от млада имам торбички под очите... ама докато се наканя да действам, дойде време и горните да подмладя... обаче много ме е страх :( ако не се получи, какви белези ще имам?? :( иначе добри отзиви за доктора, и на консултацията добре. Ако се върна на работа седмица след блефарото, ще се забелязва ли?

MiraS 13th October 2020 08:40

Здравейте, интересувам се от операция на долни клепачи и добър хирург в София. Моля за мнения.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:10.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.