Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Ниско кръвно... (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3955)

JULSI 18th April 2007 11:44

Ниско кръвно...
 
Здравейте!Реших да пусна тази тема,защото до сега никой не е успял да ми помегне и последната ми надежда е тук.
Още от дете имам проблем с кръвното,но сега зачестиха пристъпите.Границите на кръвното налягане почти ми се изравняват(85/80) и тогава ми става адски зле - получавам силен световъртеж,повръщам,припа дам и т.н.
Ходих на какви ли не изследвания,но не ми откриха никакви болести,
Моля,някой ако знае лечение за моя проблем нека да го сподели!

apoklistika 18th April 2007 11:50

Преди ми изписваха някакви капки, но това беше много отдавна и не помня какви бяха, във всеки случай, действаха само, докато ги пиех, като ги спрях, пак старата история. Засега единственото, което ми помага е няколко кафета на екс- студени, защото от топлите пак ми става лошо.
Също така много ми помагат и кардио тренировките, като правя редовно, кръвното ми влиза в сравнително нормални граници.

verita 18th April 2007 11:58

Аз съм по същия начин - трябват ти наистина кардио тренировки и много течности - още като станеш опитвай да изпиеш 200-300 мл вода. За съжаление аз също не го спазвам и ми призлява постоянно, дори в момента :? В такива случаи опитвам да закрепя положението с кафета, което също не е хубаво :?

trixy 18th April 2007 12:19

Аз също имам ниско кръвно, вече съм се научила как да го контролирам за да не получавам пристъпи на хипоглекимия/причернява ми пред очите,започвам да треперя, устата ми пресъхва,припадам/. Сутрин не скачам от леглото рязко,а постепенно, след това изяждам 1 - 2 с.л. мед / на който му е гадно може да разтвори меда в малко вода /, храня се здравословно, винаги имам в чантата си шоколодови бонбони, блокче шоколад или дори захар на пакетчета, пия много течности и спортувам 4 - 5 пъти в седмицата. много е важно до можете да усетите първите признаци при падането на кръвното, за да може да реагирате на време, може да ви се случи по всяко време и навсякъде!

apoklistika 18th April 2007 12:27

A да, аз също имам винаги нещо в чантата, обаче не пакетчета захар или шоколад, а Traubenzucker - май глюкоза се води на български, за екстремни ситуации е много подходящо.

Gia 18th April 2007 14:30

Майка ми е с ниско кръвно и също си събира долните граници. Колкото и да е странно, чувала съм от няколко лекари за поемане в тези случаи на айрян със сол-имаше и обяснение защо точно, но съм забравила. Като цяло е полезно да се пият течности, но кафето не е за препоръчване от гледна точка на факта, че действително "вдига" кръвното, но ефектът му е краткотраен и после се чувстваш пак като изтискан лимон.

verita 18th April 2007 14:45

Освен това кафето обезводнява, което води до повторно падане на кръвното :?

chervenokoska_2 18th April 2007 14:51

На мен за ниското кръвно ми казаха следното (ще повторя някой, разбира се): под езика една супена лъжица захар или небет шекер. И винаги ми е помагало. Затова наистина си носи пакетчета захар или небет шекер (същото е) в чантата.

chervenokoska_2 18th April 2007 14:56

Освен това сега се сещам нещо друго. Как ти е пулса? Аз съм с ниско кръвно, но много висок пулс - в нормално, спокойно състояние ми е около 95. Ходих на какви ли не изследвания и никой не можа да каже защо е така. Единственото що-годе разумно предположение беше, че имам малко сърце и му е трудно да изтласква кръвта, затова трябва да работи на по-бързи обороти. Но дали е така?
И в рамките на шегата - нашите като чуха за това предположение, казаха - "не е възможно точно ти да имаш малко сърце след всичко, което си преживяла и което чувстваш!"

JULSI 18th April 2007 15:42

да,и моят пулс е мн учестен,получавам "тахикардия" или нещо от сорта,не съм сигурна точно.
Значи изравняването на границите и ниското кръвно е един и същ проблам?А от каде мога да си купя тази глюкоза(?Traubenzucker )?Има ли я по нашите аптеки?
Благодаря на всички за съветите!


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:54.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.