Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Живот без очила! (Лазерната ми операция) (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2248)

yulka 21st May 2008 15:43

Re: Отговор за Дива
 
Цитирай:

Първоначално написано от lili212
Цитирай:

Първоначално написано от дива
Какви са цените , престоя ти , трябва ли да ходиш на контролни прегледи ? И още нещо важно - правят ли се ако вече си имал механично срязване на очния мускул ?
Иначе - честито , радвам се за теб и то много , защото това е сериозно нещо - необходимост , а не прищявка .
Разкажи ни повече и за предварителните прегледи - внасяш много важна тема при нас .

Струваше 1060 евро. Вътре в тази цена:
1. процедурата с най-добрият лазер на света Wavelight Allegretto Wave Eye-Q Имаше една изложена статия там за някакъв Американски пилот дето е отишъл там спецялно за процедурата миналата година--дори в Америка са нямали тоя лазер още, а пък само старият модел

2. всички прегледи преди и след процедурата (проверяват всичко в окото и зад окото....)
3. капки дето трябва да ползвам за една седмица
4. 5-годишна гаранция/застраховка: ако имам някакви проблеми, или вероятно ако ми трябва втора процедура тогава всичко ще е безплатно

Ако изкате могат и да ви вземат от летището или автогарата (с Мерцедес!), и също да ви направят резервация на хотел (4* около 45 евро казаха--но на мен не ми трябваше защото бях на гости...)


Цената 1060 евро за двете очи ли е? Или само за едно око? Защото доколкото знам тук в БГ 850 евро е за едното око-ако някой знае моля за спешен отговор-БЛАГОДАРЯ!

lili212 26th September 2008 11:28

малко късно но...
 
цената е за двете очи :D и вече имат доживотна гаранция. имат нов сайт (намерих я по google): www.lasikbg.com

elince88 10th January 2009 16:07

аз си правих лазерна операция преди почти 3 години въе Варна,клиника Св.Петка.Направиха ми пълни изследвания няколко месеца преди това.Самата корекция трае много кратко,не се усеща нищо.След това мен лично много ме боляха очите.Все едно метални стружки имах в тях и само сълзяха,пареха,щипеха......не знаех къде се намирам,но това беше само 1 ден.Резултата е виден още в първите минути макар да не е окончателен.2-3 месеца след операцията не виждах съвсем чисто,но с времето погледа ми се избистриЛявото око беше с 5 d,а дясното с 2.5d.Сега съм с около 0.75-0.80.Бях далекогледа и с астигматизъм.Сега съм чувствам добре,дори забравям,че е имало подобно нещо.Отношението на екипа на доцент Митов беше много добро,той също беше много мил.А що се отнася за раждане след напражена лазерна орекция аз също знам,че трябва да е със секцио заради напъните.Но все си мисля,че си заслужава.Това да не зависиш от очила или лещи си е голяма работа :lol: Ако някой се интересува от нещо по-конкретно да пита :wink:

lady85 11th January 2009 18:39

elince88 каква е цената на операцията?

elince88 12th January 2009 12:54

преди почти 3 години моята беше 2400 лв.Мисля,че сега цените са променени,обаче :roll:
ето сайта,но не пише цени.
http://www.st-petka-eyeclinic.bg/

diavol4e 25th March 2009 12:07

Re: /
 
Аз си направих корекция преди 6 месеца в EyeSTAR LASIK INSTITUT в Истанбул и ми излезе доста по-евтино!!!Даже ми дадоха доживотна застраховка и ми казаха,че ако искам да се прегледам или да си правя нещо друго то си е за тяхна сметка.

А прегледите,изследванията и капките си влизаха в цената.Даже след корекцията ме разхождаха из града. :D

joan 28th March 2009 18:56

Правила съм си такава операция в Ихтиман преди около 10тина години. Тогава я рекламираха като единствената на Балканите клиника за лазерно лечение на късогледство. Имах 3д, оперираха ме, упойката беше капки, които подействаха бързо, с нещо като шпатулка ми "изчегъртаха" очите(виждаш си всичко което ти правят) и след това за няколко секунди не трябваше да мърдам очите докато действа лазера. Казаха ми, че ако все пак помръдна лазера спира да работи. Всичко мина бързо и безболезнено. На следващия ден останах с превръките, след това известно време ходех с тъмни очила и си капех капки. От тогава до сега не съм имала никакви проблеми и вече не си спомням, какво е да не виждаш. Зрението ми все още е на 0д. Тогава ни казаха, че при моя диоптър ще мина с една операция, но при хора с по-високи се налага втора.

joan 28th March 2009 19:20

Да добавя, че съм раждала (естествено раждане, не секцио) и това също не ми се отрази негативно :)

elince88 29th March 2009 13:44

А предупредиха ли те лекарите,че при нормално раждане им риск за зрението ти?На мен никой нищо не ми каза,но от много места чувам,че трябва да се ражда със секцио след подобна интервенция,защото риска е 50/50 :?

joan 29th March 2009 15:18

Не са ми казвали, че има някаква опасност при нормално раждане. Най-добре да се попита лекар. Допускам, че има рискове ако е скоро след операцията, но случая при мен е друг, родила съм 7год след операцията.

SweetShark 29th March 2009 15:31

Aз преди лазерната операция имах по 4 диоптъра късогледство, сега нищо...та на мен преди всичките (3) раждания ми казваха, че с моя диоптър трябва да раждам секцио, за да не се отлепи ретината от напъните (между другото, поради същата причина ми отказаха да ми взимат кръв за кръъводаряване, а аз съм 0(-) кръвна група, която е най-търсената). И всичките ми раждания досега са нормални и нищо не ми се е случило...Та това със секциото в случая с очите е презастраховка..

elince88 29th March 2009 16:11

Да,явно е презастраховане :roll: моите диоптри бяха 5 и 2.5 ,а корекцията беше преди 3 год ,а в блиските 5 не мисля да раждам.Радвам се ,че при вас не е имало никакви проблеми.Да са ви живи и здрави децата! :D

diavol4e 6th April 2009 12:54

Re: Отговор за Дива
 
Цитирай:

Първоначално написано от lili212
Цитирай:

Първоначално написано от дива
Какви са цените , престоя ти , трябва ли да ходиш на контролни прегледи ? И още нещо важно - правят ли се ако вече си имал механично срязване на очния мускул ?
Иначе - честито , радвам се за теб и то много , защото това е сериозно нещо - необходимост , а не прищявка .
Разкажи ни повече и за предварителните прегледи - внасяш много важна тема при нас .

Струваше 1060 евро. Вътре в тази цена:
1. процедурата с най-добрият лазер на света Wavelight Allegretto Wave Eye-Q Имаше една изложена статия там за някакъв Американски пилот дето е отишъл там спецялно за процедурата миналата година--дори в Америка са нямали тоя лазер още, а пък само старият модел

2. всички прегледи преди и след процедурата (проверяват всичко в окото и зад окото....)
3. капки дето трябва да ползвам за една седмица
4. 5-годишна гаранция/застраховка: ако имам някакви проблеми, или вероятно ако ми трябва втора процедура тогава всичко ще е безплатно

Ако изкате могат и да ви вземат от летището или автогарата (с Мерцедес!), и също да ви направят резервация на хотел (4* около 45 евро казаха--но на мен не ми трябваше защото бях на гости...)



Цената е 1090 евро за двете очи,а в тази цена се включва и трансфера от автогарата/летището до хотела/клиниката. А застраховката е доживотна.

Аз бях там през септември, наистина си заслужава! Не съжалявам , че бих път чак до там!

Вече имат и представител в България - Вера Радева тел. 0898 776 350 и e-mail: vera@eyestar.us.

www.eyestar.bg - това е актуалният сайт на български!

Поздрави!

Dupchek 26th September 2011 05:46

НE На EyeSTAR!!!
 
Аз съм жертва на тая турска клиника Айстар (EyeSTAR) в Истанбул. Доверих им се и сега съм с лошо качество на зрението. Виждам двойно и тройно, а през ноща е просто ужасно -- ярки отблясъци от светлини и прочие. Иначе са много усмихнати и гостоприемни докато не ви вземат парите и не ви оперират очите, а после ако имате усложенения кучета ви яли. Аз дадох един куп пари и време да ходя по лекари заради проблемите със зрениеито след LASIK в EyeSTAR, но май изглежда, че ми е разбито зрението завинаги. Такова ходене по мъките не пожелавам и на най-големия си враг. Така че г-та Вера Радева да спре да пуска реклами по форумите. Хора не се доверявайте туко-така. Зрението е важно, а моето е разбито от една суета и нескопосен турски лекар. :(

smehuranka 3rd October 2011 13:31

Мила, не може да си направиш на 18 подобна процедура. Мъжът ми е с такава операция от 2005, също с астегматизъм и диоптър 4 на едното и май 3 на другото, не помня вече. Тук, в София му направиха операцията, после 24 часа лежеше на тъмно вкъщи с превръзка на очите, не можеше към месец да вдига тежко по предписание, и е препоръчително да ходи с тъмни очила на ярко слънце. Все още (седма година) е ужасно щастлив за взетото решение!

ИЗТ 7th October 2011 22:54

Миналата година на 15.06 ми направиха лазерна корекция на очите в очна клиника Света Петка.Бях с много силно късогледсто .-6,5 диоптър и 3,5 астигматизъм.Или в проценти това ще рече 20% зрение.След лазерната корекция съм с остатъчен -0.5,който не ми пречи.Щастлива съм,че предприех тази стъпка и сбъднах детската си мечта!Горещо препоръчвам клиниката.Обслужването е европейско!Успех на всички:)

Oompa Loompa 7th October 2011 23:41

Оххх много ме е страх от такива операции :) и аз съм късогледа ама операция не бих си направила никога , освен ако не е наложително !

zlatP 2nd May 2015 21:43

Такава операция не се прави на всеки и навсякъде, най-важни са добрият лекар и добрата техника.
Както в други форуми така и тук попаднах на реклама на клиниката Айстар (EyeSTAR) в Истанбул.
Няма по лъжливо и фалшиво място, за изкарване на пари само с лъжи и нищо друго (типично в стила на българските турци). Тази клиника нито има добра и съвременна техника както се описва нявсякъде, нито имат добър доктор, осакътяват хората като им правят LASIK и то с възможно най-лошият лазер. Незнам как не се притеснявате, че с такъв лазер и не добър доктор може да изгубиш зрението си, а после се надявай на "Доживотна гаранция" (такова животно няма). На първият ден след LASIK виждаш добре, слагат ти различни видове капки и нищо не усещаш и си мислиш, че всичко е ок. Затова на видеота всички са толко глупаво и нереално щастливи (немога да разбера как може още на първият ден толкова категорично българино да заблуждаваш останалите и да си играеш с тяхното здраве, явно за пари си готов на всичко) , но ги питайте после.... , след месеци започва съвсем друга картина - размазано двойно зрение, болки в очите, усещане за чуждо тяло, невъзможност да стоиш пред компютъра, защото чувстваш очите си винаги сухи.... С зрението шега не бива

Kriss 11th September 2015 13:32

Не е доказанао, какви са рисковете след раждане и такава операция.

ivelinahristova 8th April 2016 17:23

Колко пари г/д е една подобна операция?

Alex_Ganeva 10th April 2016 16:06

Здравейте на всички!
Относно лазерната корекция на зрението искам да споделя моя опит. Направих си операцията есента на 2015г.
На 24 години съм и бях с висок диоптър -7.00 и на двете очи, като носих очила от дете, а после и лещи...
Много се страхувах да предприема тази крачка и направих доста голямо проучване - всички плюсове и всички минуси. В крайна сметка взех решение и си направих корекцията в очна клиника EyeSTAR в Истанбул. Не мога да ви опиша милото и предразполагащо отношение на целия екип!
В клиниката се говори на български език, обясняват всяка процедура, която ти се прави.
Първо подлежиш на двучасов преглед, на който се взема решение, дали си подходящ за корекция или не. Ако се окаже, че всичко е наред, се пристъпва към операцията, по време на която трябва само да гледаш в зелената светлинка и после вече виждаш. Очичките малко парят, но когато ти сложат от капките и вече всичко минава и виждаш веднага. След операцията е задължително да си починеш около 4 часа, ако можеш да поспиш направо и на следващия ден имаш контролен преглед и край.
Хубавото в тази клиника е, че цената е по-евтина от тези в България - 1200 евро за двете очи с включени настаняване, застраховка и доживотни прегледи! До момента аз се чувствам прекрасно, мечтата ми е реалност и вече виждам! Най-сърдечно поздравявам целия екип на клиника EyeSTAR и ако някой се колебае дали да си направи операцията и къде...да не се замисля: www.eyestar.bg


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:26.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.