Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Запек! :( (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3008)

Стефан Иванов 22nd December 2006 02:23

Констипацията или запекът може да се дължи на различни фактори – особености в хранителния режим, физическата активност, промени в моториката на стомашно-чревния тракт, анатомични дефекти и др., както и психологическо влияние.

Запекът е свързан с усещане за дискомфорт, подуване и напрежение. Поради тази причина, е много важно да се избере лаксативен продукт, който има ефективно, но меко действие, без да
предизвиква неприятни нежелани реакции.

Общите мерки, които могат да се вземат се състоят в контрол на фибрите в храната, в приема на течности и активна физическа дейност. Те не се отнасят за даден момент на дискомфорт, а по-скоро
като начин на живот за добро здраве.

В останалите случаи е препоръчителна консултация с медицински специалист.

flakita 22nd December 2006 02:23

Запек! :(
 
Здравейте! много се извинявам, че пак пускам тема, но до сега каквото съм писала винаги сте ми отговаряли и помагали, за което много Ви благодаря!!! И сега пак ще си позволя да се допитам до Вас.

ЗАПЕК, ужасен е имам го вече сигорно от 1год. :cry: . Ходя по един максимум 2 пъти седмично и ми е адски тежко и корема ми адски се подува :( . Дори и зеления чай понякога не ми помага! Можете ли да ми кажете нещо ефективно за този проблем? Благодаря предварително!

Shonned 22nd December 2006 09:09

Здрасти!
Много отдавна чета тук, но чак сега реших да се регистрирам, за да ти кажа какво ми помогна на мен. Знам колко е гадно да имаш такъв проблем (като спрях цигарите ми се прояви + още няколко допълнителни условия).
Та има едно нещо в аптеките (няма да го нарека лекарство, защото май не е) - Аллакт се казва. Вътре има същите бактерии като в киселото мляко и сушен чесън на прах. Струва около 2 лв. Една аптекарка го беше казала на майка ми и никой не вярваше, че ще помогне. Почнах го като на шега, защото до сега каквито и хранителни добавки да съм взимала за каквото и да е, ефект не съм усещала.
Пробвай с това. Дано да помогне и на теб!

alica 22nd December 2006 09:17

Здравейте!
На мен ми помагат таблетки сенна или китайския чай. И 2те се продават в аптеките. Но не предозирайте и на прекалявайте, че много боли :D

Shonned 22nd December 2006 10:22

Искам само да отбележа, че Аллакта няма действието на чайовете и разните други разхлабителни. Пише, че възстановява нормалната среда в стомаха.
Божеее, звуча като някоя дистрибуторка :lol: ама наистина е много добро

Police MAIN 22nd December 2006 11:12

Цитирай:

имам го вече сигорно от 1год
:2009:

леля мичИ 22nd December 2006 12:07

Цитирай:

Първоначално написано от Shonned
Та има едно нещо в аптеките (няма да го нарека лекарство, защото май не е) - Аллакт се казва. Вътре има същите бактерии като в киселото мляко и сушен чесън на прах.

От тоя сушен чесън така ще се омиришеш :x , че всичко живо ще бЕга... :lol:

Shonned 22nd December 2006 13:08

Миленче, няма подобна опастност. В капсулки са :wink:

alica 22nd December 2006 13:32

Ако има същите съставки (бактерии, предполагам) като киселото мляко, защо не пробваш с кисело мляко?? Пък и не съм чула досега чесъна да действа слабително!!! а по-скоро предизвиква киселини .......
За запек помагат и коремните преси. :D

flakita 22nd December 2006 14:45

Момичета много Ви благодаря, но нямам възможност (не живея в България :( ) И пак много Ви благодаря, ще се опитам и тък да потърся нещо такова :wink: . Мн мн благодаря!

alica 22nd December 2006 15:01

Flakita, искренно ти съчувствам, защото знам какво е
Хайде весели празници :D въпреки всички проблеми :D

леля мичИ 22nd December 2006 18:51

Цитирай:

Първоначално написано от Shonned
Миленче, няма подобна опастност. В капсулки са :wink:

Аз нямам впредвид дъха... :wink:
Чесъна на прах лекува и други болести, но тялото започва да мирише ужасно :x

Mena 22nd December 2006 19:46

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.ph...E7%E0%EF%E5%EA
виж тук, може някой от съветите да ти помогне

trini_ti 23rd December 2006 11:31

Аз ползвам една храна която оправя метаболизма но след като не си в БГ. няисъл да ти я препоръчвам. Колкото и абсурдно да звучи на кучето ми му помага прясното мляко (това е поне по-лесно достъпно)

Nimfea 23rd December 2006 12:15

Цитирай:

Първоначално написано от милена 077
Цитирай:

Първоначално написано от Shonned
Миленче, няма подобна опастност. В капсулки са :wink:

Аз нямам впредвид дъха... :wink:
Чесъна на прах лекува и други болести, но тялото започва да мирише ужасно :x

Принципно съм съгласна ама ти не го пиеш с месеци или години. Взима се най-много за 2 седмици. Аз също съм го пила и смятам, че тялото ми не е миришело ужасно! Пък и определено помага...

estrella 23rd December 2006 20:05

Flakita,

проблемите със стомаха могат да се дължат на смяна на хранителния режим. Ако все още не си свикнала с начина на живот в чужбина, не знам от колко време си там, където живееш, може да е от това.

Киселото мляко помага много, но ако е истинско. Нишестените чудесии, дето ги представят за мляко, не стават.

Супи и топли напитки също помагат.

С какво се храниш най-често?

Ceko 23rd December 2006 20:06

... :shock:

apoklistika 23rd December 2006 21:40

Няколко сушени смокини сутрин на гладно също вършат чудеса

mikse 29th December 2006 11:39

На мен ми помага чаша айран с кафето сутрин или фреш от грейфрут.

Gavr1 29th December 2006 14:30

Има капки за този запек.Казват се Гуталакс и се продават в аптеките, но не са за всекидневна употреба.Когато не си ходила 3-4 дни до тоалетна в една супена лъжичка капни 10-15 капки...но имай предвид, че не трябва да имаш никакви планове за деня, защото наистина разхлабват.
В аптеките продават и шоколадчета "Комфорт"...те са със сена.Мен лично ме боли стомахът от сената за това не ги ям, но има хора, на които им понся.Друго нещо, което ми помага е чаят от майчин лист.И него го има в аптеките и е стотинки.Пий го на 2-3 дни един път по две пакетчета на чашка! :wink:

flakita 29th December 2006 17:19

Благодаря много на всички :) Още днес ще потърся някакви такива капки! Сигорна съм, че и тък има :wink: . МЕРСИ МНОООГООО НА ВСИЧКИ :!:

Gavr1 29th December 2006 18:12

Цитирай:

Първоначално написано от flakita
Благодаря много на всички :) Още днес ще потърся някакви такива капки! Сигорна съм, че и тък има :wink: . МЕРСИ МНОООГООО НА ВСИЧКИ :!:

Моля моля, надявам се да сме били полезни!!! :1201:

EMPRESS 30th December 2006 01:21

на майка ми и помагат много сушени сини сливи 8) ама са супер гадни на вкус :D

flakita 30th December 2006 22:53

Момичета днес си купих някакви капсоли с екстрат от зелен чай. (никъде не мойах да намеря тези капки :cry: ). Пият се 3 пъти на ден по 2 капсоли.. Ако има ефект ще пиша :)

Gavr1 31st December 2006 10:43

Цитирай:

Първоначално написано от flakita
Момичета днес си купих някакви капсоли с екстрат от зелен чай. (никъде не мойах да намеря тези капки :cry: ). Пият се 3 пъти на ден по 2 капсоли.. Ако има ефект ще пиша :)

Ми не съм ги чувала, но дано ти помогнат.А капките ги имам у нас!Обаче моие си ги поръчах в нашата аптека, понеже рядко се търсят, а и градът е малък.Но ако капсулите ти помогнат си ги пий. :wink:

flakita 5th January 2007 23:34

Нее, казвам Ви никога, ама никога няма да имам нормален и редовен стомах :girl_cry2: ... Пак от доста време(6-7дни) не съм посещавала онова място(тоалетната) за дълго време :girl_hysteric: От 3 дена спазвам една житна диета(който е чел в раздел "диети", "житна диета" сигорно знае :wink: ), но не мисля, че може това да има влияние :roll: .Тези хапчета, които си купих изобщо не ми помогнаха :girl_cry: .. Таа най-голямата ми молба, е ако някой може да ми каже как се казват тези капки, за които говорехте и дал се продават и извън Европа(по точно в Канада)... Ще Ви бъда наистинамного благодарна! И Благодаря предварително!

Gavr1 6th January 2007 10:23

Цитирай:

Първоначално написано от flakita
Таа най-голямата ми молба, е ако някой може да ми каже как се казват тези капки, за които говорехте и дал се продават и извън Европа(по точно в Канада)... Ще Ви бъда наистинамного благодарна! И Благодаря предварително!

Иди и питай в някоя по-голяма аптека, дали могат да ти ги доставят с поръчка, мойте така си ги взех.Казват се Гуталакс, шишенцето е мъничко!Убедена съм, че ако потърсиш ще намериш.Незнам дали ги има по чужбина, но и така да е, знай, че и в БГ също!Търсииии... 2001 Убедена съм на 100%, че ще ти помогнат... :2003:

cranberry 6th January 2007 17:54

на всеки разли4ните препарати влияят по разли4ен на4ин. гуталакс е ок, оба4е мен ли4но мн ме боли корема. сега си взех едни хапове - те с анещо като хрантелни добавки - пият се 2 седмици 2 4аса след хранене и мисля, 4е след 1вата седмица ми се регулира стомаха. то не е разхлабително, а някакво регулиращо. не знам къде може да се намери, взе ми го 1 позната, която го е ползвала и казва, 4е се е оправила и от 4-5 години никакви лаксативи не взема. казва се
BIFIDUS COMPLEX & aqua source algae
vegetable capsules
мисля, 4е aquasource e името на фирмата

една лекарка ми беше предписала дуфалак в комбинация с хап4ета еукарбон - 3 седмици бях перфектно редовна в 00, но спря да действа. явно организмът мн бързо се адаптира

Gavr1 6th January 2007 18:51

Ми нормално е, да е без странични реакции само при някой хора, в смисъл няма еднакви организми и на всеки различно си му влияе!Мен например ме боли стомахът от шоколадчетата, който са правени със сена...лелее никога повече няма да ги опитам!Активията също ми помага, но с нея резултатът е временен и след 2-3 месеца пак трябва да си я купувам! :roll:

cranberry 6th January 2007 19:14

бляк, шоколад4етата са гадни и на вкус. мен най ме боли стомах от 4ая сание, а и само от миризмата му ми се повръща. наскоро се появиха едни хап4енца - бекунис - мн ок ми действаха ама само 1вите 2 седмици, после ме изби на разстройство. то хората са написали да не се пият пове4е от 14 дни, ама кой да ги слуша

Gavr1 7th January 2007 14:52

Цитирай:

Първоначално написано от cranberry
бляк, шоколад4етата са гадни и на вкус. мен най ме боли стомах от 4ая сание, а и само от миризмата му ми се повръща. наскоро се появиха едни хап4енца - бекунис - мн ок ми действаха ама само 1вите 2 седмици, после ме изби на разстройство. то хората са написали да не се пият пове4е от 14 дни, ама кой да ги слуша

Има и едни други ама те не са нови - бизалакс, май бяха. те разхлабват яката... :oops:

cranberry 8th January 2007 07:51

бизилакса не е хубаво да се ползва редовно

Gavr1 8th January 2007 08:50

Цитирай:

Първоначално написано от cranberry
бизилакса не е хубаво да се ползва редовно

Е знам и не го ползвам редовно!Само по ведниъ месечно или когато нямам капки! :?

Атина 8th January 2007 09:52

Привет.имам една приятелка,която имаше подобен проблем в продължение на 10 и повече години.опитвала е какви ли не чайчета и таблетки...и ако знаете какво и помогна....киви....сутрин на гладно ми каза че си хапва няколко кивита и май изпиваше и един фреш,но за това не съм сигурна..каза,че от този момент нататък няма запек.опитай-със сигурност няма да навреди...дано и на теб ти помогне.

Nosferatus 8th January 2007 10:06

Цитирай:

Първоначално написано от Атина
Привет.имам една приятелка,която имаше подобен проблем в продължение на 10 и повече години.опитвала е какви ли не чайчета и таблетки...и ако знаете какво и помогна....киви....сутрин на гладно ми каза че си хапва няколко кивита и май изпиваше и един фреш,но за това не съм сигурна..каза,че от този момент нататък няма запек.опитай-със сигурност няма да навреди...дано и на теб ти помогне.

Черните семки в кивито правят действието.

мн съм тъБ. :lol:

lori 8th January 2007 15:52

Рициново масло също помага, но действието е твърде експресно... :1205: Пиете известно количество, сядате във WC и чакате няколко минути... Но предполагам зависи и от организма. :)

cranberry 8th January 2007 15:57

Цитирай:

Първоначално написано от lori
Рициново масло също помага, но действието е твърде експресно... :1205: Пиете известно количество, сядате във WC и чакате няколко минути... Но предполагам зависи и от организма. :)

wowwww Колко якоооооооо

Astela 8th January 2007 17:39

Аз нямам често този проблем,но си спомням,че миналата година зимата ми се случи и реших да пробвам с фреш.Направих си смесен фреш от киви,ябълка,портокал и грейпфрут,изпих едно кафе с него и ефектът беше моментален.Пробвай с тези плодове-смесени заедно така ти разбълбучкват корема,че е неописуемо.

lori 9th January 2007 10:08

Сега се сещам, че и салата от прясно зеле в по-големи количества също разбълбуква корема. Изобщо такива груби целулози... :lol:

Gavr1 18th January 2007 10:47

Цитирай:

Първоначално написано от lori
Сега се сещам, че и салата от прясно зеле в по-големи количества също разбълбуква корема. Изобщо такива груби целулози... :lol:

Също и сок от кисело зеле! :1242:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:22.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.