Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Мезотерапия!!!Ефекти и усложнения (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6343)

jujina 21st April 2008 19:12

Мезотерапия!!!Ефекти и усложнения
 
Здравейте!

Много съм заинтересована от мезотерапията и ще съм благодарна на всеки, който сподели опит и мнения. Аз имам голямо желание да си направя защото въпреки усилени тренировки и сравнително добър хранителен режим, не мога да се отърва от паласките и мазнините по корема.

Четох доста по чужди форуми, където се споеменава за нечовешки подувания, синини, болки и белези, които не минават година и повече. Но имам в предвид, че в Америка броя на салончетата извършващи процедурата е много голям и всеки си измисля безразборно коктейла от медикаменти, които се инжектират. Затова много искам да разбера как стоят нещата в България и дали някой си е нанесъл необратими вреди и травми с тази процедура. Също ще се радвам да споделите за положителни резултати и къде сте ги постигнали :)

Благодаря предварително!!!

bimbi 21st April 2008 21:25

Re: Мезотерапия!!!Ефекти и усложнения
 
Цитирай:

Първоначално написано от jujina
Четох доста по чужди форуми, където се споеменава за нечовешки подувания, синини, болки и белези, които не минават година и повече.

:shock: една седмица макс :roll:

jujina 21st April 2008 21:44

Да, но колко големи са наистина тези отоци? Аз в салона където разпитвах ми казаха, че може да се появят синини, но има ли наистина осезаеми травми?

bimbi 21st April 2008 21:52

бе кви травми, има точици като ухапано от комар. все пак те боцкат със спринцовка, не те ръчкат с шило :roll: около тях понякога има зачервено, после става синьо, жълто и до няколко дни изчезва

jujina 21st April 2008 22:01

Аз само казвам какво прочетох :roll: Благодаря ти за отговора :) А иначе резултат има ли и след колко процедури? Ти къде си си правила мезотерапията? В салона където аз мисля да опитам ми казаха, че трябват 4 процедури през 2 седм. и ще ги комбинират с вакум масаж.

bimbi 21st April 2008 22:13

има резултат. верно май 4 бяха, но през месец. правих я при пластичен хирург

jujina 23rd April 2008 20:20

Ехо, някой друг да сподели опит и мнения? :)

spirit2007 23rd May 2008 16:02

бимби, сподели малко повече за мезотерапията, и при кого я прави.
аз досега мислех че се прави само налице..

dedektiv_p 23rd May 2008 16:21

Моя приятелка започна да си прави но спря след първата процедура тя е с бебче и то се разболя. белези и синини нямаше. Само една мъничка синка и тя изчезна бързо. Докторката обяксни че се спуква капилярче понякога при инжектирането и от това се получава. Видим ефект имаше и само след едната процедура и се изглади областа на краката и хана където и я правеха. И отслабна с 3 кг, а тя си хапва доста и не пази диети и не спортува. Не можаха на веднъж да я набоцкат цялата защото допустимото количество за една процедура било 5сс. След време когато разполага със средства ще започне от начало. Там където я заведох предлагат успоредно с курса от мезотерапия да се правят и масажи с Аеросоник. Тъй като аз не искам да отслабвам ходих само на Аеросоник и има доста видима разлика. Първо целулита ми омекна а беше на твърди буци и част от него поизчезна. Най-странното беше че ми стегна и мускулатурата на краката и дупето тъй като аз не мога да спортувам и съм доста отпусната. След 10 процедури (*2 на седмица) после се правят по 2 на месец потдържащи.

spirit2007 23rd May 2008 17:16

всъщност целта отслабване ли е или стягане кожата (за мезотерапията)?

dedektiv_p 23rd May 2008 17:22

И двете. Топят се мазнинки все пак. Витаминния комплекс в коктейла подпомага и стягането на кожата и изглаждзането й.

Dani_4ka 18th June 2008 22:37

Мезотерапията се прилага при различни проблеми и нужди. На тяло за отслабване, премахване на целулит и стягане на кожата; за бюст - стягане на кожата и леко повдигане; стрии; при лице попълване на бръчки, лифтинг, дълбока хидратация, акне, розацея... Това е инжектиране на подходящ коктейл на нуждаещата се зона. Обикновено се правят по няколко процедури. В момента работя с един нов апарат, който е комбинация от мезотерапия и карбоноксидна терапия. По-бързо въздействие, подуванията са за 1-2 дни, синини по тялото има, но с подходящ крем минават за няколко дни, по-малко болезнена, защото СО2 механично проправя път на коктейла, и разпределението по зоната е по-равномерно. В някаква друга тема бях пускала линк.
http://www.webpromoitalia.com/ENG/Mesoflux/video1.htm
Тук е онагледено действието. За лицето резултатите са невероятни и веднага, там не се посинява и няма подуване.

elinor 24th June 2008 19:55

Днес си правих мезотерапия.Инжектираха ми две ампули.Сега имам едни бучки но това си било нормално.казаха ми да пия много вода.Въобще не боли като ви го инжектират .Аз при същия лекар си сложих и филъра .много е готин и внимателен .Пишете колко пари ви излезе

spirit2007 25th June 2008 07:50

някой има ли информация във Варна къде правят мезотерапия и какви са цените?

Dani_4ka 25th June 2008 08:00

Цитирай:

Първоначално написано от elinor
Днес си правих мезотерапия.Инжектираха ми две ампули.Сега имам едни бучки но това си било нормално.казаха ми да пия много вода.Въобще не боли като ви го инжектират .Аз при същия лекар си сложих и филъра .много е готин и внимателен .Пишете колко пари ви излезе

Тези две ампули за каква зона ти стигнаха и колко ти струваше?

doll 27th June 2008 00:59

Елинор как е мезотерапията?? Има ли резултат??
Ти за отслабване и отстраняване на целулита ли си правиш??
:1246:

doll 6th July 2008 02:06

Май никoй не влиза в тази темичка вече
:girl_cry:

dedektiv_p 6th July 2008 08:29

Да няма кой да сподели резултата :(

doll 7th July 2008 02:29

И теб ли те интересува Дедективче?? Аз много искам да питам специално за целулит,ама уви.....няма кой!
:2022:

dedektiv_p 7th July 2008 09:15

Ами аз водих една пирятелка но тя си направи само една процедура и имаше заглаждащ ефект и свали 3 кг, но трябвае да направи поне 4 процедури и то на краката и от двете страни а тя направи само отзад, защото и стигнаха 5 сс само за толкова. Та ме интересува резултата, защото все се чудя какво да и измисля да поотслабне и да си оправи самочуствието. Има да сваля 20 тина кг, но се надявах че с мезотерапия като пооправим краката и дупето ще се почуства по-добре.
Аз лично за целулит направих 10 процедури на Аеросоник (представлява масаж с апарат) и съм доста доволна. Целулита ми беше твърд и на буци и омекна много. А лошото е че сега не ходя на потдържащи а трябва 2 в месеца да се правят. Ако съчетаеш аеросоника със силен препарат за целулит и много постоянство също ще има голям ефект, но не става за отслабване.

dedektiv_p 7th July 2008 09:16

Забравих да ти кажа, че мезотерапията се прави в съчетание с Аеросоник за по-доброто разнасяне на препарата и заглаждане на кожата и целулита.

doll 8th July 2008 02:02

благодаря за информацията миличка,както винаги мога да разчитам на теб.. :girl_kiss2: ..Ще ти пиша ако имам резултат,от каквото реша да правя

dedektiv_p 8th July 2008 09:30

Ще чакам с нетърпение мила!

doll 8th July 2008 15:21

:2046:

SweetShark 9th July 2008 13:29

Е, май е време аз да се похваля от Velasmooth (ходя да го правя в Esthe Clinic). След 5 процедури (2 седмично) съм с видимо изчезнал целулит и 3 кг надолу. Правя крака отпред и отзад, дупе, дръжки и корем. А ми остават още 7 процедури...

sweety_L 9th July 2008 13:34

Цитирай:

Първоначално написано от SweetShark
Е, май е време аз да се похваля от Velasmooth (ходя да го правя в Esthe Clinic). След 5 процедури (2 седмично) съм с видимо изчезнал целулит и 3 кг надолу. Правя крака отпред и отзад, дупе, дръжки и корем. А ми остават още 7 процедури...

Какво казват, траен ли ще бъде ефекта или си иска поддръжка?

Mena 9th July 2008 20:29

SweetShark, звучи чудесно, отлични резултати, честито! :lol:
Забелязала ли си дали ползват някакъв гел или концентрат по време на процедурите?
Препоръчват ли ти нещо за домашна грижа?

SweetShark 10th July 2008 14:09

Да, гел от сорта на тоалетно мляко ползват, и препоръчват да си купиш някакви ампули от тях (с кофеин и гуарана), ама аз не съм си купила, щото си бях купила преди това на БИОТЕРМ - Cellu Laser - кремче със същия състав.

За поддържка казват - по една месечно, ама ще видим (моята половинка нали се занимава с масажи, ако съм по-редовна при него - т.е. веднъж седмично да се масажираме - мисля, че може и да пропусна 150 лв. на процедура месечно)...

SweetShark 31st July 2008 03:36

И сега да отчета крайния резултат:

1. 3 кг надолу спрямо старта.
2. 3 см свалени от бедрата
3. 3 см свалени от обиколката на ханша.
И много изгладена и стегната кожа...

Аз толкова и исках, че да мога да си нося дрехите от миналата година :oops:

4. Талията не е мръднала, но при защипване на корема и дръжките се хваща много по-малко подкожна мазнина. Като хапна на обед или вечеря, и корема яко ми се издува (поне с 4 см ми скача обиколката), та мисля, че май имам колит. Идеи как да го боря това издуване? :roll:

klarisina 1st August 2008 14:59

Цитирай:

Първоначално написано от SweetShark
И сега да отчета крайния резултат:

1. 3 кг надолу спрямо старта.
2. 3 см свалени от бедрата
3. 3 см свалени от обиколката на ханша.
И много изгладена и стегната кожа...

Аз толкова и исках, че да мога да си нося дрехите от миналата година

Чудесно!
Каква сума плати за целия курс?

SweetShark 7th August 2008 08:45

1800 лева. И съм вече 5.5 кг надолу.

spirit2007 8th August 2008 08:52

някой да има инфо къде във Варна правят такива процедури?

Celine 8th August 2008 09:58

Мезотерапия или Веласмуут ?

geri.etoile 15th August 2008 09:21

Относно мезотерапията много ми се иска да ви покажа снимки на сериозни усложнения след такива интервенции.Не че става всеки път но си е наистина сериозно.
Вече в България съвсем спокойно може да се възползвате от безиглената мезотерапия.Няма период за възстановяване, няма отоци синини, няма никакви странични ефекти както стандартната мезотерапия. Ефекта е много добър.No-needle mesotherapy е вече използван метод навсякъде по света. Ако се притеснявате от последствията на мезотерапията, може да не рискувате а просто да се доверите NNM.
Ако все пак твърдо предпочитате стандартната мезотерапия, с гордост мога да заявя, че съм била на семинари на които наистина присъстват добри лекари. Само един семинар преди време ме стресна, по-кървава мезотерапия не бях виждала.Но последния път когато гледах мезотерапия на живо всичко беше доста чисто.Наистина боли, но резултата е добър. Проблема е единствено да си намерите добър лекар и добри продукти.[/img]

geri.etoile 15th August 2008 09:29

Относно Vela Smooth искам да Ви кажа че с тази радиочестота, вакуум терапия, инфрачервена светлина и ролков масаж в комбинация...бих предпочела да ме набодат:)
Радиочестотата е доста спорна за момента като приложение.Облъчва или не...доста спорове има.Вакуума причинява синини.Инфрачервената светлина нагрява и накрая роклите...В съчетание е болезнено, по отделно е по приемливо.
Пък и почти всичко на пазара в момента засяга горните слоеве на дермата или залага на масажа.Рекламира се безиглена мезотерапия чрез ултразвук което реално не е безиглена мезотерапия. Ултразвука отдавна се използва във физиотерапията за по-бързо проникване на някой гелове.Но действа на повърхностните слоеве.
Има безиглена мезотерапия която се извършва в София, реално клиентите тепърва ще се ореантират към добрите терапии.

geri.etoile 15th August 2008 09:38

http://www.noneedlemesotherapy.com/ourAds.asp

Mena 15th August 2008 09:43

Мда, за Vela Smooth си права, но не слагай под един знаменател всички радиочестотни апарати :D
Той комбинира толкова много функции, защото неговата радиочестотна енергия е просто неефективна сама по себе си.
Това е биполярен модел, т.е. неговата РЧ енергия е нефокусирана, нелокализиране и не действа прецизно в зоната на третиране, затова е и болезнен- необходимо е по-голямо загряване с по-висока енергия, за да има някакъв резултат, и освен това наистина действа много повърхностно.
Но има и ново поколение- Триполарни радиочестотни апарати, които работят с прецизно фокусирана енергия, която прониква до 20 мм в кожата и действа едновременно на повърхностните и дълбоки слоеве и няма болка! :)
А резултатите са видими от първата процедура.

The Shadow 15th August 2008 10:04

Mena,
А в БГ имаме ли вече такова поколение апаратура? Звучи мн. добре!

Mena 15th August 2008 10:08

Да, има, ето този :D
http://www.tripollar.com/

The Shadow 15th August 2008 10:09

Цитирай:

Първоначално написано от Mena
Да, има, ето този :D
http://www.tripollar.com/

:2015: :D :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:17.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.