Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Дермабразио (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2134)

natali85 3rd August 2006 16:39

Дермабразио
 
Никой нищо не пише за лицето в този форум :( някой правил ли си е тази процедура? изчетох доста информация из нета по темата,но ми се иска някой да се включи с личен опит-как е минало,резултатите удовлетворяващи ли са и така нататък

seoan 3rd August 2006 16:58

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=2277
Ето в тази тема май някой се е допитвал за същото нещо.Ако има още някой който се е подлагал на тази процедура съм сигурна ,че ще се отзове :arrow: тук всички са много мили и отзивчиви :wink: :)

natali85 3rd August 2006 23:31

изобщо не е сащото-пише се за микродермабразио и други домашни пилинги ,но не и за дермабразио-то е по-драстично!

кити 3rd August 2006 23:34

Пробвай лазерен пилинг...или поне се информирай за него...

seoan 3rd August 2006 23:43

Не съм твърдяла ,че е същото...тъй като не съм се интересувала от това и само мернах темата ,като не съм прочела и всички мнения, реших че може да пише нещо което да ти свърши работа.Надявам се ще има някой ,който да ти помогне по-адекватно с информация :wink:

sladka_blondinka 4th August 2006 00:31

Виж това :wink:
"Какво представлява ?
Процедура, която има за цел чрез отстраняване на повърхностния слой на кожата на лицето да омекоти фините бръчки, както и белези от акне. Процедурата може да бъде извършена върху малко поле или върху цялото лице. Тя може да бъде комбинирана с лифтинг на лицето.

Кой е подходящ кандидат за дермоабразио ?
Мъже и жени на различна възраст. В някои случаи, когато бръчките или белезите от акне са прекалено дълбоки може да се наложи дермоабразио да бъде извършено два или три пъти, за да се постигне желания резултат. Неподходящи за тази процедура са пациенти в активната фаза на акне, защото рискът от инфекция е много висок.
Решението за тази процедура е изцяло на пациента.
Преди предприемането на подобна процедура, трябва да се дискутират абсолютно всички въпроси, които вълнуват пациента с пластичния хирург.

Съществуват ли рискове ?
Всички хирургични намеси носят риск и пластичната хирургия не прави изключение. Сериозни усложнения не са чести, когато операцията се прави от квалифициран пластичен хирург.
Обикновено след такава намеса при пациентите се наблюдават болки, оток в оперативната зона. Тези оплаквания отзвучават за 7-10 дни. В следващите няколко месеца пациентите усещат новата си кожа по–нежна и чувствителна.

Какво представлява операцията ?
Операцията се извършва под местна или обща упойка. Продължителността й зависи от големината на полето, което ще бъде третирано. С диамантен накрайник или телена четка се отстранява повърхностния слой на кожата. След приключване на операцията върху оформилата се ранева повърхност се поставя антибактериален крем или превръзка, която се сваля на следващия ден. Всеки пациент се възстановява за различен период от време.
Първите 24-72 часа пациентът ще се чувства дискомфортно, което се дължи на отока. Над обработеното поле нормално се оформя коричка, която между 7-10 ден сама се отделя. Новата кожа е розова на цвят и много нежна. Пациентът следва да я омазнява и пази от слънце. Разликата в цвета обикновено изчезва след няколко месеца.
Пациент, подложил се на подобна операция може да се върне на работа след 10-15 дни, ако се чувства готов за това. Спортуването трябва да се отложи за месец

Каква е цената ?
Цената варира в зависимост от размера на полето, което ще бъде обработвано и продължителността на операцията. Допълнително оскъпяване може да бъде цената на анестезията, както и легло-деня."
Дано съм ти помогнала :)

natali85 4th August 2006 09:08

Мерси за инфото,но аз съм ги чела тези неща ;) искаше ми се някой,който вече е минал през това да пише... :) да се надяваме,че ще се появи такъв..

Enerdji 14th September 2006 20:33

Аз също бях решила да си правя дермабразио. Всички лекари, с които говорих за това ме разубедиха. Много тежък следоперативен период:( И резултат, който може да се постигне и по друг начин. И реших да опитам лазер, д-р Динев ми предложи между 3 и 5 процедури, след които лицето изглежда доста по добре. Напълно безболезнено е, веднага можеш да се появиш навсякъде, има съвсем леко зачервяване на кожата подобно на изгаряне от слънце в лека форма. Само една процедура съм направила до сега, мисля, че не си въобразявам, но има промяна в кожата ми, овала на лицето, дребните бръчици... Какво ли ще е след петата :lol: :lol:
Помисли и над други варианти :)

danitta 15th September 2006 05:49

Bengji, колко струва процедурата и знаеш ли с какъв тип лазер ти я прави?

Cleopatra 15th September 2006 11:16

да, и мен ме интересува процедурата....пиши още, pleaseeee

:girl_flirt:

Chujdata 15th September 2006 11:20

Да, Динев е цар да те разкъндардисва да не правиш хирургични и генерални интервенции, когато може с по-леки процедури да се реши проблема. Лазерът му е последен клас, френско производство, след процедурата ставаш и си тръгваш без зачервявания и отоци. Аз ще ходя след 25.09. в Афродита. Има го и в Панацея.За повече подробности му пишете на имейла :lol:

Enerdji 15th September 2006 11:32

Цената е 300 лв. лице, шия и деколте при д-р Динев в Афродита. Не знам точно какъв е лазера, но видях, че полза има :)

Enerdji 15th September 2006 11:35

Цитирай:

Първоначално написано от Chujdata
Да, Динев е цар да те разкъндардисва да не правиш хирургични и генерални интервенции, когато може с по-леки процедури да се реши проблема. Лазерът му е последен клас, френско производство, след процедурата ставаш и си тръгваш без зачервявания и отоци. Аз ще ходя след 25.09. в Афродита. Има го и в Панацея.За повече подробности му пишете на имейла :lol:

В Панацея лазера същия ли е като в Афродита?

Chujdata 15th September 2006 11:42

Да, абсолютно :lol: Там има, а от Октомври и във Варна този вълшебен уред Дебюси, който с една процедура сваля един размер, или около 4 см. от обиколките на ханша, талията и т.н.При това абсолютно безболезнено. За цена не знам, ама около 50 лв. на процедура, а може и да лъжа, не помня вече.

Cleopatra 15th September 2006 13:06

Цитирай:

Първоначално написано от Bendji
Цената е 300 лв. лице, шия и деколте при д-р Динев в Афродита. Не знам точно какъв е лазера, но видях, че полза има :)

а колко процедури трябва да се направят? и ако е само за лице има ли разлика в цената???

natali85 15th September 2006 16:57

да,но за по-дълбоки белези от акне не знам колко е ефективе този лазер...

Cleopatra 15th September 2006 18:49

Говорих с два салона за IPl процедури. Лошото е, че е съвсем нова процедура и е възможно просто хората да си го рекламират без да са сигурни или изпитали... едните казаха че лятото не се прави, другите ми казаха че няма проблем, не е като пилинг или лазер...на кой да вярва човек :cry:
Някой чувал ли е нещо за това???

Enerdji 15th September 2006 18:51

Всяка част от лицето има отделна цена. Примерно бузи, чело, брадичка, цяло лице... и така. Но отделните цени не знам, питай в Афродита. Мисля, че е подходящ и за белези. Ако не се решиш, като мина още една-две процедури, ще разказвам:)

Enerdji 15th September 2006 18:56

... едните казаха че лятото не се прави, другите ми казаха че няма проблем...

Д-р Динев ме предупреди да си слагам задължително слънцезащитен крем с фактор най малко 60! Не е желателно излагане на слънце, но вече е септември, а и моята работа е на закрито, мисля, че не е проблем. Явно наистина лятото не е сезона на лазерите.

Olivia 15th September 2006 20:46

Аз съм си правила процедурата и съм мноооого доволна :lol: има страхотен ефект лицето ми стана гладко,светна..дори луничките ми изчезнаха.Изпъва леки бръчици.Препоръчва се за по-проблемна кожа,но и за нормална също е идеален вариянт. :1231:
Според мен си струва :D

Enerdji 15th September 2006 22:13

Здрасти Оливия!
Разкажи повече, къде си прави тази процедура, колко пъти бяха достатъчни, за да си доволна от резултата?

МЕРИ 17th September 2006 16:34

Оливия, кажи каде, си прави процедурата и какво точно си прави
защото аз си правих IPL въобще не съм доволна, а цената е направо космическа

Cleopatra 18th September 2006 08:48

Мери, ти с каква цел си я прави и къде???

кити 18th September 2006 11:43

Чакайте, темата е за дермабразио! Това не е IPL, доколкото знам.
Лазерният пилинг ти сваля горния пласт кожа, с една процедура, с пълна упойка, оперативно е...Много освежава лицето, но възстановителният период е много дълъг, поне месец...а пазенето след това поне 6 месеца. не знам кой го прави, но аз лично от това се интересувам...А IPL го знаем, това е друго, наистина космическа цена, и ако няма нужния ефект какво правим? Ако ще се постигне ефект супер!!! Мен ме дразни това, че подобни процедури препоръчват на всеки, без значение дали е за такава или не, и дали резултат би могъл да се постигне и по друг начин...
Та, ако някой знае къде се прави ЛАЗЕРЕН ПИЛИНГ, както и дермбразио и от кого в Бг, или си е правил сам, моля за малко повече инфо :roll: :roll:

МЕРИ 18th September 2006 14:35

Кити,

Правих си IPL в Пловдив, в Енигма, но не останах доволна

Цената само за лице е 250 лв, а за деколте и шия е още 250
Направих си само една процедура и резултат не видях никакъв, затова се отказах от следващите минимум 4

Иначе обещанията бяха за по свежо лице, избистряяве на тена, заличаване малки бръчици и белези и т.н.

МЕРИ 18th September 2006 14:46

Цитирай:

Първоначално написано от Bendji
Цената е 300 лв. лице, шия и деколте при д-р Динев в Афродита. Не знам точно какъв е лазера, но видях, че полза има :)


Извинете ме, къде е тази "АФРОДИТА" - дайте моля, координати

Chujdata 18th September 2006 14:50

Варна, м-ст "Салтанат" - по пътя за плажа на буните на Почивка, вдясно една синя много красива сграда с голяма табела :lol:

Cleopatra 18th September 2006 15:31

Аз точно в Енигма се обаждах на едното място...Мери, тези пари цяло лице ли включват? Аз си го представях нещо като фотоепилация на импулси... всъщност, кити, вярно е че темата беше за дермобразио, но наистина ме заинтригува този нов метод затова и така "нахално" разпитвам :girl_dance:

Enerdji 18th September 2006 17:48

Цитирай:

Първоначално написано от кити
Чакайте...
Та, ако някой знае къде се прави ЛАЗЕРЕН ПИЛИНГ, както и дермбразио

Кити, дермабразио правят всички пластични хирурзи в БГ. Не познавам някой, който се е подлагал на тази процедура. Аз исках да я правя, но всички лекари, при които ходих ме разубедиха, за това се насочих към лазерите. Но не лазерен пилинг! Такъв прави д-р Динев във Варна, също в Дерма Вита, София. Най вероятно и на други места. Търси в Гугъл!

natali85 5th October 2006 22:11

аз пък никъде не прочетох някой да е много доволен отр лазерите и чрез тях да са му премахнали значителни дефекти...е,май аз съм първата,която ще се реши на дермабразио и ще трябва да пише тук... вярно е,че и мен ме плаши дългия възстановителен период след процедурата,но какво пук..правя го за цял живот!

Cleopatra 6th October 2006 08:52

Натали, късмет и в едно си права...вярно дълъг период на дискомфорт, но ако си струва какво по-добро от това?
Пиши после!!!

:girl_dance:

mmm 6th October 2006 16:42

Момичета,има ли някоя да си е правила нещо за премахване на бръчки над горната устна -дето се получава при пушачките най-вече.
Ако има такава то моля я да сподели кое и е помогнало и при кой го е направила.
Доколкото разбирам вариантите са с пълнеж с киселина и другото е лазер,но кое е по-добро?

mmm 6th October 2006 16:45

Цитирай:

Първоначално написано от Bendji
Цитирай:

Първоначално написано от кити
Чакайте...
Та, ако някой знае къде се прави ЛАЗЕРЕН ПИЛИНГ, както и дермбразио

Кити, дермабразио правят всички пластични хирурзи в БГ. Не познавам някой, който се е подлагал на тази процедура. Аз исках да я правя, но всички лекари, при които ходих ме разубедиха, за това се насочих към лазерите. Но не лазерен пилинг! Такъв прави д-р Динев във Варна, също в Дерма Вита, София. Най вероятно и на други места. Търси в Гугъл!

Момичета,освен лазерен пилинг за каква друга лазарна интервенция за бръчки и изглаждане на кожата говорите,че не става ясно.

Renkata 6th October 2006 16:52

Предполагам за лазерното фотоподмладяване (маи IPL беше,но не съм сигурна).Махат се пигментациите и леките бръчки,един вид изчистване на тена.Една приятелка сега прави тези процедури,общо 5 и препоръчаха през 3 седмици.Ще пиша като ги свърши :wink:

кити 7th October 2006 10:46

Наистина пиши, аз също се интересувам. Но не смея засега

Renkata 8th October 2006 12:40

Минаха 2 от прецедурите на приятелката ми - IPL.По нейните обяснения е неприятно,наподобявало физиотерапията с ток,и понеже е на лицето неприятното усещане се усилва.Слагали контактен гел и действа на импулси (цената се формира от броя вкарани импулси).Веднага след това, където има петънца и бенки са като изгорели,а може би наистина изгарят.На другия ден хваща коричка и до седмица се изчистват.Задължително се ползва крем с голям защитен фактор.Колкото по-зле изглежда лицето след процедура-толкова по-голям ефект имало след време.Наистина ми се вижда светнала кожата и ,дори и след 2 сеанса само:).А казват,че и след последния път с всеки изминал ден лицето ще се избистря все повече и повече.

Пак ще пиша като ги свърши :wink:

DANELA 8th October 2006 12:54

Ренка,а в Експложън ли си прави процедурите?

Renkata 8th October 2006 12:57

В "МЕДЕА". Зад Макдоналдс до кръглата банка.Ето ви и сайта на центъра

http://www.medea-bg.com/linx.php

има подробни описания за всички процедури,които правят там :wink:

DANELA 8th October 2006 13:00

Благодаря ти,много:)

кити 11th October 2006 11:52

Правих си две процедури през пролетта IPL, абсолютно никакъв ефект. Наскоро там станала голяма кавга, майка ми била там. Една жена с видимо недобра кожа - мазна, широки пори, пъпчици, казала, че си е направила 10 такива процедури, доста са скъпи. Майка ми не видяла никакъв ефект. Жената била бясна и се карала с доктора. Дерматолози твърдят, че не при всички действа. Виж, за обезкосмяване действа много. Но не от 2 пъти, трябват повече процедури


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:38.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.