Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Чайове за отслабване (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4971)

the_detonator 29th October 2007 17:22

Абе мн съм скептичен към такива чайове за отслабване. Мани ги тея глупости, само пари гълтат.

sammy 31st October 2007 00:26

и аз бях доста скептичен,но братовчедка ми го позлва и остана много доволна.но сега не е в българия и затова реших да питам ако някои от вас знае да ми помогне...

Izabo 31st October 2007 00:47

И аз от днес започвам да пия Сание, но основно заради слабителния ефект...., не се надявам да отслабна от него специално...Преди време разчитах за същото на него седмици наред :D ...Та пила съм го и в 17ч. и в 23.30ч...., когато се сетя....Не съм се замисляла дали трябва да е преди, или по-добре след хранене....Идеята е разхлабващият ефект да се прояви на следващия ден сутринта (за по-удобно предполагам :D ), така че нагласи приема според това...(след колко време ти действа :D )...Но ти пък май казваш, че не ти действа... :? ...Ама какво имаш предвид?...Че не отслабваш от него.... или това, че не те разхлабва....?

sapfira 31st October 2007 11:56

здравейте на всички :D .Признавам си,че не съм запозната с този чай Сание и затова погледнах малко в интернет за да разбера съставките му.На пръв поглед не виждам нищо което да ме смути.НО :roll: сам напълно съгласна с Русалка и искам да ви посъветвам да не се подлъгвате по моментния ефект който се получава,явно добре разхлабва,но стомаха и червата до такава степен ще привикнат към него,че в един момент няма да можете без него,а едва ли искате подобна зависимост.Този чай ми напомня на Сена,мисля че е билка,той действа по същия разхлабващ начин,но употребата му води до пристрастяване.

sapfira 31st October 2007 13:42

Исках да споделя за това какъв чай пия аз :wink: .Пия чист зелен и черен чай в насипно състояние ,без да добавям захар или мед.Сутрин на гладно или по време на закуска и през целия ден когато имам желание.Пия го за удоволствие и за ЗДРАВЕ :) Малко пояснение чай произхожда от чаеното растение"Camellia sinensis".Всичко друго не е чай,а билкова отвара и също т.нар ошаф,които е отвара от плодове.Но нищо ние сме свикнали да казваме общо чай :D на топлата напитка.При този чай които пия не може да се очаква такъв слабителен ефект както описахте при Сание.Но пак казвам пийте го за да сте здрави и красиви.Ето как се отрази на мен.Кожата ми стана много хубава и бяла,тенът ми се избистри.Чувстам се жизнена и енергична.Намалих килограмите си,НО да подчертая специално за отслабването това беше съчетано с спорт и хранителен режим.Тоест това не е вълшебен елексир,всички знаем че ако изцяло не се грижим за себе си,физически и психически,само пиенето на чай не помага.Всичко е хармония.Ще напиша малко и за самия чай :wink:
1.Повишава дейноста на имунната система,силен антиоксидант
Съдържа
2.Витамин С-намалява стреса
3.Витам В комплекс-спомга за метаболизма на въглехидратите
4.Витамин Е-забавя стареенето
5.Флуорид-за зъбките :)
6.Регулира кръвното налягане и кръвната захар
7.Не на последно място намалява излишните мастни клетки и потиска вълчия апетит :wink:
8.Подържа течния баланс в тялото
Извинявам се ако малко се поувлякох в описанията :oops:
И още нещо забелязах,че вече се продава на повече места насипен чай,и малък съвет купувайте си чист чай без аромати.Дано с нещо съм помогнала :wink:

Izabo 31st October 2007 14:40

Този чай звучи чудесно... :D ..
Малка вметка...и сената води до "пристрастяване", че в един момент ти трябват все по-големи дози, за да действа по желания начин. А е и супер вредна за редовна употреба, казват лекарите. За Сание също съм чувала неприятни отзиви, но на мен ми трябват спешни мерки.....На протеиновия режим съм, не ям прекалено много, но и гладна не стоя, така че 2 пъти (сещате се какво) :lol: за 20 дни е ненормално малко, че дори опасно за здравето...Затова прибягвам към тежката артилерия :D .....

loony 31st October 2007 15:04

Имаше едно гръцко лекарство, което в момента не мога да се сетя как се казваше точно нещо с Лакса... беше, то е точно за регулиране на функцията на червата и не е на базата на сената, което е добре. И едни пак гръцки бонбонки пак Лакса нещо си бяха, също много добри за тази цел, без сена също.

Izabo 31st October 2007 16:57

loony, много ти благодаря за информацията :D ! Ще ги потърся в аптеките! :D

sammy 31st October 2007 23:00

мерси за отгожора,Izabo. имах впредвид че с него не отслабвам много,колкото до слабителния ефект- при мен не се получава много много. Възможно ли е това да е в резултат от някои от храните който приемам или не :?:

dreamer_ 24th August 2012 13:40

а искам да попитам ,продава ли се на непълнолетни в апетките?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.