Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Спирала Мирена ! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6319)

Divinemouse 18th April 2008 10:56

Спирала Мирена !
 
Има ли някой със такава спирала тук, и има ли доволни и недоволни ?

iva_pavlina 4th May 2008 10:31

Здравейте!Първо,бихте ли споделила възрастта си....и защо сте прибегнала точно до този, меко казано, агресивен и инвазивен метод за контрацепция,а според личното ми мнение,и не само според него-направо животински?!Като микробиолог имам наблюдения как изглежда една микробиологична посявка на извадена спирала и какъв уникален развъдник е на какви ли не бактерии.

i_ani 4th May 2008 10:53

Майка ми забременя и роди брат ми , със спирала :shock: :mama:

При секциото , първо извадиха спиралата , а после бебето :2044:

iva , това за бактериите е много гадно :2022: :sick:

Dia_t 4th May 2008 14:23

:shock: Момичета аз тъкмо се реших да си слагам и вие направо ме ужасихте с този развъдник на бактерии.Дали е толкова ужасно.Много мои близки раждат без проблем,дори моята приятелка след първото дете си постави,а вече е и със второ,не съм чула да има някакъв проблем.А и нали много жени го предпочитат като контрацептив.А също ми е интересно,защо след като е толкова нездравословно, не се говори повече за това,а и лекарите си ги поставят без да предупреждават за евентуален риск. :?:

Babri 4th May 2008 18:06

Моя позната направи такава ужасна инфекция от спирала,че стигна и до операция!

За туй не искам и да чуя за спирала!

zhenya chavdarova 4th May 2008 18:24

Аз съм с такава спирала(вече 8 месеца ) и за сега проблеми нямам :1231: цикъла ми е доста оскъден.Абе за сега No problem - както се казва :wink:

iva_pavlina 5th May 2008 18:26

Значи...аз тези неща ви ги казвам не с цел сплашване.....абе всъщност с тая цел по-добре да го възприемете.Аз лично в професията си имам впечатления,много мои познати лекари твърдят,че според тях спиралата е противозачатъчен метод за животни едва ли не и носи големи рискове.Престъпление е нераждала жена да си сложи спирала.Всеки нормален лекар би я предписал САМО на раждала вече жена.

Мария Василева 7th May 2008 23:57

съгласна съм с твоето мнение, iva_pavlina без да съм специалист. чувала съм за значително по-скъпи от обикновените спирали, които изпускали някакви полезни вещества за женския организъм периодично. някой знае ли повече за тях? :roll:

Divinemouse 8th May 2008 11:12

Цитирай:

Първоначално написано от iva_pavlina
Здравейте!Първо,бихте ли споделила възрастта си....и защо сте прибегнала точно до този, меко казано, агресивен и инвазивен метод за контрацепция,а според личното ми мнение,и не само според него-направо животински?!Като микробиолог имам наблюдения как изглежда една микробиологична посявка на извадена спирала и какъв уникален развъдник е на какви ли не бактерии.

Здравейте :lol: Ще отговоря на лични по изчерпателно.
Сложих спирала първо защото пиех хапчета много време и в същото време съм пушачка ,лекарствата накрая ме докараха до лудост- не можех да дишам и докторите установиха че или трябва да спра едното или другото -хапчета или цигарите :wink:
А забременявам от въздуха :lol: Както се казва лягам си и сутринта съм бременна :roll:

sisiapostolova 8th May 2008 11:13

на мен моя лекар ми препоръча да си сложа спирала , но все още не съм раждала ,на 25 съм , и незнам как да постъпя...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:07.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.