Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранене при тренировки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   сварени яйца? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5565)

bavaretza 19th December 2007 23:24

сварени яйца?
 
по колко може да ям след тренировка по принцип ям по 2-3, ако взема повече дали ще ми вредят? някой да сподели :roll:

mallvina 20th December 2007 01:45

какви яйца ,от пъдпъдък или обикновенни

Liana 20th December 2007 09:39

Цитирай:

Първоначално написано от mallvina
какви яйца ,от пъдпъдък или обикновенни

:yako:

2-3 не са проблем, според мен

Ако искаш повече, добави още белтъци.

Ааа за пъдпъдък, тук не сам много компетентна :2055:

ncnp 20th January 2008 00:32

По принцип не е желателно да ядеш повече от 2-3 жълтъка макс... белтъци, колкото и когато желаеш...

summer_jam 21st January 2008 18:01

Всеки ден хапвам яйца .. мн са полезни и за здравето и за мускулите , но с нищо не трябва да се прекалява. Както каза пича, не повече от 3-4 жълтъка на ден. Аз ги ям сурови, като ги пасирам с прясно мляко + малко мляко на прах ии може и 1-2 плода ... ПРОТЕИНОВА БОМБА :) поздрави

ratamahatta 30th January 2008 01:54

на мен всяка сутрин закуската ми представлява 2 варени яйца, но почвам да се замислям дали е правилно......организма може ли да се спрява с 2 жълтъка всеки ден, за дълъг период :roll:

VITAMINA 7th February 2008 15:24

Re: сварени яйца?
 
Цитирай:

Първоначално написано от bavaretza
по колко може да ям след тренировка по принцип ям по 2-3, ако взема повече дали ще ми вредят? някой да сподели :roll:

Може и по 10 на ден , например на 5 яйца два жълтъка .

cristiano7 7th February 2008 19:24

Re: сварени яйца?
 
Цитирай:

Първоначално написано от VITAMINA
Може и по 10 на ден , например на 5 яйца два жълтъка .

а жълтъците какво да се правят??? в кофата за боклук ли??? половината от протеина е в тях...

Izabo 8th February 2008 11:26

Не се препоръчват повече от 2- 3 яйца на ден и 7 яйца на седмица...
Проблемът идва от жълтъка ( съдържа холестерин), така че броят може да се увеличи, ако се яде само белтъка.
Добре е да се хапват твърдо сварени, ако държите да са сурови - само, ако са супер пресни, което трудно се доказва, ако не са собствено производство :D .
Ето какво пише в Wikipedia.....

Цитирай:

...В жълтъка, за разлика от белтъка има холестерин. Така хора, които имат проблем с нивото на холестерин в кръвта, трябва да не употребяват повече от 1 яйце на ден /1 жълтък/....
....
Цитирай:

...Факт е, че суровите яйца носят по-голям риск от хранителни отравяния. Това особено се отнася за яйцата от патици и гъски, които съдържат повече мазнини и често са носители на салмонелна инфекция...

sisinka 9th June 2008 21:42

яйцата са полезни и в същото време нямат излишни калории . консумирайте ги без да се притеснявате за фигурата си , напротив - яйцата присъстват във всяка диета , но , както с всички , и с тях не бива да се прекалява , не заради излишни калории , а заради това , че не трябва да се консумират само и единствено те. при положение ,че организма консумира еднотипна храна ,той свиква с нея и резултата не е на лице.яжте разнообразна храна , тренирайте , но не до изтощителност, правете разумни и непродължителни диети и резултатите няма да закъснеят , при това в отлично здраве.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:56.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.