Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Въпрос за отслабването (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5968)

Fifi Lapin 22nd February 2008 00:05

Въпрос за отслабването
 
Здравейте!
Имам за сваляне около 10 кг. и искам в тази връзка да попитам момичетата от клуба, за какъв период от време е най-разумно да ги сваля, за да не ми увиснат гърдите :roll: ? По колко килограма на месец е добре? На 24 години съм.
Благодаря предварително!

milice 22nd February 2008 00:11

Ами аз имам опит с диетите и по-точно с нездравословните...като от сорта да сваля 10 килограма за 26 дни, повярвай после си навличаш много главоболия.Може би най-добре да не правиш драстични промени в менюто, а да започнеш да изключваш най-калоричните неща и да наблегнеш на здравословните и си мисля, че три месеца изглеждат доста добър период, като на месец, доколкото съм чела, е нормално да се сваля по 4-5 килограма...И спорта е много важен.Аз напрример като спортувам започвам от самосебе си да ям по-малко и имам един вид занимание...Ами накратко мисля, че това е най-важното... :2043:

Fifi Lapin 22nd February 2008 17:52

Аз не съм си поставила някакво определено време, за което трябва да отслабна и колкото и смешно да звучи, си мисля, че би било хубаво за една година да ги сваля, което значи около килограм на месец и от тук ми идва трудността - да не изпусна нещата и да не отслабвам по-бързо, за да няма увиснала кожа на някои места...но се надявам, че ще успея по план :D .

Bora 27th February 2008 19:15

Правилна тактика си избрала. Най-важното за успеха е да изключиш абсолютно всички храни, които съдържат консерванти, а те са доста, както и храни от типа "бързо хранене". Това означава, че трябва да се опиташ да се храниш здравословно, без пържено и да замениш олиото със зехтин. Има един "Вега тест", както и други подобни на него, които ще ти покажат към кои храни имаш непоносимост, т.е. организма ти не преработва правилно. Това също помага да се справиш с излишните килиграми. И най-важното, не забравяй за спорта!

Engel 28th February 2008 00:37

Лол :1231: Чакай малко. Давайте я по-полека! Ако се опита да спазва всичките тези ограничения на веднъж ще се откаже още на първата седмица. Като за начало на всеки 2 седмици примерно може да добавя нещо ново. Пример:
1ви две седмици: заменя белият хляб с бонус и се стараеш да се храниш по 3-4 пъти на ден
2ри : Ограничаваш до минимум газираното, заместваш захарта с мед
3ти : Заменяш луканките и саламите с шунка и пилешко филе, както и свинското месо с пилешко. Може и да започнеш да ползваш зехтин вместо олио.. както и диетична сол.
Резултати със сигурност ще има - няма начин! Все пак това са доста промени в начина на хранене и се отразява на организма.
Надявам се да съм помогнала. Ако си заинтересована мога да помогна. Успех :good_luck:

Lottus 28th February 2008 10:06

Аз пък смятам, че е хубаво човек да си поставя срокове. Разбира се, когато те са добре преценени, а не фанатични. Сроковете ни мотивират и ни карат да действаме. Една година за отслабване е прекалено много за 12 кг. доколкото разбрах (каза по 1кг. на месец). Ще се изтощиш психически и ще ти омръзне да се ораничаваш. 3-4 месеца за 12 кг. са ок според мен - разбира се зависи от режима, може и по-бързо , може и по-бавно. Зависи дали тренираш. В началото ще сваляш повече кг. на месец, после ще става по-бавно - последните килограми винаги са най-трудни.
Хубаво е по време на диетата да свикнеш със здравословното хранене и след това да продължаваш да го спазваш до колкото можеш. Но най-важното е да не се върти в съзнанието ти думата "ограничение".:) Не трябва да се затормозяваш прихически, защото психиката е половината от диетата.

Успех :)

Dex 28th February 2008 11:56

[quote="Lottus"]Аз пък смятам, че е хубаво човек да си поставя срокове. Разбира се, когато те са добре преценени, а не фанатични... ]

Не съм много съгласна с твоето мнение. Според мен ти сама си противоречиш - казваш, че е добре човек да си постави срок, а едновременно с това твърдиш, че не трябва да затормозяваме съзнанието си с "ограничения". Аз лично смятам, че правилният начин като начало е човек да си изгради правилни ( здравословни) хранителни навици. Да се научи какво, как и кога да яде. Едва след като свикне са се храни правилно и "изхвърли" всички junk food от менюто си, вече може да си наложи някакво ограничение на количеството храна, до постигане на желаните ( РЕАЛНИ ) килограми. За мен свалянето на 12 кг. за 3-4 месеца е нереално и освен че би навредило на целия организъм ,би забавило метаболизма, а може да доведе и до т.н. йо-йо ефект.
Самата промяна към здравословен начин на хранене без големи ограничение и броене на калоррий, сама по себе си води до понижаване на теглото.
А когато към здравословната храна добавим и спорт, който да ни е приатен и да ни разтоварва от сивото и напрегнато ежедневие се получава идеалата според мен формула за постигане нажелания резултат. :lol:

Engel 28th February 2008 15:52

Съгласна съм с Dex. Аз също нищо не съм споменала за ограничаване на храната , а за поетапно заменяне на някой от продуктите и вредните навици. Според мен трябва автора на темата да напиши все пак някакво мнение и да каже какво според нея ще я устроива повече, за да можем да й дадем съвет.

Lottus 28th February 2008 16:00

Зависи ти как го приемаш. Но в твоя случай може да се получи, че живееш за да отслабнеш. Това ще е заветната ти цел цяла една година.

Що се отнася до здравословното хранене - да съгласна съм, че е хубаво да стане начин на живот. Но това не означава, че трябва да се чувстваш виновна всеки път когато се изкушиш и си вземеш шоколадов бонбон примерно, защото трябва да се храниш здравословно :) Така че не твърдя, че не трябва да се храниш здравословно, а че не трябва да си обременяваш психиката. Болести като анорексията и булемията са на психична основа.

А 12 кг. за 3-4 месеца са абсолютно постижими, ако си на правилния режим и особено ако спортуваш - точно със здравословно хранене и без никакъво гладуване.

Интересно ми е, ти предполагам се храниш здравословно. Ще споделиш ли какви храни консумираш и абсолютно никога ли не се отклоняваш :)

Bora 28th February 2008 18:12

Абсолютно съм съгласна с DEX. Решиш ли, че искаш да постигнеш нещо ( говоря не само за отслабването), човек трябва да има дисциплина и търпение. Самото момиче - Fifi Lapin, има желание да свали тези килограми, доста разумно според мен, в рамките на около година. Това само по себе си значи, че тя търси абсолютно здравословен начин, за да го направи. Когата смени режима си на хранене и свикне с новия, сигурна съм, че ще успее и то без излишни умопомрачителни и зверски диети от типа - десет дена стой гладна, а пък после яж сладко и каквото ти хрумне, за да не се "ограничаваш". Такива приливи и отливи на хранене и нехранене са най-малкото вредни и глупави. Както при всичко, винаги би могло да има изключения. Така, че ако някой път си позволи нещо, което по принцип не яде, няма лошо. Сигурна съм, че от един добър режим на хранене ще се почувства не само по-красива и лека, но логично - и с по-добро самочувствие.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:15.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.