Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Отпушване на носа след ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7732)

desy_76 20th November 2008 22:19

Отпушване на носа след ринопластика
 
ЗДРАВЕЙТЕ, ПРАВИХ СИ ОПЕРАЦИЯТА ПРЕДИ СЕДМИЦА ТОЧНО , НО ОЩЕ НЕ МОГА ДА ДИШАМ ПРЕЗ НОСА СИ.АМПОНИТЕ МИ ГИ МАХНАХА ПРЕДИ ШЕСТ ДНИ И ВЪПРЕКИ ВСИЧКИ ПРОМИВКИ СЪС СОЛЕН РАЗТВОР КОЛИЧЕСТВОТО ВЪЗДУХ КОЕТО ПРЕМИНАВА ПРЕЗ НОЗДРИТЕ МИ НИТО Е ПОСТОЯННО НИТО ДОСТАТЪЧНО ЗА ДА ДИШМ.мОГА ЛИ ДА РАЗЧИТАМ НА ОПИТА ВИ ЗА ДА НАУЧА ПОВЕЧЕ?

Jackie 20th November 2008 22:31

имаш пластини сигурно и аз бях така докато не ми ги махнаха с гипса 14 дни след операцията

tsvetomilla 21st November 2008 12:46

Здравей, desy_76 :) Мога ли да попитам при кого се оперира?

vikito444 21st November 2008 14:38

Спокойно Деси,имаш засъхнали секрети и ще мине време докато се изчисти нослето !Имай малко търпение а междувременно си пръскай 3-4 пъти на ден Стеримар и си чисти нослето с кислородна вода.

desy_76 21st November 2008 15:01

Най - напрред да споделя , че се оперирах в Пловдив при д-р Петров.Имах девиация на носната преграда и от доста дълго време не можех да дишам добре през нощта.И понеже това изкривяване не може освен по оперативен начин да се оправи аз предприех тази операция като я направих 2в1.Тосет корикирах си и формата.Четейки мненията във форумите останах с впечатление , че вси(ки за почиствали носа си от кървави съсиреци а при мен такова нещо няма.Свири някакъв въздух ту в едната ту в другата ноздра но не е постоянно и не е достатъчно за да дишам от там.Серимар ползвам вече 5-6 дни и ровя с едни клечки за уши но ...не успявам да свърша работата.От днес ми изписаха още един спрей "Беконазе".Него ще трябва да пръскам 20дни.В интерес на истината не знам защо в момента суетата ми не говори с такава сила и не ме е грижа много как ще изглеждам , от колкото въпроса с дишането.

desy_76 21st November 2008 15:04

Бих искала да добавя че секретите ,които възпрепятстват отпушването ми пос-скоро смятам че са сополи като от хрема.Не знам дали някой от вас е имал такъв проблем и дали е нормално това.

nedosegaema 23rd November 2008 23:26

Този спрей беконейз па принцин е за алергичен ринит малко странно да го дават след ринопластика

tanita5555 24th November 2008 21:23

Здравейте...искам само да ви кажа...ако нямате съсираци в нослетата не ги чистете с кислородна вода,защото тя изшушава лигавицата на носа.Нормално тя се възтановява за около 3месеца...така че праскайте само със спрея и мажете с ринолекс.

Disney 29th November 2008 00:47

Аз съм на 25-тия ден след операцията и все още не мога да дишам нормално :(. Аз също се оперирах 2 в 1 ( девиация + ринопластика), така че явно изисква време :). Пък и при всеки различно ........

natalyta 21st May 2009 00:48

Здравейте! И аз съм така! Но да не забравяме, че и отока допринася за затрудненото дишане.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:49.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.