Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Помощ Злоядо дете (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3971)

evelinche 20th April 2007 10:08

Помощ Злоядо дете
 
Имам син който е на 3 и от бебе е мнго злояд. Вече съм на предела на силите си много съм изнервена от това ядене а както виждам и той вече е стресиран. Какво да правя не изкам да съм лоша майка постянно му се карам и от време на време на време даже пошляпвам. Почвам да се плаша от себе си като дойде време за ядене. А той е способен цял ден да не яде. Какво да правя?

invisible 20th April 2007 10:13

Племенника ми е на 8 и до ден днешен е хранен насила така да се каже, беше припаднал в училище защото не се сетил, че му се яде и майка му взе едно голямо шише с Алое дава му по една лъжичка дневно и има промяна в апетита, за пръв път една седмица след като започна да го пие като стана и пита какво ще закусва :shock: :)

evelinche 20th April 2007 10:21

Да бе сериозно какво е това алое

invisible 20th April 2007 10:25

ето това дава и на малката/1г./ от него и тя си хапва добре

evelinche 20th April 2007 10:31

мнго ти благодаря дано да има ефект при нас, а сестрати преди насилваше ли го, как го хранеше като поведение

invisible 20th April 2007 10:44

Ами насилваше го да стоеше до него бута му в устата, гони го из къщи...като по малък го залъгвахме с разни дранкулки и се хранеше 1 ч....страшна мъка и сега е като комарче висок и слаб :roll: дано наистина и при вас има ефект,успех :)

evelinche 20th April 2007 11:02

лелеее аз си мисля че съм много лоша :evil: защото му се карам постоянно :?

invisible 20th April 2007 11:09

Не мисля, че си лоша просто трябва да ядат колкото и да не им харесва....не може само на чипс и бисквити. Не се тревожи ще се оправи просто трябва да му се засили апетита. :)

Aset 20th April 2007 11:13

Ама не му се карай постоянно на детенцето... :cry:
Така ще му изградиш отрицателно отношение към храната изобщо.

Нашите представи за хранене са много нереални. Сега си давам сметка как съм си тровила нервите и съм опитвала да тъпча дъщеря си когато беше по- малка само защото така пише в книгите. Опитвах се да й дам цяло бурканче пюре, а тя на половината започваше да върти глава и да отказва. Тогава правех следващата грешка - правех се на циркаджия и се опитвах да я храня още.
Малчовците имат прекрасно усещане за глад и за това какво количество да приемат. Едно детенце никога няма да преяде както би могъл възрастен, нито да остане гладно при наличие на храна.
Въпросът е да не се дават боклуци - захарни, чипсове, снаксове и т.н.
Опитвала ли си да го храниш в точно определени часове? Но ако пропусне закуската, например, да не му даваш никакви междинни подхапки до обяд? Така организмът изработва сигнали и е наясно, че в тези часове иска храна.

evelinche 20th April 2007 11:22

Чувствам се много ужасно и осъзнавам грешката си, но щом дойде време за ядене като чели ми става нещо полудявам направо, пробвала съм и този начин ама като излезнем навън и някое друго дете яде шоколад пред мойто и той като каже мамо изкам ми става жал как да му кажа "мамо няма да ядеш шоколад защото после няма да ядеш супа


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:15.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.