Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Хранене при тренировки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Сутрин на гладно или не (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6818)

rogi 26th June 2008 14:48

Сутрин на гладно или не
 
Въпроса който ме вълнува,тъй като спорувам сутрин,е на гладно ли да ходя на фитнес или след лека закуска.Досега гледах да хапна малко плодове и след час час и половина отивам в залата.Чета на различни места различни мнения-някои казват че трябва да се хапва,други че по добре да е на гладно....... :roll: Целта ми е сваляне на кг,де,да поясня.

Solver 26th June 2008 16:25

Щом ще сваляш, значи ще правиш много кардио, така че след цяла нощ едва ли е добре да останеш гладен/на и да отидеш на фитнес. Хапни нещо малко и здравословно и в никакъв случай тежки закуски :) Например 2-3-4 лъжици овесени ядки (колкото хапваш, но 4 максимум) в обезмаслено мляко ще е идеално. И все пак трябва да разнообразяваш, в друг ден хапни ябълка и такива работи, но е важно да си ял/а нещо.

Като цяло сутрин е безопасно (за теглото) да приемеш умерено количество въглехидрати, тъй като те няма да се залепят по тялото ти, а ще бъдат изразходени.

Allegra 26th June 2008 17:38

Аз пък ходя да тренирам на гладно :roll:
и правя по 1.5, макс 2 часа тренировка...нямам особени проблеми само понякога ми се гади, но минава бързо :roll:
Питам: вярно ли е, че от уреда back extention (май в Бг му казват махало ако не се лъжа) талията се увличава...Ако е така, това е ужасен ужасон :2040:

Solver 26th June 2008 18:02

Не знам за кой уред говориш, защото това доколкото знам си е вид упражнение. Ако говориш за този уред, в който стъпваш и си въртиш долната част на тялото, като горната остава неподвижна, има шанс да си увеличиш талията само, ако използваш големи тежести и натрупаш известна мускулна маса. Но точно затова там се тренира с малки тежести и повече време, за да сваляш паласките, а не да качваш мускули :)

rokoko 26th June 2008 18:21

алегра, това което си въвела като понятие излиза само гръбна преса и ввсичко свързано с гърба

Allegra 26th June 2008 18:34

Цитирай:

Първоначално написано от Ivanin
Не знам за кой уред говориш, защото това доколкото знам си е вид упражнение. Ако говориш за този уред, в който стъпваш и си въртиш долната част на тялото, като горната остава неподвижна, има шанс да си увеличиш талията само, ако използваш големи тежести и натрупаш известна мускулна маса. Но точно затова там се тренира с малки тежести и повече време, за да сваляш паласките, а не да качваш мускули :)

Всъщност уреда е един на който стъпваш на едно като стълбичка и се облягаш, кръстосваш ръцете пред гърдите и си движиш горната част на тялото.. :2005: Мейк сенс?

Solver 26th June 2008 19:04

Тоест не се облягаш, а лягаш по корем :) Което си е гръбна преса и от нея няма да ти се увеличи талията, прави повече повторения, поне 15.

П.П.
И си дръж винаги главата изправена, така че да образува една линия с тялото. На това упражнение трябва да си много съсредоточена :)

Allegra 26th June 2008 19:06

Цитирай:

Първоначално написано от Ivanin
Тоест не се облягаш, а лягаш по корем :) Което си е гръбна преса и от нея няма да ти се увеличи талията, прави повече повторения, поне 15.

П.П.
И си дръж винаги главата изправена, така че да образува една линия с тялото. На това упражнение трябва да си много съсредоточена :)

Всъщност "лягаш" по гръб :roll:

Solver 26th June 2008 19:08

Е като легнеш по гръб, на къде си движиш горната част на тялото ? Въртиш я наляво на дясно ли :)) Понеже ако я движиш нагоре-надолу, това си е коремна преса.

Allegra 26th June 2008 19:13

Цитирай:

Първоначално написано от Ivanin
Е като легнеш по гръб, на къде си движиш горната част на тялото ? Въртиш я наляво на дясно ли :)) Понеже ако я движиш нагоре-надолу, това си е коремна преса.

Значи лягаш по гръб, кръстосваш ръцете отпред и гърба всъщност е облегнат на едно като лост и започваш да го буташ нагоре и надолу с гърба.. :roll:
снимка: http://images.google.com/imgres?imgu...%3Den%26sa%3DX


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:39.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.