Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Болки в гърлото, зачервено гърло?!? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11356)

Таня Кръстева 2nd November 2010 11:51

Болки в гърлото, зачервено гърло?!?
 
От 3-4 дни имам ужасни болки в гърлото, направо са нетърпими. Не мога да преглъщам имам чувството, че някой ме дере докато пия или хапвам нещо. Ходих на лекар каза ми, че нямам повод за притеснение, нямам налепи, а само зачервено гърло. Предписа ми Стрепсилс и ми каза да пия топли чайчета и да хапвам мед с ракия и олио. Нито едно от изброените по-горе не утешава тази болка в гърлото.

Препоръчайте ми нещо с което се лекувате! Явно е че тези неща не ми помагат. Какво пиете :?:

Renkata 2nd November 2010 13:06

Силна отвара от лайка и кислородна вода, слагаш равни части и правиш гаргара на 1-2 часа. Това е единствено, което ми помага дори при зверски гнойни ангини :wink:

Таня Кръстева 2nd November 2010 13:45

Цитирай:

Първоначално написано от Renkata
Силна отвара от лайка и кислородна вода, слагаш равни части и правиш гаргара на 1-2 часа. Това е единствено, което ми помага дори при зверски гнойни ангини :wink:

Благодаря ще го пробвам!

Таня Кръстева 8th November 2010 10:43

Болки в гърлото и зачервени сливици
 
Не получих никакви адекватни предложения и включвания, но четейки по другите форуми, намерих решение на проблема си!
Искам само да се похваля. В някой от другите форуми прочетох, доста добри и позитивни отзиви за Тантум Верде спрей Форте и за Тантум Лимон- най-добрият лек за болки в гърлото и зачервени сливици. Видях че е и без рецепта, отифдох и си ги взех и спрейчето и бонбоните за смучене. За 2- 3 дни изцяло излекувах болките си, чуствам се като нова все едно преди това изобщо не ми е имало нищо.
Смело мога да ви препоръчам продуктите на Тантум Верде, още при първите симптоми на болки в гърлото, болни сливици и парене в гърлото.

titi1 8th November 2010 10:57

Да, помага Тантума. Аз на детето като усетя, че почва да се оплаква пръскам веднага и за няколко дни е готова.
Същата работа върши и Орофар :)

Таня Кръстева 8th November 2010 11:16

болки в гърлото
 
Цитирай:

Първоначално написано от titi1
Да, помага Тантума. Аз на детето като усетя, че почва да се оплаква пръскам веднага и за няколко дни е готова.
Същата работа върши и Орофар :)

Наистина помага, аз първоначално бях малко недоверчива, но като го пробвах, веднага започнах да усещам облекчение. Болките в гърлото отшумяха за 2 дни.
Това лекарство наистина е добро!
Само да те питам, на колко е хлапето ти! Че аз се чудя дали мога да го дам и на малкия ми син(5 год.), че от снощи и той започна да се оплаква но на умътването пише че не се препоръчва за деца под 6 години, но дали това не е за да не го вдишат при впръскването или просто от предпазливост на производителите.
Явно днес ще се разровя по обстойно и затова...

titi1 8th November 2010 11:27

моята е голяма, на 10 години е. Но го ползвам горе-долу от както беше на 4 годинки още.

Таня Кръстева 9th November 2010 10:38

Болки в гърлото, болни сливици
 
Цитирай:

Първоначално написано от titi1
моята е голяма, на 10 години е. Но го ползвам горе-долу от както беше на 4 годинки още.

Да ти е жива и здрава! Благодаря ти за съвета! Аз го дадох и на малкия още вчера, той също потвърди, че е започнал да се чуства по-добре и болките в гырлото явно му отшумяват, още има, но не са чак толкова силни. Все пак минал се е само един ден, но с това темпо предполагам, че до утре или вдругиден ще е все едно не му е имало нищо...

daliq 9th November 2010 10:38

Не обичам да си издавам тайните , но сега ще си накупиш препарати и хапове за 50 лева и няма да ти помогнат . Аз правя не само ангини , а и перитонзиларни абсцеси , първо ако ще смучеш нещо да е Трахизан в него има антибиотик , а ако искаш да мине много бързо решението е АМОНИЕВ ХЛОРИД или така нареченият нишадър , мажеш вечерта на сутринта е останал лек спомен за болка , освен ако не си с перитонзила.
Относно клизмата , явно тя е под темата тука , хахаха ми то по ваше мнение и ведузи да направим на потребителката , пиявици това онова , пенкелери много има не е само клизмата. В отделение уши нос гърло съм била доста пъти , много прост народ това лекарите една клизма не ми направиха , ще им кажа аз тази зима като се видим да гледат доктор Хаус . Относно гъзобръка не бива уважаеми пациенти да му предписвате чак такива чудодейни лечебни свойства

titi1 9th November 2010 10:45

Цитирай:

Първоначално написано от daliq
ако искаш да мине много бързо решението е АМОНИЕВ ХЛОРИД или така нареченият нишадър , мажеш вечерта на сутринта е останал лек спомен за болка , освен ако не си с перитонзила.

Този нишадър течен ли е? И мажеш гърлото вътре така ли?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:37.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.