Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Проблемна кожа (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11987)

malinenakruv 29th April 2011 12:45

Проблемна кожа
 
Написах темата си тук,понеже смятам,че не е козметичен каприз,а нещо от организма.На 19 години съм вече а все още имам пъпки.Как да ви обясня едните са такива много ситни като обрив,като ги стиснеш излиза бяло,не гной...и постоянно след изтискването се пълнят и няма махане,някакви мастни пъпчици са явно...Другите пъпки са някакви по големи те не са по цялото лице,но избиват непрекъснато,тъкмо изчезва едната и се появява нова на друго място и като мине малко време узрява с бял връх.Супер много черни точки по бузите и брадичката...Използвала съм каква ли не козметика и скъпа и евтина и от аптеката и бабини деветини и нищо не помага.Мия си непрекъснато лицето няма как да е от мръсотия.Мисля,че съм за кожен лекар.Някой имал ли е подобен проблем и как сте се справяли?Какво ще ме посъветвате

mishelle1607 29th April 2011 12:56

Аз мисля,че е възможно да има и връзка с общото ти състояние на организма.Чисто естетически е най-добре да посетиш добро козметично студио и те да ти предложат някакво оптимално решение.Ти самата ежедневно е добре да си почистваш лицето с качествен измиващ и ексфолииращ продукт за максимално изчистване на порите.След почистването задължително използвай тоник или някакъв лосион със стягащ ефект-сутрин и вечер.И все пак-обърни внимание и на здравето си-начин на хранене,режим.Проблемите с кожата са отражение на състоянието на организма ни;)

malinenakruv 29th April 2011 13:02

Цитирай:

Първоначално написано от mishel1607 (Публикация 734718)
Аз мисля,че е възможно да има и връзка с общото ти състояние на организма.Чисто естетически е най-добре да посетиш добро козметично студио и те да ти предложат някакво оптимално решение.Ти самата ежедневно е добре да си почистваш лицето с качествен измиващ и ексфолииращ продукт за максимално изчистване на порите.След почистването задължително използвай тоник или някакъв лосион със стягащ ефект-сутрин и вечер.И все пак-обърни внимание и на здравето си-начин на хранене,режим.Проблемите с кожата са отражение на състоянието на организма ни;)

на козметик съм ходила много пъти... освен белези друг ефект не видях,появяват се отново след 3-4 дни...

mishelle1607 29th April 2011 13:12

Цитирай:

Първоначално написано от malinenakruv (Публикация 734721)
на козметик съм ходила много пъти... освен белези друг ефект не видях,появяват се отново след 3-4 дни...

А дали не е свързано с прием на определени храни-например шоколад,или с по-високо съдържание на мазнини....според мен има някаква връзка с обмяната ти и с хранителния режим...например увеличи приема на зеленчуци и плодове,риба,намали свинското,шоколада...

Мариса 29th April 2011 13:30

Цитирай:

Първоначално написано от malinenakruv (Публикация 734717)
Написах темата си тук,понеже смятам,че не е козметичен каприз,а нещо от организма.На 19 години съм вече а все още имам пъпки.Как да ви обясня едните са такива много ситни като обрив,като ги стиснеш излиза бяло,не гной...и постоянно след изтискването се пълнят и няма махане,някакви мастни пъпчици са явно...Другите пъпки са някакви по големи те не са по цялото лице,но избиват непрекъснато,тъкмо изчезва едната и се появява нова на друго място и като мине малко време узрява с бял връх.Супер много черни точки по бузите и брадичката...Използвала съм каква ли не козметика и скъпа и евтина и от аптеката и бабини деветини и нищо не помага.Мия си непрекъснато лицето няма как да е от мръсотия.Мисля,че съм за кожен лекар.Някой имал ли е подобен проблем и как сте се справяли?Какво ще ме посъветвате

Здравей,имах твоят проблем,който започна на твоята възраст-бях на 19.
Години наред ходих по козметици,дерматолози.Пила съм какви ли не хапове,билки,най-скъпата козметика до най-ефтината-всичко с временно действие.
Моят съвет изследвай си хормоните-тестостеронът се изследва от 15 до 19 ден от цикъла,а репродуктивните с прогестерон от 3до5 ден от началото на цикъла.След излизането на резултатите отиваш при добър дерматолог да ти ги разчете.Ако са хормоните ще се наложи да се тъпчиш с хормони.Лошото идва от това,че като се спрат хормоните пак се появява проблема.Изследвай си кръвта задължително!ВИж си цялостното здравословно състояние.Ако имаш гинекологичен проблем примерно.Направи си изследвания на вътрешните органи..примерно черният дроб,ако се замърсява бързо трябва да пиеш антиоксидантни и детоксикиращи продукти да засилваш работата му,с което обаче ще се налага да пиеш колкото се може повече вода.
Козметикът е вид естетично решение на нещата,подобрява ги.За белезите ползвай гел Милениум на Вижън-много е добър,лично съм се уверила в това.
Задължително погледни и начина си на живот,стрес,намали сладкото/дори го спри/,мазното,фабрикати,бърза храна,пържени,тестени.Избя вай месото,защото е пълно е с животински хормони и антибиотици,консерванти,оц ветители...абе мамата си джаска...
Повече морска кухня,зеленчуци,плодове.ЗА РАВИ,че АЛКОХОЛЪТ СЪЩЕСТВУВА!
Последният най-ефтин вариант за лечение на акне,който чух от познати на баща ми е с билката Пелин.Има една билкова аптека до Лъвов мост на Бачо Киро мисля беше.Ако все още имаш надежда пробвай.Поне ще си пречистиш кръвта;)Пий много и различна минерална и изворна вода,особено преди ядене.Цитрусови фрешове,забрави за изкуствените сокове в кутия-ХИМИЯ!

malinenakruv 29th April 2011 13:36

Цитирай:

Първоначално написано от М.И.К (Публикация 734726)
Здравей,имах твоят проблем,който започна на твоята възраст-бях на 19.
Години наред ходих по козметици,дерматолози.Пила съм какви ли не хапове,билки,най-скъпата козметика до най-ефтината-всичко с временно действие.
Моят съвет изследвай си хормоните-тестостеронът се изследва от 15 до 19 ден от цикъла,а репродуктивните с прогестерон от 3до5 ден от началото на цикъла.След излизането на резултатите отиваш при добър дерматолог да ти ги разчете.Ако са хормоните ще се наложи да се тъпчиш с хормони.Лошото идва от това,че като се спрат хормоните пак се появява проблема.Изследвай си кръвта задължително!ВИж си цялостното здравословно състояние.Ако имаш гинекологичен проблем примерно.Направи си изследвания на вътрешните органи..примерно черният дроб,ако се замърсява бързо трябва да пиеш антиоксидантни и детоксикиращи продукти да засилваш работата му,с което обаче ще се налага да пиеш колкото се може повече вода.
Козметикът е вид естетично решение на нещата,подобрява ги.За белезите ползвай гел Милениум на Вижън-много е добър,лично съм се уверила в това.
Задължително погледни и начина си на живот,стрес,намали сладкото/дори го спри/,мазното,фабрикати,бърза храна,пържени,тестени.Избя вай месото,пълно е с животински хормони и антибиотици,консерванти,оц ветители...абе мамата си джаска...
Повече морска кухня,зеленчуци,плодове.ЗА РАВИ<че АЛКОХОЛЪТ СЪЩЕСТВУВА!

Къде мога да намеря този гел Милениум и на каква цена е ?

Мариса 29th April 2011 13:38

Цитирай:

Първоначално написано от malinenakruv (Публикация 734727)
Къде мога да намеря този гел Милениум и на каква цена е ?

Ох тук вече е сложно-ако се регистрираш ще ти е на 90лв. цена,иначе не знам друг начин.

Шоки 29th April 2011 14:25

Според мен е на хормонална основа. Кожните доктори няма да ти помогнат, направи си хормонално изследване. Аз съм имала същия проблем и доктор ми изписа противозачатъчни Марвелон - и това е моето хапче за красота. Кожата ми се изчисти и нямам никаква пъпчица, косата ми спря да се омазнява бързо. Много съм доволна.

Мариса 29th April 2011 14:30

Може да е само на стрес основа.
При мен се отключи в пълна промяна на живота ми като завърших средното си:(

Sunny Girl 29th April 2011 15:03

Може да е от много неща, стрес, хормони, а и не изключвам и пубертета, защото според мен на 19 год. човек е в последната фаза от пубертета. Наистина, както те посъветваха другите съфорумки, първо си направи кръвни изследвания, после гинекологични да ти видят нивото на хормоните дали е в нормата и ако всичко е наред, просто смени козметика или отиди на добър дерматолог. препоръчвам ти да влезнеш в сайта на Асоциацията на дерматолозите и да си избереш оттам някой специалист, повечето от тях практикуват. Друго нещо, което горещо ти препоръчвам, ако не спортуваш, задължително започни или тичане в парка по 20-25 мин. на ден или някаква аеробика или гимнастика, танци, каквото и да е, полезно е не само за тялото, но и за душевното състояние. Всичко в организма е свързано. Освен спорта ти препоръчвам поне 1 седмично да ходиш на йога, много помага за цялостното състояние на организма, а както знаем много болести тръгват от стреса. Така че това е един от начините на намалиш стреса.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:55.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.