Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   Обичате ли България (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11688)

neizvesten 6th February 2011 18:58

Цитирай:

Първоначално написано от Piny
неизвестен, много те бива да пускаш провокативни теми!
Какво има да и обичаш на една страна? Природата ли? На приридата може да и се радваш и без да си гражданин на страната.
Привилегиите, които ти дава принадлежността към тази страна?
Повечето привилегии, може да ги имаш и само пребивавайки в страната.
Това че ти дава чувство за принадлежност? - това чувство ти го дават родителите - а не страната.
Детските спомени? те са пречупени през призмата на идеализма

Родината(България) е нещото което ни обединява.Ако не е тя,щеше да живеем на племена,подобно на прабългарите и славяните преди да се срещнат и да създадът България.На този принцип е създаден и ЕС. "СЪЕДИНЕНИЕТО ПРАВИ СИЛАТА" :!: От там идва и чувството за принадлежност...(но всеки си има мнение...)

Piny 6th February 2011 20:23

Цитирай:

Първоначално написано от Мария Василева
Много интересно как бесарабски българи милеят за родината на дедите си,

Цитирай:

Първоначално написано от Piny
Привилегиите, които ти дава принадлежността към тази страна?

Т.е. ползи - нима само заради това можем да обичаме!? :roll:



Цитирай:

Първоначално написано от Piny
Детските спомени? те са пречупени през призмата на идеализма

Че представителите на коя народност нямат детски спомени!?! :2005:[/quote]
много хора "обичат" родината именно заради милите детски спомени от мястото където си израсъл - в такъв смисъл го написах това.

Как може да "обичаш" едно обединение или една социална структура??? Ти почувствала ли си обич в обратната посока? Пука ли и на родината ти за теб?

Хората обичат семейството, близките си, приятелите си, все неща, които могат да отвърнат на любовта.


...а бесарабските българи и тези от западните покрайнини милеят май повече за българските паспорти, които им позволяват безвизово пътуване из Европа

_Poli_ 6th February 2011 21:10

Re: Обичате ли България
 
Цитирай:

Първоначално написано от neizvesten
Милеете ли за родината и как изглежда България във вашите очи!

Обичам България! Тя е моята родина и там се чувствам у дома си!

Цитирай:

Първоначално написано от neizvesten
Как си представяте по-добрата България?

Без цигани!

Piny 6th February 2011 21:12

циганите, също са родени в България и също смятат тази страна за своя родина

Мариса 6th February 2011 21:36

Цитирай:

Първоначално написано от Piny
циганите, също са родени в България и също смятат тази страна за своя родина

да :twisted:

Нелка 6th February 2011 21:40

Piny, напълно съм съгласна с теб!

Не обичам България - държавата. Нищо не ми е дала, а само ми е взела. А по-тъпо и неоснователно нещо от несподелената любов няма!

Обичам една шепа хора там. Ако тях ги няма, за мен няма смисъл да се връщам изобщо.

Има доста кадърни и свестни българи, които не заслужават участта си да са родени в такава държава. За сметка на една шепа комунисти и фашисти които дърпат милиони към дъното.

....
От дете мечтая за момента, в който "ще порасна" и ще се махна. Не казвам, че сега всичко ми е в ред, просто за пръв път имам усещането, че всичко е възможно, ако положиш необходимия труд.

Мариса 6th February 2011 21:50

Цитирай:

Първоначално написано от Nells
Piny, напълно съм съгласна с теб!

Не обичам България - държавата. Нищо не ми е дала, а само ми е взела. А по-тъпо и неоснователно нещо от несподелената любов няма!

Обичам една шепа хора там. Ако тях ги няма, за мен няма смисъл да се връщам изобщо.

Има доста кадърни и свестни българи, които не заслужават участта си да са родени в такава държава. За сметка на една шепа комунисти и фашисти които дърпат милиони към дъното.

....
От дете мечтая за момента, в който "ще порасна" и ще се махна. Не казвам, че сега всичко ми е в ред, просто за пръв път имам усещането, че всичко е възможно, ако положиш необходимия труд.

НАПЪЛНО СЪГЛАСНА!

neizvesten 6th February 2011 23:00

Цитирай:

Първоначално написано от marisabela
Цитирай:

Първоначално написано от Nells
Piny, напълно съм съгласна с теб!

Не обичам България - държавата. Нищо не ми е дала, а само ми е взела. А по-тъпо и неоснователно нещо от несподелената любов няма!

Обичам една шепа хора там. Ако тях ги няма, за мен няма смисъл да се връщам изобщо.

Има доста кадърни и свестни българи, които не заслужават участта си да са родени в такава държава. За сметка на една шепа комунисти и фашисти които дърпат милиони към дъното.

....
От дете мечтая за момента, в който "ще порасна" и ще се махна. Не казвам, че сега всичко ми е в ред, просто за пръв път имам усещането, че всичко е възможно, ако положиш необходимия труд.

НАПЪЛНО СЪГЛАСНА!



Нима бягството е решение на проблема?!Можеби!!! А ако всички избягаме в чужбина...........? Какво би станало ?!
Това че сте избягали,не значи че сте решили проблема :!:
Проблема не се корени в държавата,а в нас.Ако имате желание,едва ли ще ви дърпат към дъното разни фашисти и комунисти-чували ли сте приказката за неволята???!

Нелка 6th February 2011 23:12

Цитирай:

Нима бягството е решение на проблема?!Можеби!!! А ако всички избягаме в чужбина...........? Какво би станало ?!
Това че сте избягали,не значи че сте решили проблема Exclamation
Проблема не се корени в държавата,а в нас.Ако имате желание,едва ли ще ви дърпат към дъното разни фашисти и комунисти-чували ли сте приказката за неволята???!
Точно при мен този номер няма да мине! :) Не ме познаваш, но аз съм човек, който има волята да промени света. За това точно преди да замина една година работих в сверата на политиката, защото варвах, че млади и амбициозни хора биха могли да променат нещичко... Еми всеки който е бил в тези л***а ще ти каже, че ако работиш в българската политика или трябва да се нагодиш към корупционните схеми, или системата сама ще те изхвърли. Българската политика е един добре печелещ бизнес. Винаги е била, винаги ще бъде.
Че проблема е в българите - така е. Намаме традиции в демокрацията и капитализма, лепнали сме само етикетите, докато съдържанието си е чист КОМУНИЗЪМ!

Пред цял живот борене с вятърни мелници и нормален живот, следвайки мечтите си, ти какво би избрал? Честно?

neizvesten 6th February 2011 23:12

Цитирай:

Първоначално написано от Piny
циганите, също са родени в България и също смятат тази страна за своя родина

Голяма част от тях не стават за нищо,но имам познати които са супер пекъни и са големи приятели.В случая бих казал да изгоним всички лоши хора които разграбват и рушат България,без значение дали са мисиулмани,цигани или българи.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:34.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.