Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Разглезени ли са днешните деца? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=4922)

Babri 5th September 2007 12:31

Разглезени ли са днешните деца?
 
Здравейте :D Искам да запитам Вашите деца разглезени ли са или само на моите нищо не им се отказва?Само като ми се примолят с тия хубави очички и край..предавам се :D

valhalla 5th September 2007 14:21

Аз нямам още деца, въпреки че според повечето хора би трябвало :lol:, но моето мнение е че сегашните деца са ужасно разглезени... най-лошото е, че от една страна това говори лошо за родителите им като възпитатели... а от друга, същите тези родители ще си изпатят много сериозно по-късно...

bimbi 5th September 2007 14:28

на мен ми е рано да кажа, тъй като моя е малък - скоро навърши 3г., и все още мога да го манипулирам. в смисъл като му кажа: "Ок, ще ти купя, после", той се съгласява, и след малко вече е забравил какво е искал и какво съм казала :lol: ама подозирам, че в скоро време няма да ми минават номерата :lol:
обаче съм решила като стигна до тоя момент, да му купувам всичко с уговорка - оправи си стаята, направи еди-какво-си...смятам че така ще се научи, че трябва да се потруди, за да има каквото иска

desitta 5th September 2007 15:14

Цитирай:

Първоначално написано от valhalla
Аз нямам още деца, въпреки че според повечето хора би трябвало :lol:, но моето мнение е че сегашните деца са ужасно разглезени... най-лошото е, че от една страна това говори лошо за родителите им като възпитатели... а от друга, същите тези родители ще си изпатят много сериозно по-късно...

моето мнение е 1 към 1 с твоето :D

Beautiful_ 5th September 2007 15:31

Цитирай:

Първоначално написано от desitta
Цитирай:

Първоначално написано от valhalla
Аз нямам още деца, въпреки че според повечето хора би трябвало :lol:, но моето мнение е че сегашните деца са ужасно разглезени... най-лошото е, че от една страна това говори лошо за родителите им като възпитатели... а от друга, същите тези родители ще си изпатят много сериозно по-късно...

моето мнение е 1 към 1 с твоето :D

е моето също. като гледам как днешните деца манипулират родителите си.... :?

Babri 7th September 2007 12:12

И моите хлапета много ме манипулират.Разбираме се така:ти получаваш нещо,но и трябва да направиш нещо.И после познайте какво става :?: Ще променям май тактиката :o

mallvina 7th September 2007 13:41

Моето да си призная честно много я бяхме разглезили с таткото,млади и зелени родители само я мачкахме радвахме и се и угаждахме.Като стана на 3 години не искаше да се храни с нас на маса,голям инат,не ядеше какво и да е а само пържоли,пиле ,филе,луканка и банани тези неща,все искаше да я гушкаме да и се прави компания нон стоп,голям терор.Наложи се да обърнем тактиката,с много търпение и прикази без бой никога за нищо не сме я били ,не съм привърженик на този вид възпитание.Сега като поотрасна и тръгна на училище сама разбра че за да получи нещо трябва да се старае ,да учи,да слуша малко повече и да помага в къщи.Според мен много зависи от това как го възпиташ и какви навици му създадеш на детенцето.

valhalla 7th September 2007 13:48

Цитирай:

Първоначално написано от mallvina
с много търпение и прикази без бой никога за нищо не сме я били ,не съм привърженик на този вид възпитание.

добре, че ми напомни за боя, че аз съм толкова против, че все забравям за този вариант... немога да повярвам, че е възможно все още някой да бие децата си и не мога да понасям изрази от рода на "само го/я щляпвам като ..." Това си е абсолютно първобитно!!!

Цитирай:

Първоначално написано от mallvina
Според мен много зависи от това как го възпиташ и какви навици му създадеш на детенцето.

браво, mallvina! само така! :2043:

Babri 7th September 2007 14:10

И аз съм против шляпането.Смятам,че с едно дете трябва много да се общува и да му се обръща внимание.Да му се говори,да му се обяснява с мек тон т.е. да се създаде една силна връзка между родителя и детето.Имаме едни приятели,които купуват на детето си всичко,което поиска само и само да не се занимават с него и то да ги остави спокойно да си изгледат филма.И питам аз какво да му купим за рождения му ден,а майка му казва:ами той си има всичко,вземи му някаква топка.И се чудя като порасне какъв човек ще стане.

mallvina 7th September 2007 16:29

Цитирай:

Първоначално написано от Babri
И аз съм против шляпането.Смятам,че с едно дете трябва много да се общува и да му се обръща внимание.Да му се говори,да му се обяснява с мек тон т.е. да се създаде една силна връзка между родителя и детето.

Така е,но тука може би ще засегна и темата за семейството.За да се създаде връзка между родител-дете,нали трябва първо да я има между двамата родители и в семейството.Колко семейства в къщи си говорят.Много са такива които се подминават като пътни знаци налегнати от техните си проблеми в работа ,битовизми..,и от тук идва проблема с"шляпането",те за себе си нямат време да си обърнат необходимото внимание,пък какво остава за детето.
за детето на тази позната.. :? не се притеснявай.Живота ще го научи,само че тогава ще му бъде достатъчно трудно да се примири с реалния свят че не всичко което хвърчи се яде :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:25.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.