Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

titi1 20th April 2013 20:40

Благодаря ти много, но аз засега не съм се запътила натам, поради липса на средства, но ти напиши пътечките, ще си толкова полезна тук на момичетата.
Аз съм с перфорирана носна преграда, за втори път ми се отваря мястото там, бог знае от какво се получава, лошото е, че расте и ако стане прекалено голяма може да ми пропадне носа, поне така се произнесоха тук УНГ специалистите.
Пък тук направо вече ме е страх да се подложа на операция, понеже носа ми не е лош, приличен е, а при нова рино ми взимат тъкан от носа и съответно ще се промени носа, а много ме е страх да не го развалят.
Иначе нямам против да го понамалят и да го направят мъничък, аз си падам по малки носленца .
Но като гледам какво става....

klarisina 20th April 2013 20:56

Рими, честито пракрасно носле и от мен!!!

Nose 20th April 2013 20:57

1Прикачено(и)
Ето,мисля че стана...

rimi 20th April 2013 21:44

Носе доста е изкривен по средата отвън личи ли Аз забравих да спомена също, че не можех да дишам с лявата ноздра и когато отидох на консултацията той ме пита имам ли и физиологичен проблем. Когато си поемах дълбоко въздух дясната ноздра залепяше за носа ми,и това е оправил сега дишам на пълен капацитет и като си поема дълбоко въздух двете ноздри се движат еднакво.

Nose 20th April 2013 21:58

Да,не само в средата,а и горе между очите... А там,където е кривата средна част,там е тази стърчаща костица в ноздрата ми.Дано да обясних правилно :2005:
Отвън е крив също.На тази снимка си личи ясно.И ноздрите не са на едно ниво.

Мечта 20th April 2013 22:03

Nose , благодаря ти за инфото. 6000 евро са висока цена за моя стандарт. Но пък качеството, резултата и най-вече щадящата техника, сигурно ги оправдават.

Rabiosa, прочетох. Реконструктивната хирургия наистина е по-комплексна и цели и функционалното възстановяване на даден орган.

Nose 20th April 2013 22:12

Предполагам за повечето ни тук,тези пари са ужасно,ужасно много. :-( Ако преди 2500лв ми се струваха много за рино,то сега 4800 евро направо ми разбиха представите...
Само че съм решила за себе си полека - лека без да бързам да ги събера,за да си гарантирам( уж ) успеха.Повече не искам да чувам за бг лекари.

Rabiosa 20th April 2013 22:19

Nose, и аз така си мислих. Дадох 2500лв. първия път и нищо не стана. Но се казах преди операцията- каквото стане, стане. Ама ето, че не можах да понеса този провал- ееееедвам спестих за втора с 300 зора- пак нищо не стана. И макар вече на предела на финансовите си сили, търпях 2 години, стисках зъби, и сега след хубаво премислени възможности и страшно трудно събрани пари, пак отивам на операция. Не казвам, че 100% ще стане, но поне каквото е трябвало да направя аз, съм го направила. Оттук нататък вече е късмет. Затова ти казвам- по-добре стискай зъби и проучи хубаво, че поне нерви да си спестиш (за сметка на финансите), че нерви най-трудно се оправят.

Nose 20th April 2013 22:36

Рабиоса,именно! Вече нямам за къде да бързам.Аз специално 5 год бях забравила за носа си,просто спрях да го мисля,а и нямах сили след екстремното си изживяване при Емилчо ....Ето обаче,че отново ми влезе муха в главата,искам да го оправя най-накрая... Пари нямам на куп,т.е имам,но не искам да лишавам семейството си да ги вади от общия бюджет... Абе сложна работа.... Толкова съм чакала,ще почакам още някой друг месец,не е фатално. Ще видя и на консултациите какво ще стане...

Elly Stefanov 20th April 2013 22:54

Nose, твоя нос изглежда външно като моя, но аз се претрепах като бях малка с едно колело и не ме заведоха на лекар, та носа ми израсна крив и сочи надясно в анфас, а погледнат отдолу си личи как е леко на зигзаг с асиметрични ноздри. И за мен парите са много, но поне не съм се подлагала на БГ касапи и отивам за първо рино пр др. Дилбер :) отделно имам проблеми с дишането и сенна хрема!

https://www.dropbox.com/s/t9ixr1adu5...%2049%2032.jpg

https://www.dropbox.com/s/bfv7eqslno...%2049%2054.jpg

Да добавя, че от носа надолу цялото ми лице беше разбито и коже да си е асиметрично, но носа конкретно ми вади очите.

Nose 20th April 2013 23:18

Елена,това че ще ти е 1ва операция е голямо предимство от финансова гледна точка,а и за крайния резултат също! Много добре си направила,че 1во си се позаинтересувала,прочела си мнения за хирурзите... Защото аз намерих този форум едва,след като си изпатих,уви...

За асиметрията на лицето,и аз я имам,макар да не съм падала.Нормално е,доста хора я имат,просто при нас кривите носове засилват този "ефект" :-) Мисля си,че ако се центрират право върху лицето , то ще стане по-симетрично.

Elly Stefanov 20th April 2013 23:26

И аз се радвам, че го има този форум, не че не бях сменила в главата си няколко БГ доктора, но към всеки имах резерви, сега определено нямам :) ти решила ли си кога и при кой ще ходиш?

Nose 20th April 2013 23:44

Илхан или Дилбер! За Авшар не си мисля изобщо,идва ми прекалено скъп и не мога да си го позволя...
С Дилбер смятам да се чуя идната седмица.Момичето,което ми превежда от турски е болно обаче,и тя и всички в тях,и чакам да се оправи,за да не я занимавам с моите си проблеми... Тогава ще я накарам да се обади на Дилбер...
С Илхан консултацията ми е мнооого напред,чак края на юли...

keery 21st April 2013 06:19

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 786066)
Авшар е много добър но наистина е най скъпия в Турция. В фейсбук го наричат< the lord of the nose>.За мен беше много важно заради белега защото тук в България на колкото консултации отидох ми разправяха, абе ние ще те оправим ама има вероятност да се скъса кожата на белега представяте ли си.

Ами рими, заради белега ти на теб ти е трябвал пластичен хирург , не знам до колко другите турски УНГ хирурзи биха се справили. Много точно си се насочила към него. А имаш ли представа за другите ревизии на какви цени са били. Аз си спомням като исках цена от него преди 3 месеца ми беше написал 8500 евро.

keery 21st April 2013 06:25

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 786070)
В Истанбул ще ви трябват електронни карти които се зареждат с определена сума за градския транспорт с тази карта могат да пътуват няколко души за да не си купувате за всяко качване билет с картата излиза по евтино и по удобно Утре ще я питам моята приятелка от къде в Истанбул купи такава карта тя я купи докато бях в болницата

Картата се казва Истанбулкарт, купува се около трамвайните спирки , аз си купих такава от автогарата. Преди да сляза в метростанцията от една сергия . Само питаш Истанбулкарт и ще те насочат :) Иначе на автогарата имаше един който знае български и го питах за метростанцията , тръгнах към нея , след това питах един младеж при самата метростанция на английски за метрото и дали знае от къде да си купя Истанбулкарт и той ми посочи сергията , която се намира до входа за метростанцията.

zara_6666 21st April 2013 09:29

[QUOTE=Rabiosa;786047]За брадичка, едва ли...но уши мисля, че може....все пак е УНГ :1231:
Аз бях гледала на Илхан....брадичка+нос,уши+но , устни+нос.На мен ми се иска третото,но ме е страх да не станат прекалено"сочни" че после направо не знам какво ще правя този доктор:2047:

zara_6666 21st April 2013 09:30

Rimi,много ти e хубаво нослето,честито!

sibi 21st April 2013 10:51

Честито, Рими! Чудесен резултат! :)

Rabiosa 21st April 2013 12:16

[QUOTE=zara_6666;786091]
Цитирай:

Първоначално написано от Rabiosa (Публикация 786047)
За брадичка, едва ли...но уши мисля, че може....все пак е УНГ :1231:
Аз бях гледала на Илхан....брадичка+нос,уши+но , устни+нос.На мен ми се иска третото,но ме е страх да не станат прекалено"сочни" че после направо не знам какво ще правя този доктор:2047:

Значи съм в грешка...Зара а знаеш ли за уши Илхан колко взима?
Той прави и устни?!?!?!?!? Добър ли е, знаеш ли? Направо да взема да му кажа пълна промяна да ми прави :girl_haha: Можеш ли да провериш дали хората са доволни от устните, които прави, с какво ги прави и колко струва :1246:

rimi 21st April 2013 13:45

Кери единият от пациентите беше мъж от Швейцария операцията му струваше 11000 евро но съчетана с лифтинг не можах да разбера колко от тях са за носа но като се има предвид че моя нос струваше 9400 евро мисля че неговия излиза по евтино. До колкото помня Бъни беше споменала че в Англия цените са горе долу същите като на Авшар и моя нос излезе горе долу колкото нейния в Англия.

keery 21st April 2013 14:22

Цитирай:

Първоначално написано от rimi (Публикация 786106)
Кери единият от пациентите беше мъж от Швейцария операцията му струваше 11000 евро но съчетана с лифтинг не можах да разбера колко от тях са за носа но като се има предвид че моя нос струваше 9400 евро мисля че неговия излиза по евтино. До колкото помня Бъни беше споменала че в Англия цените са горе долу същите като на Авшар и моя нос излезе горе долу колкото нейния в Англия.

Ами Авшар по цени задминава и западните :) Хирурга на Бъни, Charles East ми каза цена около 6500 паунда което е 7600евро. Но той мисля, че държи високи цени заради метода си на опериране :) А по какъв начин става плащането - кеш, кредитна карта, банков превод ?

rimi 21st April 2013 21:55

Значи явно аз бих рекорда по цена на ринопластика. Аз се чудих как ме обгрижваха хората ама то пък за тази цена нормално. Аз платих по банков път преведохме парите в една тяхна банка Гаранти банк се казва,от ДСК моя приятелка работи там и през нейната сметка не платихме високи такси нещо символично беше. Аз до колкото разбрах предпочитат този начин на плащане по банков път след като ми бяха дали на консултацията техен айбан преведохме парите 3 дни преди операцията. Нелка чакам с нетърпение всичко вече да минава и перфектен резултат. Пожелавам ти от сърце да изпиташ моите емоции най накрая. Кери на тебе Илхан даде ли ти някаква конкретна дата и какъв е този проблем с кожата ти Може да се посъветваш с дерматолог в ВМА аз бях много доволна направих една лазерна процедура там на белега и имаше добър ефект. Преди това 4 процедури в Хил клиник и нищо сащите мошеници като на всякъде Как ги нацелвам тия доктори дано този път е по различно

keery 22nd April 2013 21:42

Ами кожата се зачервява на топло особено и той ме видя така и каза , че ако е такава и не я оправя няма да ме оперира. От топлото кръвоносните съдчета се разширяват повече . Оказа се че след операцията страшно много капилярчета са се появили бях на дерматолог и ми каза , че това може да се оправи с лазер , за който сега не му е времето. Това се прави принципно есен и зима, сега е опасно от пигментация на кожата. Въпреки всичко аз направих една процедура в събота - мисля че кожата е по-малко червена сега. Иначе имам дата за 29.07 , но както казах не е сигурно. Иначе за лазер и аз чух, че във ВМА имат най-добрата апаратура, все пак шефа на болницата е дерматолог :)

Oompa Loompa 22nd April 2013 23:11

Рими, честито ново носле :) Станало е много добре :)
Като гледам нашите некадърници в най скоро време може да си правим операциите в Корея :)...
Вижте само за каква пластична хирургия става дума ....
http://www.english.bkdy.co.kr/story/....asp?cate=face

Нелка 23rd April 2013 21:00

Днес се видях пак с Дилбер. И никак не ми е весело.

Док беше категоричен, че от моето дърво свирка няма да стане.

Т.е. носовете, които са му знакови на него, от моя старт няма да се получат. Даже ме предупреди, че ако си навия на пръста за малък и сладък нос, ще остана разочарована.

Общо взето това, което ми каза първия път.

Каза, че има 2 момичета от Бг - Катя и Елена Стефанова - техните носове щели да станат супер. Обаче след като видят моя можели да се откажат момичетата. :-D Хич не ми стана смешно между другото. Обаче няма какво да направя - ДНК-то е по-силно от най-добрите намерения...

Док много ме кефи и като човек, имам му доверие и давам напред. Каза, че има по-голямо желание дори от мен носът ми да се получи добре, обаче пред природата и той е безсилен. Това била една от най-дебелите и тежки кожи, с които се е сблъсквал и не можело да реже много от носа, защото тази кожа нямало начин да се прибере после, няма къде да отиде.
Каза да не се съмнявам и за миг в избора ми на хирург, и че ще даде всичко от себе си и би се старал на макс. И да му се доверя, че това, което ще се получи ще е най-добрия вариант от моя нос. Просто няма да е това, по което въздишам.

Дилбер ми е изключително симпатичен и защото доста силно впечатление ми направи, че не е вторачен във финансовата част на работата си. Но с моя нос за първи от Бг , човека изтегли късата клечка. И сам го осъзнава. :) Чак ме е яд на носът ми, че ще изпоти доктора толкова, но все някой трябваше да изгори... :-D

katia13 23rd April 2013 21:26

Нелка съжалявам , че така ти е казал.. :( , но пък щом е казал че ще даде най-доброто от себе си..значи е наясно че все пак ще стане по-добре от настоящия. Незнам това доколко те успокоява,но поне е откровен.

За нашите неразбрах защо да се откажем ако видим твоя .. нали е казал че ще го направи по-добре от сега.. какво няма д ани хареса в работата на док.. днес мисълта ми хич не върви като хората..

Нелка 23rd April 2013 21:33

Цитирай:

Първоначално написано от katia13 (Публикация 786231)

За нашите неразбрах защо да се откажем ако видим твоя .. нали е казал че ще го направи по-добре от сега.. какво няма д ани хареса в работата на док.. днес мисълта ми хич не върви като хората..

Моята позната, което превеждаше, му каза уж на бъзик , че има доста желаещи от Бг за него и да се постараел на моя нос , че по моя щели да съдят за уменията му.

Обаче Дилбер беше абсолютно категоричен, че не трябва да се съди по моя нос за уменията му! :-D
За това каза, че ако вие помислите, че носовете ви ще станат като моя, ще сте в грешка. Защото вашите ще станат много по-добре.

katia13 23rd April 2013 21:43

аха
аз твоя в клипа го гледах и ми се струва че яом е казал че щще стане по-добре трябва да е ок.

Nose 23rd April 2013 21:45

Абе Нелка,ако Дилбер не може,ела да го клъцна тоя твоя нос най-накрая ! :2035:

Шегата настрана,ти знаеш моето мнение.И все пак - смятам,че ще стане по-добре от сега,иначе док. нямаше изобщо да се съгласи да те приеме и оперира.Сигурна съм.

И друго.... въпрос към всички форумци: Мислите ли,че тези цени са като за чуждестранни пациенти? В смисъл - дали за турците е по-евтино? Скоро се замислих по този въпрос.Тук в Бг-то си има цени за българи и за чужденци... м?

Нелка 23rd April 2013 21:51

Да, клъцкането е най-лесно... ама пустата кожа... взела съм я от баща ми! :-D На майка е като пергамент тънка.. ДНК бе хора!! Бог си казва тежката дума и тва е. Яд ме е, ама може би за пръв път в живота си се примирявам, че нама какво да направя и трябва да приема положението...

Със сигурност за чужденци е по-скъпо. Сещам се едно време как имаше по две менюта по заведенията в Сл браг - едно на англиски, друго на бг. И понякога, като ги объркат, като го разлистя ми присяда глътката...

Така че, по-добре да не знаем...

Мечта 23rd April 2013 22:17

Нелка, стана ми жал за носа ти. След всички операции, които е понесъл и пак ти служи, недей да го съдиш толкова. Може би няма да се получи както го искаш, но ако обсъдите с док нещо добре премерено и реалистично, все ще стигнеш до компромис и ще си го захаресваш много. Носа, колкото и да е красив, сам по себе си не прави лицето красиво. Мисли за красивите черти на лицето си като цяло и каква допустима корекция във формата на носа ти, би ги подчертала.

Колкото до цените - мисля си, че само ако се усетят турските хирурзи, че ги предпочитаме пред българските, няма да можем да им насмогнем на цените.

Нелка 23rd April 2013 22:40

Цитирай:

Първоначално написано от Мечта (Публикация 786238)
Нелка, стана ми жал за носа ти. След всички операции, които е понесъл и пак ти служи, недей да го съдиш толкова.

Права си! Не би трябвало да съм толкова жестока към себе си, защото все пак носът ми е част от мен. :) Радвам се, че ми служи, че имам перфектно обоняние и дишам добре. :) Дано така да си остане. От там нататък вече Божа работа. Надявам се това да е последната, защото няй-накрая се намери някой без излишни драми да ми обясни, че това, което искам, няма да го имам.
И мирясвам.

Nose 23rd April 2013 22:46

Нелс,точно за Сл.бряг и аз се сетих... Един преглед при доктор,какъвто и да е,особено пък по курортите лятото, съм забелязала,че направо им смъкват кожите на чужденците.Сигурно и нас така ни цакат..

Мечта,пу пу,дано не вдигат цените,че съвсем ще стане непосилно...

rimi 23rd April 2013 23:05

Нелка, защо не отидеш и на една консултация при Авшар просто така да чуеш още едно мнение или му прати един имейл със снимки да си каже мниението и той, ей така да изравниш налягането. Дилбер наистина е добър но в твоя случай техниката на Авшар може да свърши по добра работа незнам и аз много ми се иска да получиш мечтаното носле.

rimi 23rd April 2013 23:32

Не знам сега като прочетох какво е казал доктора направо не мога да се примиря все едно за моя нос става въпрос не е честно това, аз понеже съм много опърничева та затова го докарах почти до разорение моя мъж. Въпреки всичко Нелка каквото и да е искрено се надявам да е много по-красив от сега и ти да си го харесаш най- вече.

Elly Stefanov 24th April 2013 00:25

Момичета, моята приятелка като чете турския форум за Дилбер цените бяха същите, като моята. Имаше коментар от преди месец-два, че риното е 6000 ТЛ, така че не мисля, че прилагат двоен стандарт за нас. Нели, аз вярвам, че доктора ще ти направи много хубав нос :) наистина го мисля.

keery 24th April 2013 05:22

Аз също мисля, че поне засега турските хирурзи не прилагат двоен стандарт спрямо нас. Ние винаги се съмняваме от това, което ние правим с чужденците ....
Нели радвай се , че Дилбер е откровен към теб и не ти сваля звезди от небето, найстина и според мен е добре да се видиш с още един д-р. Аз също се замислям да се видя с Авшар, имайки предвид моята несигурна ситуация.

Nose 24th April 2013 07:40

Нелка в този момент може би е легнала на операционната маса! :wink: Тя вече си го е избрала хирурга,така че освен да й пожелаем Успех,няма какво друго!

Нелка 24th April 2013 08:07

Цитирай:

Първоначално написано от Nose (Публикация 786247)
Нелка в този момент може би е легнала на операционната маса! :wink: Тя вече си го е избрала хирурга,така че освен да й пожелаем Успех,няма какво друго!

Не съм бе! :)
Ама си държа на Дилбер.
Не защото не вярвам, че някой друг ще се справи, ами по лични симпатии. Тва сигурно е най-тъпата причина да си избереш хирург...

Просто вярвам на преценката му. Звучи логична и реална. Ако беше ми обещал чудеса най-вероятно щях да се зарадвам, но вътрешно щях да съм неспокойна.

rimi 24th April 2013 16:44

Цитирай:

Първоначално написано от keery (Публикация 786246)
Аз също мисля, че поне засега турските хирурзи не прилагат двоен стандарт спрямо нас. Ние винаги се съмняваме от това, което ние правим с чужденците ....
Нели радвай се , че Дилбер е откровен към теб и не ти сваля звезди от небето, найстина и според мен е добре да се видиш с още един д-р. Аз също се замислям да се видя с Авшар, имайки предвид моята несигурна ситуация.

Кери наистина няма да е лошо да си направиш една консултация с Авшар нищо няма да загубиш от това хем ще чуеш още едно мнение.Наистина операциите са му много щадящи а като се има предвид твоята кожа а и ако трябва да се работи само по външния нос не е излишно мнение и от пластичен въпреки, че моята операция беше комбинирана риносептопластика явно идиота Енчев ми е изкривил и септума.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:51.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.