Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   "ЗОНАТА" на д-р Сиърс (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1756)

sunny_L 13th June 2006 13:38

"ЗОНАТА" на д-р Сиърс
 
Здравейте. някой от вас пробвал ли е хранене според правилата на д-р Бари Сиърс и какво му е мнението за тази система за хранене

DIOGO 13th June 2006 14:42

кратко казано това е диета клоняща към нвд понеже се залага в по голям процент на протеина и мазнините в менюто за сметка на въглехидратите. идеята е да се ядат такива храни които да имат въздействие върху така наречения баланс на "айказаноидите".
ако погледнем диетата в практичен план тя е действаща тогава когато калорийния пием е по малък от разхода на калории за деня. стандартно условие за всяка диета. нвд класически вариант с ниски въглехидрати е по резултатна при еднакви калории и равни други условия. от гледна точка на оптималното здраве - може и сиърс да е прав за БАЛАНСА. но практическото изпълнение на диетата по неговите правила е много сложно! аз залагам на вм нвд. нещата са по опростени.

elaiza 30th June 2006 21:06

Цитирай:

Първоначално написано от DIOGO
кратко казано това е диета клоняща към нвд понеже се залага в по голям процент на протеина и мазнините в менюто за сметка на въглехидратите.

Нещо си в грешка това е начин на хранене при който съотношението въглехидрати - мазнини - белтъчини е :40% - 30% - 30% , при НВД процента въглехидрати е доста по-малък. :roll:

DIOGO 3rd July 2006 07:41

Цитирай:

Първоначално написано от elaiza
Цитирай:

Първоначално написано от DIOGO
кратко казано това е диета клоняща към нвд понеже се залага в по голям процент на протеина и мазнините в менюто за сметка на въглехидратите.

Нещо си в грешка това е начин на хранене при който съотношението въглехидрати - мазнини - белтъчини е :40% - 30% - 30% , при НВД процента въглехидрати е доста по-малък. :roll:

имах предвид че при един и същ калориен прием при зоната ще имаме по голям дял на протеина и мазнините отколкото при стандартната тип диета над 50% въглехидрати.

elaiza 4th July 2006 15:02

По скоро ще имаме един балансиран хранителен режим, който е доста далеч от ВМ НВД

cranberry 4th July 2006 15:36

http://www.izvorite.com/

книгата я има в даунлоудс

DIOGO 4th July 2006 20:20

Цитирай:

Първоначално написано от elaiza
По скоро ще имаме един балансиран хранителен режим, който е доста далеч от ВМ НВД

не мисля че ще е по добър от ВМ НВД. а че е далеч - далеч е от ВМ НВД.

elaiza 4th July 2006 21:03

не мисля че ще е по добър от ВМ НВД. а че е далеч - далеч е от ВМ НВД.[/quote]
Неоспорим житейски факт е ,че средата е най-благодатна, в този смисъл Зоната е режим при който няма сериозни ограничения и загубата на тегло е бавна, без риск от сериозни преяждания. Що се отнася до ВМ НВД и децата знаят , че когато организма бъде лишен от основна група хр. продукти, то той неминуемо отслабва , друг въпрос е как това се отразява на здравето.Аз не отричам НВД при много хора тя дава добри резултати, но основните антиоксиданти се намират в раст. продукти - плодове, зеленчуци, варива, все неща които въпросната диета в най-добрия случай сериозно ограничава, от друга страна всички знаем с какво се хранят животните и какво се случва в кланниците, както и ,че повечето дълголетници се хранят предимно с раст. храна и рядко ядат месо, така че нека всеки сам си направи изводите. :lol: :lol: :lol:

DIOGO 4th July 2006 22:51

Цитирай:

Първоначално написано от elaiza
така че нека всеки сам си направи изводите.

аргументи много и за двете диети. съгласен! ще навлезем в спор който не ми се води! за мен ВМ НВД е по добрия избор! който иска зоната - нека действа!

cranberry 4th July 2006 22:54

а някой има ли резултати от тая зона?
в сми не "свалих 6 кг за 10 дни"
мисълта мие посли при сравнително балансирано хранене без ядене на боклуци, имам предвид фаст фууд и разни теста кифли-мифли - запазваш ли сваленото?
питам, щото не мога да правя НВД, мн оби4ам плодове и ми е противопоказно и тях да ограни4авам


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:25.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.