Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   за трамвая, съда, цветанов, бойко & co (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10833)

barrуwhite 17th June 2010 21:18

за трамвая, съда, цветанов, бойко & co
 
реших да ви запозная с ена ситуация, ако не сте запознати, като асоцяк на идеята форумните ЧЛЕНове да съдят форума :lol:
Такам, малко цитат
Цитирай:

Първоначално написано от LSFC
Здравейте..
някой може би вече са научили, други може би не са.. преди няколко дни бяха задържани 7-8 човека за случая с онзи трамвай, който беше нападнат. От всичките задържани май никой не е присъствал на въпросната случка. Правосъдието и ББ обаче търсят изкупителни жертви и ги намериха сред нашите приятели. Има няколко задържани момчета от Левски, както и няколко от цска. Едно от момчетата е ***.Има още 2 момчета от сектор Б. Може би повечето тук ги познават. Те нямат нищо общо с въпросната случка, но са арестувани в домовете си, като са им иззети компютри и други вещи. Съдът им определи НАЙ-ТЕЖКАТА МЯРКА постоянен арест, докато се гледа делото. Обвинени са в лидерство на "организирана престъпна група" и прок.рорите искат от 2 до 10 години затвор. Няма смисъл да пиша за възмущението си от правосъдие, полиция, следствие... В петък е обжалването на тази мярка, която се дава само за убийства, изнасилвания и прочие, но незнайно как се даде и на 8 човека, без абсолютно никакви доказателства, само от разпознаване от анархисти (а уж нападателите са били с маски). Цялата история е нагласена, за да се отчете дейност в милиционерската ни държавица.. в петък ще има обжалване на мярката, ако адвокатите преценят, ще се ходи пред съда. Та молбата ми е да го имате предвид и който може нека да дойде. Ще се пише допълнително по случая..Не знам вече какво може да се направи в тази държава. Бягайте докато можете, защото утре може да дойдат и за Вас, както си четете за изпит и да ви обвинят за убийство в Зимбабве, защото просто имат ваши снимки от мачове и вие винаги сте първите заподозряни за всичко. Осем човека, от които дали има и 1 който да е присъствал на случката са в ареста вече 5ти ден и още поне 6 дни ще стоят там без да имат каквото и да е участие. Не знам докога ще търпим. Аз лично при първа възможност ще поема пътя към истинската Европа, за да мия чинии, преди да са почукали и на моята врата и да ме обвинят в нещо, за което искат да ми чукнат 10 години затвор....

изявление на майката на едно от момчетата
Цитирай:

След инцидента в трамвай 20 преди седмица, когато младежи пребиха отиващи на протест пред „Бусманци“, започна полицейско разследване.

На 7 юни 2010 г. към 8:30 сутринта в ж.к. Белите брези е задържан Марио Абдел Гани Ел Макуси, по обвинение в съучастие в този побой. Ето какво разказва роднина на Марио, разказ показващ меко казано полицейски произвол:

От момента, в който научих за ареста, веднага отидохме с приятелката му в Осмо РУ на МВР (около 11:00 часа) Тъй като ми беше отказана каквато и да било информация за задържането (само адвокат можел да получи такава!), аз започнах да търся телефон на адвокат, който да дойде в 8-то РУ. Такъв дойде към 13:00 часа, но под предлог, че го няма разследващия полицай, после казаха, че Марио разговаря с психолози, а накрая, че се извършва регистрация, адвоката не можа да просъства на разпитите. Към 16:00 часа в дома ни бе извършен обиск и бяха иззети компютър и банет (получен преди 5-6 години от картинга в кв. Виница, Варна), който беше описан като качулка! Първоначално му беше наложена мярка за неотклонение 24 часа, впоследствие с мярка за 72 часа, а от 10 юни е с постоянна мярка за неотклонение задържане под стража. В съда не бяха уважени искането на адвоката за разпит на двама свидетели, които са с него по времето, когато е извършено престъплението. Към синът ме беше приложено правилото за „Презумпция за виновност“ и основанието ми да мисля така са:

1. Полицията не пожела да разпита свидетели, които са с Марио към часа на престъплението.

2. Около посочения час има и записи от охранителна камера в магазин в кв Бели брези, които по наша молба са запазени от собствника на магазина, но полицията не ги е изискала.

3. Синът ми е разпознат от един свидетел по черно бяла снимка при положение, че до гледане на делото в четвъртък той е арестуван и е на разположение на полицията 4 денонощия.

4. Бащата на синът ми е палестинец. Марио и брат му имат документи от Палестинското посолство, че са палестинци и е абсурдно е да участва в сбиване с хора, които отиват да защитават същите такива хора като баща му и други роднини.

Като всички нормални хора, аз и семеството ми искаме истинските извършители да бъдат наказани за стореното престъпление, но синът ми Марио Макуси е невинен!
http://novinitepro.bg/novinite/krimi...-v-vresta.html - репортаж, що годе нормален
Цитирай:

то се вижда и на този репортаж, това прок.рорче ли е, какво е, колко е НЕЩАСТЕН, гузен и отвратителен. на Е. баща му са го изгонили от залата още на 5тата минута, накрая са ги изгонили всички, защото хората буквално са откачили, полудяли. май не е споменато, но като са влизали в тях, освен взетия лаптоп, ушевите са му снимали ПЛАКАТА НА ЛЕВСКИ, на Топчо плаката бе, разбирате ли... ей това са им доказателствата - маски за ски, плакат на Левски и разпознато по сините очи момче, на черно-бяла снимка..
*Между другото, от деня, в който пуснаха Маргините щот нямали достатъчно доказателства, което го намирам за напълно нормално, но на фона на "доказателствата" горе ...
и още ена статия :) http://mediapool.bg/show/?storyid=166582&srcpos=1

айде, четете :lol:

barrуwhite 20th June 2010 15:46

подобна статия за един Пловдивски "крадец", завършила с хепиенд :lol: човека е пуснат на свобода след 5 месеца арест

Мария Василева 20th June 2010 16:03

..... нямам думи. :? :girl_hysteric:

Armand 20th June 2010 16:08

аз пък честно казано не давам вяра на ей такива постове по форуми, ако това което е истина и може да се подкрепи с доказателства има си процедура с която може да се изрази по официален начин =))

Мария Василева 20th June 2010 16:11

Виж кво, Мармаладчо :) и аз си имам 1 наум, там за трамвая е някаква мътилка... но за Максим Савов много се коментира, така е. :1246: И едва ли е изключение "да се намери виновник".

Armand 20th June 2010 16:15

нищо де, всеки си има некво мнение по въпроста =))

аз лично не мога дори да вникна в същността на тая история с трамвая, некви хора са ги били в некви трамвай и т.н., ма... тва е тооооооолкова далече от мен, че просто.. =))

Мария Василева 20th June 2010 16:18

Сигурно щот`не ползваш трамваи. :wink: Абе стряскашо си е, най малкото за "късметлийте" возили се там. Доколкото разбрах едни лумпени срещу други. Въпроса е, че са задържани като виновни хора, дето нямат нищо общо с това. И от това вече никой не е застрахован. :!: и по-лошото е, че сигурно има някакви могиви да не се "открият" истинските извършители!
Нали знаеш, "Те да кажат, че сестра ти е еди-си-каква, пък ти иди да доказваш, че нямаш сестра"...
Разбира се, че ще си имаш мнение. :)

barrуwhite 20th June 2010 21:17

няма мотиви да НЕ се открият, просто не могат. Как ше открият нападатели в трамвай по 1 черно бяла снимка, на която има хора с маски. Или обирджия по описание на продавачка, която описва човек с маска :lol: Но неоткриването на никого говори за нефункционалност и точно против това работим.
Арманд, очевидно ти е трудно, некат пробвам да ти обясня :
Седиш у вас, не знаеш за кво става въпрос в трамвая понеже ти е далечно
ОБАЧЕ идват властите и те арестуват за грабеж/изнасилване/убийство и оставаш в ареста ПЕТ месеца, докато доказваш тва, което може
Цитирай:

Първоначално написано от armand
да се подкрепи с доказателства има си процедура с която може да се изрази по официален начин

ПЕТ месеца, сам смятай кво губиш и евентуално ако има нещо за печелене от цялата работа.
Ако си беше направил труда да прочетеш поста ми, щеше да откриеш и статиите, не само цитати от форуми. А като те мързи, примерно - еми не пиши, никой не те кара.

Мария Василева 20th June 2010 22:01

Цитирай:

Първоначално написано от barrуwhite
Но неоткриването на никого говори за нефункционалност и точно против това работим.

С това съм съгласна. Но че по принцип (ако беше действаща) полицияте не може да ги открие - не. Може и още как. Само че, с това "ако"....
И защо да няма мотиви да не ги открият - подобно както във случая със сестрите Белнейски не се откриха виновниците, така и тука. Намират някой "удобен" и толкоз. Ако не се разшуми е до там. Страшно е.

Мария Василева 20th June 2010 22:29

Понеже горната статия е дългичка изваждам три цитата от нея:

Цитирай:

Прокурор Пенчева пък си затваря очите, че няма право да разреши удължаване за приключване на разследването и го разрешава.

Не един път. Не два пъти. Досега - три пъти. За “основателността” на причината за последното човек може да се досети от арогантното изявление на Тодорова, че й предстоели “семейни празници”.

А същевременно Максим Савов “празнува” своя 27-ми рожден ден в ареста.

И 100-тния си ден там. И вече три месеца не е виждал малката си дъщеричка, която тупа с ръчичка празното му легло и плаче. „Малка е и не мога да й обясня къде е тати” - казва разстроената й майка.
Цитирай:

Така полицаят и прокурорът разсипват психиката на жертвата си, здравето й, кариерата й, семейния й живот. Живота й и този на близките й.
Цитирай:

Посветени юристи твърдят, че това не е първият случай в Пловдив, при който се задържат под стража хора в продължение на месеци и се притискат да се „признаят” за виновни. Ако са психологически устойчиви и издържат на престъпния натиск, накрая (след 6, 7, 8, 10 месеца!) ги освобождават поради “липса на доказателства”. С разсипан живот и съсипани нерви. Някои успяват да осъдят България в Страсбург. Други нямат пари, за да водят дела.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.