Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Пластична хирургия (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=18)
-   -   Хирург с най-много НЕУСПЕШНИ операции! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3709)

Beauty 22nd March 2007 22:57

Хирург с най-много НЕУСПЕШНИ операции!
 
:cry:

milena127 22nd March 2007 23:17

Момичета, с риск много от вас да ме оплюят аз ще напиша нещо, което си мисля тези дни.
С цялото ми уважение и съчуствие към всички, които се борят с проблемите и грешките на лекарите и с бездушното им отношение искам все пак да ви кажа нещо, което ме мъчи:

Нека не оставяме тези, които тепърва ще се оперират с погрешно впечатление. Няма такъв избор, който ще те предпази от проблеми. Виждала съм очевидни грешки на лекари тук, ужасни последствия от лошо свършена работа. И все пак - ПОНЯКОГА проблема се случва въпреки старанието на лекаря.
Аз за себе си ще говоря- поех риска въпреки старанието на лекаря да получа риплинг, обръщане на имплантанта (аз съм с асиметрични), КК, отхвърляне....
И ако това се случи ще знам, че МОЖЕ би ще е грешка на лекаря, която заслужава да бъде в тази класация, но има и вероятност въпреки неговото старание просто да имам лош късмет, да съм спала не както трябва и хиляди други може би...

ПП. Да не се изтълкува погрешно, че съм против анкетата, напротив, смятам, че ще е доста полезна за новите момичета и точно за да съм им полезна си написах мнението.

bimbi 23rd March 2007 08:02

Напълно подкрепям Милена. За мен не винаги проблема е грешка на лекаря, има и редица други фактори, оказващи виляние. Най-сетне това е организъм, който не винаги може да го правим каквото си искаме.
Въпреки че ми се обърна импланта, няма да гласувам против Бояджиев. Тоест няма да гласувам срещу никой.

tania29 23rd March 2007 09:40

Здравейте!Според мен всеки от нас ,който е решил да си направи такава операция е запознат до някаква степен с рисковете и недостатъците след това. Вярно е ,че не на всеки може да се случат някакви неприятности ,свързани с операцията, но винаги и навсякъде в сайтовете на пластичните хирурзи пише ВСЯКА ОПЕРАЦИЯ КРИЕ РИСК и с това те малко или много се застраховат. Друг въпрос е за старанието ,което полагат при самата операция, но при хирурзи който са внимателни ,такъв риск е минимален.

laska 23rd March 2007 10:20

Здравей
 
Цитирай:

Първоначално написано от junglegirl
.Второто ми основание е,че ми докара тромбофлебит на торакалната гръдна вена,защото е засегнал главен кръвоносен съд,което премълча,а на всичкото отгоре ми каза,че съм имала късмет,че изобщо мога да си движа ръката!И такива пациентки имал :roll: Това е моят глас!

Съжалявам за това което си преживяла.След операцията едната ми ръка беше много трудно подвижна.Страната от която понастоящем имам малко риплинг ме боли когато спя на нея.Би ли ми обаснила симптомите на твоето усложнение за да ги сравня с моите и ако трябва да потърся помощ.Сега съм по добре и съм доволна от резултата но все пак.... :roll:

Chujdata 23rd March 2007 10:42

Гласувах за Сердев, тъй като в далечната 1995 г. само ангел хранител ме спаси от инжектиране на хидрогел.Лично съм виждала последствията.

Sister 23rd March 2007 10:43

Няма да гласувам в анкетата, понеже още не съм се подлагагла на интервенции. Тъй като смятам да го направя, мисля, че анкетата наистина е полезна на такива като мен, които все още не са направили своя окончателен избор..разбира се форума не може да бъде единствен критерий при избор на хирург и все пак информацията, която намирам тук ми е полезна....въпрос на лична преценка е къде да сложиш границата на доверяването....

Още с началото на тази анкета поставихте много въпроси и най- вече дадохте много отговори....Бях се спряла на хирург, от който има двама недоволни още на първата страница.... :(

Радвам се , че ви има.....

emisof 23rd March 2007 11:04

Цитирай:

Първоначално написано от Chujdata
Гласувах за Сердев, тъй като в далечната 1995 г. само ангел хранител ме спаси от инжектиране на хидрогел.Лично съм виждала последствията.

И аз така, по същите причини.
Иначе съм абсолютно съгласна с Бимби.Имам три операции на гърдите, две от тях при един и същи лекар, третата при друг. Имам и абдоминопластика. Имала съм и КК, и риплинг, и хиператрофирали белези, и асиметрия, но никога не съм смятала лекаря си отговорен за това. Затова ще гласувам само за Сердев, защото смятам за КРИМИНАЛНО деяние инжектирането на свободен гел в гърдите.

junglegirl 23rd March 2007 11:12

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
Имала съм и.... асиметрия, но никога не съм смятала лекаря си отговорен за това.

За другото съм съгласна,но това му е работата.Ако асиметрията е видима в момента на излизане от упойка(както аз си напипах гънката с ръка,още преди да съм ставала от леглото)смятам,че това е напълно грешка при позиционирането.

emisof 23rd March 2007 11:16

Цитирай:

Първоначално написано от junglegirl
Цитирай:

Първоначално написано от emisof
Имала съм и.... асиметрия, но никога не съм смятала лекаря си отговорен за това.

За другото съм съгласна,но това му е работата.Ако асиметрията е видима в момента на излизане от упойка(както аз си напипах гънката с ръка,още преди да съм ставала от леглото)смятам,че това е напълно грешка при позиционирането.

Мойта асиметрия беше в размера на гърдите. Винаги едната ми е била по-голяма. Сега съм с различен кубик 350 и 390сс и нямам асиметрия.

junglegirl 23rd March 2007 11:21

Аз бих разчитала лекарят ми да съобрази различните обеми(мое мнение,разбира се).

Flame73 23rd March 2007 11:38

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
Имала съм и.... асиметрия, но никога не съм смятала лекаря си отговорен за това.

Цитирай:

Първоначално написано от junglegirl
За другото съм съгласна,но това му е работата.

Цитирай:

Първоначално написано от emisof
Мойта асиметрия беше в размера на гърдите. Винаги едната ми е била по-голяма. Сега съм с различен кубик 350 и 390сс и нямам асиметрия.

Цитирай:

Първоначално написано от junglegirl
Аз бих разчитала лекарят ми да съобрази различните обеми(мое мнение,разбира се).

Еми, привет... :2020:На останалите също... :1201:
Подкрепям мнението на Джангълчето, мацка.Според мен е трябвало да бъде съобразено с асиметрията преди последната ти операция!

А аз по-късно ще се включа, че.....май ще съм многословна в тази анкетна тема! :2007:

П.П.Но пък ще си дам своя глас за Веселин Динев(за съжаление)като една от пострадалите му пациентки!
Абе защо не можем да си дадем по два гласа, че да маркирам и тоя престъпник :twisted:Сердев:twisted:?!

Вили 23rd March 2007 12:32

...
 
Привет на всички! Аз дадох моя глас за Любомир Калудов и ме е яд,че не мога да гласувам постоянно против него.Но се надявам,че и другите "обезобразени" като мен ще се включат в анкетата.Съгласна съм с вас,че никой хирург не може да ти даде 100% гаранция и че всичко е до организма на човек.Но има и ГРЕШКИ на хирурзите,които за жалост са непоправими. След операцията при този "сръчко" разбрах,че всъщност той само ме е нарязал и зашил и къде да беше само това.Той е работел точно като дърводелец и е предизвикал кръвоизлив в корема ми ( става дума за абдоминална пластика) ,от който кръвоизлив се е образувала киста с размери 5см на 2см. Освен кистата се е образувала и много съединителна тъкан,която беше "изсякана". Да не говорим че пъпа ми също беше нарязан и обезобразен. Та кажете ми къде е моята грешка,грешката не е в моя организъм,грешката ми е че съм отишла при него.И накрая разбрах ,че той всъщност няма диплом за пластичен хирург. Направо съм благодарна ,че съм жива и затова гласувам с две ръце ПРОТИВ него.

emisof 23rd March 2007 12:44

Хмм, за асиметрията си мисля, че би трябвало изрично да кажеш на хирурга ти да ги изравни. Аз при първите оп. дори не знаех, че може да се поставят различни по размер импланти :? Сега при последната /надявам се/ оп. си казах изрично, че искам да са ми равни. Ама мойто са бели кахъри пред толкова ИСТИНСКИ пострадали пациентки.

minididi 23rd March 2007 13:25

l
 
Аз дадох моя глас за Динев,защото поисках корегиране на разстоянието м/у гърдите ,а той го е направил само от едната стана и е очевидно.

morganlefei 23rd March 2007 13:57

Давам моя глас за д-р Емил Георгиев, за това, че сложи импланта ми почтина врата, не прецени ширината и профила, който ми е нужен, направи ми широк джоб настрани и не пожела да направи ре операция.

milena127 23rd March 2007 14:08

Цитирай:

Първоначално написано от Venice_2
Струва ми се, че за да са обективни резултатите, трябва да се направи малко по-разширена анкета.

По-точно?

apoklistika 23rd March 2007 14:24

Извинявам се предварително за намесата в темата ви, аз не съм оперирана, нямам преки впечатления от който и да е доктор, но чета достатъчно дълго,за да си изградя за всеки някакво мнение и искам да обърна внимание на нещо, от което могат да се подведат новите момичета.
Виждам, че например за Калудов има само един глас против, а за Сердев- 8 до момента. В никакъв случай обаче не мисля, че Калудов е "по- безопасен" от Сердев, имайки предвид дори само случаите на Малвина и Вили. Причината е, по мои наблюдения, че тук пишат много малко негови пациентки.
Та затова не съм сигурна колко реална ще е класацията...

bimbi 23rd March 2007 14:31

Цитирай:

Първоначално написано от apoklistika
Та затова не съм сигурна колко реална ще е класацията...

няма да е реална разбира се. щом се гласува и анонимно, а някой имат и по няколко профила...

milena127 23rd March 2007 14:33

Аз мисля, че точно затова Бюти помоли всички да напишат причините за гласуването си. Съвсем коректно е да е така.

lethe 23rd March 2007 14:57

гласувах за анастасов. причините са доста и ги има в темата за него.

Errika 23rd March 2007 15:59

Въпреки,че я няма в анкетата,аз гласувам за Красимира Вачкова.Първо си правих липосукция на ханш и бедра с епидурална анестезия.Останах с впечатление,че за нея най-голямо значение имаше да си вземе парите.Възможно е да е практика навсякъде и аз да греша,смятайки,че парите не се дават преди операцията.Няколко месеца след първата липосукция,направих отново при нея втора,но на глезени и колене.Исках пълна упойка,но тя ме изкара някаква лигла и ми каза,че с местна упойка няма да усетя нищо.Чувствах всичко,особено на глезените и колкото и да стисках зъби,понякога виках от болка,но тя усмихната ми казваше,че не е възможно да ме боли.Да не говорим,че резултата изобщо не беше и близо до това,което очаквах.Когато попитах колко литра са изтеглили ми каза,че това не ме интересува.Няколко години по-късно,след като родих втория си син,поисках да повдигна гърдите си.Ивайло Рачев ,при когото отидох за консултация ми препоръча Красимира Вачкова,където той практикуваше тогава.Изказах му опасенията си ,но той ме увери в нейния професионализъм и аз не се поучих от предишните си грешки.В деня на операцията отпътувахме сутринта с доктора за Софииската клиника,пристигнахме,напра виха ми изследваниqта и след един час бях на операционната маса.С пълна упойка.Два часа след операцията пътувахме обратно за Плевен,беше кошмарно.А резултата от операцията още по-кошмарен.Огромни белези около ареолите,с много набори,едната ареола е два пъти по-голяма от другата и разположена съвсем неадекватно спрямо другата.Ревнах с глас,като ги видях.Докторът,който ме беше завел потвърди лошия резултат и ми предложи сам да поправи грешките,но аз не се съгласих,не исках повече да се подлагам на нещо подобно.Ако някой иска,мога да снимам.
Така че моя глас е за д-р Красимира Вачкова

Ани 23rd March 2007 17:22

аз за сега няма да гласувам защото нямам личен опит и дано не ми се налага......... анкетата е много хубаво нещо лошото е че резултата може да се види само ако си гласувал

sladkatony 23rd March 2007 17:25

Цитирай:

Първоначално написано от Ани
... лошото е че резултата може да се види само ако си гласувал

Това не е вярно ! От долу под изредените имена има "виж резултата" или нещо в този дух

Jeni84 23rd March 2007 17:26

Цитирай:

Първоначално написано от Ани
аз за сега няма да гласувам защото нямам личен опит и дано не ми се налага......... анкетата е много хубаво нещо лошото е че резултата може да се види само ако си гласувал

Какво искаш да кажеш??? Нали под анкетата има виж резултатите???

Вили 23rd March 2007 17:26

..
 
Ами за Калудов знам още три негови пациентки,които са обезобразени,дано се включат.На едната е правил два пъти операция на нос ,ужасно несполучливи и двете. Другата е с абдоминопластика,която е изпаднала в кома и не знам нищо повече за нея,а третата - при нея операцията е на детето и и по точно на ушите на детето.След тази абдоминална пластика въпросния "специалист" е изгонен от клиниката в която практикуваше.Знам за още една абдоминална пластика,след която се е образувал тромб в корема и остана и случая на Малвина.Всичко това го има тук из темите.Та мила apoklistika,чудя се ако постъпят така с теб как ще реагираш и пак ли ще се чудиш колко е достоверно всичко.
И се чудя,защо от всичките хирурзи се замисли точно за него :?:

Ани 23rd March 2007 17:30

Цитирай:

Първоначално написано от sladkatony
Цитирай:

Първоначално написано от Ани
... лошото е че резултата може да се види само ако си гласувал

Това не е вярно ! От долу под изредените имена има "виж резултата" или нещо в този дух

да видях го просто не му бях обърнала внимание заблудила съм се от други подобни форуми

milena127 23rd March 2007 17:41

Аз честно казано не виждам къде Апоклистика казва, че е това, което сте казали за Калудов не е достоверно??? :?:

Че тя нали точно това казва- дори и малко да гласуват за него той е много опасен!

Тя казва само, че резултата ще зависи предимно от това колко пациенти на въпросните доктори посещават форума.

Nadia28 23rd March 2007 17:58

лелеееееееееееее,каква съм патка заспала,гласувах за Ники Георгиев като прочетох,че е за доволни от операцията си,моля модераторите да ми изтрият гласа за него,много съжалявам :oops:аз съм от най-доволните му пациентки

Glesanka 23rd March 2007 19:15

Моят глас също е за д-р Вачкова, резултатът от нейната намеса бяха хлътване в дясната гърда, набръчкани ареоли, асиметрични като форма и разположение, гигантски белези. След реоперацията разбрах, че отвътре положението не е било по-розово - многобройни усукани в разни посоки конци. Въпреки това, за да бъда справедлива, ще кажа, че като човек д-р Вачкова ми направи добро впечатление - беше внимателна и мила. Съжалявам, че разочарованието ми от резултата от операцията не е в унисон с чувството, което иначе остави в мене.

Glesanka 23rd March 2007 19:22

Дадох още един глас, този път за д-р Емил Георгиев, от името на сестра ми, която не влиза във форума, заради непоправимо опропастените й уши - прекършени хрущяли, неправилна форма, както и заради това, че пропиля надеждата й да има някога уши, които не се налага да крие под косата си...

want 23rd March 2007 22:10

Моят глас е за емил георгиев!Така беше ме подредил че и аз самата не можех да се позная!До сега съм похарчила 20 000 лева за да поправя една част от поразиите му а ако трябва да поправя всичко ще трябва да дам още толкова!

bel 23rd March 2007 23:38

Гласувах за Динев. Според мен джобът, който е направил на едната ми гърда е бил прекалено голям и затова имплантът ми се обърна. Освен това имам риплинг и на двете гърди, а едната леко ме наболява все още, а са минали 9 месеца и половина от операцията.

apoklistika 24th March 2007 00:58

Re: ..
 
Цитирай:

Първоначално написано от Вили
Та мила apoklistika,чудя се ако постъпят така с теб как ще реагираш и пак ли ще се чудиш колко е достоверно всичко.
И се чудя,защо от всичките хирурзи се замисли точно за него :?:

Вили, много погрешно си разбрала какво искам да кажа :roll:
Милена се е опитала да обясни, но да си кажа и аз, за всички неразбрали. Не оспорвам достоверността на ничия история, напротив, исках да обърна внимание точно на изключително сериозните проблеми при теб и Малвина и да наблегна (за тези, които сега започват да търсят инфо из форума) на това, че единственият глас против Калудов е равностоен на всичките вече 11 гласа против Сердев.
Именно заради това е нереална анкетата. Според нея излиза, че на Калудов може да се има повече доверие, отколкото на Стоянов и Динев примерно, което е абсурдно.

Вили 24th March 2007 01:09

...
 
Съжалявам Апоклистика,наистина съм те разбрала съвсем погрешно :roll: !

Enerdji 24th March 2007 07:34

Цитирай:

Първоначално написано от Errika
Въпреки,че я няма в анкетата,аз гласувам за Красимира Вачкова.
Няколко години по-късно,след като родих втория си син,поисках да повдигна гърдите си.Ивайло Рачев ,при когото отидох за консултация ми препоръча Красимира Вачкова,където той практикуваше тогава.Изказах му опасенията си ,но той ме увери в нейния професионализъм и аз не се поучих от предишните си грешки.В деня на операцията отпътувахме сутринта с доктора за Софииската клиника,пристигнахме,напра виха ми изследваниqта и след един час бях на операционната маса.С пълна упойка.Два часа след операцията пътувахме обратно за Плевен,беше кошмарно.
Така че моя глас е за д-р Красимира Вачкова

И аз се зачудих защо я няма в анкетата. Имам лоши впечатления от нея само от консултацията на която ходих за блефаропластиката, така че нямам основания да гласувам. Но щеше да ми е интересно да знам колко са недоволните от нея пациенти.
Иначе историята Плевен-София и обратно с Рачев я знам, моята с ринопластиката е същата, само че носа ми го прави той, а не тя. Не че съм видяла де... но като се събудих от упойката той беше до мен.
Няма да гласувам и против него, макар че носа ми съвсем не е това което очаквах. Благодарна съм че нямам никакви здравословни проблеми!
И понеже съм видяла много гърди правени от него, когато реша да слагам импланти ще го направя САМО при него. В това наистина е адски добър, за сега няма провали.

МЕРИ 24th March 2007 08:38

Момичета, мисля, че сте пропуснали да поставите имито на д-р Скерлев. Казвам го не заради това, че съм недоволна от него, а просто защото за него съм чувала добри отзиви. Аз при него съм слагала само ботокс и съм доволна.

trini_ti 24th March 2007 10:20

Като човек който смята да си прави и други пластични операции бих казала че тази анкета е супер, много хубава идея но за съжаление смятам че не е от най-обективните. Вътре имаше много имена на хирурзи за които дори не бях чувала, както и много от по-новите във форума предполагам, а в тази анкета е написано само от кои сме недоволни, като много от хирурзите които са по-неизвестни ще се съберат само 1% та дори и толкова може и да не съберат и така те ще се наредат в очите на много като едни от най-добрите хирурзи заедна с истински много добрите.
ПП: не за друго пускам това а за тези които направят такава грешка да погледнат нещата и от тази страна. Ето аз съм доволна за сега и искранно съчуствам на пострадалите които себорят, борили са се или ще се борят с проблеми причинени от "специалисти".

grace 24th March 2007 12:41

Съгласна съм с trini_ti и apoklistika. Излиза че докторите, чиито пациентки не влизат в този форум и са по-неизвестни като имена са най-добрите, защото не трупат отрицателен вот, а най-често обсъжданите са некадърни. Редно е да има анкета и за доволните от лекарите си :roll:

milena127 24th March 2007 14:10

Цитирай:

Първоначално написано от bel
Гласувах за Динев. Според мен джобът, който е направил на едната ми гърда е бил прекалено голям и затова имплантът ми се обърна. Освен това имам риплинг и на двете гърди, а едната леко ме наболява все още, а са минали 9 месеца и половина от операцията.

Хм...Бел, ти май ми обърна представите. Аз все си мисля, че нямам риплинг, понеже джобовете ми са направени точно за този обем имплантанти.
Риплинга не се ли получава, когато имплантанта не се побира съвсем в джоба? Т.е. набира се понеже няма място.
Не мога да си обясня как така хем джоба ти е голям, хем имаш риплинг, след като е голям джоба би следвало изобщо да не се набира имплантанта, нали :1202:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.