Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Сусамово олио! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1665)

eklektica 3rd June 2006 22:24

Сусамово олио!
 
Мили момичета,
искам да попитам сусамовото олио за какво действа?
И става ли за растеж на косата .
Четох за бадемовото олио,че помага,но току що открих вкъщи олио бадемово и сусамово на Икаров и се чудя за какво да приложа сусамовото олио.
Ще бъда много благодарна ако ми отговорите :D

apoklistika 3rd June 2006 22:36

Трикът на виетнамките за нежни ръце с дълги нокти е масаж – ежедневен и продължителен с няколко капки охладено сусамово масло.

Ако кожата ви е особено суха, направете като индийките - преди душа се намажете със сусамово или бадемово масло.


Блясък за изтощена коса
За да придадете здравина и блясък на изтощената ви коса самесете в неметален съд лъжичка бадемово масло ,сусамово,масло от жожоба,4-5 капки витамин А(може и витамин Е), една чаена лъжичка газ и по една лъжичка кафе,какао и канела. Добавете жълтъка на едно яйце, разбъркайте до получаването на еднородна смес и нанесете в корените и по дължината на косата.Оставете да действа 30-40 мин.


Сусамово масло

Получава се при студено пресуване от семената на едноименното растение. Съдържа в малки количества Витамин Е, лецитин, метионин, минералите калций, магнезий и фосфор.
Показания и приложения: Сусамовото масло е познато от около 5000 години в Далечния Изток и оттогава е използвано за медицински и козметични цели. Запазени са древни китайски, тибетски и индийски рецепти, които се прилагат и днес, и чиято полезност се признава и от съвременната медицина. Не случайно то е включено в най-големите световни фармакопеи. Доказало е добрите си качества и в съвременната козметика. Естественият му състав обуславя неговите важни свойства и употреба:
- Сусамовото масло има дълъг срок на годност, практически не гранясва, приема се много добре от живите клетки и действа антиокислително, като по този начин забавя силно стареенето на клетките.
- Сусамовото масло има много добър козметичен ефект при суха, набръчкана, застаряваща или залющена кожа. При външно мазане и масажиране, то може значително да подобри вида й.
- То е един от малкото естествени продукти, които могат да поглъщат ултравиолетовите лъчи – затова намира широко приложение в слънцепредпазната козметика.
- В качествената козметика за кожа и коса сусамовото масло намира широка употреба, както директно, така и като носител на мастно разтворими съставки, екстракти, витамини и слънцепредпазни филтри.
- Не позволява образуването на киселини в стомаха и дванадесетопръсника, което го прави рядка находка сред повечето масла от растителен и животински произход, създаващи проблеми в това отношение.
- Използва се в менюто за слаби, изтощени и анемично болни, при сърдечно-съдови и жлъчно-чернодробни заболявания, при деца с недостатъчен растеж и слаба костно-мускулна система или страдащи от лесно кървене. В обширен експеримент е показано, че по 20 капки дневно за 3-4 седмици удвояват броя на кръвните плочици (тромбоцити) при деца със съответни проблеми.
- Външно под формата на капки за нос има облекчаващи и дрениращи свойства при хрема с твърди и оскъдни секреции и сух катар на носа.
- Лечебно-козметичното му действие при трудно заздравяващи рани, изгаряния и други също е познато отдавна.
- То може да се използва за приготвяне на билкови извлеци или като разтворител на етерични масла – както за медицински, така и за козметични цели.

apoklistika 3rd June 2006 22:39

това намерих из нета,иначе от личен опит нищо не мога да ти кажа,защото май не съм ползвала.но ако нямаш някаква положителна промяна от него,поне със сигурност няма да ти навреди :D :D

eklektica 4th June 2006 18:23

тоест става да си го намацаш на главата :) за маска за растеж

apoklistika 4th June 2006 18:30

така изглежда :D мисля да си купя и аз тези дни и да пробвам.едва ли ще навреди :lol:

aniuta 30th November 2009 16:54

От личен опит казвам - страхотно за кожата. Моята маска за лице включва половин блокче мая за хляб, 2 чаени лъжички кисело мляко, изцедено върху филийка хляб и 1 кафена лъжичка сусамово олио. Пробвайте-лесно и евтино, а пък лицето става нежно и меко като бебешко дупе. Иначе за вътрешен прием го взимам на капсули, защото ми е малко гадничко на вкус.

Mycka 1st December 2009 16:49

аз пък се мажа с бадемово олио преди къпане и след къпане с хининова вода
защото разбрах,че от хининовата вода самия корен изтънявал,ставал по-слаб,а от бадемовото масло се закрепвал
та сега се атакувам и с двете
и като пусна една дъъълга гривааа... :connie:

aniuta 3rd December 2009 08:43

Не разбирам логиката да целиш едновременно и положителен и отрицателен ефект, но със сигурност ще направиш дълга грива, защото и хининовата вода подхранва корена и укрепва косъма.

Мариса 3rd December 2009 18:08

Цитирай:

Първоначално написано от aniuta
Не разбирам логиката да целиш едновременно и положителен и отрицателен ефект, но със сигурност ще направиш дълга грива, защото и хининовата вода подхранва корена и укрепва косъма.

истина ли е това?


Ще пробвам,защото аз немога да спусна дълга коса от как се помня :cry:

diadora 3rd December 2009 18:24

Мацки , купих ленено масло за пиене , обаче е много гадно на вкус . Бляк :( Кажете за какво да го приложа - за коса ли , за кожа ли ....


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:59.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.