Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Красота (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   Как да спрем цигарите (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5020)

GUESS_F 21st September 2007 12:48

Как да спрем цигарите
 
Тъй като основната тема на форума е красотата и това как да изглеждаме по - добре трябва да си признаем, че дотигането до така мечтания идеал много се затруднява когато пушим.Да не говорим за момичетата с по - чуствителна кожа, проблемите с акнето, пожълтяването на зъбите....няма да ги изреждам, всички знаем какъв е ефекта от цигарите.Та ми се искаше в тази тема всеки който е успял да спре цигарите да разкаже как го е направил и как изглежда и се чусвства сега когато вече не пуши.Дайте съвет, защото наистина е много трудно... :( Можем да си помогнем в борбата с цигарите :2004: (тези които искат да ги спрат разбира се)

Izabo 21st September 2007 13:44

Привет :D !
Аз мога гордо да заявя, че не пуша от 5 месеца, а бях особено страстна пушачка... :D .. Цигарите ми бяха адски вкусни..., особено с кафе или когато съм ядосана...., знаете за какво говоря.... :D

Спрях ги с помощта на Табекс...Не бих казала, че от първото хапче въобще вече не ми се е пушело.., но мисля, че имаше полза...Няма какво да се лъжем....и с хапчета, и без хапчета, си е стрес... :D
Разбира се, налитах на храна всякаква.... :D , непрестанно... :candy: ....само и само да имам нещо да дъвча...Чудех се, за какво им е на хората да ходят на кафе, по дяволите, като не палят цигара...?!? :2005:
На 2рата седмица се усетих, че трябва да се поукротя малко с това неподбиращо.. и неспиращо.. хранопоглъщане :lol: , че дънчиците поотесняха, а и лятото приближаваше....Та настана глад....., без храна и цигари, които да ти притъпяват апетита.....ужасТ :2005: ...

За ползите..., какво да ви кажа....При мен (видимото) е предимно това, че я няма вече гадната миризма ...по ръцете, дрехите..и най-вече по косата...(дълга е и като се осмърди от дима..., беше ужасно..., сега вече е о.к. :D )

Не мога да каже, че се чувствам по-жизнена и енергична (туй, 'щото не спортувам особено..., може би :2023: )..., но няма как да не ми е полза спирането в дългосрочен план... :girl_dance:

Освен това съм чувала, че трябва да спреш цигарите поне година преди да забременееш, за да няма отражения в/у плода, така че.......колкото по-рано, толкова по-добре.....(а и стресът при майката от това, че не може да пуши, също вредял на плода :D )

Ще завърша с това, че зависимостта се преодолява, колкото и невъзможно да ви се струва......Малко ти е тъпо в началото :shock: , но няма как.... :D И аз не можех да си представя, че денят ми няма вече да започва с цигара и кафе..., ама ей го на :D ...факт! :wink:

Така че, мили дами, всичко е възможно! :D Стискам палци на тютюно-отказващите! :2043:

GUESS_F 21st September 2007 14:24

Супер:))))Моите поздравления :1246: и мерси за инфото.И мен това е единственото което ме спира да ги откажа - че ще напълнея,а по - принцип не съм от най - слабичките(172/ 63кг) и не знам.Може би ще се наложи да се поизпотя във фитнеса :2006: , но съм решила че ще го направя,вече съм ги намалила, а може би ще взема и табекс.

Izabo 21st September 2007 14:48

Спирай ги от раз, миличка :D !
Аз поне никога не бих ги спряла, ако си казвах, че първо ще ги намаля....и полсе един чуден ден няма да пуша нито една на ден...

За килограмите не се притеснявай чак толкова...., с малко повече воля, няма да има сериозно напълняване...Става дума за апетит, все пак... :D , може да се контролира (в повечето случаи :D )...не е като да пълнееш от въздуха, след като спреш да пушиш...(поне аз не съм забелязала при мен да е така :D )
И си вземи табекс задължително..., странични ефекти не съм усетила...а и не е лошо нещо да ни помогне в борбата :D (която е по-скоро с нас самите :D , а не с цигарите...)
Успех :D !

GUESS_F 21st September 2007 15:21

а и не е лошо нещо да ни помогне в борбата :D (която е по-скоро с нас самите :D , а не с цигарите...)
Успех :D ![/quote]

Адски си права:)

vilimart 21st September 2007 15:33

Аз ги спрях от раз (при мен вървяха по три кутии на ден)и така няколко години вече , добре съм, не съм напълняла , няма я гадната миризма за която вече писаха....а интересното е ,че не ме дразни , когато някой пуши около мем, не ме блазнят цигарите......знам ли какво да те посъветвам .....

Celine 21st September 2007 15:54

Цитирай:

Първоначално написано от vilimart
Аз ги спрях от раз (при мен вървяха по три кутии на ден)и така няколко години вече.

Браво . Аз съм ги спирала за 8 месеца, после пак , следващият ми опит завърши на 13 ден ( след една неприятна случка )

Babri 21st September 2007 16:10

Винаги съм се възхищавала на хора,спрели цигарите.И аз искам да ги спра,ама нямам воля.Въпреки,че ми е гадно в устата,пак пуша.Вреден навик.

Izabo 21st September 2007 22:18

Цитирай:

Първоначално написано от Celine
.... Аз съм ги спирала за 8 месеца, после пак ...

Ей това не го разбирам...има хора, които години не пушат и после пак започват...? Защо..?...След като знаете колко ужасно трудно е да спрете...Нещо много лошо ли ви се случва..., много ви се пропушва ей така...изведнъж и решавате, че пак ще си пушите или какво..?
Наистина ми е интересно, защото аз засега се въздържам :D успешно, а имаше период, в който ми се ревеше да запаля.... :oops: , обаче се удържах....и уж мога да кажа, че съм се отървала от пушенето...
Само че като чуя, че някой пак е пропушил след месеци, че и години въздържание...и ме хваща страх, че всъщност е рано още да кажа, че наистина съм се отказала от цигарите....
Разбира се, че за всеки е строго индивидуално...., но все пак....какво ви е карало да пропушите отново?

ani4ka_1987 22nd September 2007 00:05

iskam da vi pitam kolko tabeks izpolzvahte predi da gi otkajete? :shock:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:28.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.