Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Ринопластика (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=26)
-   -   Турски хирурзи (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=13269)

aliona 30th August 2016 14:51

Цитирай:

Първоначално написано от gabura7 (Публикация 809927)
Aliona,
ти ако няма да си правиш риносептопластика, а само септопластика, изобщо не те интересува ултразвуково ли е, що ли. Вече ако ще искаш и естетична корекция, тогава е хубаво да е с ултразвукова пиезо хирургия. Но това е ако ще ти се пипат носните кости. И да, Йорданов вече е използвал ултразвуковата технология, научена от Илхан в България за пръв път. Имаше някаква статия скоро по въпроса. Но колко сме назад-Илхан я ползва от незнам колко години, а в Бългаия тази година за пръв път. Само да те питам - септопластика как ти е правена-по отворен или затворен метод?

Здравей,по принцип ще е повторна септопластика,но не знам дали ще има и естетична лека корекция относно лявата ноздра,дали няма да разширява вътре,вече ще зная всичко това другата седмица на преглед при Бенчев :2045:
Точно Йорданов и Бенчев бяха отбелязани при Илхан.Пак е добре че поне някой от доктори се сетил да се обучава по този метод,а не да продължават по варварски да трошат кости с длето и чукче :(
Щом нямах разрез в долната част на колумелата,значи по затворен метод ме осакатявал Асенчо..

anich4ka 30th August 2016 18:22

Тези,които вече имат опит,кажете колко време ходихте като Аватар :) Аз вече виждам,че ще се появя на работа вдругиден като сините герои, но силно се надявам да се нормализирам по-скоро :D Доста съм нетърпелива, 13 ден ми е, но искам да стане с щракане на пръсти, хаха.

Ellia 30th August 2016 19:08

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 809937)
Тези,които вече имат опит,кажете колко време ходихте като Аватар :) Аз вече виждам,че ще се появя на работа вдругиден като сините герои, но силно се надявам да се нормализирам по-скоро :D Доста съм нетърпелива, 13 ден ми е, но искам да стане с щракане на пръсти, хаха.

anich4ka и аз съм като Аватар :-) При мен също е 13-ти ден от операцията и се чувствам странно, добре че още мога да си стоя вкъщи. Не знам дали сме нетърпеливи, но явно си е до човек. На мен Дилбер ми каза, че съм с по-дебела кожа и възстановяването ще е по-дълго.:girl_cry2:

mitkui 30th August 2016 20:10

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 809937)
Тези,които вече имат опит,кажете колко време ходихте като Аватар :) Аз вече виждам,че ще се появя на работа вдругиден като сините герои, но силно се надявам да се нормализирам по-скоро :D Доста съм нетърпелива, 13 ден ми е, но искам да стане с щракане на пръсти, хаха.

Дреме ти на шлифера . :) Аз имах срещи с клиенти , докато все още имах лепенки .
После като ги махнеш , никой освен тези , които те познават и знаят за интервенцията няма да забележи .

chikitaa 31st August 2016 15:34

Пак аз....и моята рино наближава при д-р Илхан. Разглеждам разни нослета, но до сега не съм попадала на по-стеснени. Така като гледам ми изглеждат по- месести при ноздрите. В Инстаграм няма как да видя снимки на пациенти, но от фб останах с такова впечатление. И все пак предполагам може и по-тънки нослета да прави,нали? Знам, че зависи от чертите на лицето, но при мен определено ще ми отива по- стеснено. Ако можете да предоставите снимки на такива пациенти ще съм много благодарна. Мога да оставя мейл на лични.

gabura7 1st September 2016 08:35

Според мен не прави много стеснени, тъй като на една от консултациите той ми каза, че за него хубавия женски нос е с по-заоблено връхче, а не заострен.

karrina 1st September 2016 09:40

Chikitaa, разгледай на този сайт: http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?gallery/
Не ти трябва регистрация!
В галерията си качват снимки оперираните, а не лекарите и може да ги видиш всякакви носове от всякакви ъгли, някои хора си обновяват албумите през няколко месеца и така виждаш във времето как им спадат отоците и им се променят носовете.
Предимно оперирани от Илхан и Дилбер качват снимки.
Ако разглеждаш през Google chrome може директно на български да ти превежда, защото сайта е на турски, а под някои от снимките има и коментари.

chikitaa 1st September 2016 20:30

Все пак надявам се, че умее да прави по-фини нослета, така да го кажа. Нали в крайна сметка е важно собственикът да се хареса, а не някой друг. Оххх, не искам на финалната права да се откажа, след толкова време чакане, ако се окаже, че не е добър в такива нослета. Цял живот си нося месестия нос, не искам да давам пари и пак подобен да имам. Да, харесват ми на момичетата как са им, но това определено не е моята представа за носле. Ще чакам Chocolate да се включи (би трябвало да е наясно) или някоя друга мацка с така направено носле, каквото искам аз.

ПС благодаря за линка:)

chikitaa 2nd September 2016 12:54

Аз всъщност имах консултация с него, обяснила съм какво искам, не е казал, че не прави такива..затова се надявам всичко да е ок. Просто последните месеци разглеждах неговата работа и не попаднах на нито едно такова носле и затова са ми терзанията

mitkui 3rd September 2016 11:07

Някой да има информация , кога ще идва д-р. Илхан в София ?

Chocolate9 3rd September 2016 12:30

Здравейте на всички. Най-после се разбрахме с Илхан кога ще дойде в София. Пиша първо тук и после започвам да звъня на всички записани. Консултациите ще се проведат на 8 и 9 октомври (този път дните са два, има много пациенти) в Sense Hotel Sofia. Ако някой не се е записал, а има желание да дойде, да ми пише във вайбър на 0877909255.

anich4ka 3rd September 2016 20:37

Здравейте :)

Аз съм все такава "сладуранка" с подпухнали бузки и носле, но знам,че се иска време и всеки е индивидуален.

Mitkui, аз смело се завърнах на работа като теб и в крайна сметка не беше фатално :D

Ще кача снимка (макар да не изглеждам супер), защото си спомням, когато аз четях форума колко много чаках някой да качи снимки измежду цялото говорене.

Също да повторя за тези, които не са чели мои постове - на мен цел номер едно ми беше да си оправя дишането и да си възвърна доколкото мога обонянието (дясна ноздра нефункционираща, лява- много малко) и чак тогава да си оправя, което не си харесвам. Въпреки, че е 18-ти ден след операцията, мога да кажа, че постигнахме най-важното :)

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...11&oe=57CDB24B

За сравнение
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...88&oe=57CDDACF

aliona 4th September 2016 17:27

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 809978)
Здравейте :)

Аз съм все такава "сладуранка" с подпухнали бузки и носле, но знам,че се иска време и всеки е индивидуален.

Mitkui, аз смело се завърнах на работа като теб и в крайна сметка не беше фатално :D

Ще кача снимка (макар да не изглеждам супер), защото си спомням, когато аз четях форума колко много чаках някой да качи снимки измежду цялото говорене.

Също да повторя за тези, които не са чели мои постове - на мен цел номер едно ми беше да си оправя дишането и да си възвърна доколкото мога обонянието (дясна ноздра нефункционираща, лява- много малко) и чак тогава да си оправя, което не си харесвам. Въпреки, че е 18-ти ден след операцията, мога да кажа, че постигнахме най-важното :)

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...11&oe=57CDB24B

За сравнение
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...88&oe=57CDDACF

anich4ka поздравления,първо - супер че дишането и обонянието ти се възстановиха :2013: второ - много сладко носле и страхотно излъчване :2003::2003: Честито :)

Konstantina91 4th September 2016 22:45

Здравейте и от мен!
Моята операция е на 19.09 - много скоро. Вече нямам търпение! Не знам защо, но не се притеснявам изобщо. Имам пълно доверие на доктора.
Това, което искам да Ви питам е дали сте пили Арника 10 дни преди оперцитяа, за да се намали отока? Доктора нe ми каза нищо, но аз знам от други момичета, които са се оперирали в България, че са им го изписвали и върши страхотна работа. То като цяло е хомеопатичен продукт и съм сигурна, че не е проблем, но все пак.. :)

gabura7 7th September 2016 08:57

Ще си позволя да изкажа мнение за арниката , тъй като от доста години ползвам хомеопатия. Значи няма смисъл 10 дена по-рано да се взема хомеопатично лекарство , а най -много ден преди интервенцията и после след нея. Но от друга страна хомеопатичните лекарства се антидотират от антибиотици, а след операцията се изписва такъв, следователно приема на хом.лек. се обезмисля. Единствено аз си взех едно кремче билково с арника (не хомеопатично), но д-ра каза да не го мажа и аз естествено не мазах.

veronika.stoqnova.33 7th September 2016 16:46

Цитирай:

Първоначално написано от Моргана (Публикация 809910)
Вероника, ако все още не си се спряла на лекар можеш да погледнеш Bekir Sivri. Моята ревизия ще е при него. Справя се чудесно с по-тежки случаи. Опитах се да ти пиша ЛС, но са ти изключени. Успех.

Благодаря ти, мисля че ще се оперирам при Онур Ерол, почти сме се уговорили. Не успях да намеря много мнения за него, по скоро информация, дано успее да се справи с моят случай. Ще погледна личните, уж не съм ги спирала :)

veronika.stoqnova.33 7th September 2016 16:50

Някой който се е оперирал вече, без значение при кой лекар в Турция, може ли да ми каже дали дават болнични или поне някаква бележка с която да си го вземете от личният?

gabura7 7th September 2016 17:14

Дават епикриза по принцип.

lucky89 8th September 2016 13:13

Цитирай:

Първоначално написано от anich4ka (Публикация 809978)
Здравейте :)

Аз съм все такава "сладуранка" с подпухнали бузки и носле, но знам,че се иска време и всеки е индивидуален.

Mitkui, аз смело се завърнах на работа като теб и в крайна сметка не беше фатално :D

Ще кача снимка (макар да не изглеждам супер), защото си спомням, когато аз четях форума колко много чаках някой да качи снимки измежду цялото говорене.

Също да повторя за тези, които не са чели мои постове - на мен цел номер едно ми беше да си оправя дишането и да си възвърна доколкото мога обонянието (дясна ноздра нефункционираща, лява- много малко) и чак тогава да си оправя, което не си харесвам. Въпреки, че е 18-ти ден след операцията, мога да кажа, че постигнахме най-важното :)

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...11&oe=57CDB24B

За сравнение
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...88&oe=57CDDACF

Здравей, може ли да качиш отново снимките, защото не се отварят. :(

Lakme 29 15th September 2016 23:51

Здравейте, съфорумци :) И моят ден наближава. А най-хубавото е, че ще бъда с една консултация, за да не пътувам излишно. Имам въпрос към оперираните: преди операцията ядяхте ли, пихте ли вода? Питам, защото когато ме оперираха трябваше да бъда на празен стомах и не пила вода, поне 8 часа. Мисля, че беше свързано с упойката. Слагахте ли ластични чорапи против тромби? - вярно, че риска за образуване на тромб е по голям при операции на крайниците, но все пак да попитам. В каква валута платихте? Правейки някакви валутни изчисления, май е по-добре да се плати в евро, т.к., курса там е висок. Пихте ли нещо за отоците? Много се коментираше тук Арника, но пихте ли я, има ли ефект? а, и още един въпрос: на 7-я ден от операцията, колко зле е положението от към отоци и синини, става ли да се показвам пред хора? И изобщо, вие разхождахте ли се навън, по време на на възстановителния период? Стискам палци и за предстоящите операции и ще се радвам да споделите впечатления :)

mitkui 16th September 2016 21:04

Привет , стискам палци и т.н. :) Относно яденето , пиенето и пушеното , ще ти кажат кога точно трябва да ги спреш , в зависимост от часа на операцията . Не са задължително 8 часа , но е свързано с упойката . В операционната предпочитат да си гол , слагаш само една еднократна нощница . Аз лично платих в TRL , но ти си прецени кое е най-изгодно в момента . За отоците пиеш
повечко вода и по 2-3 бърбъна / за предпочитане Jim Beam Honey / на закуска .
На седмия ден си пушка , най-много да имаш леки синини под очите , зависи от интервенциите ,
които са ти правили . На хората наоколо изобщо не им пука как изглеждаш , така че ако можеш да ходиш , ходи и се наслаждавай на Истанбул . Поздрави и успех .

Lakme 29 16th September 2016 23:41

Цитирай:

Първоначално написано от mitkui (Публикация 810034)
Привет , стискам палци и т.н. :) Относно яденето , пиенето и пушеното , ще ти кажат кога точно трябва да ги спреш , в зависимост от часа на операцията . Не са задължително 8 часа , но е свързано с упойката . В операционната предпочитат да си гол , слагаш само една еднократна нощница . Аз лично платих в TRL , но ти си прецени кое е най-изгодно в момента . За отоците пиеш
повечко вода и по 2-3 бърбъна / за предпочитане Jim Beam Honey / на закуска .
На седмия ден си пушка , най-много да имаш леки синини под очите , зависи от интервенциите ,
които са ти правили . На хората наоколо изобщо не им пука как изглеждаш , така че ако можеш да ходиш , ходи и се наслаждавай на Истанбул . Поздрави и успех .

Благодаря за отговора! А това за отоците ми хареса :)

mitkui 18th September 2016 10:09

Моля , пак заповядай . :)

fo0otball 27th September 2016 22:47

Здравейте, искам да попитам вмомента горе долу на какви цени варират операцийте в Турция, говорим за първа операция.Благодаря предварително :)

Ellia 28th September 2016 18:07

Цитирай:

Първоначално написано от fo0otball (Публикация 810063)
Здравейте, искам да попитам вмомента горе долу на какви цени варират операцийте в Турция, говорим за първа операция.Благодаря предварително :)

Здравей, първа операция при Дилбер е 3300 евро, при Илхан доколкото знам след октомври цената става 14000 турски лири.

fo0otball 29th September 2016 11:27

Благодаря! Кой е по-добър от двамата? Има ли по добри от тях и колко пари взимат?

Мечта 30th September 2016 17:21

fo0otball, така, както си задал въпроса си, няма как да получиш безпристрастен отговор.
Разгледай страниците и на двамата хирурзи и виж на кого стила ти допада повече. Колкото до успехът на самата интервенция, мисля че и при двамата рисковете са сведени до минимум.

Относно последния ти въпрос, може би някой друг ще се включи. Стига, разбира се, да смееш да се довериш на чужда преценка.
Най-добронамерен съвет - прочети хубаво темата и сам се ориентирай.

Успех!

/Извинявай, ако си жена. Предположих, че си мъж./

fo0otball 30th September 2016 18:32

Мъж съм :) Разглеждах страниците им ама главно са на жени :(

Мечта 1st October 2016 09:14

Така е.

И двамата хирурзи организират консултации в България. Мисля, че за теб това е най-удобния вариант.
Пак се връщаме на момента с четенето на темата. Няколко стр. назад пишеше за д-р Дилбер, за д-р Илхан не следя. Намери хората, които партнират в организацията за консултациите и се свържи с тях.

Chocolate9 1st October 2016 12:10

Здравейте на всички. Цената при д-р Илхан за първа операция в момента е 12 000 турски лири, след ноември 2016г. ще стане 14 000. Напомням, че консултациите ще се проведат на 8 и 9 октомври в Sense Hotel Sofia. Има още няколко свободни часове, ако има желаещи да присъстват, нека се свържат с мен на 0877909255.

Konstantina91 5th October 2016 14:32

Здравейте и от мен!

Мина и моята операция при д-р Емре Илхан. Беше на 19.09.2016. Имам толкова много да разказвам...
Тръгнах за Турция съвсем сама. Полета ми от Лондон беше на 17.09.2016. Пристигнах рано сутринта, като бях си запазила трансфер от летището до къщата на Зюлейха. Като цяло тогава ми беше малко напрегнато, защото летището беше лудница, но за щастие нямах никакви проблеми. Зюлейха ме чакаше пред къщата й. За нея, каквото и да кажа ще е малко. Толкова много съм задължена на тази жена, че чак очите ми се насълзчват като говоря за нея.
Същия ден ми бяха и двете консултации при доктора. Тръгнахме следобед и към 18 часа бяхме в кабинета му. При доктора се чака много, но той сега се е преместил в още по-модерен и уютен кабинет, така че за мен поне не беше проблем и си чаках търпеливо. В този кабинет се срещаш с момичета буквално от целия свят. Още тогава ти става ясно колко е търсен... Та имах две консултации с доктора и една с асистентката му. Обеснява ти се всичко подробно, независимо че отвън чакат толкова много хора, доктора не бърза и ти отделя внимание. Прави ти фотошоп, който е приблизителния желан резултат, но на мен ми каза, че му е по-трудно да рисува, от колкото да реже, така че винаги резултата е по-добър :)
На 18.09 си починах, напазарувах си и главно се подготях психически. Операцията ми беше от 11 часа на следващия ден. Сутринта тръгнахме със Зюлейха, изобщо не се притеснявах - може би защото и тя беше покрай мен. Пътуването отнема около 1 час и 30 минути. Болницата, в която вмомента оперира доктора се казва Диабет. Имах си собствена стая, много модерно обзаведена. По време на консултацията в събота ми дадоха рецептата. Зюлейха прескочи до аптеката и ми накупи нужните - антибиотик, мехлем и обезболчващи, като ми изленаха около 35 лири. Спрейчетата си ги носех, тъй като предварително ги бях поръчала да ми ги донесът от Българич. Сложиха ми абуката около 9 часа и ми взеха кръв за изследване. Имахме малко проблеми с намиране на вена, но то проблема си е в мен(много слаба съм била хаха). Операцията ми започна около 12 часа и подължи 3 часа. Сабудих се в стаята отново с ледена маска и без никаква болка (аз имам увеличаване на гърди и знам какво е да се събудиш и много да боли :D ). Зюлейха също беше до мен. Чесно казано има дискомфорт, но при мен по-скоро беше от ледената маска, защото ми се опираше в челото и ми го замръзчваше и него :D Като цяло си доста изморен и искаш да спиш. Първите 3 часа не ти дават да пиеш и да ядеш, което беше гадно, но след това ти носят кисело мляко и супа. Аз лично като хапнах и направо бях готова да си ходя хаха. Много ми дойде силата, дори не усях да спа. Доктора иска в стаята да е студено, но аз се бях подготвила с дрехи и отделно има допълнителни одеала. Зюлейха си тръгна към 7-8 часа, тъй като се бяхме разбрали да не ме чака, а да се прибера при семейството си.
На следващия ден си хванах такси. Имаше много задръствания. защото валеше. Таксито ми изезе 140 лири, което беше повече май от колкто трябва. Следващите 2 до 4 дена са най-критични, ако мога така да ги нарека. Просто си много подут, не излизаш. За съжаление аз бях единствена в апартамента на Зюлейха и ми беше малко скучно, но тя постоянно идваше, носеше ми супички, плодове, вода, гледаше ме както и майка ми няма да ме гледа и аз бях спокойна, защото толкова много хора са минали през нея..и като цяло и доктора е спокоен като си при нея, защото тя знае какво да прави.
На 3-тия ден бях на промивка и тъй като ми потече малко кръв, решиха да ме задържат с гипса вместо 5-7 дена. Естествено се притесних. Доктора не беше там, тъй като беше на конференция в Лондон, но асистента му е много приятен и внимателен. В доктора беше вече в Турция и ми махна гипса. Не ми позволи да го видя. Сложи ми лепенка отдолу и на този етап не може да се види какво се е получило, просто изглежда подут. На този етап отоците подщи са изчезнали и аз като цяло си нямах синини. Много е важно да се пие мноого вода. Аз пиех около 4-5 литра на ден, защото аз по-принцип си пия много, но тогава се наливах буквално хаха :)
Тъй като моя полет беше след 4 дни от махането на гипса, в сряда ходих отново, за да може да ми го покаже и да го превърже отново, заради полета. Естествено носа е много подут, но си личи колко добре е направен. Сложиха ми по малка лепенка и си приличах вече на човек. Аз ходех два пъти на фризьор, макар че след първата седмица няма проблем и да си взимаш душ нормално, просто беше много евтино, сравнение с Лондон, за това да възползвах :) С полета на обратно нямах никакъв приблем. Доктора ми даде писмо, което предоставих на летището. Преди три дни си махнах и вече последната лепенка. Още е доста оттекъл, но ми харесва, макар че определено си различен. Върнах се обратно на работа вчера - точно две седмици от операцията. Колегите не знаят за операцията. Виждат, че има нещо различно, но като цяло ми правят комплименти, че изглевдам много добре и отпочинала след отпуската.. хахаха

Много дълъг ми се получи поста, но знам колко е хубаво като прочетеш малко подробности. Като цяло искам да обобщя, че съм изключително доволна от държанието на доктора и целия му екип. Винаги усмихнати и много мили. Толкова много им се бях доверила, че не съм се притеснявала и за 1 секунда, дори като ми слагаха упойката на операционната маса.
За Зюлейха вече споменах.. ще ми остане в сърцето тази жена. Съветвам Ви ако планувате операция там, при който и да е доктор. да оставате при нея. Пътя не е проблем изобщо. Аз дори като бях без гипс си ходех сама, защото исках да се разхождам след това и да не я задържам(достатъчно се чака при доктора), но тя винаги дъжи да е с вас, за да не се изгубите като цяло. Сега ще се опитам да прикача снимки, но не съм сигурна, че ще се получи, защото пиша от работният ми компютър. Тъй като не влизам много често тук, ако имате въпроси ще се радвам да ви отговоря. Емайла ми е konstantina.uk@abv.bg. :)))))))

Konstantina91 5th October 2016 14:47

http://prikachi.com/images.php?images/332/8928332A.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/334/8928334j.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/335/8928335i.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/333/8928333d.jpg[IMG

http://prikachi.com/images.php?images/336/8928336B.jpg

Pufpaf 5th October 2016 21:17

Не ти излизат снимките директно в поста и това е защото не си дала директен линк към адреса на снимката, а е линк към страницата на която има снимка.Но аз си позволих да ти помогна и да направя това.


http://prikachi.com/images/334/8928334j.jpg

http://prikachi.com/images/335/8928335i.jpg

http://prikachi.com/images/336/8928336B.jpg

http://prikachi.com/images/333/8928333d.jpg

http://prikachi.com/images/332/8928332A.jpg

Pufpaf 5th October 2016 21:18

Честито и бързо и безпроблемно възстановяване. Хубаво ти е много нослето, идеално на твоето лице и това на колко дена е ? Красавица си, сега вече ще може да се снимаш и да се харесваш. Поста ти е безценен, може само да го направиш на абзаци за по лесно четене, но липсва едно нещо само и познай кое ?

Не мисля, че има от какво да се притесняваш и то точно от нас, тук който чете всеки има проблем и не си харесва носа. Снимка от преди щеше да е безценна, защото само така се вижда реалният резултат и каква работа е свършена.

И може би твоя нос преди въобще не е бил толкова "зле" щом и колегите ти не са забелязали. Хайде моля те покажи и от преди и не казвай само, че нямаш снимка от подходящ ъгъл, защото не си го снимала. :-|

Shtur4e 5th October 2016 21:28

Браво, изглеждаш чудесно! :) И то толкова скоро след операцията. Аз пътувам след 10 дни, моята е в края на октомври и вече нямам търпение!

Konstantina91 7th October 2016 08:59

Pufpaf Много съм ти благодарна за помоща със снимките. По-късно ще гледам да си оправя поста от гледна точка на абзаци, за да е по-лесен за четене.
Нямам нищо напротив да кача снимка от преди. Реално нямах огромна гърбица, просто прекалено дълъг нос за моето лице (както ми каза и дотора). Основният проблем беше като се усмихна, защото върха ми падаше надолу и проблема ставаше още по-голям като сваля килограми - оставах само с един нос :girl_haha:
Сега ще се опитам да кача снимки тук. :smile:

Konstantina91 7th October 2016 11:15

http://prikachi.com/images.php?images/234/8930234X.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/235/8930235Z.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/236/8930236a.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/237/8930237g.jpg

Тази е от снощи (17 дни след операцията - още е доста подут, особенно върха) - http://prikachi.com/images.php?images/240/8930240I.jpg

jenny12345 7th October 2016 14:52

Нослето ти е страхотно!

Pufpaf 7th October 2016 17:37

Очаквах, че няма да е нещо фрапиращо, но не е било само гърбица, може би ако беше само тя сигурно нямаше да се оперираш. Но проблема е бил колумелата и сега не само, че това е оправено, ами имаш и едно сладко извито носле, което много ти отива на лицето.

И наистина в България от това което съм виждал, много по бавно се възстановяват и имат повече отоци. Освен това и работата с ултразвук ще е по малко травмираща, но и при Дилбер, който оперира по отворения метод се възстановяват доста добре.

То може би най-големия фактор е колко деликатно се пипа носа от хирурга и се човърка и реже, мисля си, че и това е фактор, защото и в България уж слагат ледена маска, пият разни неща. Естествено си зависи и от от организма, а и от това какви неща са правени по носа, но определено при турците съм забелязал по-бързо възстановяване и по малко след оперативни отоци !

В една статия на един американски хирург пишеше, че по бързото възстановяване и спадане на отоците е много важен фактор за крайният резултат и за това е от огромно значение да се овладеят след оперативните отоци и да се доведат до минимум, защото могат да деформират носа и крайният резултат да не е добър !

Konstantina91 8th October 2016 11:06

Цитирай:

Първоначално написано от Pufpaf (Публикация 810131)
Очаквах, че няма да е нещо фрапиращо, но не е било само гърбица, може би ако беше само тя сигурно нямаше да се оперираш. Но проблема е бил колумелата и сега не само, че това е оправено, ами имаш и едно сладко извито носле, което много ти отива на лицето.

И наистина в България от това което съм виждал, много по бавно се възстановяват и имат повече отоци. Освен това и работата с ултразвук ще е по малко травмираща, но и при Дилбер, който оперира по отворения метод се възстановяват доста добре.

То може би най-големия фактор е колко деликатно се пипа носа от хирурга и се човърка и реже, мисля си, че и това е фактор, защото и в България уж слагат ледена маска, пият разни неща. Естествено си зависи и от от организма, а и от това какви неща са правени по носа, но определено при турците съм забелязал по-бързо възстановяване и по малко след оперативни отоци !

В една статия на един американски хирург пишеше, че по бързото възстановяване и спадане на отоците е много важен фактор за крайният резултат и за това е от огромно значение да се овладеят след оперативните отоци и да се доведат до минимум, защото могат да деформират носа и крайният резултат да не е добър !

Да точно главният проблем при мен беше колумелата и за това и бях рязана не само посредата между ноздрите, но и по самите ноздри също. Вече нямам никакви белези.
Докато чаках в кабинета му не видях нито едно посинено момиче. Определено доста се подуваш, но не си син, защото реже, а не чупи.
Много Ви благодаря на всички за помоща и съм супер щастлива, че открих този форум, иначе до сега да бях се окепазила в България..
Тъкмо получих и снимките от деня, в който си видях нослето - 8ми ден след операцията. Не знам защо, но понякога не мога да отворя prikachi.com, така че ще се опитам с друг сайт.

http://kachisnimki.com/image.php?di=36WJ

http://kachisnimki.com/image.php?di=VUVN

http://kachisnimki.com/image.php?di=ZDUU

http://kachisnimki.com/image.php?di=ZWC2

http://kachisnimki.com/image.php?di=0ZNX


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:07.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.