Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Хемороиди (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3537)

vlata 4th March 2007 19:30

Хемороиди
 
Преди малко ми излезнаха! Моля ви, кажете някакъв цяр, защото ще се самоубия....

apoklistika 4th March 2007 19:48

DoloPоsterine N се казва крема, не знам дали го има в България, аз съм го купувала от Германия, поръчай го на някой познат, ако имаш там, вече съм спасила 3 човека от операция с него. Струва около 25 евро.

chervenokoska_2 4th March 2007 19:50

Нямам идея дали този крем го има тук. Аз страдам от хемороиди още от първото ми раждане. Когато се обадят ползвам Проктогливенол и съм доволна. Но си пия и течен аспирин, който ме облекчава, докато подейства крема.

joy 4th March 2007 20:01

Re: Хемороиди!!!!!!
 
Цитирай:

Първоначално написано от vlata
Преди малко ми излезнаха! Моля ви, кажете някакъв цяр, защото ще се самоубия....

Единственото което мога да те посъветвам е: не предприемай нищо преди да си сигурна, че са хемороиди и по-точно преди да си се консултирала с хирург (ако вече не си го направила). Защото аз имах симптоми на хемороиди миналата пролет и започнах едни лечения на хемороиди (които личната лекърка ми изписа :evil: ) и накрая, след консултация със специалист, се оказа че имам анална фисура (цепване на аналната епител). Симптомите на фисурата и хемороидите са идентични: болки при изхождане, кървене. Третиратх си фисурата с едни кремчета и за сега се спасих от операция. Да видим до кога.

vlata 4th March 2007 20:03

В момента чета, че външните са били най-опасни. А мойте май са такива... Те лекуват ли се с кремове или си трябва операция?
Мерси за препоръките :), след малко тичам до аптеката, само още малко да почета.

vlata 4th March 2007 20:05

Цитирай:

не предприемай нищо преди да си сигурна
Почти съм сигурно, но дори и да не са, не вярвам, че ще стане нещо ако се намажа с крем. Май?...

maeva 4th March 2007 20:11

Аз също се мажа с Проктогливенол когато се обадят,а понякога си слагам и свещички пак Проктогливенол,така минава по-бързо.

apoklistika 4th March 2007 20:14

Cinchocain- това е основната съставка на крема, ако ти помага, може би ще намериш нещо подобно. От него определено нищо няма да ти стане, ако това не са хемороиди, аз съм го ползвала по други причини, без да имам хемороиди.

joy 4th March 2007 20:21

Всъщност няма да стане нищо, ако не са хемороиди, само дето се забавя лечението, ако е друго заболяване. Аз лично също бях си взела проктогливенол кремче, както и пих дитралекс една седмица и нямаше абсолютно никакъв ефект. И после хирургът ми каза, че съм закъсняла и е трябвало по-рано да отида да ме диагностицира. Но ако много те боли си пробвай с проктогливенола, най-малкото ще те облекчи, защото съдържа ледокаин.

vlata 4th March 2007 20:23

ОК, мерси на всички :2015: :girl_kiss2: Отивам да си взема Прокто-гливенол, пък утре ще му мисля ако нещо лошо стане. Някой чувал ли е за антифлегмин (някакво ветеринарно лекарство е)? :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:45.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.