Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Устни (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=27)
-   -   уголемяване на устни (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=2198)

ивелина 13th August 2006 09:44

уголемяване на устни
 
след всичко прочетено до тук в този страхотен форум ве4е съм твърдо решена да направя първата крачка-уголемявам джучките а след време и цицорките! оба4е имам едно въпрос4е-тъй като смятам да се поомъжа отново в края на септември искам да знам колко време е възстановяването след това! за цицорките ясно 4е няма стане сега-от това което про4етох разбрах 4е едва след 6 седмици ще ставам за пред хора та затова за сега ще почакат!кажете ми как протича манипулацията и колко време ще съм с физиономия като след боксов мач :D

seadd 13th August 2006 13:01

:lol:

seadd 13th August 2006 13:20

след колко време ще си правиш липофилинг :) да споделиш,аз ще изчакам за по-сигурно :lol:

ивелина 13th August 2006 15:09

мисля да е с хил.киселина макар 4е трайността и е кратка? преди да ви направят манипулацията правят ли се изследвания за алергии и каква е цената ориентирова4но на цялата процедура макар че така като чета из форумите явно е според доктора!но в варна нямам май голям избор-за сега съм се спряла на д-р Заякова и Динев но все още се двуомя! :?: не съм 4увала за други свястни лекари в тази област-ако знаете пишете!!!

ивелина 13th August 2006 15:21

от лидокаина не се притеснявам -ве4е съм го "пробвала" при раждане но тази киселина??? какво ти се случи когато направи тази алергия и за колко време отшумя??

ивелина 13th August 2006 16:07

УЖААААССС :shock: .....ей тва ве4е на нищо не прили4а! да го хванеш тоя доктор и най-малкото което може му направиш е да го удушиш! абе да не им падаш в ръчичките на докторското съсловие....ама пуста му суета...

ивелина 13th August 2006 16:38

би ли ми казала името на "доктора" ако може изобщо да се нарече така и в коя клиника практикува?

kattiepd 13th August 2006 16:39

аз имам силикон в устните от 6 месеца ,но съм ужасно недоволна,и още повече- притеснена от начина,по който усещам да се образуват топчета и се разтяга кожата на устните ми когато се усмихвам - изглежда толкова неестествено и дори причинява болка!! бих посъветвала никой да не прави моята грешка !!! все пак въпросът ми е дали мога да си изтегля тази субстанция от устните и да си направя липофилинг след това? някои може ли да ми препоръча добър хирург за тази операция? знам че изтеглянето на силикона е много трудно но се надявам да е възможно все пак, и още нещо - има ли значение преди колко време е сложен,смисъл дали да изчакам или да се оперирам по-скоро докато тъканта не се е увредила още-повече?

Chujdata 13th August 2006 20:14

Абе я си го напиши, който и да е, дори и моят доктор, трябва да се знае, че специално за тази процедура не е добър и да се търси друг. И аз не веднъж съм казвала, че са си специалисти най-вече в една,две области и по-малко в други.

bimbi 13th August 2006 20:59

Цитирай:

Първоначално написано от Chujdata
Абе я си го напиши, който и да е, дори и моят доктор, трябва да се знае, че специално за тази процедура не е добър и да се търси друг. И аз не веднъж съм казвала, че са си специалисти най-вече в една,две области и по-малко в други.

именно...това че някой е добър на цици или липосукция не значи, че е добър и в останалите неща...защо да се набутват момичетата. кажи си го :)

diastemma 14th August 2006 09:49

Цитирай:

Първоначално написано от Beauty
Аз ще правя липофилинг по метода на Колеман(не е точно като стандартния липофилинг),при д-р Ильо Стоянов,прави се със спец.инструментариум и според неговата гаранция издържа много години,дори доживотно.Поне няма да ми се инжектира силикон или другите му там синтетики,които напълно отричам за себе си.

Е, именно стандартният липофилинг носи името "метод на Колеман".
И ми е интересно, що за "специални уреди" се използват? Центрофуга и две тънки канюли за инжектиране в пределно разточителния вариант:)
Може би докторът под "гаранция" има предвид, че би ти направил корекция, ако количеството е недостатъчно?

Иначе за инжектирането на "синтетики" съм на същото мнение:)

diastemma 14th August 2006 09:54

Цитирай:

Първоначално написано от kattiepd
знам че изтеглянето на силикона е много трудно но се надявам да е възможно все пак, и още нещо - има ли значение преди колко време е сложен,смисъл дали да изчакам или да се оперирам по-скоро докато тъканта не се е увредила още-повече?

Операцията за отстраняване на силикона представлява разрез в лигавицата на устната и търсене на силиконовите топчета (което зараства без видим белег). Устните никога няма да станат толкова тънки, каквито са били преди силикона, защото всяко топче е предизвикало образуването на малко съединителна тъкан около себе си (но това пък може да е желано). Количеството отстранен силикон може да се окаже нищожно малко (под 1/2 грам). Положителният ефект е след операцията да не се усещат топчетата, да няма дискомфорт.

diastemma 14th August 2006 09:59

Цитирай:

Първоначално написано от Beauty
Представи си горната ти устна да отиде до носа ти,а долната до брадичката,кожата ти на устните да се цепне на места лекичко,защото се е разпънала до краен предел,да фъфлиш и да не можеш да ядеш,а като пиеш течности да се оливаш,като идиот-ето това стана с мен,продължи 5-6 дена в най-тежката си форма(пък и лекаря малко късно се сети,че трябва да ми назначи лекарства за алергията),а после отшумяването на отока е още няколко дни,абе кошмарно е !

Наистина ужасно преживяване! Но това е повече камък в градината на изкуствените филъри, отколкото на самия доктор (който, надявам се, с времето ще се откаже от тях...)

кити 14th August 2006 12:34

Е , добре де, кажи го тоя доктор най-после, аз изобщо не разбирам как така тук се крият имена на доктори, ама нали за това сме тук, за да предпазим себе си от нескопосани изпълнения, скъпоструващи и вредни за здравето...Или пък реклама било!! Ами ако се е справил човека добре, защо да не го похвалите публично?? Що за криворазбрана дискретност??

кити 14th August 2006 12:37

Явно в случая е някой, който не се притеснява да си прави експерименти с пациентите с, злоупотребява с доверието към него, както и с цените на продуктите си!!! 1600лв за 2 кубика хиалуронова киселина, каквато ще да е ??????? Вие не сравнихте ли цени??

defo 14th August 2006 14:55

виж beauty, не разбирьм две неща - как така този материал ти го изтеглиха като направи проблем, а силикона не може да се изтегли и другото защо си против този материал - ревидерм, а не си против хирурга който ви го сложи. Струва ми се че това не може да бъде алергична реакция след като и на трите ви (произволно взети) направи проблем. Нали не сте роднина всичките три? Предполагам , че може да има поне 100 други човека при които ще стане перфектно, ако не са при същия специалист, разбира се.

defo 14th August 2006 14:57

и още нещо - може би материала е с изтекъл срок на годност или нещо от сорта.

defo 14th August 2006 15:06

освен това няма в света продукт или услуга, при който да има 100% гаранция за качествата му. При много хора може да се получи перфектно със силикона и да нямат проблеми, при други - с киселината, при трети - с липофилинга и т.н. Не можеш да обобщаваш толкова генерално от твоя си опит. Винаги ще се намери някой който да е недоволен и от липофилинга например. Въпроса е просто да не си ти.

fea 14th August 2006 15:14

Според изпробвали метода на Колеман (липофилинг), единствения проблем е, че може да не се получи идеален ефект от първия път по отношение на големината на устните. Иначе са изключени всякакви алергии и т.н. по обясними причини. Повечето специалисти повтарят процедурата безплатно.

diastemma 14th August 2006 18:16

Beauty, знаеш, че напълно те поддържам! Поведението на лекаря с филъра "не е приемливо", меко казано :( . И най-искрено се надявам да е изоставил тази своя практика! Прехвалването на методи и собствени способности, уви, е често срещано...
Липофилингът ти ще мине без проблем и ще се харесаш:) защото ефектът му е много естествен.

defo, проблемът е в материала, защото дава чести алергии. И в хирурга, който го обявява за универсален и най добър метод, а не желае да поеме последствията.

Направих малка справка: Ревидерм интра е съставен от хиалуронова киселина, смесена с частички декстран (накъсани целулозни вериги), разгражда се за около 2г. Освен това предизвиква увеличаване на съединителната тъкан в мястото, където се инжектира.

За разлика от него силиконът не се разгражда.

diastemma 14th August 2006 21:51

Beauty, за какво изобщо говориш:) Ти си си емоционална и това много ти отива:) Вярвам, че други неприятности с пластичните няма да ти се случат! :girl_in_love:

diastemma 14th August 2006 22:00

Като се позамисля, декстранът в Ревидерм интра би трябвало да се получава от целулоза, а не от нишесте, защото баналните кожни бактерии не могат да разграждат целулоза, но нишесте- могат. А нишестето и целулозата са много близки по строеж и състав, но са различни по химични свойства.

diastemma 14th August 2006 22:12

Ще взема да прочета подробно за тези филъри:)
Ами май не навсякъде, трябва да се търси конкретно. Но в Интернет има всякаква информация.

МЕРИ 17th August 2006 10:13

Напълно съм съгласна с мнението, че имената на некадърните и алчни хирурзи трябва да се обявяват публично, иначе всичко това мирише на нелоялна конкуренция

sillygirl 2nd October 2006 08:34

Момичета :) ,някой има ли инфо за увеличаване на устни с хидро гел ?Предложи ми го лекар, кото по подхоящо от липофилинга в моя случаи

apoklistika 2nd October 2006 10:43

Я кажи малко повече за този хидрогел,какво точно ти каза :)
Тук има малко инфо,но така като гледам,и при хидрогела си има предпочитани марки
http://www.lipaugmentation.com/argiform.htm

sillygirl 2nd October 2006 11:23

Aми каза ми ,че липофилинга /за което питах /не е добър вариянт за мен ,защото искам само горната устна да увелича малко и ми предложи два вида хиалуронова киселина и хидро гел .Писъл е само ,че цената е 350 евро за мл и трайността е 10-12 години

apoklistika 2nd October 2006 11:39

95% apyrogenous water and 5% of a polyacrylamide, a synthetic polymer that has already been used in cosmetics Това е като състав.Гледам,че при различните марки процента на водата варира до 97%.Пише,че е един от най-трайните методи и non toxic, antibacterial, non-sensitising, non-mutagenic, biocompatible, permanent, removable, and physically and chemically stable.Ама не знам,някак си ми се иска да чуя коментар на някой,който вече го е изпробвал.За хиалуроновата киселина,не знам,доста хора се изказаха отрицателно.Аз лично като ли съм по-привлечена от този хидрогел :lol:
Да пишеш какво си решила и задължително снимки след това :wink:

Beauty 2nd October 2006 11:55

:lol:

sillygirl 2nd October 2006 11:59

Благодаря ти :) Надявам се да пише някой ,който си е правил ,инче като се реша ще пусна снимки задължително :)

apoklistika 2nd October 2006 12:02

Beauty,аз затова чакам още някой да се включи,защото на мен този състав нищо не ми говори.Аз лично съм най-навита за метода,който и ти избра,но ето че и той не е подходящ за всички.

Beauty 2nd October 2006 12:14

:lol:

apoklistika 2nd October 2006 12:18

И това го има,да... :roll:

diastemma 2nd October 2006 14:47

Хидрогелът си е хидрогел, независимо от марката. Имаше толкова проблеми при слагане на хидрогел в бюстовете. Не ви съветвам да си го инжектирате в устните.
Повече за филърите съм налписала в "мини-енциклопедия на филърите", вижте с търсачката на форума.

apoklistika 2nd October 2006 14:58

Diastemma,мерси много,те хората са казали да се търси с търсачката,ама аз :oops:
Чак сега я виждам тази мини-енциклопедия,ето я и за всички останали да не се ровят
Мини-енциклопедия на филърите

sillygirl 2nd October 2006 20:00

Благодаря ви много момичета :)

кити 3rd October 2006 12:28

А за хиалуронова киселина, вижте "Леге артис" в Стара Загора, д-р Христозов. Дерматолог, клиниката е много добре направена, ходила съм там, поставяне на хиалуронова киселина в устните - най-скъпата процедура струва 350 лв. Аз си сложих март месец в назолабиалната област, още има ефект

Chujdata 3rd October 2006 12:59

Кити, моля те обясни повече за поставянето в назо... област :lol:

кити 3rd October 2006 15:07

Цитирай:

Първоначално написано от Chujdata
Кити, моля те обясни повече за поставянето в назо... област :lol:

Е, нищо ново. Поставяне на филъри отстрани на носа, запълват бръчките там. Все се опитвам да го кажа на една позната, която се скъса да си купува скъпи тоалети, обувки, да си сменя цвета на косата и да спортува, да пръска пари за козметика, и като и видиш бръчките отстрани на носа ...не може ли една инжекция да си сложи, към 43 е...време и е. Но ми е неловко да и кажа...

Chujdata 3rd October 2006 15:55

E кажи де, боли ли, колко време продължава процедурата, след това колко държи, ти какво сш сложи, колко струва, можеш ли да отидеш на работа веднага?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:08.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.