Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Блефаропластика при д-р Заякова? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5730)

camy 22nd January 2008 10:09

Блефаропластика при д-р Заякова?
 
Здравейте момичета!Отдавна обмислям и събирам информация и кураж за корекция на горен клепач-интересува ме правил ли си е някой блефаропластика при д-р Заякова?Или д-р Динев?

Bora 19th February 2008 18:17

Здравей! Малко късно влизам във форума, но ако те интересува аз съм с блефаропластика при др Заякова. Много съм доволна.

Stefiela 30th May 2008 11:50

Цитирай:

Първоначално написано от Bora
Аз съм с блефаропластика при др Заякова. Много съм доволна.

Здравей , може ли да видя резултата ? Може и на Лични.... :roll:
(ако имаш снимки от преди и след операцията)

sweety_L 30th May 2008 15:57

Цитирай:

Първоначално написано от Stefiela
Цитирай:

Първоначално написано от Bora
Аз съм с блефаропластика при др Заякова. Много съм доволна.

Здравей , може ли да видя резултата ? Може и на Лични.... :roll:
(ако имаш снимки от преди и след операцията)

И аз искам. Още повече, че Заякова ми прави и мамопластиката. Предстяот ми и други операции при нея, така че искам да се запозная с работата й. Благодаря ти в аванс! :wink:

Bora 1st June 2008 19:47

Съжалявам много, момичета, но нямам в себе си нито една снимка. Все се каня да взема от докторката снимките, които ми направи преди и след, но така и не съм ходила до клиниката. Но ако ходите на консултация, можете да видите, предполагам, не само моите очи. Доволна съм от резултата. Наскоро и моя приятелка си прави същата операция, пак при др Заякова, и също е много доволна. В момента изглежда, като цяло много по-свежа, а очите й в сравнение с преди, изглеждат по-големи. Явно, при всички ефекта след такава операция е точно този - доста по-свеж вид, имайки пред вид и самата себе си.

camy 3rd June 2008 11:27

блефаропластика
 
Здравейте и от мен ,дами!През март тази година си направих блефаропластика при д-р Заякова,доволна съм от резултата!!!Снимки в себе си нямам,но тя ми прави преди и след,така че не е проблем на място да ги видите. Bora ме насочи към нея,за което много и благодаря! :D Ако имате въпроси с удоволствие ще отговоря.

Bora 4th June 2008 10:43

Camy, радвам се, че си доволна! Предполагам, че сега няколко месеца след операцията, вече нямаш следи от хирургическа намеса. Знам какво е самочувствието преди и след. Между другото, открих специални процедури за около очите, предназначени точно за след блефаропластика. Мисля да ги опитам.

camy 4th June 2008 10:52

Bora,опитай и сподели за какви процедури става въпрос,моля!Определено визията е друга и сега дори и без грим лицето ми изглежда свежо,изчезна "умореният " вид.....Само на едното око точно в средата на клепача/по шева/ми остана една точица-мастно образувание,което ще изчакам да изчезне от самосебе си,ако не-ще питам д-р Заякова какво да го правя!

Excel 4th June 2008 16:55

Видим ли е шева и след колко време след операцията може да се прикрива / и по какъв начин / ? Само торбичката ли се опъва или се изтеглят и бръчиците ? На сайта на д-р Заякова не можах да намеря снимки - или не съм търсила добре ?

dedektiv_p 4th June 2008 18:10

Цитирай:

Първоначално написано от дива
Видим ли е шева и след колко време след операцията може да се прикрива / и по какъв начин / ? Само торбичката ли се опъва или се изтеглят и бръчиците ? На сайта на д-р Заякова не можах да намеря снимки - или не съм търсила добре ?

И мен ме вълнуват същите мисли. Много ще се радвам някой да ни разясни!

Bora 4th June 2008 21:24

Блефаропластика може да се прави на горен и долен клепач. Аз правих и на двата. Горният ми клепач беше доста паднал върху окото, а на долния имах макар и не много големи, но все пак имах торбички. Торбичките ми ги махнаха, но заедно с тях и част от кожата. Така, че имам шевове и на горни и на долни клепачи. В момента, обаче нямам почти никакви белези. Горните влизат в естествената гънка на окото, а долните - изобщо не се виждат. Леки синини и подутини има само първите не повече от 10 дена. До един месец нещата се наместват, а в момента 6 месеца по-късно, всичко е съвсем нормално и незабележимо. В никакъв случай не мога да кажа, че съжалявам. Но не мога да кажа, че с тази операция се заличават бръчки или може би, само малко. Всъщност кожата, която се гърчеше над очите ми я няма, но това просто не бяха бръчки, а излишна кожа. Евентуално за опъване на бръчки трябва да се консултирате с докторката за комбиниране с някакъв вид лифтинг, което до колкото знам е често срещана комбинация.

Bora 4th June 2008 21:29

И само забравих да кажа, че в началото си прикривах синините с леко затъмнени очила, все пак беше зимно и мрачно време и не вървеше много да сложа слънчеви очила. Грима също не е забранен, както и ползването на обичайната козметика, естествено след махането на конци и лепенки на петия ден.

dedektiv_p 5th June 2008 08:26

Това е доста успокояващо. Аз имам големи торбички на горните клепачи. Ако се разплача те стават прозрачни издуват се и се пълнят със сълзи и стават още по-големи. Въпроса ми е след колко време си работоспособен? Аз работя в къщи и синините няма да са ми проблем десетина дни.

Bora 5th June 2008 18:46

Благодарение на вида на упойката, която ми бяха сложили, се събудих от операцията, като от сън, без страничните ефекти, които обикновено се наблюдават след пълна упойка. Тъй като трябваше да преспя една нощ в клиниката, на сутринта се прибрах съвсем нормално вкъщи. Може би само първия ден се чувствах малко уморена. В следващите 5 дни неприятни са лепенките около очите, аз специално едва ги изтърпях. Други неразположения нямах.

dedektiv_p 5th June 2008 21:12

СУПЕР! Много успокояващо звучи :D

dedektiv_p 5th June 2008 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от Bora
Camy, радвам се, че си доволна! Предполагам, че сега няколко месеца след операцията, вече нямаш следи от хирургическа намеса. Знам какво е самочувствието преди и след. Между другото, открих специални процедури за около очите, предназначени точно за след блефаропластика. Мисля да ги опитам.

Би ли ни разказала по-подробно за какви процедури за около очите става въпрос?

Bora 6th June 2008 18:11

Става въпрос за чисто козметични процедури в комбинация с професионална козметика и маски, но не знам никакви подробности. Сега правя разни други процедури за лице и като приключа ще ги пробвам и тези за очи. Важното е, че ги има.

dedektiv_p 6th June 2008 20:28

Разбира се че е важно че ги има, но и ще умра от любопитство докато започнех тях и ни осветлиш по въпроса :D

natalei 11th July 2008 12:11

А колко парички струва операцията?

Bora 12th July 2008 17:59

Миналата есен, когато аз я правих, цената за горен клепач беше около 1500 лв., за долен горе-долу пак толкова. Сега не знам какви са цените. Възможно е да има някакво увеличение.

natalei 14th July 2008 11:07

Bora, мерси много! 1500 за единия горен или общо за двата?

Bora 14th July 2008 19:56

За двата горни клепача или за двата долни цената беше около 1500 лв.

natalei 15th July 2008 10:28

Bora, много ти благодаря :2020:

ina79d 6th February 2009 11:19

Цитирай:

Първоначално написано от camy
Bora,опитай и сподели за какви процедури става въпрос,моля!Определено визията е друга и сега дори и без грим лицето ми изглежда свежо,изчезна "умореният " вид.....Само на едното око точно в средата на клепача/по шева/ми остана една точица-мастно образувание,което ще изчакам да изчезне от самосебе си,ако не-ще питам д-р Заякова какво да го правя!

Аз си правих брефалопластика на долен клепач на 19.12.2008 г. под шева на единия клепач имам две подутинки като мастна тъкан,а на другия клепач във външния ъгъл малко стои като прихлупено , д-ра казва,че ще се оправи от само себе си ,но аз съм притеснена.На теб кога изчезна?

ina79d 6th February 2009 11:28

Цитирай:

Първоначално написано от dedektiv_p
Цитирай:

Първоначално написано от Bora
Camy, радвам се, че си доволна! Предполагам, че сега няколко месеца след операцията, вече нямаш следи от хирургическа намеса. Знам какво е самочувствието преди и след. Между другото, открих специални процедури за около очите, предназначени точно за след блефаропластика. Мисля да ги опитам.

Би ли ни разказала по-подробно за какви процедури за около очите става въпрос?

Да би ли разказала за тези специални процедури за около очите, предназначени за след блефаропластика? МОЛЯ

kerasaki 24th June 2009 22:49

ееееееее ама що така бе мили момичета?Ами която от вас има някакви проблеми след операцията или по-то4но не е доволна от резултатите ( асиметрия и др. подобни)нека да споменава името на доктора при когото е била.Нали целта на тези форуми са да предпазят останалите мераклийки за по-хубава визия от обезобразяване. :idea: Уж влизаме тук да си споделяме и да си помагаме с информация и психическа подкрепа. :lamer:

borianaa 9th July 2009 21:42

blefaroplastika
 
kajete mi v koq bolnica i koi doktor d se operiram be hora

borianaa 9th July 2009 21:45

blefaroplastika
 
taq zaqkova v koq klinika raboti i kolko sruva za dolni i gorni klepa4i iskam da govorq s nqkoi koito si e pravil molq vi ostavete si nqkakvo koordinati za vrazka molq vi

sweety_L 9th July 2009 21:57

Re: blefaroplastika
 
http://www.kameeplastic.com/bg/about.htm :wink:

patrisha 31st January 2010 18:50

Аз съм с блефаропластика при Заякова. Правих я миналата година, през август. Определено съм доволна съм от резултата. Какво те интересува?

kerasaki 1st February 2010 17:34

Аз лично много бих искала да видя резултата и да попитам за колко време се възстанови и почна да водиш нормален светски живот? Моля много за отговор.

patrisha 1st February 2010 18:01

Бях си взела три седмици отпуска и като се върнах, коментариите бяха само, че много свеж вид имам след отпуската. :D
А аз се опасявах от въпроси. Освен това през отпуската въобще не съм си стояла в къщи, на втория ден след махането на конците и лепенките заминах на екскурзия. Имах малко синини, които успешно се маскират с грим и лек оттток, който не прави впечатление на хора, които не те познават. Лепенки и конци се махат седмица след операцията. Първите няколко часа след махането им се подуваш малко повече, но после бързо се нормализират нещата. Прати ми мейл на лични и ще получиш снимки. За мен лично много си заслужаваше тази операция, в промяната ще се убедиш сама.

gwendoline 1st February 2010 21:59

Цитирай:

Първоначално написано от patrisha
Прати ми мейл на лични и ще получиш снимки. За мен лично много си заслужаваше тази операция, в промяната ще се убедиш сама.

Може ли и аз да пратя моя мейл...? :roll: Интересува ме и на горен или долен клепач?

patrisha 2nd February 2010 08:13

Разбира се, че може. Пратила съм снимки, на всички, които са ми пипсали и са проявили интерес към тази интервенция. Май ще трябва и по-нови снимки да си направя, :) последните са ми от месец и половина след операцията. От тогава има още малка промяна, но тъй като вече резултата ме задоволяваше напълно, загубих интерес към снимки. А отначало се снимах непрекъснато и се разглеждах на компютъра.

Iliana81 16th February 2010 00:53

Това което съм чувала от познати е, че д-р Заякова е най добрата в БГ за лицеви операции.
Лично аз нямам опит все още, но след време като ми се наложи блефаропластика или лифтинг, мисля към нея да се насоча.

Iliana81 16th February 2010 00:54

А и все пак тя е единствения хирург, за които не съм чула нито едно отрицателно мнение.

pimcidinci 15th December 2010 02:08

Не мисля така.Има още един форум ,където има и едно ,две момичета с много остри мнения и недоволни от нейната работа. Не мисля че е уместно да го спомена ,да не излезе като реклама.А в google при търсене на " Д-р Заякова пострадали"ще излезе и едно момиче на 21 г. със поставянето на инплантанти,на което след това му ги е извадила,по необяснимо за нея причина от инфекция. :shock: Споделям мнение само от прочетеното в интернет.

gwendoline 15th December 2010 09:08

Цитирай:

Първоначално написано от pimcidinci
=== и едно момиче на 21 г. със поставянето на инплантанти,на което след това му ги е извадила,по необяснимо за нея причина от инфекция. :shock: .

Обикновено се въздържам от коментар по отношение на работата на конкретен хирург, но искам да вметна, че инфекция може да се получи от една камара неща - ако е била в цикъл, ако има някакво течение, ако има даже развален зъб :idea: Даже изследванията може да са ок, но в тялото да е започнал някакъв възпалителен процес...Имунната система веднага реагира... Недей да мислиш, че инфекцията непременно е следствие на недобре свършена работа. Има жени, които умишлено скриват, че са в цикъл, само и само да не се отложи операцията им. Евентуално.
А това, че и от нея някой се е оплакал - нищо чудно или обезпокоително няма в това; няма хирург - със 100 процента доволни пациенти.

Lidija Klarova 1st February 2011 19:16

Blepharoplastika
 
Otnovo bih iskala da ve zagovorja za blepharoplastikata. Otdavna sa kanja da se operiram i vse njamam kuraz tova da napravja. Opitah se da se svarza s DR Tepavicharova, no tja ne odgovatja na tezi telefoni na koito zvanjah. I taka ostavih tova. Mislja si mozebi ne e recheno da stane.
Inache predi 14 god. si napravih rhinoplastika, od kojato sam gore dolu dovolna, makar che kakto i drugi tuka imam od ednata strana savsem leko vdlabvane, no tova e zashtoto doktorat e shchupil samo ednata strana na kosta na nosa, a drugata strana e zapazena, taka che s tazi strana as i disham, dokato tazi strana kadeto e shchupena kosta malko mi e zatrudneno dishaneto. Sashto predi 5 godini si napravih redukcija na grdite od kojato operacija sashto sam gore dolu dovolna. Iskah da mi gi namalat grdite poveche no, no uvi doktora samo gi e povdihnal i e izrezal nekade okolo 200 gr, ne poveche. Taka che sled opercijata noseh si starite sutjeni, makar che iskah da imam po malki gardi. Mozete da me pitate ako ve interesuva neshto poveche

prikipisa 1st April 2011 12:34

блефаропластика
 
Искам да кажа на всички които се интересуват от блефаропластика личното си мнение. След като много дълго време търсих информация по темата се спрях на д-р Тепавичарова но останах силно разочарована от отношението и. След като и казах че живея в чужбина ми обяви двойна цена от тази която ми беше казал нейният екип и ценоразписа които беше изложен на вратата,оставям на страна факта че гледа на хората като на парче месо не като на пациенти. Отидох при доктор Ефремов от които останах с много добри впечатления като човек и като лекар. Много обстойно ми обясни и посъветва какво точно би било правилно да ми се направи. Доверих се на доктор Ефремов и повярвайте ми резултатите са много много повече от очакванията ми. Благодарна сам на този истински лекар и човек наистина е невероятен. Вече нямам умореният поглед торбичките по o4ite и чpните кръгове, а белези няма като нова сам. Знам какво е притеснението дали ще попаднем на точният лекар преживях го и питах много момичета от сайта за мнения и препоръки за това сега публикувам това за тези които са на път да направят блефаропластика. Ако имате въпроси ще се радвам да бъда полезна и да отговора.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:42.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.