Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Кавитация (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=12064)

мауз 12th June 2011 07:34

Кавитация

Не намерих другаде писано за това. Дори да има сигурно е разпръснато из темите, та за това пускам тема.

Някоя от вас подлагала ли се е на кавитация? Има ли ефект? След колко време? Постигнатото постоянно ли е или трябва пак и пак?

Аз започнах с процедурите. Купих си пакет за 9 бр. До сега са минали само четири. Помагам си с масаж и антицелулитен крем. В началото имаше ефект, но сега "замръзнах" е една позиция. Това ли беше?

Нелка 12th June 2011 23:16

Искам да се разпиша в тази тема, тъй като ме интересува живо. Имам проблемно място, което не се повлиява от фитнес и диети, а не ми се подлага на липосукция. Но до колкото знам, кавитацията е безкръвна липосукция.

Гуен беше писала във форума, че е пробвала, тя беше доволна. Потърси мнението й, или я питай на лични.
А, да - и ъпдейтвай как върви! ;)

П.С. Къде я правиш и колко ти излезе?

мауз 13th June 2011 19:35

Уффф, толкова писах и се изтри.
Не е като бзкръвна липосукция. На друг принцип е, но се постига това, което аз искам. Правя само една зона /корем, надкоремна част и паласки/. До сега минах 4 процедури от общо 9 в пакетна цена.
Разбива се съдържанието на мастните клетки като токсините и мазнината се изхвърлят от организма по естествен път.
До сега съм намалила обиколката само с 8 см., но пък и годинките ми не са малко.:p
В Angel Face - имат офиси на доста места в София.
Но не се минавай като мен. Направо си поискай пакетна цена. Те те убеждават да пробваш първо, но първата процедура се плаща изцяло. А за по-малко от 9 не си заслужава.
Който ще пробва да разпита първо.
Успех!

мауз 3rd July 2011 08:12

Да споделя, че щом при мен, възрастната жена, има ефект - при млад организъм ще е много по-добре.
Намалих обикалката с 10 см., което не е много, но аз не съм и очаквала чудеса.
Окончателният резултат ще го споделя когато всичките ми процедури свършат - да се види какво-що съм го свършила. :girl_dance:

diadora 3rd July 2011 19:00

Каква е горе-долу цената за 9 процедури ? Успех Мишле , 10 см не са хич малко .

lily.ana 3rd July 2011 19:59

Днес порових малко тук там и попаднах на следното мнение от друг форум.

"Голямо четене изчетох в нета за тази Кавитация...даже клипче гледах - нагледно с парче бекон от прасе Тогава започнаха и притесненията ми - в края на клипчето се вижда как парчето е в ЛЕКО запечено състояние, направо си побеля месото да ви кажа... И започнах да търся из нета инфо за тази процедура.
Оказва се че има два вида Кавитация - полезна и вредна за тъканите. Полезната се прави от уред с честота на вълните 2.7 MHz (Висока честота, неконцентрирани вълни), а вредната (която може да причини некроза на тъканите в дълбочина) е с честота 40-60 KHz (ниска честота, с концентрирани вълни).
И четейки коментарите на предишни сделки за Кавитация, ми се изправиха косите. Много хора пишеха, че се отказват от ваучерите си и ги продават (просто защото са потърсили в последствие повече инфо!!!)
Уредите по малките козметички студиа из страната боравят точно с китайски машинки купени за по $5-6000 от Китай, които работят точно на 40 KHz
Една машина на 2.7 MHZ струвала от порядъка на до 300 000 евро и съответно цената за една процедурита е около 200-300 евро в Европа.

Много хубаво звучи и е много изкушаващо да свалиш за 30 мин. 2 см. обиколка на бедро, но както винаги не всичко хубаво е добро...

Постоянно хората питаха в коментарите на колко херца работи машината за Кавитация и не получаваха отговор!
В едното студио ("Магнифико") дори бяха писали, че това било "Търговска тайна"

Сигурно работата е 50/50 дали ще получиш некроза или отслабване, но при такова съотношение на мен не ми се ще да се пробвам."

Мауз, ти интересувала ли си се на каква честота работи машинката, с която ти правят процедурите? Може и само да нашашквам положението излишно, но реших че е по-добре да постна това вместо да си трайкам :1231:

diadora 3rd July 2011 23:40

Добре е , че го постна Лили Анче , всяка информация е важна .
Надявам се , че Мауз е на правилната машинка .

lily.ana 4th July 2011 09:04

Дано всичко при Мауз да е наред! Много инвазивно ми се струва да сваляш по 2 см. на процедура да му се невиди... това без да съм специалист направо си е стрес за организма! :2009:

мауз 5th July 2011 18:36

Да, вярно е! Има два апарата. Аз съм на по-новия и по-мощния. Конкретно не съм питала колко килохерца е, но обещавам да попитм и да ви кажа.
И процудурите не са по 30 минути, както се пише, а по 8 от едната страна и толкова от другата = 16 минути. По мое желание ги направихме две по 9 минути и след това усетих лека болка и парене. Вторият път пак бях на две по 9 мин., но нямах оплаквания.
Сприятелих се с момичето, което ги прави. Не е чула или разбрала за негативи.
Постовете малко ме уплашиха защото две месеца преди това ме оперираха от некротичен флегмон.
До сега минах 7 процедури, като се върна от почивка още две. Ще разпитам още на 8-ми защото ще ходя за друго.
За парите: аз си платих първата и после купих пакет за 8 с 15% намаление. Една е = на 40 лв. - можете да си го сметнете.
Благодаря ви за постовете и мненията.
Ще докладвам за всяко научено нещо.

lily.ana 5th July 2011 20:01

Сега, да ви кажа аз какво научих днес. Направих "индустриален шпионаж" в Angel Face. Опитах да се свържа със студиото в Лозенец, но никой не ми го вдигна, за това звъннах в другия център в София-Редута. И така по същество:

Девойката ми каза, че апаратът, с който те работят е на 1 MHz. На 2,7 MHz работели апарати ултразвук само в болниците (дали това е така може би ще трябва да се поинтересуваме още малко). Ако имам време утре ще се обадя да попитам и на други места :2002:

diadora 6th July 2011 09:12

Мауз , разпитах - казаха ми следното -
Кавитацията действа чрез ултразвук на дълбочина 1,5 см върху мастната тъкан , като не вреди на по-плътните тъкани ( нерви и др.) . Разбива обввката на мастните клетки и те чрез кръвта стигат до черния дроб и чрез лимфната система също се разнасят .
Ако правиш процедурите начесто и повече бройки , трябва изследване на черния дроб(холестерол ) .
Това не е информация от лекар , може да не е точна .
Освен това искат изследване за съсирването на кръвта преди да се започне серия от процедури .Не трябва да имаш имунни заболявания или заб . на кожата .
Това , което пиша не трябва да те тревожи , тук за всяко нещо искат изследвания . Просто имай предвид .

мауз 6th July 2011 16:13

Горе долу и на мен така ми казаха още в началото.
Само ме попитаха дали имам изкуствени импланти, пирони, байпас.
Изобщо не ми хрума идеята на lily.ana. Страхотна си!

Към нея аз почти всяка вечер си правя масажи с оня масажор от Топ-шоп. Излезе добра работа. Едната вечер с вълнообразната приставка на сухо, на следващата с антицелулитен гел и приставката с топчетата. Не мия гела след това, оставям го да ми топли.
Май писах за това, сори.

мауз 8th July 2011 17:46

Бях обещала да проверя и споделя.
Днес попитах в студиото в Лозенец - работят /тази, на която съм аз/ на 1 MHz, но дали е много или малко не мога да преценя.
Може би някоя от вас ще знае как да попита Гугълчо за отговор.

Мария Василева 8th July 2011 19:14

Цитирай:

Първоначално написано от мауз (Публикация 747204)

Наистина, всяко инфо е добре дошло! :bravo:

lily.ana 8th July 2011 19:45

1 MHz при всички случаи е по-добре от 60-70 KHz. А що се отнася до гугъл не съм сигурна с нашите скромни познания дали ще можем да отсеем вярната от подвеждащата информация :1231:

мауз 8th July 2011 21:15

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 747465)
1 MHz при всички случаи е по-добре от 60-70 KHz. А що се отнася до гугъл не съм сигурна с нашите скромни познания дали ще можем да отсеем вярната от подвеждащата информация :1231:

Дано си права!
Трябваше да повдигната темата преди да започна, но за сега нямам повод за оплакване.
Като общо съм доволна от центъра. Личи си, че работят компетентни момичета. Съвестно работят.
Проблем /за мен/ - скъпо е :shock:

lily.ana 8th July 2011 22:20

Скъпа е процедурата, да. Като се има предвид, че организма ще се опита бързо бързо да попълни "липсите", след като приключат процедурите. Хубаво е да опиташ да спазваш добър режим на хранене и повече движение, за да запазиш постигнатите резултати.

мауз 9th July 2011 11:33

О, да!
Аз съм си на хранителен режим. И ще продължавам.
Просто след многото свалени килограми остана тумбака, които не пожела да се повлияе повече. Там където свалих остана гънка. Не мога с коремни преси заради повредените ми гръбначни прешлени - та за това ...
Правя всичко възможно да се стегна, въпреки че при мен вече няма кой да ме гледа - правя го за себе си. :1228:

lily.ana 9th July 2011 13:17

Най-добре е като го правиш за себе си. Пожелавам ти да останеш много доволна от постигнатите резултати! :1231:

мауз 9th July 2011 14:02

Цитирай:

Първоначално написано от lily.ana (Публикация 747549)
Най-добре е като го правиш за себе си. Пожелавам ти да останеш много доволна от постигнатите резултати! :1231:

Благодаря! :2008:

мауз 9th July 2011 17:37

Рекламират някакъв термален гел Монида. Пишат страхотни отзиви, въпреки че може и те сами да са си ги написали.
Някоя от вас имали инфо?

RedHot 17th July 2011 21:54

Цитирай:

Първоначално написано от мауз (Публикация 747204)
Горе долу и на мен така ми казаха още в началото.
Само ме попитаха дали имам изкуствени импланти, пирони, байпас.

Към нея аз почти всяка вечер си правя масажи с оня масажор от Топ-шоп. Излезе добра работа. Едната вечер с вълнообразната приставка на сухо, на следващата с антицелулитен гел и приставката с топчетата. Не мия гела след това, оставям го да ми топли.
Май писах за това, сори.

мауз,за какви импланти става на въпрос?Силиконови ли?

мауз 18th July 2011 13:00

Не. Разни хирургически за сърце: байпас, изкуствени клапи, стендове или нещо метално вътре в тялото. Предполагам заради ултразвука. Да не повреди някоя "машинка" в тялото.

RedHot 23rd July 2011 21:51

Благодаря ти мауз :).Аз разпитвам заради маминка.Душицата цял живот се бори с тоя брич и има една липосукция но не се навива за втора,а и остана малко за сваляне отстрани.Надявам се ако се подложи ще има добри резултати и при нея,че в интернет много противоречиви мнения .Явно при всеки е различно и просто трябва да се опита.

мауз 24th July 2011 08:00

При разговор с "операторката" разбрах, че при бедра има по-силен ефект отколкото при корем. Само една степен, но пак е по-добро.
Ако наистина се насочиш към това ти препоръчвам да й закупиш направо пакет с намаление. Обикновенно те убеждават първо да опиташ с 1 процедура /което значи да платиш пълната цена на първата процедура, а от една ефект няма - та това само оскъпява нещата/. Ако направо закупеш пакет имаш до 15% намаление, което не е малко като сума.
Успех на майка ти!

RedHot 26th July 2011 20:03

Супер,много се надявам да има добър ефект при нея,много ще е щаслива ако най накрая се отърве от бричовете,че сега все с поли ходи.Мерси за съвета маузи :2008:,значи отивам и директно си искам пакет,не да ми се правят на интересни.Като ги започне ще пиша има ли ефект и при нея,със сигурност ще е полезно на тези които се колебаят.

pako.a 6th August 2011 12:47

и аз да кажа

Ефект от кавитацията има - същия съм постигала и с масажи.
Кожата обаче увисва. Обясниха ми, че тия китайски боклуци разрушават и мускула. Покачиха ми се и чернодробните показатели, което говори, че организмът не може да се справи с токсините, които се изхвърлят. Целулитът не е мръднал-заради некризата и срастванията може да се увеличи даже. Сега правя лимфен дренаж, за да се очистя по-лесно и антицелулитни като ми правят и вендузи за срастванията. Поредната мода, която ще си замине - и отново към ръчния масаж, безвредно, ефективно и... приятно мам...а му:)

мауз 7th August 2011 09:46

Цитирай:

Първоначално написано от pako.a (Публикация 751523)
Ефект от кавитацията има - същия съм постигала и с масажи.
Кожата обаче увисва. Обясниха ми, че тия китайски боклуци разрушават и мускула. Покачиха ми се и чернодробните показатели, което говори, че организмът не може да се справи с токсините, които се изхвърлят. Целулитът не е мръднал-заради некризата и срастванията може да се увеличи даже. Сега правя лимфен дренаж, за да се очистя по-лесно и антицелулитни като ми правят и вендузи за срастванията. Поредната мода, която ще си замине - и отново към ръчния масаж, безвредно, ефективно и... приятно мам...а му:)

За кавитацията ли е? Тя ли е китайски боклук? Просто не разбрах за какво е поста ти.
При нея ли се покачват чернодробните показатели, заради невъзможността да се изхвърлят токсините? Би ли ми пояснила, това ме интересува. Пък и едно друго виждане ще е полезно за всички.
Говориш за некриза и сраствания .... ще те моля да поясниш.

pako.a 7th August 2011 17:09

некроза, объркала съм, не некриза

Ултразвукът наистина унищожава мастната клетка. Това го зная от преподавател по патоанатомия в МУ. Това ме подведе да ползвам кавитацията. Само, че имало значение параметрите на ултразвука за да се повлияе мастната клетка. Китайските апарати разрушават силово и други тъкани, заради ниската честота. При бомбиране на клетката се получава некротична тъкан, която се преработва от черния дроб. Представи си - загуба на 2см. мастна тъкан, колко некротични вещества трябва да се преработят от черния дроб - явно за това съм покачила показателите, той просто не може да се справи. На мястото на разрушените клетки се образува съединителна тъкан, когато се натрупа в такива количества се получава срастване. Аз често задържам и течности, което може би допълнително е затруднило изхвърлянето на токсините при мен. А рязката загуба на сантиметри доведе до отпускане на кожата. Това, което ме притеснява най-вече е дали през зимата всичко, което съм загубила като сантиметри няма да се върне като натрупване на съединителна тъкан. Представи си една рана- образува се белег, само че той е вътрешен, не се вижда. Надявам се и с черния дроб всичко да е наред, но сега пия хапове за да намалим показателите. Когато показах клипчето със сланината, която се разтапя и загаря на моя лекар той много сериозно каза:"Знаеш ли, от какво умират хората при тежки изгаряния, не от раните, не от болката, а от токсините, които черният дроб не може да преработи." Проблема е че подписах декларация, че нямам чернодробни заболявания, което е факт, но никой не ми обясни, че има опасност да се развият такива от претоварване. Изобщо не се бях замислила, че при липосукция, мазнините се източват и изхвърлят, а тук цялата тази гадост трябва да се преработи от организма.

мауз 8th August 2011 17:06

Уауу, не знаех. Благодаря за пояснението.
За честота, май се казваше, попитах и ми казаха: не е китайски и работел на 1 нещо си херца. Бил силен и за това ме държаха на 8 мин., а последните две процедури - на 9 мин.
Твоят пост доста ме уплаши и ще поискам и аз изследване на черен дроб още на първото ходене при джи-пи-то.
За сега продалжавам да пия по много вода.

titi1 9th August 2011 09:22

Мауз, като прочетох това сериозно се притесних за теб!
Задължително върви да си правиш изследвания, дано нещата са под контрол при теб и си попаднала на качествен уред!
А се чудя, как може да се работи с некачествени апарати, които могат да ти докарат куп проблеми и неприятности, просто акъла ми не го побира...що за хора са тия, където ти взимат парите и в същото време ти забиват нож:1208:

pako.a 9th August 2011 12:59

Хапвай и по-леки храни, опитай лимфен дренаж, ама ръчен, да не е с машина. Моля те, сподели дали имаш отпускане на кожата, защото аз да. Успех:)

pako.a 9th August 2011 13:04

Аз си мисля, че няма достатъчно изследвания за резултатите след време. Може това да е специфична реакция на моя организъм. Още веднъж успеххх

Roro333 9th August 2011 15:36

sled 10

da spodelia i svoeto nabludenie po temata. Napravih 10 protseduri na tsena ot 120 lv ednata. Po printsip sportuvam tri puti v sedmitsata i to za poslednite 4 godini, hrania se zdravoslovno i t.n., taka che edinstvenata mi tsel beshe premahvaneto na tselulita ot bedrata i hansha, kudeto sporta pomaga, no ne vurshi chudesa. Ne sum imala ochakvania za namaliavane na obikolka ili svaliane na kg - samo i edinstveno da se mahnat zle izlglejdashtite "portokali".
V salona, razbira se, me uveriha, che to tova moito ne e nishto i shte go mahnem za nula vreme ..., daje 10 mai mi bili mnogo ....
napravih si gi vsichkite 10 kato edna protsedura se sustoi purvo ot ultrazvuk, posle ot vakum masaj i sled tova ot "presa". Pieeh ejednevno po 3.5 - 4.0 litra voda i efekta e tochno NULEV. Tselulita si e tam!!
Komentara im - iavno tezi masni natrupvania sa po-otlejali vuv vremeto i razgrajdaneto im ne e taka prosto ...
Az lichno ne preporuchvam kavitastiata, no tova e si e moia skromen opit :(

мауз 9th August 2011 19:53

Аз имам резултат в сантиметрите, но не искам да плащам със здравето си.
Като ви чета се питам защо по-сериозно не повдигнах въпроса преди да се захвана. За питате - питах, но никой не обърна внимание.
Ще си направя изследвания.
А в събота ще се премеря и ще ви кажа дали и колко см. съм си върнала.
При положение, че се храня както преди и по време на процедурите. Режимът ми е доста еднообразен.

pako.a 9th August 2011 21:24

Мауз, сподели моля те, дали кожата ти е увиснала или си е еластична.
РОРО 333 - утре съм на масаж и ще питам в твоя случай какво може да се прави. Поне знам, че тия хора не обещават напразно и работят само с постоянна клиентела. Може да дадат съвет. Моят целулит върви добре, но не благодарение на кавитацията. 120 на процедура, ако машината наистина е 3-4000 долара, те я избиват за седмица .... е...бати:(

мауз 13th August 2011 14:42

Както бях обещала - споделям.
Сутринта се мерих: нямам промяна в сантиметрите. Последната процура беше преди 19 дена. Казвали са ми, че действието продъължава още към месец.
Нямам и увиснала кожа. Имам само 1 качен кг. от тогава, с който се боря.
Продължавам три пъти в седмицата с домашния масажор. През манипулация слагам загряващ гел, следваща е на сухо с вълнообразната приставка.
Аз и не очаквам чудеса, все пак гоня 60-така :1231:

ivo_1978 8th November 2011 22:32

кавитация

Здравейте искам да кажа и аз нещо за кавитацията.
Първо, ние сме малка фирма, която се занимава с внос на подобни апарати с честота 40kHz. Имаме над 10 годишен стаж в областта на рехабилитацията и спа услугите.
В последно време има тенденция да се твърди че посочената по горе честота е вредна. След два дни престой в интернет и търсене на статии и публикации по темата попаднахме само на едно изявление. Определена фирма която внася апарати с честота 2.7MHz, си е направила труда да оплюе всички останали марки с по ниски честоти. Малко прилича на предизборна реклама .
Фирмата от която внасяме апарати работи с цял свят Америка, Европа, Русия, Азия и т.н., Всички апарати имат европейски сертификат за качество, което е гаранция че апарата отговаря на европейските стандарти за качество. Според вас ако този апарат причинява некроза той ще бъде ли допуснат на световния пазар. Те произвеждат подобни апарати от над 4-5 години и до момента няма проблеми с тях.
Проблеми могат да възникнат при всеки апарат когато с него работят неквалифицирани хора и когато подценяват общото състояние на клиентите и работят с максимална мощност на апарата.
Точно за това има точно определено време и сила на УЗ при извършване на процедурите.
А нали говорим за кавитация – нали тя се постига от ултразвук с ниска честота Khz, който навлиза по дълбоко и резултатите са по добри. Ако има проблем придадена процедура то това е от стремеж за 30 мин. някои да станат като принцеси и при това на всяка цена.
Убеден съм че при процедура с какъвто и да е УЗ на максимална мощност и стабилна методика (ако не движите главата) ще настъпят проблеми та ако ще да е на 100MHZ. Не е ли така.
Ако един апарат не отговаря на определени стандарти и няма сертификат, то той не може да бъде внесен в България.
Ние направихме запитване във ИАЛ, изпратихме им сертификати на апаратите, и те след преглед на сертификатите ни казаха че посочените апарати не са медицинска апаратура, не подлежат на техен контрол И МОГАТ СВОБОДНО ДА СЕ ПРОДАВАТ МА ПАЗАРА.
Ако имаше проблем с посочената честота 40 kHz, мисля че те щяха най малко да ни предупредят.
Така че моля Ви престанете с глупостите, а си намерете хора които знаят как да работят и им се доверете.
Тези които пишат подобни изказвания знаят ли какво е некроза и до какво води.

lily.ana 8th November 2011 23:35

Във Вашия така дълъг и обстоен пост аз не открих нищо полезно честно казано. Положителното е, че сте си направили труда да пуснете някакво запитване, но отговорът общо взето е бил "вие не сте наш проблем". Всичко останало в поста Ви не е подплатено с факти или практика (а кавитацията няма достатъчно практика в дългосрочен план, за да твърдите какво би предизвикала процедурата след време). Така че хайде ако обичате кажете нещо по-конкретно, което да разсее "глупостите", които ние сме писали :bubblegum:

ivo_1978 9th November 2011 08:51

Ултра звук с честота 40 Khz се продава България поне от 3-4 години а в света от повече. Мисля че това е достатъчно време за да се проследи ефекта от него. Второ аз не съм тръгнал да се защитавам Ако е вредно как ще се продава на пазара, как са получили сертификат за производство. Вземете и си чешейте езиците с нещо друго а не се занимавайте с неща които не разбирате.

Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:50.