Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Забременяване при недостатъчно спематозоиди? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6324)

BEBE26 19th April 2008 16:08

Забременяване при недостатъчно спематозоиди?
 
Здравейте! Аз се опитвам да забременея вече повече от 1 година и моят приятел отиде да си направи спермограма.Оказа се че положението е много зле и при него наличието на спематозоиди е много намалено и за това явно не мога да забременея.Също така са му казали че трябва да си направи още няколко изследвания за да видят какво прчинява това.Но проблема е че той заминава да работи в чужбина след 2 дни и няма да може да довърши останалите тестове. Аз много се разстроих,готова съм да го зарежа,защото наистина искам да си имам бебе.Той има 2 деца от предишен брак, но твърди че иска дете от мен и иска да сме заедно. Има ли някакъв начин да забременея заради неговия проблем? Страшно съм разстроена и объркана :(

secretk 19th April 2008 20:56

Препоръчвaм ти дa отидете в специaлизирaните болници, не съм много запознaтa , но според мен от сaмо себе си нямa дa стaне, може дa се нaложи ин витро или стимулaция. А ти прaвилa ли си изследвaния?
Виж тук, може дa ти помогнaт повече :)

Babri 20th April 2008 17:52

При наши познати проблема беше почти същия-почти никакви живи сперматозоиди и малко количество!

Мацката забременя ин витро,но чак след 6-я опит :?

milena127 20th April 2008 19:22

След като има 2 деца е възможно да има временна причина, която е причинила проблема.
Според мен е добре да се направят изследванията и тестовете, възможно е положението да се подобри.
Не се отчайвай предварително, по-добре да отидете при специалист и да видите дали е лечимо.

kklara 28th April 2008 09:55

Докато отидете пак на изследвания нека пие Геритамин или по отделно вит А и витамин Е,но примерно да ги пие 1 месец и след това 3 почивка или 1 седмица ги пие-3 почивка.Да не се къпе с гореща вода,горещи вани,сауна и т.н.,високата температура убива сперматозоидите.Да не носи пристегнато бельо. Пожелавам ви успех !Надявам се скоро да се похвалиш е добра новина

OskarWild 28th April 2008 15:30

В тоя ред на мисли, има ли някакви хапчета, които се приемат от мъжа и те му помагат :roll: да няма живи сперматозоиди?

Dia_t 4th May 2008 14:46

Имам познати които имаха същия проблем.Близо 4г нямаха деца.Ходиха при какви ли не специалисти,правиха какви ли не изследвания.Накрая се записаха за инвитро и докато чакаха за датата то взе,че стана!Така,че си зависи от нагласата,когато организмът е спокоен и не е вманиачен от тази мисъл,просто се случва.Дано и при вас да се получи така,а и за това което е написала kklara съм го чувала,че е хубаво да се прави. :2043:

kiki-miki 15th May 2008 13:26

BEBE26
Спермограма се прави само в специализирани клиники за лекуване на безплодие, там има специалисти. Твоят приятел къде я е направил? Ако е в някоя обикновена лаборатория, просто не се доверявай на резултатите.
Направете спермограма и идете при уролог-андролог. Специлано за София мога да ти препоръчам д-р Кацаров от Александровска. Всичко това ти го пиша, защото и аз съм минала по този път.
Това, което е казала клара е вярно. Но витамините са много повече. Специално за повишаване на бройката аз препоръчвам трибестан, витамин С, селен, фолиева киселина. Но ако има варикоцеле, трябва да се направи операция.
Не се отчайвай и успех! Стискам палци всичко да е ок!

The Shadow 14th June 2008 08:44

Цитирай:

Първоначално написано от kiki-miki
BEBE26
Спермограма се прави само в специализирани клиники за лекуване на безплодие, там има специалисти. Твоят приятел къде я е направил? Ако е в някоя обикновена лаборатория, просто не се доверявай на резултатите.
Направете спермограма и идете при уролог-андролог. Специлано за София мога да ти препоръчам д-р Кацаров от Александровска. Всичко това ти го пиша, защото и аз съм минала по този път.
Това, което е казала клара е вярно. Но витамините са много повече. Специално за повишаване на бройката аз препоръчвам трибестан, витамин С, селен, фолиева киселина. Но ако има варикоцеле, трябва да се направи операция.
Не се отчайвай и успех! Стискам палци всичко да е ок!

:D :2003: Кацаров наистина е специалист, но едно само ми убягва....мн. от диагнозите които поставя са нал. на Варикоцеле. И да трибестана както и другите витамини наистина се изписват за подобрение бройката и качестветото на спермата както и вит. Е /като мощен антиоксидант и който също мн. добре влия на репродуктивната с-ма/ В комбинацията със Селен дава още по мощен ефект.
И да да се избягва загряването под каквато и да било форма.
Хубавото е че това може да е временен проблем който се повлиява и нещата си идват на мястото :wink:
Успех и споко :!: :wink: Всичко ще се нареди :wink: :good_luck:

kiki-miki 20th June 2008 15:49

При всички положения щом има желание за бебе трябва да се подходи сериозно към тези неща. Понякога само с витамини не става.
The Shadow, благодаря - бях забравила да пиша и за витамин Е.
Д-р Кацаров е голям почитател на Оксибор форте - на много пациенти го изписва.
А за варикоцелето - може би просто повечето му пациенти го имат, затова и са повечко диагнозите. :wink:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:07.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.