Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Присаждане на коса (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=915)

Nimfea 3rd January 2006 15:22

Присаждане на коса
 
Здравейте!
Знам, че повечето дами тук едва ли се интересуват от тази.. мм как да я наречем процедура, но при някои хора (като мен) част от косата окапва без да можеш да я спреш по причини независещи от теб. Навярно всяка от вас си предтавя колко ужасно е да виждаш как косата ти капе, а ти нищо не можеш да направиш, но все пак дерзаеш, а след всеки опит с ново лекарство оставаш разочарован.
Пробвала съм какво ли не и напоследък започнах да търся информация за присаждането на коса.

Знам, че има няколко метода, като първия е просаждане на твоя собствена коса, която се взима от най-отзад (там косата обикновенно се запазва). Оказа се, че този метод не е особено успешен, защото в повече от 50% от случайте (особено пък в България) косата не прихваща. Така остават отвратителни петна и пълна невъзможност косата да израсте на ново. Та освен че даваш много пари не получаваш нищо.

Другия метод, който познавам е с изкусвена коса, която е създадена да прилича възможно най-много на истинската. С такава са Боби Михайлов, Иво Танев от Треска за злато и предполагам доста други. Знам, че тази имплантация се извършва при Сердев. Гадното е, че има малко цветове и в повечето случай се забелязва разлика между истинската коса и тази. Другото неприятно е, че след няколко години ( 3-4 или повече в зависимост от поддръжката) се налага нова операция.

Третия метод за който знам не може да се нарече операция, но представлява миниаюрна мрежа с коса, която се залепя на скалпа и се налага ендомесечно да се сваля надолу, тъй като израства заедно с останалата коса.

Тези, които имаха търпение да прочетат написаното от мен виждат колко е трудно за ненадарените с хубава коса хора. Вече 4 години се тормозя с всякакви лекарства и илачи а полза не само че няма ами става мъничко по-зле. Можете да си представите какъв стрес е виждаш как косата ти пада и то на 16 години. Никак не е приятно.
Ще помоля ако някои знае повече за присаждането на коса да пише.
Мерси предварително и красив ден!

Nimfea 15th February 2006 15:59

Момичета, имам парите за имплантиране на коса, но не знам по кой метод да си направя. Моля ви помагайте! В и-нет няма никаква информация или поне аз не мога да намеря...
Какво да направя?

SexyLady 15th February 2006 17:08

питай
 
Най-добре е да се консултираш с пластичен хирург. той ще те прегледа и ще ти каже кое е най-доброто за теб. Успех и сподели след това какво е станало :D

Nimfea 15th February 2006 18:49

Мерси! От утре почвам да звъня и да обикалям. Те май не всички пластични хирурзи предлагат, но все пак... първо мисля да отида при Сердев. После другаде...
Най-вероятно ще питам за мнението за някой хирург ако някой е ходил по своите си въпроси. Знам, че в БГ вече има много хора с присъдена коса, но явно тук няма

SexyLady 15th February 2006 19:07

може би е по-разпространено сред мъжката половина от човечеството, но честно казано аз също съм заинтригувана, защото не смятам , че тези услуги,които предлагат по фризьорските салони са удачни.Най-вече не са трайни и са пари хвърлени на вятъра за мен.

Nimfea 15th February 2006 19:34

mdam
 
Мдам... от косопад страдат само около 5% от жените. Само дето косопадите са различни. При мен е наследствен андрогенен косопад. Като при мъжете само, че не опадва чак толкова, че да ми лъсне кубето, ами просто се разрежда силно, отдолу се вижда кожата... особено покрай пътя. Подобно може да опада косата и ако има хормонални проблеми, но аз нямам. Та моето е нелечимо! Няма друг лек, освен хирургията... все пак нямам 20 години още :(

Aset 15th February 2006 20:37

Хич не те съветвам да ходиш при този мошеник Сердев, който не е пластичен хирург дори, не го е завършил като специалност.
Нямаш представа колко жени го съдят за поражения.
Не зная как е като хирург, но старата му слава лично на мен не би ми позволила да отида при него.
С пациентките, които го съдят и са ходили да говорят с него и да си искат парите се е държал лошо и унизително.

Nimfea 15th February 2006 20:50

da
 
Асет, да ама май само при него се слагат биофибри.
А каква му е старата слава? Аз от скоро се интересувам от такива неща въобще и ми е интересно.
Принципно поставянето на тези биофибри не е толкова опасно в сми не ре режат. Единствения риск е да ти се възпали някой косъм и е неприятно.

SexyLady 15th February 2006 20:59

в клиника Малинов също има присаждане на коса, но не знам по кой метод. Най-добре се консултирай с колкото се може повече лекари.
За Сердев аз също преди съм чела много лоши неща и не бих отишла там.А и взема многооооооооо скъпо :x

Nimfea 16th February 2006 09:55

Чували ли сте нещо за д-р Скерлев?

Dany 17th February 2006 00:13

Nimfea,оплешивяването при жените,тип мъжко,е много рядко,но все пак се среща.Но то се появява в напреднала възраст,доколкото знам.Каква е наследствеността при теб?Има ли жени в семейството ти,при които също в такава ранна възраст се е появило?Мисля,че на такава възраст се дължи на някакво заболяване,настоящо или в миналото.Боледувала ли си преди от нещо сериозно.Аз имах позната,на която е опадала косата след прекаран менингит в детска възраст.Може и от стрес да се получи.При какви лекари си ходила и какви изследвания са ти правени?Това,което си решила ми се вижда много драстично решение за твоята възраст.Сега се сещам оше нещо!На една моя приятелка по едно време почна много да и капе косата,беше ходила на кожен лекар,който и изписа нещо за мазане.Той я предупредил,че като почне да го ползва,отначало косопадът ще се засили,но да не се плаши,това е само първоначална реакциа,после почва обратната реакция.И трябва много търпение и постоянство.Спомням си,че и се оправи косата,но след колко време,не си спомням.А и вече нямам контакт с нея,така че повече информация не мога да ти дам.

Nimfea 17th February 2006 10:04

Здравей, Дани!
Мога да разказвам доста за преживелиците си с какви ли не доктори и лечители. Значи на баба ми по майчина линия косата е започнала да пада към 30 и няколко години по абсолютно същия начин... разреждане в областта на пътя най-много, но и цялостно. Както вече казах кожата ми отдолу се вижда. Общо взето само отгоре е толкова рядка, отзад по-става. Та на майка ми е започнала да пада на към 23-4 години по абсолютно същия начин. Като бях малка си мислеше, че при мен няма да се получи защото структурата на косъма ми е различна. Е да обаче с течение на времето косъма изтъня и когато бях на 17 години започна да пада. В началото малко по малко... докато в един момент не се засили адски много... първо придобиваше един такъв странен по-светъл цвят като изгорена, въпреки че не съм се боядисвала и не съм се къдрила и после опадваше (най-вече отгоре на главата както вече казах)
Още при лекото опадване майка ми се уплаши и ме заведе в поликлиниката про дерматолог, който предписа Апликорт за мазане, Ревалид за пиене и някъв шампоан не си спомням точно къв, но не даде резултат. След това ме заведе в специализираната дерматологична клиника... там човека предписа кажи речи същото... само ми каза да пия Мерц. След това ходихме в частна клиника с надеждата, че там работят по-добри специалисти, нооо грешкаааа! Предписаха ми ампули за мазане, които струваха майка си и баща си - 1 ампула 27лв и се купуват само при тази лекарка от частната клиника. Въобще глупост безподобна!
След това ходихме при един човек, който практикува ирисова диагностика. Приятелка на майка ми беше адски доволна от него иии цялото И семейство го посещаваше. В крайна сметка ми каза, че може да спре косопада, но не гарантира поникването на нова коса. Така и стана... колкото и странно да звучи ми направи билкова отвара, която за няколко месеца намали косопада ми до минимум няколко косъмчета на ден, което си е цяло постижение!
Лошото беше, че не ми изнасяше да си стоя без коса.. то е ясно. Започнах да нося ленти за коса, за да прикривам участъка най-отпред където се виждаше. Да обаче лентата ми задушава и опъва косата, което не е полезно за нея, пък и исках все пак да ми порасте нова, а не да ходя цял живот с шапка и лента.
В крайна сметка гледахме по телевизията в здравно предаване, лекар, който успешно лекува косопад. Той предписа пак витамини, но този път Фитовал + жен шен с пчелно млечице за засилване на организма и един лосион, който се втрива 3 пъти на ден в косата. Специално от този лосион съм адски доволна! Нямам никакъв пърхут откакто го ползвам, няма и косъмче, което да цъвти, но коса не пораства за съжаление (вече 6 месеца). Но пък лосиона не мирише гадно и за това си го ползвам, омазнява леко косата, но какво да направя?
Та така... за това започнах да мисля за хирургическа намеса. Нямам и 20 години да му се невиди, а ме е срам дам е види който и да е без шапка и лента. Кога да живея???

Aset 17th February 2006 21:13

Цитирай:

Първоначално написано от Nimfea
Чували ли сте нещо за д-р Скерлев?

Само добри неща, мила.
За Сердев - преди години, но тогава още не беше забранено, беше инжектирал силиконов гел със спранцовка, ей така, без капсула, в гърдите на много жени. В резултат той мигрира по тялото, получиха им се отоци, подутини в различни области, болки. Съдят го над 100 жени, доколкото зная.
Другото е, че няма специалност "пластична хирургия".

Dany 17th February 2006 23:22

Нимфея,ползвала ли си серията на Vichy "DERCOS"?Има ампули за жени и шампоан.Vichy имат авторско право върху състава им!За ампулите пишат,че след 3 седмици употреба:

79% спират косопада
78% подсилват косъма
88% подобряват структурата на косъма
71% сгъстяват косата

Опитай,ако още не си!Ползват се 6 седмици,седмично по 3 ампули,но не наведнъж,не се отмиват.В една кутия има 12.

Не съм чела всички резултати,но това ми се видя интересно,ако се спреш на такъв вариант или поне за консултация.Доколкото разбирам става въпрос за някакъв нов метод:

http://devacenter.net/vazst.htm

Желая ти успех с най-добри чувства и пиши пак,ако има развитие на нещата :wink:

Nimfea 19th February 2006 21:43

Дани,в момента ползвам само шампоана на Виши от тая серия. Иначе точно тези ампули не съм ползвала, но ампули против косопад на Фито (плюс шампоана им за косопад), същия вид ампули нa Rene Furtier + шампоани против косопад всякви.
Още (въпреки че в момента косата ми не пада) не смея да си купя от масовите шампоани.
Та за това вече съм доста скептично настроена към подомни хъмм козметични продукти да кажем. хубави са наистина, но полза никаква.
Та така... иначе аз вече не се сдухвм много. Ако ме видиш на улицата няма да ти направи впечатление, че нещо ми има освен че косата ми е редичка, ама такава е и на доста други хора, така че...
Все пак ми се ще да мога да си правя разни прически... като другите, обаче ме е страх от белезите при присаждането от моята си коса. За това и толкова се интересувам от присаждането при д-р Сердев... разкъсана съм.. чудя се какво да направя :?:

Dany 19th February 2006 23:29

Тогава непременно си вземи и от ампулите и ги ползвай комплексно с шампоана,ще имаш по-добър ефект.Чувала съм много добри отзиви за тях.В края на краищата става въпрос само за 6 седмичен курс!И на седмица само 3 ампули!Измиваш си косата и втриваш една ампула в корените и толкова.Ще ти отнеме 2-3 минути!

Nimfea 22nd February 2006 11:19

Купих си ампулите на Виши, но и си записах час в клиника Малинов за другия месец да видим какво точно представлява операцията, рискове (особено за околната коса най се притеснявам), цена и т.н Иска ми се да отида и при други хирурзи, но не намерих много... В Тривия някъв доц. д-р Христо Бояджиев, но тук някъде бях чела, че не не сте доволни за други процедури. А и като видях снимки в сайта съвсем се октазвам. Нещо хич не ми допада да изглеждам по подобен начин брррррррр

http://www.trivia-clinic.com/images/g42_2.jpg
http://www.trivia-clinic.com/images/g42_21.jpg

dnny 22nd February 2006 11:34

:)
 
Той е доста добър и известен.Практикува от 100 год,но за такава интервенция не мога да взема отношение.Нямам познати подложили се на нея.
Успех!

Nimfea 23rd February 2006 21:06

Писах E-mail На Георгиев. Прави такава операция, а и консултацията е безплатна! Ще се обадя утре да се запиша.
Интересува ме обаче как мога да се свържа с д-р П. Тепавичарова от Александровска болница, защото разбрах, че и тя се занимава.
ще бъда благодарна ако някои ми обясни как стават нещата при нея. Мерси!

bimbi 23rd February 2006 21:25

Цитирай:

Първоначално написано от Nimfea
В Тривия някъв доц. д-р Христо Бояджиев, но тук някъде бях чела, че не не сте доволни за други процедури.

къде пък чете да има недоволни :shock: той е един от най-добрите пластични хирурзи в БГ...
както и да е. желая ти успех, и сподели резултата от търсенето на лекар и евентуално операцията, че имам един приятел с такъв проблем. ще следя темата с интерес. още веднъж Успех :)

Nimfea 23rd February 2006 21:55

Цитирай:

къде пък чете да има недоволни той е един от най-добрите пластични хирурзи в БГ...
Сега търсих нещо не мога да намеря темата, но някой беше написал нещо от сорта " да не бе обезобрази някой като Сердев и Бояджиев" за товааа...
хъзм както и да е ... най-вероятно ще отида и при него на преглед :)
Иначе съм се поинтересувала доста от подобни интервенции, четох в чужди сайтове, няма универсален метод и безрискови операции за съжаление

jleb 2nd March 2006 17:01

Хм
 
Значи аз имам подобен проблем и въобще не знам към кого да се обърна.
Аз съм момче и съм на 21 години имам оредяване ба косата. Още не е станало голо петно, но е на път да стане и това не ми дава мира.
Сигурен съм че е на генетична основа, тъй като дядо ми е имал същия проблем.
За момента и аз търся в нета ако изпадне някаква оферта, но общо взето не знам към кого да се обърна. А и мненията, че този или друг доктор не стават, и че ползват шарлатански методи не ме улесняват особено.
Моля помагайте.
Кажи как са минали консултациите ти.

лилия 3rd March 2006 08:35

Здравей, сестра ми имаше същият проблем. Почти остана без коса, беше на 15-16 години, а сега е с много гъста коса.
Бяха й предписали алое мускулно инжекции, биха й ги някъде 2 месеца, в комбинация с витамини.

Можеш да провериш в аптекита за Rogaine - ампули, това е единственото лекарство, регистрирано в Америка официално за косопад. Струват към 80 лв.

Успех!

Nimfea 3rd March 2006 12:35

Здравей Лилия, Регаин също съм ползвала, но под формата на малък спрей с различни накрайници. Даже още се мотае едно шишенце тук някъде. При мен той не подейства никак добре. Използвах цял един флакон и бих казала, че косата ми започна да пада повече, но въпреки това продължих. Използвах го още в началото като се разбра, че с витамини и козметични ампули за мазане няма да мине. При второто шишенце обаче не видях косопада дори да намалява и за това реших да спра. Изчела съм дост информация за него из интернет. На някои хора помага, на други не. Явно зависи и от типа косопад.

Що се отнася до инжекцийте с Алое вера в момента приемам екстракт. За инжекции не бях чувала.

Aset 3rd March 2006 13:00

Цитирай:

Първоначално написано от Nimfea
Купих си ампулите на Виши, но и си записах час в клиника Малинов за другия месец да видим какво точно представлява операцията, рискове (особено за околната коса най се притеснявам), цена и т.н

Nimfea,
ходи ли вече в Малинов?
Би ли споделила какво ти казаха?

Nimfea 3rd March 2006 13:15

Re: Хм
 
Разбирам те напълно, но е наистина важно да си направиш изследвания... специално хормонални е най-важно. Както и да ти погледнат скалпа под микроскоп, за да видят дали има останали фоликули или не.

Иначе аз вчера бях на консултация при д-р Страхил Ефремов в клиника Малинов. Човекът беше много любезен. Извика дерматолога на клиниката, който ме прегледа и след като изслуша разказа ми каза, че с мазила надали ще стане нещо. Ефремов беше доста изненадан, но каза, че е правил присаждане на коса само на пациенти, които нямат никаква и не е сигурен че ще се справи с такъв тип "сгъстяване". Още повече, че доста голяма опастност нещата да станат по-зле т.е да останат белези. Общо взето ме насочи при доц. д-р Тепавичарова като ми каза, че тя има най-голям опит в тази сфера. Дори И се обади на личния телефон и ми уреди час при нея в понеделник 11:30. Обясни ми, че тя е доста директен човек и ако не може ще ми го каже направо. Предупреди ме да не се занимавам с биофибри, защото те са със силиконова основа и има голяма вероятност от възпаление, което ще бъде пагубно за моята си коса.

Ако и Тепавичарова ми откаже не знам просто какво да правя. В чужди сайтове съм виждала снимки "Преди-след" на жени с присадена коса, които имат по-малка нужда и от мен. Явно обаче в България нещата не стават така. Остава ми да си събирам пари за операция в чужбина или да търся алтернативни методи.

jleb 4th March 2006 16:05

Не знам какво да правя, аз съм на същото положение като теб. Писах на Сердев, ама след това което прочетох за него във форума се замислям дали да му се доверя. Също така не съм сигурен дали искам коса от изкуствени материали, а и самия Сердев казва в сайта си че така присъдената коса се губи по 20% на година в най-добрия случй.
Мен това не ме устройва, ако правя нещо искам да е с постоянен резултат.
Писах и на една клиника във Варна. Метода по който работят е с присаждане на собствена коса. Те ми казаха, че няма проблеми и че всичко ще си е както преди. Точно това ме съмнява, а и не са написали нито една дума за риска. Аз разбрах за тях по интернет, така че много ги знам какви са.
Продължавам да се ровя в нета и чакам да изпадне нещо. Честно да си кажа съм отчаян. Така че продължавам да следя темата с интерес.
И очаквам да кажеш как е минала консултацията в Понеделник.
Късмет!!!

Nimfea 6th March 2006 15:38

Ох, аз вече се отчаях. Днес ходих при Тепавичарова. Тя ми каза да си купя Regaine обаче от чужбина, защото в България внасяли само 2%о, а той не вършел работа. Трябвало 5%.
Направо не ми се започва да търся на ново... грррр
Както и да е каза ми още да отида 6 месеца след като започна лекарството и ако няма подобрение може би ще рискуваме с операция. Като излизах ми каза цитирам " Ти си много хубаво момиче, това са бели кахъри". И ми изглеждаше така, че нямам нужда, но ако ви покажа снимки... мисля, че ще сте на друго мнение :(

SexyLady 6th March 2006 16:02

А може би наистина си внушаваш.Ако искаш пусни снимки тук без да си снимаш лицето и ще получиш сравнително обективно и безпристрастно мнение. Съмнявам се, че проблемът ти е толкова сериозен. И моята коса не е толкова гъста, колкото ми се иска, ама за съжаление това е положението :(

milena127 6th March 2006 16:12

"Писах и на една клиника във Варна. Метода по който работят е с присаждане на собствена коса. Те ми казаха, че няма проблеми и че всичко ще си е както преди. Точно това ме съмнява, а и не са написали нито една дума за риска. Аз разбрах за тях по интернет, така че много ги знам какви са. "

Коя е въпросната клиника? Аз се оперирах в Валем за увеличаване на бюст, и доколкото си спомням в брошурата им имаше и такава интервенция- присаждане на коса. Но разбира се не мога да ги препоръчам в случая, не съм запозната, просто ако не е същата можете да проверите и там.

Nimfea 6th March 2006 18:52

Ето... така изглеждам в най-лошия си вид... т.е когато косата ми е настрани или назад не е 4ак толкова зле, но си е гадно мен ако питате... ама кво да направя ?

http://serenity.hit.bg/ujas.jpg

:( :( :(

jleb 6th March 2006 20:45

Ако трябва да съм честен не е чак толкова зле, но все пак не е и от най-гъстите.
Не знам какво да ти кажа. Последният специалист на който се натъкнах се казва доктор Ефремов, на мен ми се вижда компетентен, за това ще помоля ако някой знае пове4е за него да каже.
Nimfea искам да те попитам, от това което си чела риска наистина ли е толкова голям, или ... Защото аз писах на 4 клиники и вси4ки казват че проблеми няма да има, и че е нямало до сега. Разбира се винаги има риск. А някой май ми писа, че даже и косъма да не прихване пак може да се оправи.
И въобще не знам какво да правя и на какво да вярвам.
Хорааа помагайте :( :(

SexyLady 6th March 2006 21:03

Добре де, на Боби Михайлов и този от Треска за злато перчемчетата също са им присадени. Защо да е проблем тогава?

Nimfea 6th March 2006 22:46

на Боби Михайлов и Иво от Треска за злато са с биофибри. Ефремов обаче ми каза, че слагат само когато има напълно голи участъци, защото много от имплантите се възпаляват(както казах вече са със силиконова основа). Ти не ги гледай, че на телевизора изглеждат чат пат добре. Тази коса е ммм как да я наречем ... пластмасова. Не може да се променя прическата, защото има опастност от буквално счупване на косъма, като веднъж счупен импланта не може да бъде изваден трябва да се изчака да падне. Не може да се суши със сушоар, да се боядисва, а и цветовете на биофибрите са само 14. Представете си каква вероятност има да ми е еднакъв цвета на косата.
При другото страшни са белезите. Днес Тепавичарова ми каза, че скалпа трябва да е в идеално състояние, косата която ще "клонират" също. Иначе не се прихваща.

Nimfea 6th March 2006 22:50

jleb, на e-mail всички ще ти кажат, че няма проблем за да отидеш на живо. Моя съвет е да се коснултираш с най-известните хирурзи в тази област (според моите проучвания това са Тепавичарова на първо място... на бюрото и със собствените си очи видях снимки на мъж с планирана такава операция... без да съм искала просто мернах, след нея Ефремов и после Бояджиев...) Ако се доверя на някого ще е на някой от тях.
Забравих да кажа, че днес видях правени устни от Тепавичарова СТРАХОТНИ! Както и прибрани уши.. много добро изпълнение!
Не че нещо, ама това съм видяла с очите си наистина.
Освен това както вече казах жената е директна като не става не става.. изяснява ти рисковете и т.н.

SexyLady 7th March 2006 09:35

Явно в тази област пластичната хирургия напредва по-бавно :( Аз съм убедена, че след някоя и друга година няма да има невъзможни неща, така че не се отчайвай.
Малко от областта на бабините девитини /или както там е думата/, пробвала ли си да се търкаш с чесън?Казват, че действало без отказно , но трябва постоянство. С миризмата обаче не знам как да се бориш :?

krasiva 21st March 2006 10:27

Здравейте
 
Кой може да ми даде координати на Тепавичарова? Къде се намира тя? Както и някакви телефони за лична връзка. А също така и къде могат да се изследват хормони и съответно прибилизително колко ще струват манипулациите.
А консултацията при Тепавичарова на каква стойност е?
Предварително благодаря.

warp 24th March 2006 00:35

Между другото наистина единственото свястно лекарство за жени е Minoxidil(Rogaine). И ако се засили косопада в началото това е знак, че действа! Затова пробвай с 5% разтвор и недей да спираш поне за 3-4 месеца! Не е задължително да поръчваш Rogaine(това е само марка и е по-скъпа). Има Generic Minoxidil 5% за двойно по-малко пари! Аз ползвам 5% Minoxidil на Kirkland, само че за мъже. 4 флакона с доставката ми излязоха към 90 лева. Пробвай!

ivann 29th March 2006 21:11

Здравейте, следя темата с интерес, защото и аз сам потарпевш.

Не ми е опадала наплано косата ама вече ми се вийда главата и почва да прозира гадничко. Пробвах някоколко билкарски историй, разни шампоани и мазила ама нищо не става. А това Ерваматин е пална измишлиотина която при мен даже имаше обратен ефект.

Затова вече доста се поинересувах от присаждането, и това което виждам в момента най доброто май е присаждането на собствена коса като се взима коса от тилната част на главата.
Искам да попитам дали има някой тука който да се е подлагал вече на това присаждане и кам кои доктори е най добре да се обарнем?
Аз вече се срещнах с д-р Веселин Динев,човека ме обнадежди и сам почти готов да го направя при него. Някой знае ли нещо повече за него.
Иначе питах и няколко клиники във Врна и ми казаха че използват сащия метод ама на мен Варна ми е доста далече.
Надявам се да получа повече информаци за някой д-р от Александровска болница зашото те са най добри и най вероятно тогава ще се реша.
Някой може ли да даде повече информация тук. Благодаря !!!

Chujdata 30th March 2006 07:57

Аз имам правени гърди при Динев и винаги съм казвала, че той е моят хирург.Лошото е, че не знам как се справя с присаждане на коса.Но със сигурност можеш да го разпитваш и два часа за подробности и рискове и няма да ти откаже да обяснява. Освен това той е с френска школа в пластичната хирургия и определено мисли и работи по друг начин.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:44.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.