Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Мода (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=22)
-   -   ebay.com - отново! (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6346)

desss 22nd April 2008 09:44

ebay.com - отново!
 
здравейте, мацки! изчетох всички коментари по тая тема, ама все още има неща, които не са ми напълно ясни. може ли някой, който си е поръчвал или пък е запознат добре, да ми обясни? интересува ме как точно се създава акаунта, ако спечеля някой търг, мога ли да поръчам повече от един брой от продукта, как да си изчисля точната цена, която ще платя - в смисъл освен цената и шипинга, какво друга се включва, и всички такива подробности, свързани с покупката. благодаря предварително!

Mirami 22nd April 2008 11:33

Акаунта се създава за 2 минути, не се притеснявай, това не е проблем. Влез горе вляво REGISTER и давай.
Ако искаш повече бройки от продукта пиши на този, който е направил обявата и му го кажи, можеш да му предложиш и цена на ЛС. Ако си купила на търг обаче това не е възможно, защото цената е само за тази бройка. Често ще видиш обяви с фиксирана цена, ако те устройва, там можеш да си поръчаш и повече бройки, но няма търг. Пак ти препоръчвам да пишеш на продавача.
Цената на доставката обикновено я пише на самата обява, ти нямаш други разходи. Преди заплащането ще ти даде общата сума с доставката. Аз плащам винаги с кредитна карта, която е зареждаща се тип ВАУЧЕР, защото винаги има риск да ти вземат данните в Интернет, записах се за PayPal и плащам чрез тях, защото е най-сигурно.
Ако купуваш повече бройки от продукта обикновено цената за доставка се плаща само веднъж, това е валидно и ако купиш повече продукти наведнъж от един продавач.
Съветвам те да си направиш акаунт и да се помотаеш малко, за да схванеш нещата. Не се притеснявай, защото е доста елементарно.
На продуктите от Америка се плаща мито, така че гледай да купуваш от Европа, там по-лесно се правят сметки (цена+доставка). Не съм купувала от Азия, но мисля, че и там има мито. Понякога изглежда, че даден продукт е по-евтин в Америка, ама като направиш сметка с митото и губенето на време, за да го изискаш, ти изнася да го купиш от Европа. Сметките ги прави автоматично страницата при поръчка преди да заплатиш. Ако имаш и други въпроси, питай.
А, да, внимавай от кой купуваш, чети мненията, особено негативните, защото позитивните понякога си ги пишат сами продавачите.

desss 22nd April 2008 19:19

здравей, strangenick2! много благодаря за изчерпателния отговор. имам само още няколко въпросчета и спирам вече, че почвам да се чувствам тъпо :oops:. как да разбера колко е митото, понеже съм си харесала едни обувки от Щатите, и няма как да ги поръчам от Европа. освен това, пише, цената на доставката за един чифт, а също така, че всеки допълнителен чифт се плаща, но сумата е 2/3 по-ниска от другата..... и май това е....ако можеш да ме просветлиш и по тия въпроси....благодаря отново!

llullu 23rd April 2008 22:38

здравеи,едното е цената на доставката до Б-Я а другото цената на обувките ти.

desss 24th April 2008 07:11

здравей llullu! това ми е ясно, че са цената и шипинга, но друго не мога да разбера - има ли някакви други такси, освен тив. бях чула, че се плаща и мито за стоките от Америка, вярно ли е?

llullu 13th May 2008 23:25

не съм купувала от америка маи няма от там бе,незнам аз си пазаря редожно от EBEY.UK АНГЛИЯ И ДОСЕГА НЯМАМ ПРОБЛЕМ,няма мито нищо няма само доставка и цената :D

Mirami 14th May 2008 10:01

Дес, попитай продавача, той би трябвало да знае колко е, ако е продавал преди това в Европа.
Мен митото доста ме изненада> купих си един халат от там и митото излезе почти колкото самия халат. Но мисля, че има определен процент, който се изчислява върху стойността на стоката. Виж дали има нещо по БГ сайтовете за мито. Моята поръчка беше за Италия и може би има разлика с България, все пак различно законодателство...

liuskata8305 8th June 2008 16:57

най малката тяхна номерация,за коя наша се води :roll: :oops: Нося 35 :lol:

.:Sani:. 8th June 2008 19:09

Мисля, че е 4. Виж таблицата има и в см. Women's Shoe Approximate Sizing :2003:

desss 8th June 2008 19:12

тяхната дамска номерация започва от номер 5 - което е някъде 36 номер на нашите или 35,5, защото те имат и половинки и така разделят и нашите на половина, така мисля, че беше. ако има още нещо - питай :)


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:26.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.