Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Мазила по време на бременност? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8176)

SweetShark 14th March 2010 08:58

Цитирай:

Първоначално написано от dandi
Здравейте
Включвам се, защото от няколко дни търся подобен на моя проблем.
Аз съм в шести месец и от няколко седмици /всъщност 1 месец/ кожата на корема и гърба започна да се лющи зверски, :cry: не мога да ви кажа сутрин като стана как пада като на парцали, смених 2 крема единия беше на Чико , сега съм на преварен зехтин и нищо не помага. А като имате пред вид, че от 3ия месец се мажа редовно сутрин и вечер. Незнам какво да направя и купя, а най-лошото е, че и сърбежите са супер неприятни :( . След като в 6и месец имам този проблем, чудя се как ли ще в 8 или 9и живи , здрави ....

Dandi, приемаш ли достатъчно витамини, желязо и др. добавки за бременни - под лекарски контрол? Питам, защото на мойто малкото по същия наин му се бели кожата на люспи на стъпалата, а според мен го дължим на известна авитаминоза от последната седмица-две...

dandi 15th March 2010 10:09

Здравейте,
Не мога да кажа, че съм взимала някакви специални витамини, освен фолиевата и малко флуор. Моята лекарка умишлено не ми предписа, защото аз ям достатъчно плодове по принцип.
Мога да ти кажа обаче, че вчера бях при любимата си дерматоложка, която бих я препоръчала на всички /тази жена е супер лекар/ и тя ми предписа няколко неща, но това от което кожата ми спря да се лющи след второто мазане е Eucerin - Urea 10%. Ако искаш повече подробности мога да ти пиша на ЛС.

schatz1 13th April 2010 22:11

По време на бременноста ползвах продуктите на Мустела и сега също съм си взела един възтановяващ гел за след раждане,въпреки че не са ми чак толкова фрапантни последиците

bebe6o4e 22nd April 2010 15:20

Мажех се с някакви масажни кремове, които бяха доста мазни. Не мога да си спомня марката обаче. :roll: Разминах се със стриите слава богу.

Бобето 25th April 2010 17:14

И преди и сега си ползвам кремовете на Palmers, и някои други чат пат.

mauschen 6th May 2010 22:55

Здравейте и от мен :)

Аз съм в 5 ГС и от момента, в който разбрах (което значи преди 1 седмица), започнах да се мажа с Frei, немско е, много ми го похвалиха в аптеките тук (живея в Германия), а и видях, че едно от другите момичета също го е ползвала и го препоръчва :)))) Аз си имам стрии от пубертета по дупото и по ханша, по корема нямам засега и сега умирам от ужас, че ще се нацепя... :( Ама, каквото е - това е... Мажа се, ще се мажа, пък ще видим :))) Стискайте палци ;) Ох, по-важното е, че ще имам бебчеееееее :mama: :mama: :mama: :mama: :mama: :mama:

i_ani 7th May 2010 07:52

Цитирай:

Първоначално написано от mauschen
... Мажа се, ще се мажа, пък ще видим :))) Стискайте палци ;) Ох, по-важното е, че ще имам бебчеееееее

Сега на пазара има много добри продукти за предпазване от появата на стрии (не е като едно време ) , но дори и да ти се появят , жертвата си заслужава :girl_in_love: :bebe: :girl_in_love: :wink: :D

Аз се сдобих с няколко стрийки по коремчето при първата си бременост :mama: , но ИЗОБЩО не ми пука :cool:

mauschen 7th May 2010 19:23

Цитирай:

Първоначално написано от i_ani
Цитирай:

Първоначално написано от mauschen
... Мажа се, ще се мажа, пък ще видим :))) Стискайте палци ;) Ох, по-важното е, че ще имам бебчеееееее

Сега на пазара има много добри продукти за предпазване от появата на стрии (не е като едно време ) , но дори и да ти се появят , жертвата си заслужава :girl_in_love: :bebe: :girl_in_love: :wink: :D

Аз се сдобих с няколко стрийки по коремчето при първата си бременост :mama: , но ИЗОБЩО не ми пука :cool:

Да, абсолютно съм съгласна с теб - няма по-важно нещо от малкото, сладко създание :bebe: :bebe: :bebe: :bebe: :bebe: :bebe: :bebe: :biggrin:

Lucrezia 31st May 2010 23:41

Какаовото масло е много хубаво за мазане четох. Мисля да си поръчам и аз, досега мажех едно олио на Мама Дона и засега нямам стрии! :D

dora7511 21st July 2010 21:55

За кокосовото съм и аз"ЗА".
И изобщо био козметиката.Нос амо на нея не бива да се разчита.Трябва да се храните здравословно и да пиете мнго вода(за вътрешна хидратация).
Аз ползвам NAtalia Vital Touch, много доволна, никакви химии и гадости няма, висок клас органик.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:51.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.