Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Мазила по време на бременност? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8176)

white_snake 9th February 2009 17:58

Цитирай:

Първоначално написано от bobeto83
Аз не съм съгласна с Аник, че лющенето не е свързано с разтягането, защото и по време на беремноста и след уголемяването на бюста кожата от разтягането ми почна за се бели.
зависи си от кожата, на някои се бели на някои не.

Бобе,лющенето наистина може и много често е свързано с разтягането на кожата,обаче в случая сисонката е във 2-ри месец и все още не е започнало да й расте коремче.
Аник е права,че заради многото хормони,и недостига на витамини и минерали(заради самата бременност) кожата става чувствителна,а и не само тя....давам пример веднага с коса,зъби итн,които много често се съсипват след и по време на бременността...

Бобето 9th February 2009 18:33

Може да сте прави , Но просто от поста на Аник подразбрах, че от разтягане на кожата тя не се люпи, което не е вярно затова дадох пример със себе си.
Но при Сисони може причината да е друга...спор няма!

sisoni 11th February 2009 10:05

много ви благодаря за отговорите :2020:

marti4ka 26th February 2009 15:07

аз се мажа с Dermolastin , много е приятен , лесно попива . В деветия месец съм и не съм се нацепила , което за мен е цяло чудо , защото от пубертета имам стрии навсякаде....така че съм предразположена и мисля че кремчето ме спаси , кожата ми винаги е много мека след като се намажа :) успех

milena127 26th February 2009 20:09

Sisoni, честито и лека бременност :mama:
Наистина гена има много голямо значение, но е добре да го подпомогнеш :wink:
Аз редувах - крема против стрии на Мустела, обикновено олио за тяло на Нивеа (бебешко) и маслото против стрии на Икаров. Нямам никакви стрии по корема, но също те съветвам да мажеш гърдите и краката ДО колената, понеже аз гърдите редовно ги пропусках и сега имам една малка стрия там :oops:

deriel 27th April 2009 16:08

Наскоро прочетох в статия, че стриите появени най-вече по време на бременността не са нито от ген, нито от неправилни мазила. Чисто и просто това е неправилен хормонален дисбаланс, който спира или забавя регенерирането на колаген и еластан /мисля, че така беше написано/ в кожата.
Тъй като стрии се появяват и по време на пубертета нали, тогава също хормоните бушуват.
Леко бременеене на всички, и не забравяйте редовното мазане, въпреки всичко.

trigers 11th July 2009 12:04

а ДЕРМОЛАСТИН къде го има, че проверих в няколко аптеки...но...няма

fruitty 13th July 2009 12:27

аз се мажа с маслата против стрии на Икаров и по цял ден кожата ми не се изсушава дано и занапред да е така

apoklistika 13th July 2009 13:40

Аз се мажа предимно с чисто бадемово олио, макар че си купих още поне 5 мазила... колкото и да се мажа обаче, корема започна да ме сърби, предполагам от разпъването на кожата... все още не се виждат стрии по корема, дано да не се нацепи, ама на задника старите ми се опънаха пак и заблестяха в цялата си прелест :?

Бобето 14th July 2009 01:15

Мажи си се Апо то сърбежа си го има при всяко разстягане даже и кожата може да ти се обели от разпъването.
Аз си се мазах мноооооого , но гърдите малко се нацепиха, хубавото е че не спрях да се мажа и стриите са незабележими почти и са мънички.
Но дупето ми се нацепи въпреки че не порастна много , нацепи се именно защото имах там стрии от времето на пубертета, а това е повече от гарант че ще се нацепиш през бременноста, защото вече кожата е по-тънка на местата където са старите стрии.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:30.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.