Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   На война срещу пъпките по гърба и ръцете... (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1632)

LPT 29th May 2006 22:48

На война срещу пъпките по гърба и ръцете...
 
Помогнете ми като ми препоръчате някакъв продукт с ексфолиращ ефект? Проблема е че непрестанно ми излизат пъпки по гърба и
бицепсите. Само там. И колкото и често да се къпя и изтривам добре с гъба и хубав душ гел - ефект няма - пъпките си излизат.

А като видя само как другите имат гладка и хубава кожа без пъпки - и аз искам така.

Помогнете, нещо някакакъв крем ли да взема ?
Преди ползвах за лице - garnier pure - много добро беше
Чудя се дали да не си взема и да пробвам?

maeva 31st July 2006 19:30

Здравейте , аз също имах такъв проблем, най-силно изразен на лицето и раменете. Излекувах се(не напълно),но видимо с нещо много евтино - салицилов спирт и гел от серията Pure Pore-Fection на AVON.
Процедурата , която при мен подейства е следната:след почистване на лицето и другите зони със сапун не дразнещ кожата , се напоява тампон със спирта,почиствате се и със него и после се мажат само пъпките със този гел.Нанася се 2-3 пъти на ден.
Желая успех на всички !!!!

jito7 1st August 2006 13:41

не е ли много вредна за кожата тази честа употреба на спирт...колко дълго си прилага такава терапия :) и колко е траен ефектът,появявали ли са се пак?

bimbi 1st August 2006 14:11

спирта много изсушава кожата, ще съжалявате после

maeva 1st August 2006 16:39

Да,действително спирта изсушава кожата много,но единствено той ми помогна.В началото го ползвах по 2-3 пъти на ден,но сега само вечер и то когато има нужда-преди цикъл.Като цяло се мажа с него от около 3-4 месеца и ползвам крем за лице на GARNIER-хидратира и не омазнява кожата.

jito7 2nd August 2006 09:31

о,нее! не бих сложила спирт на лицето си, аз сапун не си позволявам, а да не говорим за спирт..по гърба може и да опитам, там кожата ми има нужда от малко изсушаване

natali85 9th August 2006 19:05

най-добррата ми приятелка имаше подобен проблем..2 месеца си маза гръбчето със зинерит,после си прави химически пилинг на гърба. пъпките и изчезнаха.е,гърбът и не е идеален,има малко червенини и петна от акнето,но като цяло кожата и е много по-компактна и не изглежда зле като преди,може да си ходи на плаж. вече и излизат тук таме пъпчици и то не гнойни и големи,а малкички и барзо изчезващи. за изсушаване на кожата един път седмично ползва ексфолиращия лосион на биотрейд-pure skin и нещата са под контрол. замата мисли пак да си направи химически пилинг,който да отстрани още несъвършенства и кожата на гръбчето и да става все по-хубава и роклите с гол гръб да не са табу и за нея ;)

jito7 10th August 2006 09:33

Цитирай:

Първоначално написано от natali85
....маза гръбчето със зинерит,после си прави химически пилинг на гърба......

какъв е този зинерит, май го мернах и в друга тема? :roll:
а колко й струваше химически пилинг на целия гръб..няма ли да се разоря :cry: :cry:

Gals 10th August 2006 11:02

Зинерит е някакъв лосион з атакива проблеми, който струва 14лв

natali85 29th September 2006 18:33

zineryt е нещо като антибиотик,доколкото зная..а химическия пилинг си го прави при мая тачева и каза че било към 50 лева.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:11.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.