Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   диета на Аткинс - ползи и вреди (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=3440)

ninaman 20th February 2007 16:15

диета на Аткинс - ползи и вреди
 
Преди една година отслабнах с 20 кг с тази диета , но уви сега съм си пак същата. Чудя се дали пак да я започвам!!! Какво ще ме посъветвате?

bimbi 20th February 2007 16:30

еми каквато и диета да правиш, после ако не спазваш никакъв режим, ще си върнеш килограмите. значи сама си отговори на въпроса да я почваш ли или не.
бтв за колко време ги свали тия 20 кг.

ninaman 20th February 2007 16:51

За около три месеца спазвах диетата,но после продължих с разделно хранене и се получи този йо-йо ефект. Затова се чудя дали пак да я започвам !

cuffi21 20th February 2007 17:25

здравейте бихте ли ми казали какво представлява тази диета,защото честно казано за първи път я чъвам моля ви
:?: :?: :?: :oops:

{*faith*} 20th February 2007 19:51

http://forum.tialoto.bg/viewtopic.php?t=4248

ninaman 20th February 2007 21:28

Диетата е тотално отказване от въглехидрати.Позволени храни са яйца , месо и зеленчуци без картофи, моркови ,фасул, маслини и др.

Lilium 21st February 2007 15:09

Аз пък четох някъде,че диетата всъщност е доста вредна,защото организма се нужда от въглехидрати. :roll: На твое място не бих я започнала отново.Намери някаква диета,която да ти осигурява и протеини и въглехидрати,белтъчини и т.н..Или,просто спри салдкото и хляба,изглежда простичко,но върши чудеса,от личен опит ти го казвам.

aniK 7th March 2007 20:48

Пробвай НВД - по-меката форма на Аткинс. Няма да отслабнеш така бързо, но пък за сметка на това ще е трайно, а и това е начин на хранене, не дета и не е вредно :D

Yana 8th March 2007 01:04

аз съм имала само полза от Аткинс, отслабвала saм с нея веднъж 35 и веднъж около 28-30 кг. Задържа се без зор но при мен ми е проблема със сладкото и трудно удържам forever с подобна диета. С времето установих че всяка диета която е въглехидратно ограничаваща има ефект при мен но само ако има начална и финална дата тогава устисквам, но ако трябва да живея на НВД или Аткинс доживотно само мисълта за това ме izлудява. За човек който харесва вкуса на месото и по мазните неща е идеална но за любителите на тесто и сладко си е мъка и зор отвсякъде.

TedyK 8th March 2007 08:01

до живот на Аткинс не те виждам да живееш. поне не на 1ва фаза. третата за която говориш си е чисто НВД.
лично аз отричам Аткинс (след като съм я пробвала стриктно)> направо останах без сила в мускулите на 23 ден. да не говорим за пораженията които води подобна диета примерно на черния дроб. НДВ е по добре. сега е март до морето с желание можем да сме тънки фиданки :lol: аааа и много спорт. пропуснах го.

Yana 8th March 2007 09:52

Да на първа фаза не се живее лесно с Аткинс но и самият доктор не е спрял дотам а изрично е подчертал че трябва да се изпълнят всички. Вartяла съм ги в рамките на 2 години и резултат имаше. За спорта си вземам бележка дойде ми най сетне акaла ама все пак да кажа че голям зор::))

TedyK 8th March 2007 21:10

тази вечер в новините казаха нещо за диетата. сега май не я отричат :lol:

alica 8th March 2007 21:59

Цитирай:

Първоначално написано от TedyK
тази вечер в новините казаха нещо за диетата. сега май не я отричат :lol:

Ми спри да гледаш телевизия :D :D :D

Yana 8th March 2007 23:21

На медиите работата им е да търсят уловки и сензации така че трудно биха ми били критерии а и диетите са нещо много индивидуално. В случая на мен Аткинс ми идва добре защото е лесна за изпълнение няма дозировки мерки и теглилки и най вече не съм гладна с нея, но на други пък може да действа зле.

Nezinka 9th March 2007 00:16

Вчера пишеше в новините че Аткинс се е оказала най-добрата (ефективната) диета в едно обширно изследване на няколко от най-популярните диети. Изследването е протекло повече от година и жените, които са спазвали Аткинс са загубили значително повече тегло от жените, които са били на другите диети.
За повече по темата виж тук

Yana 9th March 2007 00:30

ами не се учудвам че е диета Но1, все пак при всичкото тва плюскане дето се дава при Аткинс да свалиш 30кг си е като за Но1, аз нямам промени в холестерола и триглецеридите хем що сметана масло и сирена миришещи на мръсни чoрапи съм изяла а пък те ги знаем как капе мазнотия от тях - а мазнините са по засищащи от въглехидратите.

А и както е казал самият Аткинс само мазнина е в състояние да разтопи мазнина и аз го разбрах на собственият си гръб на 2 пъти::))

Nezinka 9th March 2007 00:34

абе Яна драга....много ми е непонятна тая идея въобще. Цял живот се стремя да ги избягвам тия храни. Купувам всякакви fat free глупости, винаги съм била на лow-fat диета и сега ми е ужасно гузно дори при писълта че мога да изям едно парче цяло горгондzолаааа. Обожавам горгондzола... Не мога да си представя, че ще ям само шашкавал и крема сирене и ще отслабна. Не мога...Дори сега като спазвам low carb гледам да ям повече яйца и тофу, защото ме е страх!!!

Yana 9th March 2007 00:47

мдаааааааааааа баш Горгонзола, Долчелатте и Гамбозола нагъвах по половин кило на ден полято върху пуешки стек, закусвах бекон с яйца и вечер виех срещу луната щото вместо шоколад плюсках варени яца с майонеза и шунка. Особено си спомням ужасята как мушнах почти 2 кг храна състояща се от яца бекони пържоли и сирена за един ден и като полудях за сладко 300 грама заквасена сметана с половин кило боровинки, на другият ден тежах с 1.5 кила по малко, а ми кажи как става тва, и след това от ядене не се оттървах макар че на 6 ден вече като ми замиришеше на манджа ми се повръщаше.

Nezinka 9th March 2007 00:54

Цитирай:

Първоначално написано от Yana
мдаааааааааааа баш Горгонзола, Долчелатте и Гамбозола нагъвах по половин кило на ден полято върху пуешки стек, закусвах бекон с яйца и вечер виех срещу луната щото вместо шоколад плюсках варени яца с майонеза и шунка. Особено си спомням ужасята как мушнах почти 2 кг храна състояща се от яца бекони пържоли и сирена за един ден и като полудях за сладко 300 грама заквасена сметана с половин кило боровинки, на другият ден тежах с 1.5 кила по малко, а ми кажи как става тва, и след това от ядене не се оттървах макар че на 6 ден вече като ми замиришеше на манджа ми се повръщаше.

не мога да се осмеля да си го помисля дори! имам чувството, че ако ям така два дни както всичко ми се лепи, ще съм с 5 кила отгоре...ама след толкова положителни отзиви ще пробвам за една седмица,ама няма да се уливам със сирената...вкъпреки че идеята много ме блазни.

Yana 9th March 2007 00:55

ами там ти целiят проблем, въпроса не в тва да ядеш fat free а почти carb free или very low carb идеално го разбирам защо е така на съзнателно равнище обаче онова Чудовище в мен като пририта за сладко и сдухвам пейзажа отвсякъде, на мен тва ми e бил проблема цял живот а не че не развирам защо се отслабва от мас и сланина на всяко ядене.

Nezinka 9th March 2007 00:58

мда...и аз снощи се улях...изядох цял буркан с течен шоколад на Dove. Чудовището е много силно, но аз принципно обичам солено повече от сладко,....само дето е препоръчително и да е тестено...Хехех, бе се лоши работи. Но да ям сирене само също мога и ще ям. После ако съм 10 кила отгоре, ще ви съдя:)

Yana 9th March 2007 01:04

1 седмица не стига тъкмо ще задействаш процеса на кетозата и ще спреш - Аткинс действа след като е започнал този процес а догогава заради липсата на захар ще изпишкаш около 4литра вода и после по 1 кило на седмица ако имаш 20 наднормени ако по малко по 2 кила на месец ритмично::))

Всъщност Доктора създава диетата за мъже защото те не могат да гладуват а и по начало липсата на естрожен им трупа доста кофти холестерол но практиката показва че жените свалят пък по бързо заради не толкова стабилните нива на кръвната захар които се нормализират с Аткинс и горенето на мазнините в отсъствие на глюкоза и инсулин се увеличава тройно. Просто отвори АtkinsNutritionApproach мисля че се казваше и цялата динамика на диетата е обяснена.

Nezinka 9th March 2007 01:51

Ще прочета. То ако ще и като за малоумни да са го обяснили, аз с моя промит мозък пак ше имам проблеми с проумяването:) Но хапвам сега горгондзолка и примлясквам доволно. Навънка е толкова студено, че на фитнес само веднъж тази седмица се престраших да отида:(

aniK 9th March 2007 02:21

Yana, ти олко килограма свали с Аткинс? Аз съм на НВД без ВМ частта. Нещо не мога да свикна да ям мазно :( Само млечните са ми голямо изкушение. А...и кашуто, но това е за друга тема :oops:

Yana 9th March 2007 02:30

mi 35 i 30pochti

baby`inna 7th May 2007 13:36

Здравейте, момичета! Аз отслабнах с тази диета 10 кг преди 3 години и сега килограмите ми са същите! Тоест крепя ги и то честно без много усилия! Но.........винаги има едно НО.... :) поддържам ги с разделно хранене и в никакав случай не сам изпълнявала диетата така, както я е написал "великия АТКИСЪН". не съм минавала през никакви фази просто спрях въглехидратите изцяло за две седмици. Веднага преминах на разделно и резултата се случи! ако искате подробности - питайте :2004:

Winter 9th May 2007 09:44

Нямам сили
 
Аз в момента съм на Аткинс.Или Пиер Дюкан.Или безвъглехидратна диета...Карам само на месо, риба и яйца. Дори кисело мляко не ям. Днес е третия ми ден. Обаче имам проблем. Чувствам загуба на енергия, просто усещам слабост в мускулите. Иска ми се да спя по цял ден. Кажете какво да направя, още съм в самото начало на диетата. Смятам от утре да си взема кисело мляко с трици, малко краставици и марули, няма много да се отклоня от режима, но може би ще ме освежи и ще ми помогне да продължа напред. Какво мислите? Рибено масло също обмислям дали да си взема? Как се справихте вие с тази загуба на енергия?

П.С. Абе може би просто имах трудно събуждане тази сутрин, не е чааак толкова зле положението, но наистина усещам по-малко силички от преди...хич не ми се и мисли за спорт :(

baby`inna 9th May 2007 09:58

Winter, наистина се чувства дисконфорт, но млякото е напално забранено - поне за мен беше! Включително и всички сирена......Пии много вода с лимон - буквално много! според мен - но пак ти казвам моята диета е малко по различна /подобрена :wink: /- по добре изяж две пържоли отколкото мляко!!! и салата - колкото можеш повече! Успех!

baby`inna 9th May 2007 10:02

Ааааааааа и още нещо - лошото /и най-хубавото/ на тази диета е че всяко отклонение е напълно забранено! това означава да започнеш отначало........ 8) Кой ден ти е между другото????

luna 9th May 2007 10:40

Едно малко пояснение - Аткинс е починал от инфаркт. И от всички постове по-горе е ясно, че този режим разбива организма. Помислете си добре :idea:

Winter 9th May 2007 22:12

Ами вече се чувствам много по-добре. Аз обаче не ям салати, само месо,риба и яйца, поне първите няколко дена.Със сигурност няма да я правя цялата, само няколко дена, после ще наблегна на салатите. Иначе не ям мазни пържоли. Предпочитам печено пилешко или риба на скара, всъщност само това ям, нищо мазно.Само че днес ме черпиха с натурален сок, знам че е супер вреден ама....пийнах 4-5 глътки...така че....голяма работа, да не се вманиачаваме, продължавам си режима, все пак ми действа добре за сега, след някой и друг ден увеличавам постепенно салатите за сметка на другите неща.

detelinka 13th May 2007 00:25

отдавна не бях влизала,но реших да поразгледам какви теми има относно диетите и видях тази за диетата на д-р Аткинс. Аз също бях на нея преди 2 седмици в продължение на 3 седмици,но да ви кажа изобщо не съм очарована- свалих 2 кг при положение,че съм я спазвала много стриктно,но това може и да се дължи на това,че нямам много за сваляне, не знам, но веднага след това ги качих което много ме учуди,защото все пак диетата не беше драстична и свалях много бавно,не знам :cry: но за успокоение ще ви кажа,че майка ми същто беше на нея и тя свали 7 кг :wink: така че успех който се захваща,но моя съвет е да се подлагате на диетата на д-р Аткинс само ако имате доста за сваляне,с малко не става :!:

Yana 13th May 2007 10:24

Аркинс не е умрял от инфаркт, той получава инфаркт и тогава решава да намери начин да диетира без да гладува и така създава диетата. Иначе умира в един зимен ден като се подхлъзва пред сградата на kлиниката си и умира от мозъчната травма.

Всеизвестно е че Аткинс диетата е основно създадена за мъже защото те нямат флуктуация на хормоните и оттам понасят леко безвъглехидратен режим а и кой нормален мъж може да гладува целенасочено::))

Reminder 13th May 2007 22:14

Цитирай:

Първоначално написано от Yana
Всеизвестно е че Аткинс диетата е основно създадена за мъже защото те нямат флуктуация на хормоните и оттам понасят леко безвъглехидратен режим а и кой нормален мъж може да гладува целенасочено::))

Да беше написала само: Дайте си ми шоколадчето!!!
:wink: :lol:

Yana 13th May 2007 23:58

There are 4 groups of foods: Dark Chocolate, Milk Chocolate, White Chocolate and Chocolate Truffles::))

Nezinka 14th May 2007 03:35

Цитирай:

Първоначално написано от Yana
There are 4 groups of foods: Dark Chocolate, Milk Chocolate, White Chocolate and Chocolate Truffles::))

:girl_haha: :girl_haha: :girl_haha: :girl_haha: :girl_haha: :lachen: :lachen: :lachen:
точно тъй е!

Izabo 16th May 2007 23:12

Тя природата и ушити панталони и блузки не ни е дала, ама се съмнявам, че ходиш с кожена препаска през кръста по тоя повод.... :girl_haha: ........
а и ще ме извиняваш....ама живо пиле не ми дава сърцето да подгоня с вилицата и ножа.... :1242: .... :2018:

Мисля, че повечето хора тук са съвсем наясно как да поддържат здравословно теглото си..., а останалите.....(като мен)..питат..и те да понаучат нещо... :1203:

Но в крайна сметка всеки има право на мнение... :D

П.С. btw прав си, че излиза скъпо.....сигурно сметката за тока щеше да е много по-малка, ако хрупахме само трева и сурови ядки... :girl_haha:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:06.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.