Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Диети (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Относно хляба.. (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=10534)

Browneyed 24th March 2010 14:40

Относно хляба..
 
Интересува ме каква е разликата между пълнозърнест и многозърнест хляб ( до някъде успях да си я обясня, но все пак искам да знам дали няма някоя друга особеност, която трябва да знам ). И другото, което ме интересува е дали хляба с ръжено брашно е за предпочитане от този с пшенично ( лично аз си мисля, че да, но все пак искам да съм сигурен ). Ако искам да се храня правилно, какъв хляб трябва да си купувам: само с ръжено брашно или смесен - със ръжено и пшенично, защото хляба, който ям в момента е такъв..

patrisha 24th March 2010 15:42

Хляба, който се предлага за ръжен или ръжено-пшеничен, често въобще няма ръж, а само оцветители. Така че по-добре си купувай пълнозърнест, за който им по-голяма вероятност да е наистина такъв, за какъвто го предлагат. Между другото истинския ръжен хляб се пече в специални формички, защото иначе се "разлива" при печенето /заради липсата на глутен в ръжта/, т.е. ако е истински ръжен, ще е на "калъпче" и ще стои сбит и с много тъмен на цвят. А многозърнестия е пшеничен с добавка на рзлични други семена - слънчоглед, царевица, сусам и др. Аз лично го избягвам, това си е обикновен хляб с повече калории според мен.

lilsh 25th March 2010 20:02

Единственият начин да си сигурна е да си го правиш сам. На етикетите отдавна не вярвам.

Piny 25th March 2010 20:08

пълнозърнест хляб означава, че пшеницата (ако приемем че хляба е пшеничен) е смляна заедно с триците(обвивката на зърното) Оттам идва и по-тъмният цвят. В белият хляб тези обвивки или трици са обелени, а в тях има много полезни вещества.
Естествено пълнозърнест хляб може да се приготви от ръж, овес или други зърна на които обвивката не е обелена.
Многозърнест хляб означава само че са смесени няколко сорта зърна - примерно- пшеница и овес. Но това не дава никаква информация дали люспите са отделени или не. Например тези трици дето ги препоръчва Дюкан са именно тези люспи, но без зърното
http://www.ketoforum.de/diaet-ticker...oss/71917/.png

Sunnny 25th March 2010 20:59

Бих ти препоръчала хляб Бонус, всички видове и тези, които пекат в "Ден и Нощ", ако си от София.
Иначе разни големи пликове с "кафяв" хляб ги забрави.

Това за формованите хлебчета не го знаех, че така се познава също :))

мауз 26th March 2010 14:04

От няколко месеца вече си правя хляба в домашната хлебопекарна. Използвам пълнозърнесто брашно на Панино. Хареса ми защото при пресяването в ситото наистина остават нещо като по-едри и тъмни нещица, като от люспи - точно както Пини го описва.
Вие имате ли поглед върху брашната, които се продават у нас, и кое бихте препоръчали?

дундьо 26th March 2010 16:11

Маузче, ако има хлебозавод наоколо ти, иди поискай там. Винаги имат и мелница. Най-сигурно и най-евтино. Аз се чудя на безумната цена на пълнозърнестия хляб. Понеже се водят за биопродукти, хакат им цени като за терапия, мамка им. Аз си спомням след началото на "прехода", по кризисните времена, като почнаха да скачат цените на основните продукти, не ти е работа (младите няма как да помнят). Тогава икономисти задаваха въпрос защо не се премине към производство основно на пълнозърнест хляб, защото себестойността му е много по-ниска, на всичкото отгоре е по-полезен. Отговор не получиха. Ние сега го плащаме като луксозна стока.
Аз харесвам хлебчетата на Вита. Имат всякакви, Има и от трици. Има царевични, ръжени, смесени, със и без добавки. И според мен са истински. Ако някой е папал, да сподели

Mena 26th March 2010 16:52

"Зърнена мозайка" и "Ябълков хляб" на Нилана също изглеждат "истински"

http://www.eenk.com/images/zyrnenamozaika.jpg

http://www.eenk.com/images/iabylkovhljab.jpg

Ice Cream 27th March 2010 13:31

Цитирай:

Първоначално написано от дундьо
Маузче, Аз харесвам хлебчетата на Вита. Имат всякакви, Има и от трици. Има царевични, ръжени, смесени, със и без добавки. И според мен са истински. Ако някой е папал, да сподели

Аз ядях преди и сега ям от време на време от този хляб Вита :) В хладилника ми винаги има Вита :P Вкусен е,полезен е(без брашно е) и една филийка има само 60 калории :P Има няколко вида. На мен ми наподобявана на "Бонус" преди години имаше един период ядях само Бонус,но ми поомръзна,после спряха да го продават.Сега пак го има тук там,но Вита ми харесва повече.

CrazyMuffin- 27th March 2010 15:35

И аз Вита :idea: Хубав е, в малка опаковка, което е предимство при положение, че не изяждаш положин хляб на ден, а по 1 филия :P Сега ям някакъв с пшеничен зародиш : http://www.dobrudjanskihliab.com/bg/...B4%D0%B8%D1%88

Харесва ми :girl_eat:

Ice Cream 27th March 2010 15:51

Цитирай:

Първоначално написано от CrazyMuffin-
И аз Вита :idea: Хубав е, в малка опаковка, което е предимство при положение, че не изяждаш положин хляб на ден, а по 1 филия :P Сега ям някакъв с пшеничен зародиш : http://www.dobrudjanskihliab.com/bg/...B4%D0%B8%D1%88

Харесва ми :girl_eat:

Този не съм го пробвала,но и това ще стане :P

MonicHka 27th March 2010 16:21

Аз пък си хапвам Тонус,когато ям хляб.Препечен ми е най-вкусен.
Обожам го във всичките му разновидности :wink:

elanor 27th March 2010 20:15

http://www.dobrudjanskihliab.com/bg/...80%D0%BD%D0%B0 е страхотен, особено когато се препече :girl_eat: Отдавна си го купувам и единственият му недостатък е, че мухлясва доста бързо, а аз го ям много бавно :lol:

MonicHka 27th March 2010 20:21

Това,че мухлясва бързо означава,че не е бъкан с консерванти и набухватели,а е истински.И ВИТА вкусен,но на мен Тонус си ми е на сърцето :lol:

Jaynee 27th March 2010 20:21

Чувала съм, че в сравнение с хлебчетата на Нилана, Вита са блъскани с разни оцветители и не много полезни неща ...

Аз си купувам зърнената закуска, когато ям хляб изобщо. Ииии да .. баба ми понякога ми прави по една нейна рецепта за пълнозърнест хляб - става нещо уникално!!!! Не може да се купи никъде такава вкусотия !!!

malchoinlove 28th March 2010 17:48

:2019: :2050: :candy: :2013:

дундьо 29th March 2010 11:35

Здрасти! Точно тази сутрин в "На кафе" говориха за рафинираните продукти. Стана ясно, че трябва брашното да е пълнозърнесто. Ако е лющено, няма никаква полза от това, че после ще му прибавиш триците или ще си ги сложиш в нещо друго. Никоя храна не трябвало да се сегментира. Ние общо взето само се заблуждаваме, че се храним полезно

Babri 29th March 2010 14:44

Момичета,а какво мислите за царевичния хляб? Може ли спокойно да се хапва от него или по една филийка за деня стига?

мауз 29th March 2010 15:04

Бабри, мислиш ли че има царевица която да не е ГМО? Защото на мен ми стана много подозрителна...

Babri 29th March 2010 15:12

Може и да има,Маузче,знам ли.Не съм се замисляла толкова обстойно за съдържанието на хляба и въобще на храните които купувам.Хапвам от всичко по много и си затормозявам стомаха с боклуци :lol:

Piny 29th March 2010 16:38

Бабри, не те ли досрамя с това перфектно тяло да пишеш в темата за диетите? :lol:

daniski 29th March 2010 17:18

Цитирай:

Първоначално написано от Jaynee
Чувала съм, че в сравнение с хлебчетата на Нилана, Вита са блъскани с разни оцветители и не много полезни неща ...

Аз си купувам зърнената закуска, когато ям хляб изобщо. Ииии да .. баба ми понякога ми прави по една нейна рецепта за пълнозърнест хляб - става нещо уникално!!!! Не може да се купи никъде такава вкусотия !!!

питай я за рецептата и ни я дай де!

дундарина 29th March 2010 17:57

Цитирай:

Първоначално написано от daniski
Цитирай:

Първоначално написано от Jaynee
Чувала съм, че в сравнение с хлебчетата на Нилана, Вита са блъскани с разни оцветители и не много полезни неща ...

Аз си купувам зърнената закуска, когато ям хляб изобщо. Ииии да .. баба ми понякога ми прави по една нейна рецепта за пълнозърнест хляб - става нещо уникално!!!! Не може да се купи никъде такава вкусотия !!!

питай я за рецептата и ни я дай де!

Баба й била зла и не давала под път и над път рецепти :roll:

Jaynee 29th March 2010 18:01

ааааа тая я знам :lol: :lol: ей сега да я намеря :wink:

дундарина 29th March 2010 18:08

Цитирай:

Първоначално написано от Jaynee
ааааа тая я знам :lol: :lol: ей сега да я намеря :wink:


:lol: :lol: ах тиии,отмъкнала си рецептата :lol: :lol:
давай и аз искам тогаз :D

Jaynee 29th March 2010 18:34

Така - рецептата е много лесна, все едно си правите обикновен хляб.
Важното е водата (или млякото ако искате да използвате такова) да са топли.

0.5 кг пълнозърнесто брашно
200 гр царевично брашно
100 гр овесени трици
100 гр кълнове
100 гр овесени ядки
1 кубче мая
За цялото количество брашно е необходимо около 0.5 литра вода (или мляко)

Разтваряте кубчето мая в малко топла водичка или мляко (можете да добавите мъничко захар ама става и без), замесвате тесто от всичко това. Оставя се да втаса (може и във фурната на 50 градуса, за да е по-бързо). Пече се на около 200 градуса.

И после папате! :girl_eat:

Babri 29th March 2010 19:20

Цитирай:

Първоначално написано от Piny
Бабри, не те ли досрамя с това перфектно тяло да пишеш в темата за диетите? :lol:

Мацка,имам да смъкна 2 кг,решила съм го и затова разпитвам за хляба :D

Иначе благодаря за комплимента :2039:

Piny 29th March 2010 19:36

еххххххххх как го стегна този корем така след две раждания?

Babri 29th March 2010 19:59

Пини,правех коремни преси няколко месеца и после от самосебе си смъкнах.Никак не съм се ограничавала в яденето :P

Piny 30th March 2010 09:33

а по колко коремни преси правеше? И всеки ден ли правеше?

Jaynee 30th March 2010 09:42

Аз от скоро правя коремни преси всеки ден, ако има такъв ефект кажи да не спирам ! :girl_in_love:

Piny 30th March 2010 09:47

според мен за да има ефект трябва да правиш толкова много коремни преси, че да виеш от болка. А освен това трябва и да си слаба, за да се вижда този мускул, дето си го оттренирала.
А Барбито, сигурно генът и е такъв. Хайде отивам да си слагам вибриращия колан, пък после може и да направя няколко коремни преси :lol: :lol: :lol:

mimika 30th March 2010 09:49

Пини, чакай да те питам, че се сетих като каза за колана - ти от кога го ползваш :P

Piny 30th March 2010 09:55

от 26ти януари
но последните седмици все забравям да го слагам
Твоят пристигна ли вече?
Преди да започнеш да го ползваш си премери обиколките на талията, ханша и корема. После след 4 седмици ползване пак ги премери да видим и при теб ли ще има такъв ефект като при мен.

mimika 30th March 2010 09:58

Не е пристигнал още, то май мина вече една седмица. Когато дойде, незабавно те уведомявам :cool:
За два месеца колко сантиметра "хвърли" с него?

Jaynee 30th March 2010 10:07

Наистина ли ви помагат тия вибриращи колани ???

:shock: На мен единият ми остави синина на корема от силните вибрации :lol: А другия (уж бил по-хубав) ... и той нямаше ефект откъм сваляне на сантиметри.
Обаче ми поизчезна целулита по дупето от тях ! Сега само там го слагам от време на време, масажира ми едно такова хубаво .. :roll:

Пини, аз правя само по 100 сутрин и 50-60 вечер ... Ама се опитвам да увеличавам.

Piny 30th March 2010 10:13

сега нямам таблицата пред мен (защото мъжът ми ще преинсталира Еxcel) но за два месеца май бяха 8см ( утре ще ти кажа точно)
Но аз съм свалила от всички обиколки, просто от корема повече в сравнение с другите места. Затова си мисля че е ефект от колана.

Babri 30th March 2010 10:48

Цитирай:

Първоначално написано от Piny
а по колко коремни преси правеше? И всеки ден ли правеше?

Пини,може и да не ми вярваш,но правих по 800 преси на ден.4по100 докато спяха децата наобяд и още 4по100 като се върнеше мъжа ми вечер.Всички ме бяха обявили за луда че се сгъвам по толкова много и нямало смисъл,но лично аз се убедих че ефект има :P

Относно гена,си права,приличам на найка и винаги съм била слаба.Въпроса беше че исках да се стегна за лятото и да нося прословутите дънки с паднала талия :lol:

Babri 30th March 2010 11:35

исках да кажа "майка" ми

Piny 30th March 2010 14:44

това потвърждава теорията ми че ефект има, само ако виеш от болка ( аз поне бих вила ако правех 800 преси на ден)
Обаче ще пробвам постепенно да ги увеличавам

Мерси Бабри :girl_kiss2:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:20.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.