Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Ботокс (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7349)

Monique 18th September 2008 17:49

Ботокс
 
Една позната от щатите ми каза че съм трябвало да почна да си слагам ботокс преди 2 години още (на 21)
Какво мислите по въпроса с ботокс- а, дали ранното започване с него предодвратява появата на бръчки?

lady85 18th September 2008 20:42

Същото каза и д-р. Емил Георгиев в едно интервю,което гледах,но според мен е раничко на тази възраст.Може би след 30-35год.Поне аз бих прибягнала до ботокса тогава.Честно казано не съм много запозната и не знам дали ранното му употреба намалява бръчките.Но ако да това би било супер :D

Monique 19th September 2008 00:42

Аз съм го чела това в
пълна промяна (списанието)
честно казано бих започнала някъде след 2 години...ако не и сега...Ако наистина е вярно това за бръчките, де. Иначе в момента нямам нужда.

demili 1 19th September 2008 11:11

Re: Ботокс
 
Цитирай:

Първоначално написано от Monique
Една позната от щатите ми каза че съм трябвало да почна да си слагам ботокс преди 2 години още (на 21)
Какво мислите по въпроса с ботокс- а, дали ранното започване с него предодвратява появата на бръчки?

Ще умра от смях!!! Ботоксът не предотвратява появата на бръчки.
Нужда от ботокс има тогава, когато бръчките около очите /т.н. пачи крак/ се виждат не само когато се усмихваш, а и когато си сериозна.
Плюс това ботокса не може се ползва вечно. В една и съща мускулна група може да се инжектира не повече от 7-8 пъти.

Monique 19th September 2008 12:05

Само цитирах какво съм чела в Нашата Библия - списание Пълна Промяна :lol:

gwendoline 19th September 2008 12:11

Цитирай:

Първоначално написано от Monique
Само цитирах какво съм чела в Нашата Библия - списание Пълна Промяна :lol:

Склонна съм да се съглася изцяло с Демили... И аз разузнавах за Ботокс-а, но не бих се доверила точно натова списание...В чуждестранните сайтове инфото е доста по-компетентно... Тук даже не са си направили труда да превеждат като хората... :2002:

Monique 19th September 2008 17:29

нормално,все пак всичко е реклама ,начело с пълна промяна... :cool:
(даже стана рима)
Не вярвам на всичко което прочета но това ми звучеше някакси логично.

Monique 19th September 2008 17:54

(на мен доста неща ми звучат логично когато става въпрос за пластична хирургия) хехе

gwendoline 19th September 2008 18:02

Цитирай:

Първоначално написано от Monique
(на мен доста неща ми звучат логично когато става въпрос за пластична хирургия) хехе

И мен така... :girl_haha:

Monique 20th September 2008 18:38

В Ел Ей мацките започвали с ботокса на 21
Ехх кога ще ги стигнем американците :lachen:

dedektiv_p 20th September 2008 19:01

Е то по тая логика явно не е вредно чак толкова колкото се говори и няма ограничения за количествата....едва ли ще се прилага иначе от толкова рано :1202:

diastemma 20th September 2008 19:36

Има шанс да си парализираш трайно някой лицев мускул след някое от инжектиранията - затова по-добре да не се прекалява. Всъщност и аз сигурно ще започна с Ботокса, но по-късно:)

dedektiv_p 20th September 2008 20:30

О и аз ще се въздържа само се чудех на какво се дължи смелоста им, на неведение или на незаинтересованост за бъдещето! Аз за сега и от филъри се въздържам! То пък и кво ли ми е наред та до това да опра де! хе хе всичко с времето си!

The Shadow 21st September 2008 21:06

Вместо ботокс може да се ползва крем на приниципа на ботокс, но все пак не е токсин а вид пептиди които дават почти същия резултат но без да се токсицира организма. /Срем или серум с Хексапептиди! Такъв вид козметика се ползва и за поддръжка след ботокс интеревнция но може и превентавино защото не е токсин :wink:

dedektiv_p 21st September 2008 21:08

Можеш ли да ме насочиш към конкретни продукти такива на пазара?

The Shadow 22nd September 2008 09:28

Цитирай:

Първоначално написано от dedektiv_p
Можеш ли да ме насочиш към конкретни продукти такива на пазара?

Много козметични фирми я предлагат, както кремовете тип филъри. Въпроса е в състава на крема-серума/серума почти винаги предхожда крема/ да има ацетил хексапептид-3(Argireline) може къщо да е в комбинация с други биопептиди тетра или пентапептиди :wink:

surgeonD62 9th November 2008 19:01

Пълни глупости. Само след 10 години лицето Ви ще е такава трагедия, че и 5 пластични операции няма да могат да го оправят

Excel 10th November 2008 18:33

SurgeonD62 , добро мнение .
Какви други интервенции трябва да избягваме ?

diastemma 10th November 2008 19:09

Цитирай:

Първоначално написано от surgeonD62
Пълни глупости. Само след 10 години лицето Ви ще е такава трагедия, че и 5 пластични операции няма да могат да го оправят

Защо?

surgeonD62 10th November 2008 21:14

Ами защото ботоксът не е безвреден и той води до мумифициране на лицето след време, което от своя страна ще доведе до нови операции и така ставате жертва на поредната комерсиална глупост прикриваща се зад гръмкото име "новост в пластичната хирургия"

Excel 11th November 2008 21:55

На мен ми е обяснявано , че след време трябва да си раздвижвам блокираните мускули за да могат да поддържат тъканите .

Aset 19th January 2009 11:15

Re: Ботокс
 
Цитирай:

Първоначално написано от demili 1
Цитирай:

Първоначално написано от Monique
Какво мислите по въпроса с ботокс- а, дали ранното започване с него предодвратява появата на бръчки?

Ще умра от смях!!! Ботоксът не предотвратява появата на бръчки.

Момичета, аз съм почти на 28 и много съм се замислила За ботокс. Само че четох, че наистина предотвратява появата и задълбочаването на вече съществуващи бръчки и според мен има логика. Бръчките се появяват от постоянното свиване на мускулите + намаляването на еластичността на кожата с годините. Та когато мускулите са блокирани и не се свиват следователно и появата на бръчките се задържа малко във времето. Отивам да ровя и за други темички :)

gaby1704 19th January 2009 13:56

Аз си сложих ботокс преди 4 месеца и съм много доволна. ще повторя като отмине ефекта.

Aset 19th January 2009 17:18

Габи, моля те, пиши каква е болката. В кои зони си постави?

ina79d 20th January 2009 09:16

.
Цитирай:

Първоначално написано от gaby1704
Аз си сложих ботокс преди 4 месеца и съм много доволна. ще повторя като отмине ефекта.

А.кога се счита за минаване на ефекта, в смисъл трябва ли да се чака бръчките да станат на състоянието което са били преди поставянето на ботокса,защото моето чело при повдигане на веждите започна леко да се показват . След поставянето му на 02.10.2008 г.беше мн.добре,
трябва ли да чакам бръчките да станат такива каквито бяха и тогава да повторя или може преди да са се появили отново, не искам пак да се сбръчквам.

gaby1704 20th January 2009 13:42

Сложих си между веждите и на бръчиците около очите. Не боли кой знае колко :roll:
На мен докторката ми каза, че трябвя дя отмине ефекта, след това се слага пак. Между другото Ина, и аз се боцнах началото на октомври, и се вижда вече леко отпускане на мускулите. Но мисля да изчакам още месец или два.

ina79d 21st January 2009 09:21

И аз така съм решила,пък то и лекаря каза след 6 месеца , от октомври до април са 6 ,и се надявам до тогава да не се върнат на предишното си състояние .И аз слагах,чело,пачи крал и м/у вежди,мн.хубаво стана.

Aset 25th January 2009 14:05

А иглата доста ли се забива, т.е. по дължина и при изваждането се пуска по мъничко разтвор през зоните, в които минава или се боде на "плитко", в няколко зони. Мислите ли, че е възможно в зоната около очите /все пак е с много тънка кожа/ да се засегне нещо с иглата, за стане оток или белег, нещо такова?

ina79d 27th January 2009 13:37

Цитирай:

Първоначално написано от Aset
А иглата доста ли се забива, т.е. по дължина и при изваждането се пуска по мъничко разтвор през зоните, в които минава или се боде на "плитко", в няколко зони. Мислите ли, че е възможно в зоната около очите /все пак е с много тънка кожа/ да се засегне нещо с иглата, за стане оток или белег, нещо такова?

Нямам представа за горенаписания въпрос, за зоната около очите бе мн.добре и нямаше нито оток или белег,на челото непосредствено след "дупченето" се зачервява както ,когато се ободеш с игла,но на сутринта няма вече никакви следи.

kokona_ 10th February 2009 11:14

ina79d,моля те за координати - къде направи тази манипулация,колко време трае процедурата и колко струва?

gwendoline 10th February 2009 12:10

Цитирай:

Първоначално написано от kokona_
ina79d,моля те за координати - къде направи тази манипулация,колко време трае процедурата и колко струва?

трябва ли предварително да се планува като час или може в деня, в който отидеш на консултация...?

ina79d 10th February 2009 14:05

Ботокса ми го поставя в Сф. д-р Тонев , дълго време около 2 месеца ни сабира 3 жени за да се разделим количеството-ампула Ако е самостоятелно е мн.скъпо. Плаща се според количеството което ти сложи на мен ми сложи 240 мл. (чело ,гневни бръчки,пачи крак) и струваше 386 лева .На другите две жени сложи по малко защото имаха по малко нужда от мен ,едното момиче бе само с една гневна бр. и пачи крак и те заплатиха според сложеното им количество . "Боли" търпимо. Скоро ходих при д-р Динев и му казах че към април искам пак ботокс , да ме има в предвид за сабиране на група, учудих се, като каза ,че не било нужно . 1 седмица преди да реша да му се обадя . Не ми прозвуча добре ,защото ботокса след отварянето му до 8 часа трябва да се сложи след това изветрява и за 1 ампула са нужни 2 или 3 жени наведнъж. Може би има толкова кандидатки ,че не е нужно да чакаш. Не знам . Ако ботокса не се отвори пред мен вяра нямам. Д-р Тонев отвори пред трите ампулата.

ina79d 10th February 2009 14:12

Процедурата трае като време малко , сигурно 30 мин. не знам точно , защото на мен ми слага след ботокса и хиалуронова к-на на назолабианите и аз изчаках другите две жени , но бяхме и трите заедно в кабинета.

gwendoline 10th February 2009 14:26

Ина, благодаря ти за изчерпателната информация, беше ми полезна. :cool: Това за ампулата и аз го бях чувала :idea:

ina79d 10th February 2009 14:33

Мисля си , като ми дойде времето за ботокса (гневните леко са се показали и не мога да ги гледам, като знам как хубаво се опънаха) , да напиша тук и който в момента е за поставяне на ботокс и желае .Да се уговорим и да отидем при д-ра да ни планува. Мн.по бързо ще стане . :idea: :D

Aset 11th February 2009 14:05

Ина, на всяка цена пиши :) За д-р Антон Тонев говориш, нали?
То аз припадам от страх, ама ще се запаси с амоняк като го предупредя :)

kokona_ 11th February 2009 21:59

ina79,четейки впечатлението ти от удовлетворението което си изпитала след манипулацията...сигурна съм ,че много от нас ще пожелаят да споделят команията ти при този доктор.Аз естествено също искам да се впиша в групата...даже ми се ще ,да дойда още утре :roll: Ти ,като за кога смяташ да се боцкаш пак?Инак...имаме сходни проблемни зони:гневна бръчка,пачи крак и чело :(

ina79d 12th February 2009 09:45

Цитирай:

Първоначално написано от Aset
Ина, на всяка цена пиши :) За д-р Антон Тонев говориш, нали? То аз припадам от страх, ама ще се запаси с амоняк като го предупредя :)

да за д-р А.Тонев

ina79d 12th February 2009 10:09

Цитирай:

Първоначално написано от kokona_
ina79,четейки впечатлението ти от удовлетворението което си изпитала след манипулацията...сигурна съм ,че много от нас ще пожелаят да споделят команията ти при този доктор.Аз естествено също искам да се впиша в групата...даже ми се ще ,да дойда още утре :roll: Ти ,като за кога смяташ да се боцкаш пак?Инак...имаме сходни проблемни зони:гневна бръчка,пачи крак и чело :(

Следя се но още ми е рано,той каза 6 месеца след поставянето му пак ,пада се на 2 април. Гневните ми бяха дълбоки и приближени ,дори веждите ми били приближени, това го забелязах като се опъна и веждите си отидоха на място,.Показали са се малко като чертички хоризонталните ,гневните повече ,но още не съм за боцкане, ще издържи до април. Ще пиша и който иска, ако до тогава не е сложил да се съберем и да отидем, става бързо като сме група ,иначе той ни събира нас около 2 -3 месеца , но то бе летния сезон, затова сигурно чак октомври ни събра 3 жени.

Aset 13th February 2009 13:07

Преди малко четох в едно поостаряло списание / примерно от преди година/ интервю с дерматоложка от Есте Клиник, дано не бъркам, че по спомен цитирам. В един салон прехвърлих списанието.
Та тя казваше следното:
- ботокс може да се слага 7 - 8 пъти изобщо - смятайки го по два пъти годишно - ботокс можеш да слагаш около 4 - години.
- с оглед на това ограничено приложение тя съветваше да не се започва преди 35 години защото после нямало много към какво да се прибегне
- корифей в областта на ботокса на последен семинар твърдял, че всъщност може да се прилага повече от 7 - 8 пъти, стига областта да е напълно освободена вече от токсина, т.е. да е изцяло изчерпан
- ако слагаш ботокс повече от 4-5 години кожата в областта ставала по- тънка, с особен цвят, лъскава и изглеждала неестествено :roll:

Чакам вашите коментари - какво знаете по въпроса? Почвам ли сега на 28 или не почвам :D


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:01.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.