Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   ЛАЗЕРНА ЕПИЛАЦИЯ (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1138)

nattty 3rd March 2006 20:49

ЛАЗЕРНА ЕПИЛАЦИЯ
 
Здравейте!Искам да се обърна към всички компетентни по темата.Решиа съм да си направя лазерна епилация на триъгълника и под мишниците.Има ли някой,който го е правил и може ли да ми каже дали има някакви последствия и наистина ли обезкосмяването е трайно?Ако може да ми опишете по-обстойно.Благодаря на всички.А ако някой иска да се свърже с мен-ще оставя e-mail: nattty@abv.bg
Благодаря на всички!

top_secret_girl 24th March 2006 12:38

Ами аз не съм се епилирала чрез лазерна или фотоепилация но доколкото знам си има и добра и лоша страна.Днес даваха в "Искрено и лично" за епилацията.Доста хвалиха този метод.Доколкото знам се усеща болка което е неприятна страна.Разбрах че наистина трайно обезкосмяване се постига след няколко процедури, честотата на които се определят от лекаря който прави епилацията.За последствия точно в тези зони незнам, но не е хубаво да се прави точно преди лятото защото могат да се получат странични ефекти като нежелана пигментация и разни други.По принцип знам че е препоръчително след такава епилация да се маже често мястото със специален крем, но за твоя случай незнам.Като отидеш да си правиш процедурата ще ти обяснят всичко или поне така трябва да направят.

Stillness 28th March 2006 08:12

Лазерна епилация се прави предимно през студените месеци, защото е опасно епилираните места да се излагат на слънце. В твоя случай мисля, че няма да има проблеми и през лятото да си направиш. Процедурите са между 6 и 8 през 1-2 месеца всяка, защото трябва да се "улови" всеки един косъм във фаза на разтеж. Това е така, защото лазера не "вижда" самия косъм, а пигментното вещество. По същата причина лазерна и фотоепилация се правят само на тъмно окосмяване. /Друг е въпроса, че в много салони обещават резултати и взимат парите на светлокоси дами, дори твърдят, че могат да премахнат и мъх/.
Болката е като убождане, но леко. Доста по-незначителна спрямо болката от кола маска или електрически епилатор. :)
Лазера премахва напълно косъма и това е най-трайния метод за обезкосмяване. На практика, би трябвало да е вечно, но не е така, защото всяка една промяна на нивото на хормоните може да предизвика окосмяване. /не се възстановяват старите косми, а израстват съвсем нови/. За това и няма 100% сигурен метод.

bravo 30th March 2006 16:03

Това си е най-трайния от всички методи за премахване на нежеланото окосмяване. Ако си от София мога да ти препоръчам студио "Пикасо". Ето им сайта http://www.cosmelas.com/. Там можеш да прочетеш повечко за процедурите и продължителността на ефекта от епилацията. Както и да видиш цените, разбира се...
Те правят и 10% отстъпка за студенти.

sachito_88 15th June 2007 08:45

Аз съм си правила лазерна епилация вече няколко пъти, посещавам студио Борекс www.borex-medical.com Там също правят отстъпки, но според импулсите.

Суетен 18th June 2007 20:26

Няма нищо траино за съжаление :(

sachito_88 20th June 2007 18:08

На мен ми е интересно за лазерната епилация през лятото. Има ли някой, на който да са му станали такива петънца? Знам, че трябва постоянно да си намазан със слънцезащитен крем и то най-малко 50-ти фактор :roll:

junglegirl 27th June 2007 08:45

Ходих на лазерна епилация преди 4 дни и сега продължавам да имам точно толкова косъмчета,колкото и преди това?!Напра'о Ш'а умрЪ...
:? ,а ходих на хубаво място?!Лазерът настройва ли се от доктора,който работи с него,спрямо типа кожа и косъмчета?Май само си давам парите... :?

bimbi 27th June 2007 09:13

Цитирай:

Първоначално написано от junglegirl
Ходих на лазерна епилация преди 4 дни и сега продължавам да имам точно толкова косъмчета,колкото и преди това?!Напра'о Ш'а умрЪ...
:? ,а ходих на хубаво място?!Лазерът настройва ли се от доктора,който работи с него,спрямо типа кожа и косъмчета?Май само си давам парите... :?

споко мацко. още ден-два най-много, и като ги дръпнеш ще падат като изгорени. аз се изтърках с една грапава гъба и изпадаха абсолютно всички :wink:

junglegirl 27th June 2007 09:53

Бомболинка,това с подръпването го пробвах веднага,след като се прибрах,ама разлика в "захвата" :lol: нямаше.Изпързаляха ме нещо... :cool:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.