Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Плексит? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=6404)

diastemma 2nd May 2008 22:32

Аз имам по-прост въпрос към Акупунктуриста:
Какво е ПЛЕКСИТ? Болката ли е основният проблем при плексита или нещо друго?
И един въпрос с явно подсказване : като премахнем болката, ще излекуваме ли плексита?
:)

sibi 3rd May 2008 00:00

Доколкото знам, в китайската медицина (и акупунктурата като част от нея) става дума за застой на енергия/енергиен блокаж (не на кръв, лимфа, урина :wink: ). Премахва се не болката, а застоят на енергия, а оттам и проблемът. Лекува се причината, не симптомът. Това на теория. На практика не знам дали става, но иначе звучи хубаво :)

diastemma 3rd May 2008 15:59

Цитирай:

Първоначално написано от sibi
Доколкото знам, в китайската медицина (и акупунктурата като част от нея) става дума за застой на енергия/енергиен блокаж (не на кръв, лимфа, урина :wink: ). Премахва се не болката, а застоят на енергия, а оттам и проблемът. Лекува се причината, не симптомът. Това на теория. На практика не знам дали става, но иначе звучи хубаво :)

Вярно:)

Акупунктурист 4th May 2008 12:08

Приятно съм изненадан от вашите познания - на sibi и diastemma, и за интереса на yavor.

При плексит ефекта на акупунктурата е противовъзпалителен, обезболяващ, раздвижващ. При различните хора различно съотношение на тези ефекти се изисква. Ефектите варират от "поразителен" до "някакво подобрение".

cristiano7 4th May 2008 12:26

има ли нещо което не се лекува с акупунктура????

diastemma 4th May 2008 17:28

Цитирай:

Първоначално написано от Акупунктурист
Приятно съм изненадан от вашите познания - на sibi и diastemma, и за интереса на yavor.

:1242:

Акупунктурист 4th May 2008 19:22

swim_fan
много хубава снимка си поставила на мъж, който не си и виждала.

А акупунктурата не лекува консервативно настроени хора. Виж в интернет кои болести се лекуват с акупунктура.

cristiano7 4th May 2008 21:42

Цитирай:

Първоначално написано от Акупунктурист
swim_fan
много хубава снимка си поставила на мъж, който не си и виждала.

аз съм мъж :roll:

99.9% от аватарите по всички форуми из цялото интернет пространство изобразяват всичко, но не и собственика им :D

i_ani 4th May 2008 22:31

И на мен не ми стана ясно , защо се обръща към теб в женски род :2009: :2014: :roll: :roll: :shock: :shock:

Акупунктурист 6th May 2008 19:53

swim_fan
извинявай за объркването!
Има болести и състояния, които се лекуват много по-добре с акупунктура, отколкото с каквото и да било друго;
има други такива, при които и Източната и Западната медицина са еднакво ефективни или не съвсем ефективни;
има малък брой състояния, при които Западната медицина е за предпочитане, но пишещите тук почти никога не са в тази категория.
Мисля, че отговорих на въпроса ти, благодаря ти за интереса.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:41.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.