Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Общи приказки (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=19)
-   -   "За" и "против" матурите (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=5299)

adyonas 1st November 2007 13:23

"За" и "против" матурите
 
Искам да ви чуя мненията пък не видях такава тема.

Beautiful_ 1st November 2007 13:33

аз съм ЗА матурата, но не в този и вид, в който е сега.Ако направят така че чрез матурата да се влиза във ВУЗ-ове аз съм съгласна.

scorpion_f 1st November 2007 13:38

OUT!!! Точно сега аз съм в 12-ти клас и се подготвям с англ. език и математика,а не всичкото отгоре сега и тези матури,като се има предвит,че матурата по БЕЛ е задължителна означава,че тряа да ходя и на уроци по БЕЛ,защото в даскалото немогат ме подготвят за тва-----и кво става трябва 3 предмета да готвя---кога :?: Аз едва смогвам с тая матем. и англ. само БЕЛ ми трябва.Пък на всичкото отгоре тия матури за нищо няма да служат,и по учебен план те трябваше да влезнат в сила чак другата година,а не тази.Какво казаха в началото--че няма да има матури и ние спокойно го карахме и хоп тая година ---МАТУРИ :twisted: Простотия,поне с тях да се влизаше във ВУЗ или най-малкото да се разглеждаха като плюс към оценката която ще изкараш на изпитите във ВУЗ-ете!!!!!!!!Българска си работа!!!!!!!

adyonas 1st November 2007 16:20

Аз питам защото и аз съм в 12 клас. А и да те посъветвам, ако смяташ да кандидатстваш с математика недей да държиш матура по нея, защото ако изкараш кофти оценка може да ти попречи. Така ми каах на мен... Аз се чудя какво да избера като 2 предемет, понеже уча само специални, а общообразователните съм ги учила до 10 клас. Направо не знма как да е оправя без уроци.

scorpion_f 1st November 2007 17:40

Цитирай:

Първоначално написано от adyonas
Аз питам защото и аз съм в 12 клас. А и да те посъветвам, ако смяташ да кандидатстваш с математика недей да държиш матура по нея, защото ако изкараш кофти оценка може да ти попречи. Така ми каах на мен... Аз се чудя какво да избера като 2 предемет, понеже уча само специални, а общообразователните съм ги учила до 10 клас. Направо не знма как да е оправя без уроци.

Еми как да не избера математика???Няма кво друго--то или мат или англ,ама предпочитам мат.Пък на всичко отгоре те задачите не са трудни.Ако си решавала тестовете на УНСС--общия модул,нещата за матурите са абсолютно същите.А наистина няма какво др да избера,аз си мислех за географията,ама матурата е върху геаграфия на света,а не върху география на Б-я,така че тва ще е мойта--БЕЛ и МАТ.,кво да се прави.Знам че мпже ми развали оценката,но ако е това,което е дадено в сайта на МОН нещата по мат за сега са розови за мен,проблема ми е БЕЛ-а :girl_cry:
Ето ви инк към примерните матури в/у всички предмети от сайта на МОН http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi

rusokoska` 1st November 2007 19:18

:1202: Съгласна съм,че матурите са + ако с тях се влизаше....ама то нищо не е обмислено като хората...само създават излишни раходи на родителите.А на всичкото отгоре и с тия стачки става още по-зле....Тази година в старото ми училище ще имат на 1-ви юни матура ,а на 29-ти май бал :) (тъпо,тъпо)Никой не мисли за учениците и родителите им...мислят само как да пълнят гушите си.... :1208:

adyonas 1st November 2007 22:29

Еми как да не избера математика???Няма кво друго--то или мат или англ,ама предпочитам мат.Пък на всичко отгоре те задачите не са трудни.Ако си решавала тестовете на УНСС--общия модул,нещата за матурите са абсолютно същите.А наистина няма какво др да избера,аз си мислех за географията,ама матурата е върху геаграфия на света,а не върху география на Б-я,така че тва ще е мойта--БЕЛ и МАТ.,кво да се прави.Знам че мпже ми развали оценката,но ако е това,което е дадено в сайта на МОН нещата по мат за сега са розови за мен,проблема ми е БЕЛ-а :girl_cry:
Ето ви инк към примерните матури в/у всички предмети от сайта на МОН http://mon.bg/opencms/opencms/documents/dzi[/quote]

Да и аз имах нещо такова предвид, че не всички имат нужните часове за да могат да изберат от всичко. Ако имаш математика в 12 клас, това ти е +, но аз и математика нямам... Видях ги тестовете и не са кой знае какво, но все пак се иска подготовка. Пък колкото до бала и матурата, моя бал е някъде към 22-23, след което трябва да имам стаж за 2 квалификационна степен на професията, който е около 10-12 дни. Къде матура, къде бал, къде кандидат-студентски изпити?!? За екскурзия да не се говори, освен ако не е септември след изпитите на ВУЗ-овете. Много тъпо е измислено. :2040:

scorpion_f 2nd November 2007 07:19

Пък колкото до бала и матурата, моя бал е някъде към 22-23, след което трябва да имам стаж за 2 квалификационна степен на професията, който е около 10-12 дни. Къде матура, къде бал, къде кандидат-студентски изпити?!? За екскурзия да не се говори, освен ако не е септември след изпитите на ВУЗ-овете. Много тъпо е измислено. :2040:[/quote]


Мхммм....ако ми кажеш в Б-я кое нещо е измислено кат' хората :? А аз наистина имам и мат. и англ. в училище,но без уроци ти казвам пак нема да стане,а тва относно матурите,баловете,изпитите ,екскурзия,а на всичко отгоре и гостите покрай завършването :1202: :shock: ----не му виждам нито началото нито края.Дано сме поне от хората с късмет,то ако не друго та поне това :cry: :cry: :cry:
Айде да чуем и други........... :?: :?: :?:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:03.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.