Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Спиране на цикъл (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7663)

rossi_spi 11th November 2008 08:29

Спиране на цикъл
 
Здравейте! Проблемът е такъв, че за пореден път този месец нямам цикъл...вземам Ясмин и обикновено на 6 мес правя почивка, за да не се получава уж тази аномалия. НО този месец ми е 5-ти и ей го на, не идва вече месец. Естествено не вземам в момента противозачатъчни. Миналата седмица направих една серия с Оргаметрил и нищо-още го няма. Случвало ми се е около 4-5 пъти и винаги ходех на лекар и ми изписваха Оргаметрил и си действаше...а сега не ще. Лоша работа. Обикновената диагноза, която ми поставят е поттисната дейност на яйчниците вследствие на противозачатъчните. Изписвали са ми и Прогестерон на ампула за пиене + вит А.
Та...случвало ли ви се е? И какво правите в такива случаи, освен че ходите на лекар. Или какво друго стимулиращо са ви изписвали? Освен това съм от Бургас, тук няма един свестен АГ специалист - пълна боза са всичките - по 2 пъти съм ги обиколила...сега ходя при Попов от Поморие, но нямам възможност в момента да се грабна и да ида до там.

Inkaaa 11th November 2008 11:13

Re: Спиране на цикъл
 
Цитирай:

Първоначално написано от rossi_spi
Здравейте! Проблемът е такъв, че за пореден път този месец нямам цикъл...вземам Ясмин и обикновено на 6 мес правя почивка, за да не се получава уж тази аномалия. НО този месец ми е 5-ти и ей го на, не идва вече месец. Естествено не вземам в момента противозачатъчни. Миналата седмица направих една серия с Оргаметрил и нищо-още го няма. Случвало ми се е около 4-5 пъти и винаги ходех на лекар и ми изписваха Оргаметрил и си действаше...а сега не ще. Лоша работа. Обикновената диагноза, която ми поставят е поттисната дейност на яйчниците вследствие на противозачатъчните. Изписвали са ми и Прогестерон на ампула за пиене + вит А.
Та...случвало ли ви се е? И какво правите в такива случаи, освен че ходите на лекар. Или какво друго стимулиращо са ви изписвали? Освен това съм от Бургас, тук няма един свестен АГ специалист - пълна боза са всичките - по 2 пъти съм ги обиколила...сега ходя при Попов от Поморие, но нямам възможност в момента да се грабна и да ида до там.


Направи си хорманални изследвания!Аз имам подобен проблеми и си направих ,оказа се ,че имам повишен пролактин, който подтиска функцията на яйчниците! И моят съвет е отиди при ендокринолог ,а не при гинеколог!Успех!

Пипилота 11th November 2008 12:34

Re: Спиране на цикъл
 
Цитирай:

Първоначално написано от rossi_spi
И какво правите в такива случаи, освен че ходите на лекар.

Взимам си тест за бременност :roll:

rossi_spi 11th November 2008 14:44

хормоналните не мога да направя без поне веднъж да ми е дошъл цикъла, защото се броят дни за изследването... :( тъпня! Иначе са ми назначени, но трябва да ми дойде първо.
Пипи, правих тест, не съм бременна.

Inkaaa 11th November 2008 16:18

Цитирай:

Първоначално написано от rossi_spi
хормоналните не мога да направя без поне веднъж да ми е дошъл цикъла, защото се броят дни за изследването... :( тъпня! Иначе са ми назначени, но трябва да ми дойде първо.
Пипи, правих тест, не съм бременна.

Броят се дните от първия ден на последния цикъл и се определя в коя фаза си не е нужно да се чака, поне при мен беше така!Едната възможност е на 5-6 ден от цикъла или на 20-21!И главно за пролактина, който подтиска овулацията ,няма значение периода от цикъла!!!!

rossi_spi 11th November 2008 19:38

Благодаря ти, Инка!

Monique 12th November 2008 20:04

Аз не съм имала цикъл цели 7 месеца - заради стрес единия път,(преди 3 год.) другият път 9 месеца - заради тежка диета.(преди 7 години) Държа да отбележа че си бях в нормата на кг. - 50 кг на 167, просто бях свалила10 килограма от 60.Нищо не ми стана. Нормално е, случва се когато не се храниш достатъчно например...или си под силен стрес.

nati83 19th December 2008 15:29

Здравейте,аз също имам проблем с цикъла.От април ми идва само след като пия оргаментрил,другия месец най-после ще ми направят изследвания,не съм вземала противозачатъчни от 1г и половина.Пиех Новинет преди.Освен проблемите с цикъла,започнах и кг да качвам,изнервена съм до краен предел,страшно обилно се потя,ужас :( Дайте някакъв съвет,хомоните на щитовидната са ми в норма.

DWP 19th December 2008 23:10

И с мен е така 2 месеца - изследванията ми са добри, не съм в стрес, не съм бременна, не гладувам, а де? :roll:

nati83 20th December 2008 06:25

DWP,какви изследвания ти направиха?


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:59.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.