Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   Трето дете на 40 !!!? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=11597)

Silvana-) 14th January 2011 21:39

Трето дете на 40 !!!?
 
Винаги съм искала да имам три деца,но за сега имам двама сина,на 18 и на 14.Мъжът с който живея от 2,6 години иска да имаме бебе(той също има две деца от предишни бракове)...аз също,но се страхувам много,тъй като отглеждам синовете си предимно сама.....

Толкова искам бебе,а от друга страна тъкмо след още 2-3 години ще мога да си поема дъх...... и наново с отговорностите покрай отглеждането на едно дете и то на тази възраст :roll: представям си как след няколко години ще стана баба.....с бебе на ръце :shock:
А като тръгне на училище ще му казват-айде излизай,че баба ти те чака .........

Ей такива мисли ме мъчат напоследък...

Какво мислите вие ?Имам нужда да поговоря с някой,просто искам да разбера как изглеждат нещата отстрани .....


Извинявам се,ако звуча объркано,това е защото и така се чувствам.

Piny 14th January 2011 21:52

според мен 40 годишна възраст е много хубава за трето дете - това ще те подмлади вътрешно, ще ти даде нова енергия и ще направи връзката ти с пратньора ти още по-пълноценна.
Страховете ти са разбираеми, но неоправдани

i_ani 14th January 2011 22:23

Silvana , гледай си рахатлъка и не си усложнявай излишно живота.
При положение , че и двамата имате по две деца , защо ви е трето ?

На 50 години вместо да се радваш на внуци и спокоен , уютен семеен живот , ти ще се белосваш с първолаче :roll:
+ това може да правите опити за зачеване година-две , защото нали се сещаш , че на 40 години нещата не стават лесно , както като си на 20-30.
Когато си млад, много по-лесно се справяш с бебешкия плач , коликите на мъничето , ако щеш и хроничното родителско недоспиване :2005: :lol: .........А след една определена възраст всичко ще е много по-различно според мен:1246:

Изборът е твой ...Предполгам , че има жени , които и на 50-60 биха се навили да родят , така че ...........

LP_ 14th January 2011 22:50

Цитирай:

Първоначално написано от i_ani
Silvana , гледай си рахатлъка и не си усложнявай излишно живота.
При положение , че и двамата имате по две деца , защо ви е трето ?

На 50 години вместо да се радваш на внуци и спокоен , уютен семеен живот , ти ще се белосваш с първолаче :roll:
+ това може да правите опити за зачеване година-две , защото нали се сещаш , че на 40 години нещата не стават лесно , както като си на 20-30.
Когато си млад, много по-лесно се справяш с бебешкия плач , коликите на мъничето , ако щеш и хроничното родителско недоспиване :2005: :lol: .........А след една определена възраст всичко ще е много по-различно според мен:1246:

Изборът е твой ...Предполгам , че има жени , които и на 50-60 биха се навили да родят , така че ...........

За това се намира млад татко да отменя мама от задълженията :P :P

i_ani 14th January 2011 23:05

Ако е млад хубУ ...., ама ако е на 40 г. като моя :lol:
Питаш ли дали му е лесно с мъниче на 4г.и 6 месеца :lol:
Постоянно е отгоре му , вечно нещо иска и бърбори :1242: :D ...Абе иска си внимание детето , но на тати му пуши главата и е готов да купи/направи всичко за нея , само да има мир и тишина :lol:

LP_ 14th January 2011 23:09

Цитирай:

Първоначално написано от i_ani
Ако е млад хубУ ...., ама ако е на 40 г. като моя :lol:
Питаш ли дали му е лесно с мъниче на 4г.и 6 месеца :lol:
Постоянно е отгоре му , вечно нещо иска и бърбори :1242: :D ...Абе иска си внимание детето , но на тати му пуши главата и е готов да купи/направи всичко за нея , само да има мир и тишина :lol:

Млад, млад :P :lol:

Мария Василева 14th January 2011 23:14

Е таткото вече е намерен, LP_ :wink:

Преди години чух една шега по подобен повод "Твойте и мойте бият нашто". Днес не ми е смешна вече. :?
Иначе онова старо сериалче Стъпка По Стъпка ми беше много забавно. :lol:

И двата възможни отговора могат да са правилни - всичко си зависи от хората. На мене отстрани ми се струва, че ... абе няма безпроблемна връзка и като нищо след време пак можеш да го отглеждаш сама (и с това ще се правиш, но не е такава целта, нали). И още, след раждането на детето много неща се променят във връзката - понякога към добро, но не винаги...
Аз също исках да имам поне три деца, :) но не и днес.

Също - винаги има вариант да си кажеш след време "дали не сгреших, че не родих", но може и за пореден път да го отглеждаш сама.
Желая ти да направите най-добрият избор за вас двамата (и за близките ви), който и да е той.

Тайна 15th January 2011 03:25

Здравей, Силвана!
Аз бях на 22години, а брат ми на 20 когато се роди малкото ни братче.Майка ми се ожени повторно преди години и много искаха да си имат детенце(мъжа и няма деца).След 2 спонтанни аборта, майка ми изкара лека бременност и роди на 42годишна възраст.Сега са едно прекрасно семейство и бебчо расте щастлив и много обичан.Признавам че първоначално имаше някаква ревност от наша страна, в смисъл чудехме се дали майка ни няма да си насочи вниманието изцяло към бебето и да забрави за нас(сега ми става смешно като се сетя).Братчето ни скоро ще навърши две годинки, адски много му се радваме и гордеем с него, въпреки че всички живеем в чужбина и досега сме го виждали само веднъж. Майка ми и съпругът и като че ли се подмладиха покрай малкия и са прекрасни родители.Въобще да не ти пука какво биха казали хората, важното е вие да се чувствате ок и да сте щастливи.
Моят съвет:ако и двамата много го искате и се чувствате готови-действайте!!! Успех!

i_ani 15th January 2011 08:40

Цитирай:

Първоначално написано от Тайна
Майка ми се ожени повторно преди години и много искаха да си имат детенце(мъжа и няма деца).

В този случай е нормално , единият или двамата от новосформирата брачна двойка да желаят наследник...

Деверът ми е на 46г и има момиченце на две годинки :bebe: , НО и за него е втори брак и първо дете.
Втората му жена е на 43г (с дъщеря на 22) , но знаеше ,че той много иска дете и се реши ....

Не смятам обаче, че само децата сплотяват връзката.
Имаме приятели , които са заедно вече 20г , с по един неуспешен брак и по едно дете зад гърба си , но са страхотно семейство , въпреки че нямат преродени деца.

i_ani 15th January 2011 08:57

Цитирай:

Първоначално написано от Тайна
Въобще да не ти пука какво биха казали хората, важното е вие да се чувствате ок и да сте щастливи.
Моят съвет:ако и двамата много го искате и се чувствате готови-действайте!!! Успех!

Подкрепям !


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 15:27.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.