Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Други интервенции (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=28)
-   -   Премахване на подмишничните потни жлези (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=1561)

bimbi 20th May 2006 18:54

Премахване на подмишничните потни жлези
 
Разглеждах сайта на Динев и видях тая операция. Някой подлагал ли се е на подобно нещо, или да има инфо...
На мен ми звучи примамливо срещу 400 евро да не се потиш под мишниците цял живот 8)

loly 20th May 2006 20:46

bimbi, чувала съм, че е адски вредно, защото след като природата я е създала, значи ни е необходима. А и след премахването и започваш да се потиш на други места. Напримар между гърдите, дланите на ръцете, ходилата и др., което от своя страна също не е приятно. Освен това остават и белези от операцията. Май минусите са повече от плюсовете.

bimbi 20th May 2006 20:55

ми тя природата и други неща е създала дето ги махаме :lol:
ок, може би си права. ще видим и другите мнения :)

tina 20th May 2006 22:25

loly е много права!Чрез изпотяването тялото ни се охлажда и ако си махнеш подмишничните жлези(което за първи път чувам и смятам,че е голяма глупост от страна на Динев),то тялото ти ще се опита да компесира като се изпотява на други места.Пък и това място е мнго нежно и кой знае какви рискове крие. :roll: Голям проблем ли ти е изпотяването или просто ей така питаш?

bimbi 21st May 2006 05:59

ми честно казано не ми е проблем, просто я видях и реших да питам :)

Lady1357 21st May 2006 08:54

МНОГО е опасно и вредно

Venus 21st May 2006 11:44

Не само се охлажда, но доколкото знам чрез потта се отделят и много токсични вредни вещества от организма. Аз лично съм против такава операция. :roll:

Amelie 21st May 2006 14:10

Ухаааа :D

Ние, жените, правим какво ли не, за да предизвикаме потене - увиваме се в наилонови торбички, домакинско фолио, слагаме неопренови гащета, колани и пр. А говорите да си махаме потните жлези :roll: :roll:

Неее, никога! :) :D :) :D :) :D

suerte 15th January 2007 13:21

zdraveite
 
>>> КИРИЛИЗАТОР <<<
аз скоро научих за този вид операции и ми се стори мнogo примамливо, защото наистинa имам проблем с изпотяването и не знам как да се справя с него.. това ми изглежда алтернатива.... :!: :?: Знам че носи рикове но не знам как чрез друг начин да се спася... така да се каже.. рядко обличам по светли блузки и потничета.. защото по тях по чето си личaт "мокрите петна" и е наистина кофти :( :cry:

Excel 15th January 2007 18:27

Природата наистина си намира друго прозорче. В една тема се споменаваше за дезодоранта Одорекс - срещу изпотяване . Да , наистина е ефикасен , повече не се изпотяваме под мишниците , а по врата и още по-лошо - по дупето . За мъж става дума , ама за съжаление е моя .

emisof 16th January 2007 16:40

Мн.популярно е и инжектирането с ботокс в областта на подмишниците, парализират се потните жлези и спираш да се потиш за няколко месеца :?

apoklistika 16th January 2007 16:48

Ефекта с ботокса е същия,като при операция- спираш да се изпотяваш под мишниците, потта избива на други места :?

emisof 16th January 2007 17:52

Хммм, това не го знаех, а къде избива? Някъде около областта, която си третирал ли :shock: или просто на другите места, които ти се потят се увеличава потенето :?:

apoklistika 16th January 2007 18:27

При моя приятелка резултата беше потене под гърдите,което е много по-грозно дори и от потенето под мишниците.Може да избие и по дланите, врата, дупето... :?

BuBitoo 19th February 2007 23:34

ако някои има проблем с потенето да отиде при специалист дерматолог може прекомерното отделяне на секрети да е на хормонална основа и да бъде лечимо с подходящите медикаменти

аз лично съм ходила на такъв специалист по повод изпотяване на дланите на ръцете но бях прекалено малка за такива лекарства защото бях всеоще тинейджърка и доктора ми каза че е възможно да го израстна и че всичко се дължи на пуберитета - беше много прав!

alvina 20th February 2007 00:36

Не мисля че при толкова много видове козметика... медикаменти...от скъпи по-слъпи и от ефикасни по-ефикасни се нуждаем от операция и тук :) Пък и до сега не съм чувала за потене което няма начин да бъде потиснато... дали с дезодорант или ако е по-сериозно - с хормонални лекарства, има начини :)

lubov2 20th February 2007 10:03

аз използвам ОДОРЕХ и искам да ви кажа че съм доволна...рядко се използва и има ефект.Аз го поръча по интернет и ми го доставиха,но вече фо има и в повечето аптеки.

Celine 20th February 2007 10:07

Цитирай:

Първоначално написано от jaki27
аз използвам ОДОРЕХ .

нещо повече , как изглежда, на коя фирма е ?

Renkata 20th February 2007 10:28

:D Български е,едно малко флаконче,с червената капачка е за тяло,а със синята за крака. Това е нещо уникално и наистина върши работа.Взех го от САНИТА,около 6-7 лв е.Аз имам проблеми с щитовидната жлеза и нали се сещате ,че потенето е неконтролируемо в такъв случай,даже и кучи студ да е,аз съм все цялата вода!!!Е те ти тоя Одорекс спаси положението :wink:

vansss 25th February 2007 23:14

одорекс е решението хора!!! аз имах ужасен проблем с това потене и нищо ама нищо не ми помагаше докато от интернет не разбрах за това чудо. Има го в повечето аптеки струва 6-7лв, пръска се 3 поредни вечери като на сутринта се измива и след това не се потиш доста време (между 10 и 14 дни), когато действието му премине започваш съвсем малко да се изпотяваш пръскаш пак и готово :) не мислете за скъпи и вредни операции има и по-лесен вариант :wink:

BuBitoo 26th February 2007 18:41

това с одорекса звучи много добре може да го пробвам но незнам дали ще събера смелост. страхувам се ако има някакъв страничен ефект примерно да започнеш да се потиш повече от преди УЖАС!! :2009:

suerte 26th February 2007 19:28

:)
 
Определено звучи много добре, но има ли странични ефекти...! Надявам се отговора да е НЕ :2016:

Renkata 27th February 2007 01:03

:D Не,няма! Освен ако не сте алергични към някоя от съставките,но това може да стане и с обикновен дезодорант или ролка.А потенето да стане прекомерно....няма такава опастност,нали именно за тоя проблем е създаден :wink:

Lady Marmalade 27th February 2007 10:50

Цитирай:

Първоначално написано от Celine
Цитирай:

Първоначално написано от jaki27
аз използвам ОДОРЕХ .

нещо повече , как изглежда, на коя фирма е ?

Не съм го ползвала, но предполагам за това става дума, може да се поръча и онлайн http://www.biotrade-bg.com/index.php?p=8&l=1&c=2

Относно премахването на жлезите или блокирането с ботокс, аз мисля че не е добра идея. Ако има проблем с изпотяването е редно да се види каква е причината и да се лекува вътрешно.

snezko 27th February 2007 13:17

мен също много ме дразни, жени или мъже с потни мишници, или още по-лошо с миришещи подмишници :? , аз мисля да се подложа на такава операция, белезите не са чак такъв проблем, защото при правилното третиране на раната след оперативната намес, е въпрос на малко повече време да бъде заличен. Що се отнася до колко е полезно или вредно... пушач съм, пия, по жени ходя, работя в голям град и стреса едва ли ме щади. Поне едно малко спокойствие че нияма да се притеснявам за петната по ризите ми през лятото е достатъчно за мен :)

ЧАО !!

bimbi 27th February 2007 13:33

еми snezko, като се подложиш пиши, щото ще си първия, и ще е интересно за останалите :)

Aset 27th February 2007 21:48

Цитирай:

Първоначално написано от дива
Природата наистина си намира друго прозорче. В една тема се споменаваше за дезодоранта Одорекс - срещу изпотяване . Да , наистина е ефикасен , повече не се изпотяваме под мишниците , а по врата и още по-лошо - по дупето .

А той спря ли употребата му и промениха ли се нещата или остана изпотяването на тези места по- обилно?

joy 28th February 2007 09:52

Аз ползвах Одорекс лятото, защото тогава се потя и то обилно, но не съм започнала да се потя на други места след употребата му. Пръскала съм само под мишниците и потенето значително намаля. Не могада кажа че съм спряла да се потя под мишниците, но определено не беше както преди. Единствения страничен ефект (ако мога да го нарека така) беше че получих един неприятен сърбеж при първото пръскане, но той отшумя бързо. Не съм имала зачервяване или нещо друго. Казвам за моя опит с одорекса, може при други да се е засилило потенето на други места. При мен не е.

suerte 28th February 2007 17:29

Та сега последно, ефикасен ли е или не? :2009:

sladkatony 28th February 2007 17:35

Цитирай:

Първоначално написано от suerte
Та сега последно, ефикасен ли е или не? :2009:

За едни е ефикасен, за други не е ! А, дали ще е ефикасен за теб, може само ти да ни кажеш от личния си опит :wink:

Excel 28th February 2007 17:50

Асет , спря Одорекса , но страничното действие продължи доста . Скоро не се е оплаквал , но може би защото е зимния период .

suerte 28th February 2007 18:02

Започвам да се разобеждавам, от едно зло на друго...не съм сигурна дали предпочитам да ми се поти дупето и т.н. :2005:

lethe 28th February 2007 18:04

ми може да пробваш и ако започнеш да се потиш на други места да спреш...не е необратимо :wink: аз поне скоро ще си купя

BuBitoo 28th February 2007 18:48

Момичета имам един въпрос след като ОДОРЕКС-а цитирам "Действието им се състои в бавната неутрализация на алуминиевата сол от потта, като по този начин се образува алуминиев хидроксиден гел, който запушва канала на потната жлеза в епидермиса" Според вас това не е ли малко вредно за правилното функциониране на потните жлези? :2016:

suerte 28th February 2007 19:17

Ахам май не е много полезно, все пак щом тялото ни е устроено така, сигурно си има причина,но аз не мога да се примиря с петната по блузките и ще пробвам сигурно... :2005: пък ако има кофти страничен ефект ще спра... и ще мисля друго :2040:

BuBitoo 28th February 2007 19:27

suerte и аз мисля да го пробвам скоро и се надъхвам такава защото точно това ме спира все пак потенето си е нормален процес на тялото и незнам неестествено е да не се потиш хич според мен :2005:

suerte 28th February 2007 20:14

Ами май това е начина да пробваме и ще видим, какво ще стане... ха ха ха само не искам да ми се поти дупетооооо :1228:

maariaa 12th March 2007 14:52

Преди три дена си взех това Одорекс, намерих го в една аптека във Варна. Само първите две вечери се пръсках /в упътването пише 3, обаче се притесних да не прекаля/ и още на първия ден имаше невероятен ефект. Не забелязвам засега странични ефекти, не се потя изобщо на други места. Засега съм супер доволна, ако има нещо смущаващо ще пиша:)

BadOrange 12th March 2007 17:05

Няма да можете да се потите? Ще вдигнете температура, и трябва да си носите лед да се охлаждате, почти като Универсален Войник :lol:

suerte 12th March 2007 18:14

уоу...мислиш ли!Това звучи гадничко :2005: и аз си го взех и за сега нищо - като страничен ефект, де :1203:


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:29.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.