Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Здраве (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Подуване преди цикъл (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=7568)

лъвица 27th October 2008 11:32

Подуване преди цикъл
 
Не знам дали тук е мястото да питам, но имам спешна нужда някой да ми каже какво да пия преди цикъл за да не се подувам така и да смекча действието на ПМС-то. Ужасно зле се чувствам - физически и психчески -като подпухна като балон.
пия доста вода и въпреки това...
Чувала съм, че има някакви хапчета за пиене. Може ли да споделите опит в борбата с ПМС-то?

kiana2 27th October 2008 11:51

Незнам какво да пиеш преди цикъл,но определено ти препоръчвам да пиеш противозачатъчни.Аз бях много зле преди цикъл(болки,нерви,цялата се изпъпчвам,гърдите ме болят),направо ужас..Когато почнах да пия хапчетата всичко това изчезна,да не кажа че даже се чуствам перфектно.Просто аз съм с две ръце за хапчетата-само положителни ефекти имат при мен!

Celine 27th October 2008 12:14

Аз пак се подувах, дори като пиех противозачатъчните.

kiana2 27th October 2008 13:49

Цитирай:

Първоначално написано от Celine
Аз пак се подувах, дори като пиех противозачатъчните.

Това е защото задържаш вода и чувството определено не е приятно.В такива случаи май помага ако пиеш чайове от разни билки напр.бял равнец

NatalyTake 27th October 2008 14:11

Да се включа и аз. От гинеколози зная, че подуването преди цикъл не е само заради задържането на течност в организма, а и от хормоните, които в този момент правят мускулите много отпуснати и всъщност коремната мускулатура като се отпусне е много видимо - веднага проличава коремчето. Колкото и да не си даваме сметка, всяка жена, която по някакъв начин държи на външността си и следи как изглежда, веднага усеща това състояние - сякаш е подута и корема се закръгля. Казвали са ми, че ако регулирането на цикъла с противозачатъчни не помогне в такъв случай, то нищо не може да помогне. По скоро малко би повлияло пиенето на по-малко вода и ограничаване в храната, но не винаги и не при всяка.

Celine 27th October 2008 14:29

Цитирай:

Първоначално написано от kiana2
Това е защото задържаш вода и чувството определено не е приятно.В такива случаи май помага ако пиеш чайове от разни билки напр.бял равнец

Да да знам че е така, това исках да кажа че не ми помагат хапчетата за това.
А това белия равнец е толкова ужаснооооооо гадно на вкус. Пробвала съм го.
Във форума имаше и една друга тема - за газове преди цикъл

Butterfly1 27th October 2008 16:11

Ами мацко според мене нищо не можеш да направиш, освен да изчакаш цикъла да ти дойде... тогава всичко се оправя! Нямам нито една приятелка, кято да не се подува и оплаква от ПМС, сигурна съм, че това се отнася и за всички жени! Просто трябва да си търпелива и да не му обръщаш чак толкова голямо внимание.... :D

aniK 27th October 2008 22:12

Цитирай:

Първоначално написано от NatalyTake
По скоро малко би повлияло пиенето на по-малко вода и ограничаване в храната, но не винаги и не при всяка.

Напротив, повече вода, по-малко солено, кисело, пикантно и т.н. задържащи вода в организма храни.
Днес съм в това състояние :roll: Чакам с нетърпение да ми дойде, за да се "спихна". Напоследък имам все повече такива непроятни ПМ явления - този месец например ми излязоха пъпки. Чудя се дали не е свързано с начина ми на хранене - много малко мазнини и въглехидрати, които са доста важни за женските хормони :roll:

mari_and 28th October 2008 21:56

Здравейте! И аз съм една от всички ... с подуване и мноооого нерви преди цикъл... А пък като дойде :x - болки и пак болки... ужасно е :evil: Ходих по лекари, пия какво ли не, но... спасение няма... Седмица преди да ми дойде, така се подувам, че имам чувството, че съм балон... хубавото е, че след като за месеца всичко отшуми идва чаааак на другия месец :P
Така е, мацки, трябва да носим кръста си ...
Желая на всички по-малко подути коремчета и повече усмивки!
PS: Внимавайте с белия равнец - колкото е полезен, толкова е и отровен...пие се не повече от 300-400мл. на ден, разделен на няколко приема...


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:36.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.