Форуми

Форуми (https://www.tialoto.bg/forum/index.php)
-   Бременност и майчинство (https://www.tialoto.bg/forum/forumdisplay.php?f=24)
-   -   женска консултация? (https://www.tialoto.bg/forum/showthread.php?t=8596)

sisoni 13th April 2009 15:49

женска консултация?
 
Здравейте бъдещи и настоящи мами!интересувам се от просто любопитство,когато ходите(ходили) всеки месец на преглед да ви следят бременноста на ехограф,плащате ли си всеки месец на всяка консултация,при условие че сте здравно осигурени лица и вашият гинеколог работи към здравната каса,ще съм ви благодарна ако напишете мненията си и как е било при вас,понеже аз всеки път плащам по 20лв.всеки месец на преглед,не ми свидят парите въобще,просто чувам други бременни че стотинка дори не плащат при техните прегледи всеки месец...

fruitty 13th April 2009 16:29

аз следващия път ще ходя при личната/26.04/ да ми даде нааправление за женскаконсултация иначе досега въпреки че значт че съм бременна за всеки преглед си плащам потрбителската такса.а ти може би си минавала 'частно' а не през здравна каса! :?

sisoni 13th April 2009 16:54

Цитирай:

Първоначално написано от fruitty
аз следващия път ще ходя при личната/26.04/ да ми даде нааправление за женскаконсултация иначе досега въпреки че значт че съм бременна за всеки преглед си плащам потрбителската такса.а ти може би си минавала 'частно' а не през здравна каса! :?


с направление съм и съм зачислена като тяхна бременна там в техният компютър...,една приятелка преди 4-5месеца роди и тя също е ходила при същата гинеколожка кадето и аз и на нея й е взимала по 20лв.всеки месец на всяка консултация,интересно ми е само моята кинеколожка ли ни брули с пари при положение че сме с направляния и че тя работи към здравната каса или това е на всякъде,просто лиюбопитство,не бях обращала внимание на това че си плащам,просто две мои познати в момента са бременни и техният гинеколког ми казаха,че не им взима и стотинка на прегледите които си ходят всеки месец и ми стана странно защото си мислех че на всякъде се плаща...?

Марулка 14th April 2009 08:00

sisoni аз и за консултации и за прегледи(а до колкото си спомням всеки месец имаш право на видеозон) бяха абсолютно безплатни.....както и изследванията(и те бяха през няколко месеца).......за нищичко не са ми искали пари и този при който ходих на прегледи за мен е най-внимателният лекар на света(за жалост обаче не изражда :roll: ).......

Limoni-Johni 14th April 2009 08:14

Сисони, бременните и децата са освободени от потребителски такси.
Така, че поговори си с твойта 'лекарка'... Не е коректно.

fruitty 15th April 2009 16:57

да мои познати ми казаха че плащаш само самото направление /9 май е номера/ и нищо повече освен вече другите изследвания за генетични аномалии и не знам си какво но прегледите са ти безплатни тази нещо те балдахирка отидете с господари на ефира скапана мародерка !тия доктори май само за пари ламтят и все не са им достатъчни а в такива моменти знаят че си готов да дадеш всичко или поне колкото ти искат сякаш могат да ти гарантират на 100% че всичко ще е ок.
покажи и че не си вчерашна и я накарай да се почувства тъпо -Успех!

deriel 28th April 2009 11:49

Цитирай:

Първоначално написано от fruitty
да мои познати ми казаха че плащаш само самото направление /9 май е номера/ и нищо повече освен вече другите изследвания за генетични аномалии и не знам си какво но прегледите са ти безплатни тази нещо те балдахирка отидете с господари на ефира скапана мародерка !тия доктори май само за пари ламтят и все не са им достатъчни а в такива моменти знаят че си готов да дадеш всичко или поне колкото ти искат сякаш могат да ти гарантират на 100% че всичко ще е ок.
покажи и че не си вчерашна и я накарай да се почувства тъпо -Успех!

Много си права, така е.

Въпреки, че и аз си плащам за ехограф всеки път по 20лв. Но тази сутрин като се събудих реших да си сменя аг-то, взех си направление от личния,/9/, и утре отивам да се запиша при друг аг, да ме наблюдава.
Просто някои лекари са решили че са прекалено добри специалисти и могат да си позволят да те ограбват без да им мине окото.
Не знам момичета, но с това плащане..... !!! Представяте ли си през 9-я месец, какво ще е, ще бройкате по 20лв. всяка седмица.
Това беше нещото което ме накара да сменям аг-то.
Все пак всеки месец си плащам здравните осигуровки, и смятам да се възползвам от правата си.

Мария Василева 28th April 2009 12:12

Цитирай:

Първоначално написано от deriel
Все пак всеки месец си плащам здравните осигуровки, и смятам да се възползвам от правата си.

Много правилно! :2043:

fruitty 29th April 2009 15:13

разбира се че трябва да си защитиш правата не стига че са малко и повечето не ги и знаем ,непрекъснато събират пари за какви ли не данъци без да има каквото и да било подобрение на това за което ги събират!тия алчни доктори са за разстрел
а как се сменя лекаря за женска консултация ?

deriel 30th April 2009 09:50

Цитирай:

Първоначално написано от fruitty
разбира се че трябва да си защитиш правата не стига че са малко и повечето не ги и знаем ,непрекъснато събират пари за какви ли не данъци без да има каквото и да било подобрение на това за което ги събират!тия алчни доктори са за разстрел
а как се сменя лекаря за женска консултация ?

Много е лесно. Отиваш при личния лекар и си вземаш направление за гинеколог или АГ, на направлението се отбелязва №9, но личния ти лекар със сигурност го знае. След това отиваш с това направление там където си решила /при друг АГ/. На мен личния ми каза че мога да сменям Аг-то колкото си пъти искам по време на бременността.

Момичета аз тъкмо сега се връщам от новата си лекарка /очарована съм от нея и не съжалявам за избора си изобщо/, нито стотинка не ми взе за нищо, единствено платих в лабораторията 4лв. за определяне на кръвната група /това не било безплатно/.


Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:36.

Powered by vBulletin Version 3.8.7
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.